Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Návrhy na nové funkce

Před odesláním vlastního návrhu si prosím přečtěte seznam plánovaných funkcí a rozšíření.
Tak u tech pidi obrazku avataru co tu jsou je to trochu jedno, stejne vetsinou neni poznat co na nich je:)
Jen to ne prosím. Už vidím první trolly, co tam začnou cpát psychogify s točícíma černobílýma vrtulema, aby z toho bylo ostatním blbě..
Uvítal bych možnost jednoduše přecházet u epizodických her mezi epizodami. Možná by byly fajn i zastřešující profily takových her, aby se dalo o hře diskutovat, aby se dala hodnotit, komentovat na jednom místě.
@Toaleťák (24.11.2019 19:00): Jo to chapu, ale taky jak pisu, ten jejich interni prehravac-format, se nemenil, co pamatuju.
Jestli je teda zajem, at pisne MCZ na podporu jak to s tim je, a jestli s tim hejbaj.. :)
Kdyz jsem tu psal ohledne shopu, tak co si pamatuju, psalo se tu ze to je ok, a kdyz se to tam zmeni, tak se to prece v klidu upravi :) A rekl bych ze format odkazu hernich shopu se meni casteji, nez format odkazu u Valve :)

Ale fakt by to bylo prima, mit tu moznost odkazovat ty videa primo od nich. Nuze zalezi ,co MCZ vyzjisti.. :)
(kdyz se mu bude chtit.. ja bych tam klidne napsal, ale tak nejsem coder a nevim na co presne bych se mel ptat.. :) )
@Zx Atari 500 (24.11.2019 17:21): Tak jak máš třeba na YouTube "Share" button, tak ti YouTube tak nějak neoficiálně zaručuje, že to bude prostě fungovat třeba i za pár let, protože to je součástí API. Kdežto když si jen zkopíruješ adresu videa, tak pokud se změní redakční systém nebo zkrátka se rozhodnou pro jinou strukturu odkazů, tak jsi nahraný.
@Zx Atari 500 (24.11.2019 11:58): Je tahle možnost někde popsána a oficiálně podporována Steamem?

Pokud ne, tak by se klidně mohlo stát, že to ze dne na den zaříznou na Databázi se objeví hromada nefunkčních videí.
@DanielUndream (21.11.2019 20:05): S Google Stadia jsme se rozhodli počkat na oficiální spuštění u nás, to už by mělo být jasnější, jestli to má nějakou budoucnost. Řadově se stále jedná o desítky her, takže by to neměl být problém případně doplnit.
Přijde mi smutné, že si nemůžu nechat vypsat hry, které si chci zahrát a zároveň je vlastním. To je docela základní dotaz co by mohla chtít většina lidí, ne? Ve výpisu se totiž mezi seznamy standardně dává OR (takže to vypisuje hry co si chci zahrát nebo je vlastním). Co udělat řešení jako u štítků, kde je taky standardně OR, ale dá se zaškrtnout "Přiřazeny všechny zvolené štítky", a pak se tam použije AND. Úplně stejný přepínač by mohl být i u seznamů - "Zařazeno do všech zvolených seznamů". Dík?
Jo dobrej napad, mohly by se davat dokumenty o tom co ktera verze byla zac kdyz tu mame u vicekrat vydanych her jen jednu :)
@ripper (18.10.2019 20:20): +1, ale jsem i pro samostatnou kategorii "Fan tvorba" (těch je ještě víc než těch dokumentárních) a klidně i pro ty "OST", jak se vše hází do "Ostatní" je v tom fakt bordel.
Chtěl bych navrhnout novou kategorii videí - dokumentární. Poslední roky vychází poměrně hodně dokumentů o vývoji her, ať už je to Noclip, GDS nebo podobně. A taktéž tam podle mě nejlépe zapadají videa z Retro Nation. Dá se to sypat všechno do ostatní, ale tam to dost zapadne mezi hromadu "smetí" (10 různých písniček ze soundtracku, vtipná videa, apod). Já herní dokumenty dost sleduji a samostatná kategorie by mi přišla super. Dokud v ní není žádné video, tak to tam nezavazí, takže v přidání nevidím žádné nevýhody.
Ještě mě napadlo jestli by bylo možné přidat do vyhledávání her dva filtry podle data:
1. Kdy jsem hru ohodnotil.
2. Kdy byla hra přidána na DH.

oba údaje jsou vidět při otevření profilu hry
Zvažuje se na DH přidat nové streamovací platformy? Především Google Stadia. V příštím roce by měly udeřit a myslím si, že by bylo fajn je tu mít hned od začátku a hry do nich přidávat postupně, než po X letech, kdy se zase budou muset editovat stovky her..
Nešlo by prosím zasílat notifikaci, když někdo v diskuzi zmíní váš komentář? Nepřijde mi moudré sledovat všechny diskuze všech her, co jsem komentoval. Díky.

P.S. Co si myslíte o zarovnávání do bloku místo zarovnávání doleva (v komentářích, v diskuzích)?
Co tak mít na profilu hned nahoře něco jako žebříček? Automaticky by to zobrazovalo ikony 3-5 nejoblíbenějších her.
Možná by to mohlo být přepnutelné s rmomentálně rozehráno.
Prosím dalo by sa doplniť medium.com medzi supportovane stránky v sekcii osobných odkazov? Skrátenie linku + favicon, v mojom profile je vidno, že sa to nezobrazuje práve esteticky príjemne :).
@jvempire (05.09.2019 18:53): Pokud už někdo tento remaster přiřadil k profilu původního Blood, pak by tam měl být doplněn i příslušný vývojář. Takže doplň sekundárního vývojáře a do popisu přidej zmínku o remaster verzi.
@jvempire (05.09.2019 17:52): Nelze, k vývojáři jde přiřadit pouze konkrétní platforma, pokud třeba jeden z vývojářů určité hry portoval hru na jinou herní platformu, než na kterou byla původně naprogramována. Vývojáři však nejde přiřadit alternativní název. Toto jde řešit jedině zmínkou v popisu nebo přidáním zajímavosti nebo odkazu.
Narazil jsem na zajímavou situaci. U hry Blood byl přidán jako alternativní název Blood: Fresh Supply. Jde o remake vytvořený vývojáři Night Dive Studios. Jde nějak přidat další vývojář, ale aby bylo vidět že dělali jen ten remake? Zrovna oni udělali dost remaků, ale jsou u nich vidět jen 4 hry.
Zdravím, v databázi se nachází nějaké ty free-to-play hry, které mají již vypnuté servery, a tak mě napadlo, že by bylo dobré přidat možnost při schvalování nových her, kdy by se vytvořila kolonka: "vypnutí serverů hry" nebo tak nějak, do které by se napsalo datum jejich uzavření.

Namátkou mě tak napadly hry jako Tom Clancy's Ghost Recon Phantoms, Need for Speed: World, Infestation: Survivor Stories či Age of Empires Online. Je jich tady docela dost a zlepšilo by to přehlednost.
Napadlo mě, že by bylo užitečné moct vypsat hry pro vybranou platformu, které na ni vyšly jako první. Bylo by tak možné najít hry, co jsou pro ni původně určeny i když později dostaly nějaké konverze.
Zdravím, nebylo by prosím možné zařadit do možností v přidávání her žánr závodní, nebo případně Arkády>Závodní? Přidával jsem teď hru Table Top Racing a to závodní simulátor vážně není... což ostatně platí i třeba pro takové NFS, Burnout apod. Díky :).