Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Všeobecně o hrách

A proc vlastne zminivat, ze tam pojede GTA V? Vsak OK, vi se, ze neco bude zpetne kompatibilni, proc zrovna ne toto, kdyz je to tak popularni hra. Ale delat z toho prekvapko. Nejdriv jsem myslel, ze je to preklep a oznamili VI.
Tak směšný to je. Trochu analogie s tím jak říkalii, že fortnite přejde na unreal engine 5.

Prej se to podoba na xbox 360 s těmi prohnutymi boky..

Tak uvidíme co z toho vyleze. Zatím se nestalo nic co by mě aspoň trochu nutilo otvírat peněženku.
Jinak ten začátek...kdy největší event za několik let, nazvanej nearogantně FUTURE OF GAMING uvedou...hrou z PS3...to jsem trochu nepochopil, okamžitě srazit hype na nulu :)
Jinak je tam krátkej záběr kde je vidět naležato. Ale vypadá to divné. Pod tělem je nějakej kulatej podstavec na kterej se to asi položí.

btw: když začali mluvit o tom že PS5 bude mít vymakanej zvuk napadlo mě že by mohli jako příslušenství prodávat repráky.
Trochu som sklamana z tej konferencie ale naslo sa tam zopar hier,kt ma zaujali- Kena, Project Athia, Horizon 2 ( musim si konecne zahrat tu 1 :) ), Pragmata, Hitman a aj ten Stray vyzeral tak celkom zaujimavo aj ked vlastne nic o nom nevieme.
A este ten Sackboy, paci sa mi ako vyzera a pride mi,ze sa doost inspirovali mariom :)
Aj ked mam rada souls hry tak ma Demon souls az tak velmi nepotesilo. Bojim sa aby mechanika hrania nebola nejaka zastarala alebo teda horsia nez v DS 1. Viac mi sedi sviznejsie tempo 3. Ale mozno ma ti,ktori hrali Demon souls vyvedu z omylu a presvedcia,ze je to fakt skvela hra :)
Cakala som nieco o Elden ringu. Skoda.
Podla mna samotna konzola vyzera ok. Nemala som ziadne ocakavania a beriem vlastne vsetko, v tom som nenarocna. ( dufam ale,ze sa bude dat aj polozit,nie len ze bude lezat)
@Paul (11.06.2020 23:37): Nahodou ten lineup je dobry, akurat ja zacinam mat pocit, ze som too old for this shit :) Okrem toho, teraz koncom leta a na jesen vychadza tolko veci, ktore budem par rokov este hrat :) Takze PS5 ani nevyuzijem.
@Charllize (11.06.2020 23:34): Škoda. Nevyžaduju simulátory, ale rád hraju hry, který se odehrávají ve světě, se kterým se nějak dokážu ztotožnit.

Jak bych tak rád viděl na tý prezentačce nějakou brutální FPS řežbu ve vietnamský džungli, kde bych kosil komouše, dál třeba co já vím třeba RPG odehrávající se během druhý světový nebo třeba konečně už to zatracený Skate 4. Vesmír, roboti a kouzla už mi zkrátka lezou krkem. :D
Jinak tedy seznam ukázaných her. Z těch exkluzí mě fakt nezajímá žádná. Spidey někdy časem, to samý Horizon, ale není to nic kvůli čemu bych běžel do obchodu. Deathloop, Ghostwire, Resi 8, Hitman 3, Pragmata a Athia vypadaj dobře - na PC.

PS5 Games from SIE Worldwide Studios and second-party partners

Astro’s Playroom (Japan Studio)
Demon’s Souls (Bluepoint Games / Japan Studio)
Destruction All Stars (Lucid Games / XDEV)
Gran Turismo 7 (Polyphony Digital)
Horizon Forbidden West (Guerrilla Games)
Marvel’s Spider-Man Miles Morales (Insomniac Games)
Ratchet & Clank: Rift Apart (Insomniac Games)
Returnal (Housemarque / XDEV)
Sackboy A Big Adventure (Sumo Digital / XDEV)

PS5 Games from third-party publishers and developers

Bugsnax (Young Horses)
DEATHLOOP (Bethesda) ------Timed Console Exclusive
Ghostwire™: Tokyo (Bethesda) ------Timed Console Exclusive
Godfall™ (Gearbox Publishing / Counterplay Games) ------Console Exclusive
Goodbye Volcano High (KO-OP)
Grand Theft Auto V and Grand Theft Auto Online (Rockstar Games)
HITMAN 3 (IO Interactive)
JETT : The Far Shore® (Superbrothers)
Kena: Bridge of the Spirits (Ember Lab)
Little Devil Inside (Neostream Interactive)
NBA 2K21 (2K, Visual Concepts)
Oddworld Soulstorm™ (Oddworld Inhabitants™)
Pragmata (Capcom)
Project Athia* (Square Enix/Luminous Productions) ------Timed Exclusive
Resident Evil™ Village (Capcom)
Solar Ash (Annapurna Interactive / Heart Machine)
Stray (Annapurna / Blue Twelve Studio)
Tribes of Midgard (Gearbox Publishing / Norsfell)
The Pathless (Annapurna Interactive / Giant Squid)
@Luďa (11.06.2020 23:21): tohle je můj problém s těmito prezentačkami už tradičně, pokud nic neukazuje CDP nebo 4A Games či Techland, tak je pro mě těžký tam něco najít..plošinovky a cartoon art styly mě nezajímaj, přesně jak píšeš něco ve stylu KCD by mě vyhajpovalo, ale nic takovýho nemaj.

A všechny hry co mě zaujaly - Deathloop, Resi 8, Ghostwire, ta astronautí Capcomovina - to bude i na PC.
Hry bída, hlavně ta stylizace u 3/4 z nich. Technologicky zaujal snad jen ten Ratchet tim skakanim že světů. Arkane mě naopak zklamalo.

Design konzole zajímavej, ale minimalistickej XBOX se mi asi líbí víc. Ale přesně jestli to nepůjde položit tak je to trochu problém.
No jako nic mě vyloženě nezaujalo. Samý sci-fi a fantasy. Toho už jsem nějak moc přejedenej. Pak pár indie kravin, který vypadají, že by v pohodě běželi i na PS4 a plošinovky, který mě baví asi tak 4 hodiny za rok. Ratchet and Clank vypadá z toho nejvíc next gen. U Gran Turismo mě zaskočil šíleně velkej aliasing (to to jako běží v 900p?) a tratě moc next gen nevypadají. Nakonec odhalení PS5 a vzhledově to vypadá jak nějaká laciná plastová váza z IKEA. :D Verze s UHD Blu Ray mechanikou vypadá jak hnusná váza s nádorem.

Hele, jsem vadnej jenom já, nebo taky někomu vadí, že skoro všecny hry jsou poslední dobou sterilní depresivní sci-fi nebo fantasy, kde nic nedává smysl? Nějak mi po znovu dohrání Kingdom Come scházejí hry, které hrají na realističtější notu.
Tak za mě teda paráda. Ratchet uplně top. To mi stačí ke koupi PS5. :D Sackboy příjemné překvapení, Spiderman též a Deathloop vypadá mrtě zábavně. Ghostwire trochu zmatek, ale pěkné též. Athia by mohlo být cool a Returnal též. Každopádně z těch nových značek se mi nejvíc líbí Kena: Bridge of Spirits, to budu sledovat nejvíc. :)
Horizon 2 hezký, ale že bych kvůli tomu chtěl konzoli, to ne. Deathloop vypadá hodně zajímavě, Arkane kvalita.

Design konzole celkem ok, lepší než u MS. Ale jestli nepůjde horizontálně, to by bylo dost debilní.
Hitman nejlíp vypadající hra večera, to jsem nečekal :) Ale příjemný překvapení.
Paradoxně jediná věc která působila "nextgen" byl ten ratchet :)
Ale plošinovky mě neba, Ratcheta jsem si na PS4 koupil a po pár hodinách to smazal, nešlo jinak. Ale jsem rád že je Fritol rád :)
Zatím tedy nic co by mě nějak nadchlo, snad ta squeenixovina vypadala zajímavě.
@Paul (11.06.2020 21:43): The Order by byl super, byla ho strašná škoda a Ready at Dawn několikrát řekli, že by pokračování rádi, ale není to na nich, teď pořád dělají nějaký píčoviny na Oculus, tak nevím…
A co od toho dneska vlastně očekáváte? Já hlavně doufám, že bude hodně gameplaye. Asi se dá předpokládat, že uvidíme něco od Guerrilly a Bluepointu, o kterých se teď hodně mluvilo. Ještě mě napadají třeba Konami, Capcom a Rocksteady. Hlavně bych teda chtěl vidět nějakou novou IP, ze který mi spadne čelist. Nevím, jestli toho nechci už trochu moc…
Jsem zvědav co toustrmejkr #1 předvede. Horizon 2 je jasnej (a zrovna mě moc nebere), ale hrozně bych třeba chtěl Order 1887 kterej by byl střílečka mixed s open world RPG :)

Pak tam určitě bude nějaký Gran Turismo a něco od Insomniacu.

jinak už teď z toho streamu mám dobrý dojmy, super muzik