Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Všeobecně o DH

@Jab (01.10.2021 18:19): ale já to nemyslím asi až tak zle, jak to vypadá, rozuměj tomu jen jako způsob mého upozornění (ale já tedy opravdu nevím, jestli je to naschvál nebo ne :-) )
@Dan9K (01.10.2021 18:11): Hele člověče vždyť přece víš, že se něco takového může stát. Místo té okamžité jedovaté kritiky (jako by to byl naschvál), na to prostě nejprve jen upozorni. A Memphis se už postará.
měl bych dotaz, jak se pojí zdejší vynucovaná apolitičnost s bannerem koalice Spolu, kde čumím na Babiše, Okamuru a Filipa? :-)

Takže vydělávat na politice jo, ale bavit se o ní nesmíme.
Já jsem rád za cokoliv. Rád si přiřadím k uživatelům obličeje. Už sledovat Richmonda a Ringa u Červa byla paráda. Tak v tom hlavně pokračujte. Ale pokud je vše natočeno a part 2 bude jen uploadnutý později, tak to je imho taky zbytečné.
@RomcaT (29.09.2021 21:23): teď už budeš navždy Paní Jumášová!

vydávání jednotlivých partů rozhovoru není úplně dobrý nápad. nejenom proto, že chci všechno hned, ale taky mi přeruší tu... tu... ňyť.
@Victor (29.09.2021 18:03): chochoooo konečně jsem se dostala k videjku ;o) je to poměrně zvláštní dívat se na video s manželem a ještě ten šok když do toho skočil můj xicht ;o)))) nicméně super, jsem nadšená a těším se na pokračování! Hod to i Facebook na stránky DH
@Victor (29.09.2021 18:03): Myslím, že pokrok v podobě kamery je třeba ocenit. Hlavně, když některé ty vizuální věci jsou doplněny v postprodukci formou efektu a ne tím, že se na obrazovce začne zbrkle něco googlit. Bravo!

Při použití kamery bacha na zvuk, občas to ve sluchátkách přeskakuje z jednoho ucha do druhého, ale s tím asi nic neuděláte, pokud si nekoupíte mikrofon za x tisíc. Tento volný pokec se mi líbí více, sám jsem měl pocit, že jsme v našem díle jeli poněkud strojově, tohle je zábavnější.

Trošku mě děsí to rozdělení na part 1, to je podle mě velký nesmysl.

Fail je taky trošku tvé pí-ár - žádné upozornění předem na nový díl, žádné články, jen postneš odkaz na playlist, který vždy začne tím samým (úchylným teaserem na pilot). Chtělo by to nějakou pravidelnost a celkově lepší práci s komunitou.

Celkově je to zlepšení, jsem rád, že na lepší hosty jste si připravili lepší produkci. :)
@Charllize (29.09.2021 20:02): jako, že by to kluci povýšili na retro-nation? V zásadě jsem pro. Mít tam nějaké reprezentativní prostory, lepší microfony, kamery, apod. hned by to mělo jinou sledovanost. :) Akorát by hosté museli v zásadě do Prahy.
Prosím vás kdo má na starosti rekvizity a přípravu placu? Měli by jste s nim hodit řec, asi se na to úplně vysral :D
@koberec (28.09.2021 18:57): Je to tak, jak říká Gordon. Kvalita je nad kvantitu. Můžeš zde založit profil oznámené hře, ale je nutné mít o ní dostatek infa. Nechceme tady neúplné profily. Na rozdíl od jiných databází si totiž popisy her tvoříme sami, nekopírujeme je od distributora ani odněkud jinde. Stejně tak nepřekládáme anglické popisky. Veškerá data jsou navíc ručně zadávána a následně prochází kontrolou. Všechny profily jdou navíc zpětně upravovat, tudíž se často přepisují i nesprávné informace a provádí úpravy textu tak, aby odpovídaly nějakým standardům DH.

Jakkoliv nejsi první, kdo tohle kritizuje, tak tým se vždy shodne, že tohle je unikát, kterého by se DH měla držet.
@koberec (28.09.2021 18:57): Přidávat se může hra i zrušena i hra, která zatím nevyšla, jediný problém je opravdu jen v nedostatku infa, protože hlavní obsah tvoří popisek hry, zbytek je sranda a DH se podle mě snaží razit spíše cestu kvality nad kvantitu.
@koberec (28.09.2021 12:55): Tipuji, že ty dvě hry z tvého profilu ještě nikdo nepřidal, protože k nim není absolutně žádné info, podle kterého by se mohl napsat popisek. O Starfield se praktický ví jen to, že to má být vesmírné RPGčko a o TES6 jsou jen spekulace.
Mně teda nepřišel DS9 nějakej dospělejší. Spíš byl vtipnější a ukazoval míň etablovaný rasy a řešil i náboženství. Což bylo teda pro mě desetkrát větší utrpení než cokoliv jiného z ST.

edit: Ech asi OT
@koberec (28.09.2021 12:55): Určitě jsou i další faktory. Dabing byl děsivý. Nicméně ty preferované komentáře na úvodní kartě imho roli hrají. A je to pak vidět i na komentářích (a hodnoceních) i jednotlivých sérií.
@Jab (28.09.2021 11:19): Tak DS9 je obecně méně oblíbený, protože to není úplně ten "klasický" trek. Mě to pár sérií trvalo, ale po shlédnutí musím říct, že ho mám zatím asi nejradši.

Těch rozdílů v hodnocení mezi ČSFD a IMDB obecně jsem si taky všiml, tam je ale několik faktorů, které to ovlivňují. Již zmíněný status "černé ovce". Názor českého diváka je mnohdy ovlivněn dabingem, zde je prý otřesný. Ten seriál se u nás pravděpodobně naposledy vysílal strašně dávno, takže většina lidí, která to hodnotila, to viděla v televizi mezi Rady ptáka Loskutáka a Walker Texas Rangerem. A rozhodně to nebyli fanoušci Star Treku.

Proto u mnoho těchto seriálů je hodnocení jednotlivých sérií vyšší, než celého seriálu. Protože je to nová funkce, a využívají ji jen ti, kdo seriál viděli nedavno.

Já teď sleduju veškerý Star Trek content poprvé, a musím říct že sledovat Voyager po DS9 je docela utrpení.
@koberec (28.09.2021 10:46): ČSFD je pro mě trochu nepochopitelná. Systém preferovaných komentářů je děsivý a vytváří právě podobnou kastu top uživatelů, která vede celou databázi poněkud specifickým směrem. Imho se to projevuje i na celkovém hodnocení některých filmů a seriálů. Třebas co ČSFD provedla s DS9 je příšernost dalece za hranicí něčeho, co bych připisoval rozdílům v individuálním vkusu.
@Jab (27.09.2021 07:13): Něco takového by se do budoucna mohlo hodit. Zatím jsem si nevšiml, že by tu byl nějaký trolovací poweruser v komentářích, ale třeba verbala mám podobným způsobem na ČSFD schovaného.
@ntz (24.09.2021 12:25): Přijde mi, jak kdyby ses připojil první den na internet :D
Srp a kladivo, pokud vím, není zakázanej symbol, holt je Gordy komouš, nic nelegálního nedělá. Každýho triggeruje něco jinýho, kdyby se všechno mělo zakazovat, jen proto, že se to někomu nelíbí, asi by se ty internety mohly vypnout :)
@Drolin (24.09.2021 12:51): haha :D .. (ps. Ringo dostal banana za neco uplne jinyho ... nechci mu krivdit, ale bylo to iirc za nejakou politiku v diskusich a nejake opakovane exponovane (a strasne) nazory na povahu sveta, pritomnosti, minulosti, dobra a zla a ktere byly naprosto offtopic na DBH .. tahle kratka pamet je strasna :D, jednou budem urcite vzpominat treba na Breivika (a nebo Limberskyho) ze to byl docela hodnej kluk, ze byl uctivej ke starsim a pokazdy pozdravil)
@ntz (24.09.2021 12:25): Já už sbírám kameny na Divoké Šárce a ostřím si pazourek! :)

A asi nekoukaš na fotbal, aneb když se dva hádají a oba tak zdržují hru, tak oba dostanou červenou kartu!
@SilentWolf (24.09.2021 12:12): pro me to neni traumatko .. me to ani tak nestve akorat si myslim, ze proti takovejmhle cilenejm provokacim by se melo bojovat z principu protoze to je hnus .. kdyby tohle delali vsichni, jak to tady bude vypadat ...

jedno traumatko mozna ale mam, z tohodle @Drolin (24.09.2021 09:57): .. (ted to trosku pritahnu za vlasy) to jak kamenovat nekde v pakistanu znasilnenou :D ... proc bych ja mel dostat ban za to, ze me gordyna opakovane provokuje a navazi se do me, zatimco ja si ho nevsimam :D ???
Každopádně mi to připomíná traumátko které jsem měl když jsem si tu dal Bowieho a nevěděl jsem, že je to avatar MCZ. Jen jsem věděl, že jsem ho už někde viděl. A lidi se do mě pustili, že trollím. Fňuk. A už vím přesně proč. Kvůli takovým jako je Gordon! Upálit! :-D
@Kwoky (24.09.2021 10:51): u tebe by mi to **vubec** nevadilo ..

@Gordon (24.09.2021 12:03): krasny obrazek ... ty me ale kloucku furt nerozumis .. ja nebrecim a asi to neprozivam tak, jak si myslis .. akorat nejsem zvedavej na tvy provokace .. ty do me opakovane prudis (v prubehu casu) zatimco ja si te za normalnich okolnosti naprosto nevsimam .. je to unavny, prosim, dej mi pokoj .. jedina vyjimka z posledni doby byla, kdyz jsem ti napsal celkem pratelsky, ze nemas rozum - za to srp a kladivo a dal jsem nepokracoval .. coz jsem vysvetlil proc jsem udelal .. ted mi zase posilas jmenovite nejakej obrazek, proc ??? :D
@SilentWolf (24.09.2021 07:27): ja si ho vubec nevsimam !!! nijak ho neprovokuju ... je mi uplne ukradenej ..

@Drolin (24.09.2021 09:57): ja za co ??? co tady trolluju ? co jsem udelal ? nemam s nikym problem, pouze s gordonem za jeho provokace ... to neni mozny, jsi normalni ?

@H34D (24.09.2021 06:46): myslim, ze je normalni chovat se na internetu friendly a podle netiquette .. to znamena ze proste nikdo nema zbytecne provokovat a chovat se jak blb ... neni to o adminech .. avatary se nekradou, to je jasna a cilena provokace (endnote) +++ ja ho v minulejch dnech napomenul, ze jen pitomec, co chce provokovat, kdyz si da srp a kladivo, protoze to tak je - *dal si to, aby provokoval* (a nebo, protoze nema rozum - to jsem mu taky rekl) ... kdyby si dal hakovej kriz, tak se to bude resit, pro mnoho lidi (je to asi generacni) je srp a kladivo naprosto totez, ja nic velkyho nedelal, jenom jsem mu to rekl ... pak to pokracovalo az po nekolika dnech, ale uz uplne z jineho vektoru ..
@H34D (24.09.2021 06:46): Ja myslím, že to je idealní pozice pro zasah vyšší moci. Přesně proto, by měl být povolán Raiden a celý spor by měl být vyřešen Turnajem. který se opakuje jen jednou za 500 let.

Samozřejmě, abychom byli vyvážení, vytvoříme neco jako moderní videoherní pětiboj. Nejaká střílečka, strategie, závody, arcada a zlatým hřebem bude bojovka. A ostatní uživatelé budou moci vsázet vlastní DH body a budou si moct na své avatary pořizoval filtry #teamGordy #teamNtzak ...
@H34D (24.09.2021 06:46): Návrh už tam dal - "je to na presdrzku". Takže by se třeba mohla vytvořit trestná komise správných a poctivých uživatelů, kteří by si ho na chvíli vypůjčili a dali mu co proto. Za tak nesmírnou provokaci bych to viděl aspoň na pár vymlácených zubů, nějaké to zlomené žebro, ťuklou ledvinu a taky pár vlasů by při tom mohlo vypadnout. Však my víme jak na ně!