Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Všeobecně o DH

Prozatím končím s přidáváním odkazů na Steam a Steamcommunity. Pokud jsem tím někoho štval, tak se omlouvám. Zase si dám chvíli pauzu.
Môže byť pridaný Goldeneye: Source?
Oficiálne je to síce mod, ale nepotrebujete k tomu HL2. Iba Source SDK.
Díky. Do další pětiletky s Xbox One X, PS4 Pro a Ryzen 3000+ (ten jediný je tutovka), teď jen kde na to vzít a nekrást. :)
proc muzu, kdyz kliknu na profil nejakeho uzivatele, napsat neco pod ten profil, aka diskuse a kdyz napriklad kliknu na mattesaka, tak tam se neda nic komentovat ? o.O

diky za vysvetleni
@Drolin (04.04.2019 18:21): Jedna se mi spis o ruzne baliky, kde mas emulator + image romky, atd. Nebo ruzne omodovane a osetrene stare hry, aby to behalo na dnesnich systemech, compech. Tzn kdyz nekdo poda zadost o starou hru, kterou nemuze nkde sehnat nebo mu to nebeha a je reseni, tak postnuti odkazu nekam, kde to najde, by melo bejt tolerovano.

Priklad zde a vyjadreni zde @MCZ (27.11.2017 16:43): :) Tzn. budu se zatim ridit timto :)

Nemluvm o postovani odkazu na nove hry, cracky atd.
@Zx Atari 500 (04.04.2019 17:12): Emulátory, jako v první řadě prohloubení znalostí a udržování historie, nevadí. Nicméně nepamatuji se, že by se ohledně nich něco na DH řešilo (a tím spíše publikovalo :)). U starých her je to tak nastavené, že pokud nejsou k dispozici na nějakém digitálním kanále, obvykle s nimi - větší - problém není. Ale znovu, retrogaming podle mě trochu upadá podobně jako emulátory (ještě relativně nové konzole, PS3 a X360, mají daleko do pohodlné hratelnosti takže jsou jen na technické pokusy) a staré hry už se moc nehrají z důvodu zahlcení trhu indie produkcí.
Ha,vsimnul jsem si, ze pri postnuti do diskuze na profilu prijde upozornovaci PM, 123-122 !

Take nam pribyla jakasi nova informace nad diskuzi O vsem a o nicem :D

"Uživatel nesmí publikovat obsah porušující zákony ČR (např. odkazy na warez)."
To plati i pro stare veci,emulatory a podobnou sortu veci, postnute nekde do dikuze o hre?
@ntz (03.04.2019 22:34): jenže horší je se přeučovat, než se učit něco nového - proto MS nabízí levné licence pro studenty a školy. Když se jednou naučí v MS Office, jiný program chtít nebudou. Stejné to je i s OS.
@Samariel (03.04.2019 21:15):

a) delal jsem si legraci
b) mam kolem sebe nekolik lidi, ze kterejch jsem udelal linuxaky, kteri nejsou ajtaci (zcela naopak byli takove lamy, ze nedokazali pracovat bez problemu we win) a kteri maji ten komp s tim linuxem jako svuj pracovni nastroj
Linux sa v IT sfére využíva oveľa viac ako Windows. V súčasnosti. Nie je to vec minulosti, naopak, dnes už je Linux oveľa viac user-friendly ako kedysi a nemáva tak sprasené registre ako to býva u WIndowsu. Nie je to už taký rozdiel oproti Windowsu v ovládaní. Len na hry je stále lepší Windows kvôli podpore zo strany vývojárov, paradoxne veľké množstvo herného obsahu alebo súčastí pre Windows hry je vyvíjaného na Linuxoch. To len k tej "mrtvosti" Linuxu. Každopádne si myslím, že o Linux tému/diskusiu/whatever by na DH nebol záujem, lebo jednoducho nie je dôvod prečo to robiť.
Já myslím že PC jako platforma stačí, ale nějaké další rozdělení by neuškodilo. Na to budou dobré štítky :-)

Co se linuxu týká - jako herní platforma je to dost nezajímavé, ale o jeho budoucnost se nebojím.
sak v klidu :) .. byl to jen napad, neujal se, no problem

ps. ja hraju vetsinu veci na linuxu ... doma mam druhej notas s windows JENOM na hry, ktery pod linuxem smahnout nemuzu a kterej nepouzivam na nic jinyho nez hrani (a kterej odmitam pripojit do netu, proto nevedu napr. steam)
Přál bych vám všem posadit počítačově negramotnýho člověk před win pc a sledovat jak zadává webovou adresu do lišty vyhledávače místo do horní lišty. Nebo když dvojklikaj na věc, na kterou není potřeba dvojklikat. Nebo když neuměj otevřít novou záložku v prohlížeči. Nebo když nevěděj jak se dostat do MS Office, když je nemaj na ploše.

A těmhle lidem by ntz cpal linuxy :)
@ntz (03.04.2019 09:46): když budou mít linux všichni, tak platí to samé. Když řekneš, že hraješ například nový XCOM, tak se tě celých.. nula lidí zeptá "jo? A jedeš to na linuxu?" :D Já fakt nechápu význam té diskuze, když tu nejsou rozdělené ani konzole vůči PC hrám (což nenavrhuji, je to pitomost). Jako o té jedné hře se bude diskutovat ve dvou vláknech? Já to prostě nechápu :D musíš to asi víc rozvést.
@ntz (03.04.2019 09:46): Linux (neptejte se nikdo na distribuci, ale byl to nějaký covermount z časopisu Computer) jsem měl nainstalovaný jednou přes VirtualBox, a to jsem zvědavá opice. Už tak mě štve, že musím cim dal tim vic her virtualizovat pod XP, kdybych se k tomu musel otravovat s nějakým wine, tak fakt nevím. Visty se mi zdárně podařilo přeskočit.
volove, za 5 let budou mit vsichni linux, windows budou minulost .. pouzivam ho uz 20 let, tak to snad musim vedet ... ja uz nezazil na zeleze ani XPcka .. moje podledni windows byly w2k

a ted si jdu do koupelny utrit oci
Linux by stal za uvahu tak pred 10-ti lety, sam jsem ho na svym ntb mel skoro cela VS studia, snad 7 let. S hrami to bylo slabsi, kdyz nepocitam casual blbosti, tak tam tehdy slo treba Beneath a Steel Sky, Fish Fillets a fungoval tam Exult na Ultima VII: The Black Gate, ale pekne mizerne. Tehdy byl Linux docela cool, zvlast kdyz MS prisel s mizernou Vistou, ale nakonec to pro relativne normalni uzivatele uplne upadlo, i diky vybornym sedmickam.