Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Všeobecně o hrách

Chtěl bych vás požádat o pomoc s vyplněním dotazníku. Jde o dotazník k mé bakalářské práci. Je určen pro všechny, kdo někdy nakupovali přes internet, zejména pak videohry. Vyplnění dotazníku zabere přibližně 15 minut.

Odkaz na dotazník

Předem děkuji za váš čas.

Prosím o sdílení. Rád bych nasbíral co nejvíce odpovědí, aby byly výsledky reprezentativní.
@Charllize (10.02.2018 13:14): Myslím to z hráčskeho hľadiska - či sa ti napr. uzavrel alebo vysvetlil hlavný príbeh alebo si na to musíš kúpiť dlc, či máš dosť contentu v pomere/cena výkon alebo zistíš, že vlastne už pri launchi vlastníš 1/3 contentu a postáv, ktoré si budeš musieť dolootboxovať.
@7c (10.02.2018 12:29): Základ je asi v tom, že blizzard zvyčajne dáva normálny content a ten mikrotransakčný je až kontent navyše alebo niečo bolo naozaj vyvinuté nad rámec toho základu. Pri EA mám pocit, že oni niečo vyvinú, následne z toho povytrhajú kusy (napr. pri singleplayer hrách vytrhnú záver hry, postavy a časti hl. príbehu) a za to potom pýtajú peniaze a hráč tam dostáva ako pôvodný produkt hru, ktorá nie je dokončená.
Zrovna Blizzard (a CAPCOM a nejspíš i Riot) mají mikrotransakce/DLC (dle mě) parádní. Když trávím hraním hry desítky/stovky hodin, velmi rád autorům zaplatím (ať už za propracovanou hru, nebo neustálé vylepšování nebo rozšiřování obsahu).
Psal jsem tu o svem zazitku o C64 a pak probehla diskuze o Sadovi. Nevim komu a cemu to vadilo, ze se to muselo smazat ale neni to poprve co jsem si toho vsiml. Odted uz ani carku do diskuze. Pokud jsem nejak porusil pravidla tak se omlouvam předem. :)
PS: beru to s nadhledem.
Vampyr vychází 5. června... někdo tu tušim mluvil o tom, že má sepsaný popisek a čeká na datum vydání. Tak šup.
@Kwoky (07.02.2018 22:46): na mobilu jsem dohrál hardcore verzi Panzer General které se jmenuje Frozen Front. Pamatuji si, že některé mise jsem opakoval i 10x a úplně k nasrání byla jedna mise, kde i když jsem splnil všechny cíle tak ne a ne skončit. A já ji chudák musel opakovat celou znovu. X hodin času v prdeli. A pak, že mobilní hry jsou easy.
Hraju hru na mobilu. Umřel jsem asi 20x, tak si říkám, že na to půjdu systematicky. Tak si jak vocas píšu všechny tajné kódy ve hře. A teď jsem po třech hodinách zjistil, že se ty kódy generují náhodně a je to při každé hře jinak. DOPRDELEEEE!!! :D
Včera jsem si byl s kolegou z fa. sednou v jednom baru v centru Stockholmu, kde se shází pravidelně místní Commodore komunita. On totiž kolega je hrozný fanoušek do Commodore (dva vlastní) a jezdí na všechny srazy po Evropě. Jak jde vidět tak hry jsou populární všude. Nakonec jsme měli i pěknou diskuzi o Amize a starých dobrých DOS hrách jako F-29 Retaliator o Didaktiku a maďarské kopii Commodore, apod. :)
Sranda bylo, jak jim vysvětloval, že u nás za socíku neměl každý automaticky počítač jako oni. A jinak byli všichni moc příjemní. Já si sice myslel jak někdo z nich nevytáhne Commodore a oni jen hry z Commodore na notebooku nebo telefonu ale i tak to bylo super. I když na mě je už ten Commodore moc legacy. :) Ale Amigu 1200 bych si možná i koupil....akorát pak zas řešit monitor, apod.
@Drolin (05.02.2018 18:34): méně hraju, jsem méně aktivní na dh, teď jsem si osekal FB o přátele i sledované stránky, smazal si blog atd atd., ale dramatického rozloučení se ode mě nedočkáš :) to postupné vyšumění mi přijde pravděpodobnější.
@Drolin (05.02.2018 18:22): Dramaticky mozna, zajimavy moc ne a kdyby to furt nekdo nezminoval, tak by clovek vetsinu techto odchodu ani nezaznamenal. Kdo sem prestal chodit uplne a u koho jsem to zaznamenal je Paul von Tlalaczek, nevim jestli chcipl nebo co se stalo, ale kdyz jsem sem poprve prisel, tak vetsinu her, ktere jsem hodnotil, hodnotil akorat on.