Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Oznámení

Uživatel Clorky dostal druhou šanci a jeho účet byl odbanován, přichází však o všechny DH body.
Do nadílky byly přidány další giveawaye, nemám na Steamgifts moc slotů na vytváření, ale snad se to postupně bude zlepšovat, zatím tedy raději sledujte častěji, díky za pochopení.
Opět plánujeme velkou vánoční nadílku, pokud byste se chtěli zapojit a budete mít nějaké klíče navíc, budeme rádi. ;-) Kdyžtak mi napište zprávu. Díky.
Bylo založeno nové diskuzní téma Akce, slevy, prodej her sloužící pro postování odkazů na zajímavé slevy, herní bundly atp. Pokud vás téma zajímá, nezapomeňte si ho uložit do sledovaných.
Kdyby vás napadl ještě nějaký dotaz do ObCastu (ať už na hosta nebo k tématům), hoďte ho do odpovědi na tento příspěvek, tak vzácnou návštěvu budeme mít jen výjimečně (natáčíme dnes). ;-)

Témata v herní sekci:

Microsoft vzdává boj za Kinect?
Originální střílečka SUPERHOT dobývá Kickstarter
Steam zaplavuje stále větší příval her
Hostem 4. dílu ObCastu bude DH celebrita, uživatel s nejvyšším počtem bodů a v první řadě vášnivý sběratel - ViRus. :-) Pokud na něj budete mít jakýkoliv dotaz (přičemž tématem bude především to sběratelství), posílejte v reakci na tento příspěvek nebo na mail obcast@databaze-her.cz, díky!
Early access hry můžete nově zaškrtnout jako rozehrané.
V boxu "Právě vychází" najdete pouze hry, které vycházejí dříve jak za měsíc.
Z důvodu opakovaného porušování pravidel byly zabanování tito uživatelé:

Clorky, Jabba, Majkee

a jejich multi-účty:

Listy, Lord of Baners, LOL, nameless, Predátor88, Ket
Early access hry je nyní možno přidávat do Databáze!

Při přidávání/editaci stačí nově zaškrtnout pole "Aktuálně je oficiálně dostupná pouze nehotová verze hry". Takto přidaná hra nepůjde hodnotit a komentovat. Po oznámení oficiálního data vydání se hra edituje, označení se zruší a zadá se toto datum - tím už hra přechází do "klasického" režimu.

Jediné omezení které platí - tato hra s předběžným přístupem musí být dostupná všem hráčům - nikoliv tedy třeba jen Kickstarter backerům či formou nějakého uzavřeného betatestu.
S nejvyšší pravděpodobností už dnes budeme natáčet další díl ObCastu, pokud byste měli ještě nějaké dotazy, můžete posílat na obcast@databaze-her.cz nebo psát do diskuze k minulému dílu. Budeme se bavit o:
- finální podoba early access na DH
- nové technologie v Soulbound Games (Oculus Rift, nové verze herních enginů)
- jiskření na poli virtuální reality (FB kupuje Oculus, project Morpheus)
- odklady her (Zaklínač 3, Watch Dogs), pozitiva vs. negativa, historie

Díky.
Mount si vysloužil týdenní ban za opakované provokace, nadávky ostatním uživatelům a nerespektování nastavených pravidel.
FildasCZ i ostatní takoví: Opravdu sem nemusíte dávat (znamená nedávejte) odkazy na každý článek na Novinkách, který vás jen trochu zaujme a vytvářet zde pro něj sekundární diskuzi (jejíž kvalitativní kvóty Mount svými štěky zdatně naplňuje).

Pokud už máte tu obsesi sdílet každou hloupost, čiňte tak prosím na svém osobním Facebooku, Twitteru etc.
Podstatná změna pravidel pro přidávání nových her do databáze:

Počínaje dneškem rušíme pravidlo, že je možno hry přidávat maximálně 21 dní před vydáním. Nově záznam do databáze můžete přidat ve chvíli, kdy má hra stanovené přesné datum vydání (tedy na konkrétní den). Myslíme, že tehdy, kdy je vývojáři toto datum oznámeno, už je v naprosté většině případů k dispozici dostatek informací k vybudování herního profilu. Případné diskuze o hře, přidávání trailerů, zajímavostí atd. se tak může rozjet dříve, což asi všichni chceme.

Tato na první pohled velká změna po pohledu na chystané hry není zase tak zásadní (dále než těch 21 dní je takhle přesně oznámeno pouze několik her), ale u větších a opravdu očekávaných titulů může jít o solidní rozdíl... Datum nicméně ověřujte alespoň na 2 nezávislých zdrojích, některé weby mají tendence si trochu vymýšlet.

Všechna pravidla související s datem vydání jinak zůstávají stejná.

Co vy na to?
Za celý tým Databáze Vám přejeme pohodové Vánoce a vydařený vstup do nového roku! Ten pomalu končící byl za nás určitě vydařený - stalo se toho hodně jak na herní scéně, tak na Databázi samotné. A to ještě nevíte, co všechno pro vás máme vymyšleno na rok 2014 - už teď můžeme slíbit řadu překvapení a nějaké ty (r)evoluce.

A samozřejmě nás čeká vydání dalších a dalších skvělých her, ty (dle Vás) nejočekávanější dal ve své anketě dohromady pipboy, první část jeho článku je k dispozici už dnes: http://www.databaze-her.cz/blog/nejocekavanejsi-hry-roku-2014-1-cast/. Díky všem a ať se Vám na DH nadále líbí!
Update prosincové nadílky:
- doplněna druhá polovina kvízů od Gariona
- přidány giveawaye až do 27.12. (díky jazzovi1)
- upraven termín "Zajímavého týdne" (prodloužen až do neděle, vyhlášení v dalším týdnu)
Dnešním dnem počet přidaných her na Databázi překročil číslovku 8000! Děkujeme všem, kteří se v průběhu času zapojili - je to vaše dobře odvedená práce.
Hra The Settlers Online byla odebrána, hry spustitelné pouze v prohlížeči sem zatím nepatří.
@MCZ (25.07.2013 17:03): Tak se omlouvám, odklad na neurčito - vina je na mé straně (měl jsem si dříve zkontrolovat, zda obdržený dokument sedí podle zadání...).

Pokud by mi náhodou někdo z vás chtěl pomoci s formátováním toho žebříčku, nechť mi napíše do pošty; je to ale dost nezábavná práce, na kterou sám nemám čas.
Žebříček soundtracků mám teď na starosti já. Je už dávno hotový, ale potřebuje ještě zpracovat - snad to bude do konce týdne.
Od Spravedlnosti už se žádných hodnocení komentářů nedočkáte + byla zrušena ta dříve udělená.
Jak asi všichni víte, příchod konzolí na Databázi, ačkoli není hned za rohem, je už dlouho v plánu a patří mezi nejdůležitější cíle vývoje. Připravovaná verze 2.2 bude v jistém smyslu takový mezikrok a rádi bychom tedy obměnili i naše logo, přinejmenším titulek "domov hráčů počítačových her" na něco více console-friendly (pracovní verze zní "domov každého hráče videoher"). Pokud vás tedy napadá lepšího, neváhejte se o to s námi podělit v diskuzi prostřednictvím reakce.

Pokud byste chtěli navrhnout rovnou i nové logo, směle do toho (současný font případně naleznete zde).
Vzhledem k tomu, že GameTrailers znefunkčnilo nalinkovaná videa se starým kódem a nenabídlo (ani po přímém dotazu) nějaký jednoduchý způsob jejich převodu na nové, rozhodli jsme se je jako zdroj videí na DH nadále nepodporovat.

Aktuálně je tak možno přidávat videa pouze z YouTube a všechny nefunkční videa z GameTrailers byla z DH odstraněna. Jejich seznam (kdyby je chtěl někdo doplnit nebo se jen divil, že jeho video zmizelo) najdete tady: https://docs.google.com/spreadsheet/ccc? ... vWDVINGc&usp=sharing
Omezení počtu znaků pro zajímavosti byl ve 2.1 sice odstraněn, ale nevyužívejte je prosím na kopírování delších textů z jiných stránek (i přes případný souhlas autora). Na podobné případy slouží sekce Odkazy a typ "Článek". Zajímavosti by měly sloužit maximálně pro vlastnoručně vytvořený výtah toho nejzajímavějšího z článku (samozřejmě s uvedeným zdrojem).
Proběhly nějaké změny na serveru co se týče dh pošty, kdybyste u ní zaznamenali nějaké problémy, tak prosím ihned reportujte. Díky.

Diskutující (2)