Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Všeobecně o hrách

@SilentWolf (23.04.2018 14:50): mám pocit, že když se nenechas zaujmout a jdeš kanály, tak se buď nakazis, nebo rovnou zemres. Ale je fajn, že tak nebo tak máš možnost získat diamantový palcat. Ale kanály jsem zkusil jen jednou,už hodně dávno.
Tak pátý díl Lone Wolfa zakončen:)

Bavil, mě, je zvláštní že je rozdělen na dvě části.
Už na začátku můžete být zajmut a tak mít paniku že jste bez vybavení....a nebo utéct a skrývat se v cizí nepřátelské městě, kde ve stokách dostanete smrtelnou nemoc a musíte tak dobrovolně na stené místo jako při zajmutí:)
Ve druhé části už hledáte knihu Magnakai a závěrečný boj byl epický i se mečem Sommerweldem. Docela jsem propadl smutku kolik zvláštním předmětů jsem zřejmě v sérii minul, bo už byl požadavek na mě neznámé předměty, a to se snažím hrát po smrti různými způsoby a ne jít stejnou cestou.

Obtížnostně to bylo jednoduché, podobně jako předchozí díl. Zemřel jsem sice 4x ale byly to ty extrémně nešťastná úmrtí typu číslo náhoda 0-9, 0-1 smrt a já hodil tu smrt:)
@Steve (21.04.2018 15:13): Tohle je naopak jedna z nejjednodušších otázek - lidé vs nelidé jsou skutečně na sobě nijak nezávislé druhy, protože lidé pocházejí ze zcela jiného světa. Nevíme, jak to bylo s evolucí trpaslíků, elfů a gnómu a dost možná pocházejí ze stejné evoluční větve - o lidech můžeme s jistotou říct, že nemají ani společnou evoluční čáru.
@Gordon (21.04.2018 14:12): já nikdy neřešil vlastnosti a "coby kdyby" u fiktivních postav, kde odpověď je vždy stejná: "záleží jak to pojme autor".

Ale je fakt že když jsem chodil na literární workshop, řešili jsme, jestli magický oheň může roztavit kámen!

@Kwoky (21.04.2018 16:20): mezi komiksákama je to ještě horší, to je fakt jak v TBBT. Ale naštěstí jen na netu, v reálu žádné takové neznám.
ano spousta otázek. Proč nejsou zaklínačky a trpasličí zaklínači...a proc když jsou teda jiný druh, se projevuje mutace jinak - např geraltovy bílé vlasy, odlišne city, sexualita vs asexualita. A to že elfové nadávají geraltovi do lidí jsem četl na pár místech, ale hledat to nebudu...
@Cathan (21.04.2018 14:54): "Ačkoli si věčně stěžoval na své vrzající kosti a byl starý bezmála jako samotné rozvaliny Kaer Morhen..."

První Zaklínači podle nějaké tajmlajny vznikli v roce 950, Zaklínač 3 se odehrává v 1270něco.
@Cathan (21.04.2018 12:19): "Ne, ale elfové a lidé jsou zcela odlišné a nezávislé druhy." No a tos vzal třeba kde? Tady stejně nikdo z nás nemá moc čím argumentovat, protože se toho prostě většina o světě zaklínače neví.

Nicméně, jak na to poukazuje gordon, argument, že zaklínač je pořád člověku dost podobnej je mimo. Elfové, trpajzlíci a jiní šmejdi mají k člověku blíž.

A vůbec, není třeba člověk nějaká mutace elfa, nebo tak něco? :D
@Shoggot (21.04.2018 13:49): ale to platí jen v HC. V normálu právě jde použít nelidské ale humanoidní rasy.


@Cathan (21.04.2018 13:44): hry jsem nehrál. A ani netuším jak jsou do univerza zasazeny. A stovka je v pohodě. Ale že by byl Vesemir starší než elfská pevnost o tom pochybuju :D To by postavilo na hlavu historií toho světa.
@Gordon (21.04.2018 12:22): Většinou je stvořil nějaký bůh nebo jsou potomci bohů a lidi jsou něco co nějaký jiný bůh uplácal že sajrajtu.

Vztáhněte to pravidlo na to, že to nesmí být antropomorfní protagonista a máte to hotový.
@Cathan (21.04.2018 12:28): tak magii, pomíjím, s ní jde dělat cokoliv. Ostatně mágové se podíleli i na vytvoření zaklínačů. U nich si ale tvrzení o několikanásobné délce života nepamatuju. Nicméně to sedí s tím, že u nich došlo k umělé změně toho jak organismus funguje - a mám pocit že v poslední knize zaznělo něco o tom, že mají zmnožené některé vnitřní orgány.
@Kunick (21.04.2018 12:25): Bohužel špatný argument, protože zaklínači mohou žít také několikanásobně déle a navíc to dovedou i čarodějové a čarodějky skrz magii - v rámci universa Zaklínače :D
@Gordon (21.04.2018 12:22): To je těžké definovat v rámci "spoustě univerz". V rámci Zaklínače se nejen jedná o zcela odlišné druhy, ale zároveň o druhy ze zcela jiných světů.
Elfové mohou v jiných světech být třeba i s lidmi příbuzní, a mohli se vydat evolučně jinou cestou. (asi jako neandrtálci a homo sapiens).

Zásadní asi je to, že elfové se jako elfové rodí. Pokud se elf stane zaklínače, taky přestane být elfem? A pokud jsou tedy zaklínači mutanti, proč se jejich druh prostě nenazývá "zaklínači" ?
@Gordon (21.04.2018 11:48): tak to máš špatnou definici :D Není nic jako jedna mutace - a o novém druhu jde mluvit (nehledě na to, že není ani univerzální definice druhu) až pokud se mutace nahromadí a přesáhnou (ne)určitou hranici.

jinak k dřívější debatě o Nintendo Labo - stačí se podívat na video s Billem Nyem Ten koncept je perfektní, stejně jako např. merkur - pobaví i poučí
Mám starý CD s hrama ze Skóre a nechce se mi je tady skladovat a ani vyhazovat. Existuje něco kde by se tyhle starý céda vykupovali nebo kam by se dali dát?
@Steve (21.04.2018 11:00): Otázka je, jestli ze Zaklínači skutečně činí odlišný druh, nebo je to jen činí výjimečnými v rámci jejich druhu. Jaké lidé co mají jinak orgány nebo co mají genetické vady či výhody.
@Red (21.04.2018 08:58): Ne, Zaklínači nejsou lidé. Mutant není jen nadávka, je to prostě fakt, vznikli mutací z člověka. A teda právě elfové a trpaslíci (a dryády a další) přijímají zaklínače, narozdíl od lidí, celkem vpohodě, protože ví, že není člověk :)

@Cathan (21.04.2018 08:33): S tou změnou genů je to celkem komplikované. Ve hrách občas narazíš na poznámky šíleného vědce, který nějakého vědmáka vytrvale pitval, a tam se dočteš, že se od lidí dost zásadně liší.
@Cathan (20.04.2018 23:42): Takže z pozice organizátora výzvy ti můžu sdělit, že je to sice na hraně, osobně bych lidem doporučoval si do této kategorie vybrat trochu méně člověku podobnou postavu, ale uznávat to budu. Shodou okolností mám Witchera rozehraného, a několikrát je ve hře řečeno, že to není člověk. Tvé argumenty chápu, nicméně je to podobný případ jako upír, nebo nějaká zombie.
@Gordon (20.04.2018 23:36): Ve hře ale není řečeno, že jeho gen není kompatibilní ale jen, že je neplodný - počítám, že zkouška trav naruší tvoření spermii, ale to je jen teorie. Pro potvrzení tvé by muselo být dítě zaklínače a zaklínačky.
@Fingon (20.04.2018 23:20): Zaklínači právě spali, jedli, vylučovali odpad, mohli mít sex, mohli zemřít... zkrátka u nich nedošlo k vyložené změně celého organismus. Jen toho víc zvládli.
@Cathan (20.04.2018 23:11): hral jsem jen zacatek prvniho Witchera, kazdopadne vedmaci jsou asi jen o neco vic lide, nez upiri a nebo zombie.

Na pocatku je male dite, ktere je za pomoci lektvaru a treninku zmutovano do zaklinace. Na rozdil od upira porad potrebuje dychat. Uz ale nevim, jestli zaklinaci mohli konzumovat normalni potravu, nebo jen ty lektvary.