Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Všeobecně o hrách

@Samariel (17.04.2020 12:39): Far Cry na PC vypadá při použití Anti Aliasingu a Anizotropního Filtrování stále velmi dobře!
Hrál jsem to minulý rok v létě, a byl velmi příjemně překvapen jak hra dobře vypadá. Podobné je to s Unreal. Obě hry stárnou s grácií. Ano oba tituly jsou hranatější, tedy především ten Unreal, nicméně obě hry mají dost nadčasovou grafiku.

Mimochodem Far Cry na Xbox One S (původní FC z Xbox 360) vypadá také dobře ale zdaleka ne tak dobře jako na PC. Třeba voda není tak moc průhledná a do takové hloubky jako na PC, apod.
Neviem ci to patri do tejto kategorie, ak nahodou nie tak sa ospravedlnujem. Mala by som jednu otazku na moznost stiahnut si save z ps4 na usb. Je to mozne a ak ano, tak akym sposobom? Mne to poskytne len ulozit si save na cloud ale to mi nejde, kvoli tomu, ze na tom ucte nemam plusko. Plusko je na konzole ale na inom ucte.
Edit: uz som to nasla :)
Hral som HL 2 s epizódami mesiac dozadu a prekvapilo ma, aká je hra stále naozaj dobre vyzerajúca (nepíšem krásna, lebo krásne môžu byť aj rozpixelované objekty atď.. a je to čisto estetická vec, zatiaľ čo z môjho pohľadu vyzerá aj funkcionalisticky dobre) a aj hry, ktoré sú staré 8-10 rokov vyzerajú horšie.
@Bursoft (17.04.2020 13:46): Nesúhlasím, Half-Life 2 vyzerá na svoj vek veľmi dobre. Je jasné, že nespĺňa moderné štandardy, ale nezostárol tak, ako iné FPS z podobného obdobia (prvé Call of Duty, The Chronicles of Riddick, Vietcong, Tron 2.0)
@SimonEndt (17.04.2020 13:20): Já si ten patch s texturama pamatuju, protože tou dobou jsem právě měl HL2 nainstalovaný. Nebyl to balík jak bývá dnes, 10 GB textur, bylo to menší, možná ne globálně do všech lokací, takhle přesně nevím.

V mých očích zase HL2 zestárnul hodně, není to tak dlouho, co jsem to zkoušel rozehrát znovu a byl jsem překvapenej, jak nehezky to vypadá po těch letech.
@Bursoft (17.04.2020 13:03): Nějak si nejsem vědom toho, že by HL2 dostalo HD textury. Díval jsem se teď na video na porovnání originálu z 2004 a updatu někdy z roku 2015. Souhlasím, že se v tom v průběhu let vrtali dost, dokonce ještě půl roku nazpátek přidali postavám mrkání a rozhodně to působí líp, nicméně pokud vím, tak upravili především jen tón barev (z modrého nádechu do teplejších barev), lepší stínování, upravili HDR a přidali particle efekty. Což jsou pořád věci, které podle mého tvoří tak 10% vizuální stránky a ani na porovnávacích screenech/videích mi to nepřijde takový rozdíl. Tím to nechci rozporovat, změny tam dělají, jen mám stejný názor, že HL2 taky tolik nezestárl, i kdybych se díval na původní verzi z roku 2004.
@Samariel (17.04.2020 12:39): Zas a znovu.. Half-Life 2 dostal nespočet patchů, který hru zlepšili graficky. Dynamické stíny, lepší fyzika, hi-res textury. HL2 jak vypadá dnes, rozhodně nevypadal při releasu. Imho, FC je stejně hezčí hra.
@Garret (16.04.2020 22:04): 5.3Ghz Intel to v týhle misi jakž takž dává, ale později ve hře taky půjde pod 60. To vytížení jader je žalostný. Na mém Ryzenu je to taky dost znát. Každopádně Saber je hodně schopný studio, takže teď od Remasteru čekám kvalitní věci :)
O víkendu se hraje turnaj v CoD 1 (online), kdyby se tu náhodou našel někdo, kdo by si chtěl zastřílet v low teamu, tak mi napište...
Ten Crysis remaster stejně dělají Saber Interactive, takže ta "coby kdyby" diskuze je zbytečná...

Ovšem abych se zapojil, tak bych se nedivil, kdyby Crytek dělali akorát tak DLC do Hunt: Showdown a Warface, což je asi stejná paráda jako brouzdání po internetu...
@Gordon (16.04.2020 22:09): Tak určitě by nezůstali v kanceláři a místo dělání her by jen brouzdali po internetu nebo sociálních sítích. Určitě by se do něčeho pustili, tím jsem si jistý :-)
@Charllize (16.04.2020 20:01): Ten týpek toho udělal mnohé a je to jeden z mála, kdož dělá legitivní džurnalistiku, jen když jsem ho prvně slyšel mluvit, málem jsem přišel o koule v důsledku estrogenu co se na mě skrze monitor a sluchátka navalil. :D
@Garret (16.04.2020 18:49): smysl to má minimálně v tom, že původní Crysis má naprosto debilní nepodporu multicore, takže jsou tam místa kde to na 9900K padá pod 60fps a stejně tak naprosto debilní podporu gamepadů. I pokud by opravili jen tyhle dvě věci tak by to bylo supr, ale snad ten remaster dopadne ještě líp. Jinak souhlas že je to nadčasovka, 13 let stará a i dnes drží krok, resp. v některých ohledech vše stále překonává.
@Samariel (16.04.2020 18:25): raději bych zde viděl remastery starých RTS (těch je požehnaně), tahových strategií (napadá mě třeba Master of Orion 1+2) a leteckých, námořní nebo ponorkových simulátorů (mraky her co marně čeká), případně remastery prvních dílů Need For Speed série (díly III-VI).
Mimochodem zrovna Far Cry vypadá na PC stále hodně dobře. Ta grafika je podobně nadčasová jako grafika Unreal.
@Samariel (16.04.2020 18:25): smysl to moc nemá, ta hra vypadá stále lépe, než velká část dnešní produkce. dohrál jsem ho 5x, je to moje srdcovka a určitě bych si to zahrál znova raytrajsovaně, ale mám trochu obavy z toho, že díky konzolím to bude spíše downgrade.
@Samariel (16.04.2020 18:09): Tak každý remaster je to finanční injekce pro vývojářské studio. Přidají lepší textury a shadery, odstraní kontroverzní věci, upraví rozlišení, udělají port na Switch a prodají to třeba za 20-30€. Je to potřeba? Nijak zvlášť, ale herní základnu si to najde a oni třeba dostanou peníze na další projekt.
@rikuhahl (16.04.2020 09:42): o tom zadna :) .. ja byl vzdy desne mirnej a smirnej .. ale musim rict, ze se doba vyznamne zmenila ... dneska mi lide pripadaji nekolikrat vic agresivni nez driv .. nase forum.ubuntu.cz zazivalo svy zlaty casy rekl bych 2006-2013 a co se delo tenkrat je slabej odvarek, jaci mi pripadaji internetovi zlocinci dneska

taky musim rict, ze u nas jsme meli prisnej zakaz na reseni jakekoliv politiky a jedine obecne tema (diskuse) byla porad zamerena/povolena na diskusi o linuxu a open source .. proste nic jineho se tam neresilo
@ntz (16.04.2020 09:39): i když to rozpoznáš, tak musíš ctít presumpci neviny, dokud pohár nepřeteče. Existují i napravení hříšníci a ti by po necitlivém zásahu zas mohli spadnout do morálních pekel ;)
me to bylo jasny uz od zacatku ... nejdriv jsem TTT jen tak periferne par dni sledoval a asi po peti dnech byly vsechny pochybnosti stranou .. mozna tomu trosku napomaha fakt, ze jsem sam trenovanej admin a moderator a triky virtualniho transgenderu umim rozpoznavat
@oldgamer89 (16.04.2020 09:18): tak nastesti to ten uzivatel dela jednoduche a rozpozna se behem chvilky (i kdyz v prvni diskuzi jsem opet naletel, jeste jsem mu radil!), horsi bude, az prijde nekdo, kdo to vychyta a bude tu oxidovat dele... na jednoho tu podezreni mam, ale dle Čárlího je mame nechat na pokoji... adminove to evidentne zvladaji, tak jsme snad v dobrych rukou :)
Někdo má na DH opravdu velkou pifku nebo se ti trollové líhnou náhodně? Já už se k nikomu vyjadřovat nebudu, ale je mi líto adminů, že musí pořád řešit bany a hovadiny :)
Proste bych je nechal na pokoji. Ani vlastne nevim cemu to konkretne vadi, to jejich vystupovani. Sprosty a agresivni nejsou, jen si tu placaj svoje, jako plno dalsich lidi tady. Jestli jsou to neci multaky je taky vzasade jedno, at jsou, no a co.



@ntz (15.04.2020 19:17): Ty jsi mimochodem pri svem startu tady byl jeste horsi nez oni :) Valcik si na tebe musel zmenit ikonu kdyz te sel usmernovat, a to uz je co rict ! Kohoute..
@SimonEndt (15.04.2020 19:00): Odradit Saskiela i toho trolaka na T by bylo ku prospechu jejich i nas vsech ostatnich .. u Saskiela bych jeste mozna primhouril ocko a postupne ho vychoval, aby tady resil hry a ne svuj osobni zivot, u toho trola na T naprosto zadnou sanci na prevychovani nevidim, pac tam je zamer (toho multaku) skutecne nekompatibilni s timhle forem by design
@SimonEndt (15.04.2020 19:00): S tym súhlasím, nikdo ma nepozná a hneď sa tu útoči ale úsudky sa vytvárajú dopredu. Tak mňa to už aj mierne odradilo, napísal som nejakú diskusné články a komentáre. Vyjadril som sa bez vulgarizmov a slušne, neviem kde je problém, ja nemám potrebu provokovať. Ak je tu funkcia aby som nevidel dotyčne príspevky od ľudí čo provokujú tak rád ju aplikujem.
Nerad sahám někomu do svědomí, nicméně dělat posměšky z lidí, kteří jsou tu noví a ještě neznají zdejší pravidla a ještě se neadaptovali na zdejší atmosféru, to neodráží úplně dobré světlo. Já být novým členem DH, tak mě to asi do jisté míry odradí. Ty lidi neznáme a soudit je, že to je troll/fake účet, na to my nemáme patřičné nástroje, takže to s jistotou nemůže říct nikdo, možná kromě adminů. Ideální by bylo jít příkladem a vysvětlit, jak se to má se zdejší kulturou.
@TerezkaTerezAzereta (15.04.2020 18:21): Drahá Terezko, ještě jednou ti zde odepíši, poté už na tebe nebudu vůbec reagovat, jelikož bych pravděpodobně skončil zabanánován. A to já nechci. Myslím si, že ty i ubrečenec Saskiel jste si zde zřejmě spletli stránku. Na postování bezvýznamných žvástů nebo přednášek o nespokojeném životě buzíka doporučuji spíše servery typu Lidé.cz :)