Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Všeobecně o DH

@ntz (24.09.2021 00:23): Copak, copak, závidíš mu laserové očko? :) Zkus nejdřív přednést návrh, jak by se podle tebe měli admini zachovat? Ideálně tak, aby vzniklo obecně platné pravidlo do budoucna pro všechny - např. zákaz duplikace ikonek? Zkus se nad tím zamyslet a věřím, že dojdeš k závěru, že tato situace není vhodná pro zásah vyšší moci...
Po dlouhé době jsem přidal hru a přijde mi výběr žánru už hodně mimo mísu. Chtělo by to trochu doplnit i jinými žánry, Roguelike , Beat em up, metroidvania atd.
@Charllize (04.09.2021 18:39): Pritom by to slo ozivit. Stacilo by venovat se čurátorsví :) Napriklad preklapet zdejsi nejlepsi komentare.

Se stejne divim tem joinovacum, driv sem to chtel taky praktikovat, ale vydrzelo mi to tak tejden :) Ted maximalne joinu, kdyz jsou tady ty vanocni. Ale jinak nejoinu jak je rok dlouhej. Nejvic me sejri, ze mam najoinovane nekolik stovek skupin z prvnich dvou let na steamu.. Chtel jsem to vyhazet, ale po prvni stovce me presel elan.. ted cerpam energii na pokracovani :D
@Charllize (04.09.2021 18:37): To asi jdou, možná to i někdo dělá, ale proč se s tím obtěžovat, že... :D Jak říkám, teď už tam nikdo ga nedělá, takže jestli chtějí cizinci na zdi příspěvky v češtině, tak je to jejich problém.

A omezená na pozvání je právě ta DH 100 skupina, tahle má už jen informační účel a omezovat to na pozvánky by bylo kontraproduktivní.
@Charllize (04.09.2021 13:25): DH skupina na steamu je plná cizinců, co se tam snaží vyžrat giveawaye. Ta skupina je v podstatě k ničemu už, pro tyhle účely se používá už DH 100 skupina kde je potřeba schválení pro vstup. Klasickou DH skupinu snad používá už jen Memphis k různým oznámením, nicméně si stejně myslím, že to má naprosto zanedbatelný dosah dnes už.

Ono s rozmachem steamgifts je prakticky nemožné mít nějakou veřejnou skupinu pro lokální účely. V momentě kdy pro tu skupinu někdo založí ga, tak se tam okamžitě naserou cizinci.
@RomcaT (31.08.2021 15:06): taky se s tím nepárám. třeba když se mi nechce nic psát, tak zodpovědně zkopíruju nějaký zapomenutý a bezvýznamný komentář někoho jiného, změním tam pár slov a mám z toho nový komentář, za který sklízím jen pochvalu a uznání. a nikdo to nepozná! tak to ber jako takový tip, když nebudeš vědět, co napsat ;-)
Díky všem, koukám že jste mnohem zodpovědnější než já ;o) budiž vám přáno dost plusek ;o)

Poslední dobou stíhám tak okolo 10 her za rok, čímž akorát splním herní výzvu ;o)
@BINGMAN (31.08.2021 10:27): +1

Při většině her si dělám poznámky, pak je nechám po dohrání trochu odležet, a pak teprve se pustím do komentáře... a nebo taky ne, takto rozepsaných a nedokončených komentů mám hodně.
@RomcaT (31.08.2021 01:19): Komentáře píšu den dva po dohrání (neplatí pro moje echt staré komentáře). U rpg, které hraju si stejně musím dělat poznámky při hraní, takže do toho píšu i případné tipy, co bych mohl zmínit v komentáři. Je to pak jednodušší po dohrání si poznámky projít a co má smysl i použít. U adventur to většinou potřeba není, také ale jsou ty moje komentáře k nim kratší.
Očividně budu v menšině, ale komenty píšu klidně měsíc dva po dohrání. Ty základní plusy/mínusy si pamatuju dlouho a poznámky bokem jsem si nikdy nedělal. Ale pak je píšu klidně tři dny. Někdy to jde samo, ale většinou to první den do půl hodiny sepíšu a pak další dny (až se mi to trochu rozloží v hlavě) to různě přeformulovávám, přepisuju a případně umazávám. Snažím se totiž psát kratší komenty, tak aby se vše podstatné do těch (nejlépe) dvou odstavců vešlo.
<span class="reply">Já si píšu komenty nejdřív ve Wordu, obvykle pár dní po dohrání hry, když mám na to klid. Trvá to tak 1 - 1,5 hodiny. Rád si ten text přečtu ještě jednou s čistou hlavou další den a pak to zveřejním. Napsal jsem ale už i dost komentů jen proto, že jsem si na hru zrovna vzpomněl, popř. kouknul na nějaké video. Ty jsou ale pak jednodušší a asi horší, těžko říct.

@Jab (31.08.2021 08:15): Jinými slovy, nemáš zač. :)
Já obvykle po dohrání nepíšu nic :) Pisu v průběhu hraní do diskuze. 
U her co hraje hodně lidi a mají dost komentu mi přijde trochu zbytečne psát další a u her co nehraje skoro nikdo taky. Navic mě to nebaví, nějak už nemam moc potřebu sumarizovat svoje hraní do seriózního textu, víc mi vyhovuje free psaní do diskuze.
@RomcaT (31.08.2021 01:19): Osobně, až na výjimky, píšu komentář ke hře hned poté co jí dohraju. Někdy se to ale časově nedá, poté se pokouším komentář psát co nejdříve. Poznámky si k většině hrám píšu rukou na tablet, který mám stále vedle PC.

Někdy se pokouším komentáře něčím doplnit, ať jsou to příběhové vsuvky, vyprávění z první osoby, citáty ze hry apod., díky čemuž se textově prodlužují a je pro mě náročnější je psát. Stále je pro mě ale stěžejní vystihnout slabé a silné stránky hry. Krátké komentáře mám hotové do půl hodiny, ty náročnější píšu a edituji hodinu, maximálně hodinu a půl.
@RomcaT (31.08.2021 01:19): já to ze sebe vybliju a čtu to po sobě až to tu postnu (nejsme literární kroužek :D ) a děsím se toho, co za šílenosti tam občas vznikly, tak edituju a edituju... :D :D Ale zas o to autentičtější dojmy to jsou, protože se do toho celého promítá i ta nálada kterou po dohrání mám. Píšu to vesměs bez pauzy takže za chvíli mám hotovo, poznámky si nedělám. Co v paměti neutkvělo, to nestojí za zmínku. :D
<span class="reply">Btw viditelnost mínusek bych nerušil. Ale určitě bych zrušil to, aby se odpočítávaly z plusek. Úplně zbytečně se tak DH připravuje o potenciálně hodnotné kritické komentáře. Mnohé to teď může tlačit, aby se u psaní více "kontrolovali" a směřovali tak lépe k achievementům za komentář s pozitivním výsledkem 10, 20, 30.

P. S. Jo a že tu je zase ten "span reply" bug kvůli editaci už je taky malinko otravné. :)

@RomcaT (31.08.2021 01:19): Do půl hodiny komentář většinou mám. Ale pak jej ještě edituji. Často tam pak třeba za den dva vidím překlepy, které jsem přehlédl. Jsou i výjimky. Hlavně RPG píši déle.

Většinou si při hraní dělám poznámky. Leckdy jsem původní text psal ve wordu pro lepší kontrolu a přehlednost.

Nejčastěji píši do jednoho dne od dohrání. Pár výjimek je u různých citovek. Ty btw lákají pluska lépe a lépe se i píši, anžto člověk si nemusí ze hry skoro nic pamatovat. :D Stačí jen vyblinkat své nejniternější pocítky. :)

Mám ale rád, když někdo napíše koment i k méně známé hře s pár hodnoceními. Tady bych chtěl ocenit místní subkomunity např. závodních simulátorů a 4X strategií. Tzn. že napíší propracovaný krasný koment s vědomím, že jej bude číst max pár desítek lidí. Neděláte to zbytečně a pokračujte! Tisíckrát lepší jak sto padesátý komentář k Mafii s padesáti a více plusky. ;)
@RomcaT (31.08.2021 01:19): Komentář většinou píšu za čerstva hned. Snažím se psát komenty na všechno, mám to hodně i pro sebe - pak si dohrané kousky lépe pamatuju. U větších titulů si občas dělám poznámky, ale to jsem dělal hodně dřív, teď už z lenosti tolik ne. Hlavně ale záleží na konkrétní hře a na délce komentáře. Některé mám za 15 minut hotové, některé datluju třeba i hodinu. Nejhorší je, když se zaseknu, když mi nesedí nějaká formulace nebo text nemá ten správný flow. Hodně často se mi stává, že přehazuju pořadí slov nebo dokonce celé věty tak dlouho, že pak ve finále po zpětném přečtení zjistím, že to ani nedává smysl, že se mi tam opakují slova, nesedí skloňování a tak. :D Tak u toho trávím pak třeba další hodinu a stejně to už není ono, jak do toho jednou takhle zasáhnu. A moje tendence psat dlouhá a zbytečně složitá souvětí mi to taky úplně neulehčuje.
@RomcaT (31.08.2021 01:19): Většinou hned po dohrání, obvykle mi to zabere tak do půl hodiny. Nicméně píšu jen ke hrám, u kterých mě hned napadne co psát. Nikdy se na silu nenutím něco napsat. Taky to pak tak vypadá, letos jsem napsal jen 3 komentáře, přitom jsem dohrál 12 her. A poznámky si nedělám, což je možná chyba, protože kolikrát si po napsní vzpomenu na něco, co mi přijde důležité, ale už nevím, jak to tam šetrně vrazit kdybych měl ten komentář upravovat. :D
@RomcaT (31.08.2021 01:19): Nejčastěji píšu druhý den, ale často si nějaké úseky napíšu hned po dohrání. Poznámky si dělám u her téměř vždy, jak pro přehled, tak pro komentář. Mám před monitorem permanentně otevřený blok a každou chvíli tak něco čmárám. Časově těžko říct, obvykle si i procházím nějaké zdroje o hře, ale nevím zda bych to počítal do psaní, i když ty informace občas využiju.
@RomcaT (31.08.2021 01:19): Už několik let píšu komentář doslova pár minut po dohrání hry a obvykle mi to zabere minimálně půl hodiny. A ano, taky se snažím ho napsat ke každé hodnocené hře, ale pár výjimek jsem udělal, a to většinou v případech, kdy mě hra nijak zvlášť nezaujala. Naopak ty hry, které se mi líbily, jsem okomentoval všechny. Snad jedinou výjimkou, kterou jsem udělal, bylo u Murdered: Soul Suspect , jelikož mě tehdy nějak nenapadala slova, jak své pocity vyjádřit a nějak mi to zůstalo doteď. :-)
Jak dlouho vám tak cca trvá napsat komentář? A píšete ho hned po dohrání hry, nebo si na to dáte více dní na rozmýšlení? Děláte si při hraní poznámky?

Já se s tím totiž moc nepárám. Při hraní si občas řeknu "jo to musím zmínit v komentáři" ale nikam si to nenapíšu, takže na to dost často zapomenu. A většinou když dohraju hru a nejsou tři ráno tak to rovnou i nabouchám komentář. Trvá mi to tak 10-15 minut max. Jasně no taky nepíšu žádné skvosty. Nicméně v podstatě jsem s kvalitou komentářů spokojená.

Chtěla bych napsat komentář na každou hru co mám na dh hodnocenou. Ale asi toho nikdy nedocílím. Teď jsem na tom alespoň tak, že píšu na každou nově dohranou.
@Kuba1911 (29.08.2021 21:46)

@90210 (29.08.2021 20:19):  potvrzuji, že už před 15 lety to moc nešlo. Já jsem se ke svým 130 bodům prolouskal ještě v době, kdy byla jen desítka oblíbených uživatelů, prvních asi 10 bodů jsem získal výměnou v rámci diskusního serveru a pak dalších 20, 30 na základě srazů uživatelů. To už byl člověk docela nahoře a když se to pak zvedlo na tu bodovanou dvacítku, tak to šlo docela rychle nahoru. Ale teď už dost dlouho jsem pořád na svým. Občas přibude, občas ubude. Pak se ještě docela dalo praktikovat to, že když člověk měl přístup k předpremiérám, tak byl jeden z prvních komentujících, a to je vidět. Taktika psát k méně známým filmům nefunguje. Protože sice je tam míň komentů, ale taky ty filmy nikoho nezajímají a tudíž se to taky nikdo nepřečte. Nováčci už jinak nemají šanci vůbec. Tehdy před 15 lety se dalo přečíst i všechny komentáře k Forrestu Gumpovi, zajímalo by mě, jestli to dá někdo dneska.

Obecně, jelikož na čsfd chybí zpětná vazba na konkrétní komenty, narozdíl od DH, tak to prostě beru jako svůj deníček. Na druhou stranu je to i osvobozující, že člověk ty mínusy nevidí, a tak může psát kontroverzněji než tady :D
proc mate takovy divny kulaty cisla komentu .. h34d ma 200, garret ma 400, chuck ma 111 ... to je nejaka konspirace ?? o.O
@90210 (29.08.2021 20:19): To je pravda na ČSFD je to samej filmovej kritik a každej musí napsat komentář, pak je u těch nejznámějších filmů milion komentů a mezi tím se prosadit chce fakt něco extra. Ale jak píše @Charllize (29.08.2021 21:05): Verbal filmům rozumí a taky se mi málokdy stane že se moje hodnocení s tím jeho nějak významně rozchází. Hlavně mě ale udivuje kolik toho pořád píše a jak neustále doplňuje profil atd. Kolikrát si říkám že ten člověk snad nedělá nic jinýho než že kouká filmy a pak o tom píše :)
@Kuba1911 (29.08.2021 18:46): Me jsou a vzdycky byly jeho komenty celkem volny. Vynoril se tam v dobe, kdy jsem si od CSFD daval zrovna pauzu, ale je to kazdopadne asi jedinej uzivatel, kterej se dokazal bodove prosadit mezi tu pevnou a nemennou partu tech ruznych Golfistu, Pomu, Radyu a Kleopater, co tam jako jedni z prvnich uzivatelu od samotneho zalozeni CSFD bezpecne okupuji zebricek s nejvice body, protoze jim to kazdej z neznalosti jinych uzivatelu sype, tam fakt musis psat nejakym podobnym stylem, aby si te nekdo vsiml a to nejen ted, ale i pred 15-ti lety, coz je docela smutny.

@Dan9K (29.08.2021 02:01): Jj je to tak, ja treba psal komentare zasadne na mene zname adventury kde je bez sance ziskat trochu vetsi feedback ve forme plusu/minusu.