Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Hlášení programových chyb

< >
Mezi kategorií a subkategorií u her v profilu vývojáře chybí mezera. Např. sportovní >basketbal (příklad).
Tak jsem zjistil ze po mojem trochu obstaroznim iPadu mi DH nefunguje ani na moji LG televizi, ackoliv je to model z letosniho roku ktery se jeste stale updatuje. Jsem z toho uz krapet nasranej, ani ne tak na zdejsi formu stranek ale spis kvuli tomu ze kazdy pes jina ves, trochu unifikace by tem made in PC vecem nezaskodila. Volna platforma a skutek utek.
Dělá to od posledního updatu, ale nějak jsem na to zapomněl a začalo mě to zas štvát teď. Když na hlavní stránce najedu v hodnocení kurzorem na "Osobní", tak se nad tím zobrazí informační popisek a tabulku to následkem délky textu rozšíří, což zapříčiní, že kurzor už není na tlačítku "Osobní" ale kousek nad ním, což má zas za následek, že se tabulka vrátí do normálu a tím pádem je zas kurzor na tlačítku "Osobní" a takhle furt dokola to bliká bez přestání... video točit nebudu, však si to zkuste sami. :D
V mnoha vývojářských profilech se v tmavém režimu webu chybně zobrazuje logo vývojáře (bílé pozadí je zobrazeno jako tmavě šedé), např. EA Japan.
Tak ono by se vůbec nemělo stát, že člověk něco odešle, přijde o část svého textu, ještě si toho musí všimnout, pochopit proč se to stalo, a pak zpětně upravit svůj příspěvek. Pokud DH nechce povolit emoji v textu, tak by takový příspěvek vůbec neměl jít odeslat, a člověk by měl být informován, proč odeslat nejde.
Do diskuze nelze přidávat emoji (takový ty barevný z Unicode). Když dám Odeslat příspěvek, tak se usekne přesně na místě prvního emoji.
Homepage, 3 sloupce, Vivaldi (Chrome), viewport 1572px
Na přepínači Sledované/Osobní/Vše u Hodnocení utíká u „Osobní” odkaz zpod myši, protože je vysvětlivka na dva řádky. V jisté posloupnosti akcí (např. kliknout na Sledované a okamžitě přejet na Osobní) dokonce obsah tancuje pod nehybným kurzorem tam a zpět.

Edit: totéž u zajímavostí; ostatní boxy nezlobí, protože je jejich popis tvořen kratšími slovy.
Když v diskuzi nebo v seznamu komentářů kliknu na "zobrazit starší příspěvky", to je intended nebo bug, že se stránka odroluje úplně dolů, místo aby zůstala na místě a já se mohl scrollovat ručně? Protože takto musím scrollovat zpět nahoru a hledat, u kterého příspěvku jsem skončil a je to dost otravné..
Při přidávání nového videa a vyplnění políčka Odkaz na video se celý obsah smaže, jakmile dáte Tab a focus se přesune do Kód videa. To znamená, že ten formulář se nedá snadno ovládat přes klávesnici, a mezi políčky se musí přepínat zdlouhavě a otravně myší. Bylo by fajn, kdyby se Odkaz na video nemazal při pouhé změně focusu, ale až při případném vložení nějakého textu do Kódu videa.
@MCZ (17.07.2020 20:04): Beru zpet, nevsiml jsem si toho druheho tlacitkoa pod ozubenym koleckem. Mozna by mezi temi funkcemi mohl byt nejaky vztah (napriklad pokud vynutim 3. sloupec v nastaveni, automaticky se to prepne do rozlozeni se tremi sloupci nebo pokud z nastaveni vyplyva, ze mam vsechno jen ve 2 sloupcich, prepne se to do dvou sloupcu).
@MCZ (17.07.2020 20:04): Ne. Jeste vcera to fungovalo normalne. Dokazu si predstavit, ze se to lokalni nastaveni pokazi, ale cekal bych, ze se to opravi, kdyz to nastaveni znovu rucne zmenim. Mozna se na to jeste pristi tyden podivam.
Z nejakeho duvodu se mi na domovska stranka prepnula na dva sloupce (misto tri) a i kdyz si zkusim pohrat s nastavenim (vynutit neco do 3. sloupce), ten treti sloupec tam proste nedostanu. Stalo se to jeste nekomu? Aktualne to zkousim v Opere 68.0.3618.173 v rozliseni 1920x1200.
Nevím, jestli jde o chybu nebo záměr, ale při kliknutí na Herní výzvu v sekci Nepřehlédněte na hlavní stránce mě to také vždy přesměruje na danou stránku a nevytvoří se nová karta. Vlastně i při kliknutí na odkaz přímo v diskuzi k Herní výzvě.
Akce, slevy, prodej a darování her, Když kliknu na odkaz Humblu, (a nejspíš to tam má i ten druhý odkaz) tak se mi neotevře nové okno, místo toho se načte na stejné kartě i přes nastavení, že odkaz vždy na novou kartu. smazalo mi to rozepsanou zprávu.
@ripper (12.07.2020 11:32): Momentálně tahle feature není dostupná - kdysi tu byla, nicméně s rozšířením a sjednocením vyhledávání her byla odebrána. Možná se časem vrátí, zatím to však není v plánu.
Nevím jestli je to chyba nebo chybějící funkce, ale nedaří se mi vytvořit funkční veřejný odkaz na hry, které mám označené nějakým štítkem. V nastavení profilu mám jak své hry tak své štítky nastavené jako veřejné. Seznam mých např. vlastněných her lze bez problému zobrazit veřejně (v anonymním okně):
https://www.databaze-her.cz/uzivatele/ripper/hry/vlastnene/

Na své domovské stránce mám pak odkazy např. "hry co mám na steamu" (ty mají přiřazený štítek 'steam'), "hry co mám na itch" (ty mají přiřazený štítek 'itch'). To generuje odkazy tohoto typu:
https://www.databaze-her.cz/hry/?hodnoce ... y=17012&razeni=nazev
Já sám na tom odkazu vidím korektně 2 hry co mám na itch. Ale v anonymním okně se mi tam zobrazí všechny hry, co jsou v DH. Říkal jsem si, že je asi chyba, že z URL zmizela identifikace uživatele, tak jsem to zkoušel přepsat na toto:
https://www.databaze-her.cz/uzivatele/ri ... y=17012&razeni=nazev
Jenže to zase nezobrazuje vůbec žádnou hru.

Štítek má viditelně globální ID, takže v tom by problém být neměl.

Proč nejsem schopen vytvořit filtr nad svými hrami, který by fungoval veřejně? Můj cíl je být schopen např. bratrovi nebo kamarádovi poslat seznam "koukni, tyhle hry mám na steamu/někde jinde" nebo "tohle je můj top wishlist" (všechno řešeno vlastním štítkem).
Obrázky už by měly být v pořádku, kdybyste narazili ještě na nějaký problém, dejte vědět.
Je to chyba na straně DH, Memphis už o tom ví.

@Isair (04.07.2020 15:50): Našroubovat "starý vzhled" (1.0) na současnou funkcionalitu i stav databáze jako takové je asi tolik práce co všech updatech od 2.0 (včetně) dohromady. (Nepřestává mě překvapovat, kolik lidí si myslí, že nechat/vrátit "starý vzhled" musí přece být brnkačka.)
Je docela nostalgické najednou vidět staré ikonky většiny uživatelů :), skorem bych z toho možná udělal tradici a jednou ročně v určený den (klidně by mohl připadnout na ten dnešní, když už nastala tato chyba :)) by se mohl konat onen "retro" výlet do historie DH a možná bych to podpořil i starým vzhledem celé DH.
@MCZ (25.06.2020 18:44): Kliknutí na krok zpět v prohlížeči (resp. u mě levé boční tlačítko myši vracející mě na předchozí stránky) mě momentálně vrátí na stránku ve stejném stavu, jak byla předtím, tzn. např. na homepage mi bude svítit, že mám nepřečtený koment na mnou sledovanou hru, kliknu na ten koment, přečtu si ho, dám krok zpět a pořád mi svítí jako nepřečtený. Dříve se to aktualizovalo a tvářilo se to přesně tak, jak bych třeba klikl na DH logo nahoře, tzn. celá stránka se znovu načetla...
Nerefreshnutí stránky (resp. např. aktualizace počtu nepřečtených příspěvků) po kliknutí na krok zpět je chyba nebo vlastnost té nové verze? Dříve to šlo...
Reklama v pravé straně stránky se zobrazuje dříve, než je na ni dost místa. Takže při jisté šířce okna mám na DH permanentní horizontální scrollbar, což je trochu otravné.

Diskutující (11)