Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Aktualizace 2022.1: Totální konverze, opravy editoru

V nové aktualizaci nastavujeme pravidla pro přidávání totálních konverzí her a zaměřili jsme se také na nezbytné opravy.

Novinky a změny

- Do databáze je nově možno přidávat totální konverze her (pod které spadají i neoficiální rozšíření), pro které je vyhrazen nový "rozsah hry", tady je znění nápovědy pro přidání:

Modifikace hry, která původní hru zcela nahrazuje fanouškovsky vytvořeným obsahem s kompletně novým příběhem či základní hratelností, případně ji obohacuje o významné množství obsahu mimo její původní rámec (například v rozsahu nové kampaně). Lze ji tak až na její neoficiální původ považovat za samostatnou hru či její plnohodnotné rozšíření. Není povoleno přidávat modifikace, které pouze rebalancují či jiným způsobem ladí původní hru.

Dobrým vodítkem, zda modifikace splňuje potřebné parametry pro přidání, může být její přítomnost mezi modifikacemi s vlastním profilem na Steamu, avšak finální posouzení náleží správcům obsahu Databáze - před vytvořením profilu tak svůj záměr prosím zkonzultujte v diskuzi, ať vaše práce nepřijde nazmar. Nepřidávejte totální konverze, které se později dočkaly oficiálního vydání, a na Databázi tedy mohou figurovat v rozsahu samostatné hry.
 

- Editor: vylepšeno zadávání nových odkazů
- Editor: při vkládání kopírovaného textu se nyní zachovává formátování pouze v případě, kdy je text kopírován z editoru
- Lepší automatický posun stránky na odkazované příspěvky, komentáře atd. (zejména v mobilní verzi)
- Lehce upravena barevná paleta tmavého tématu
- V žebříčku her je možno samostatně vyfiltrovat i formu hry "freeware (dříve placená hra)" a "free to play (dříve placená hra)" (http://dbher.cz/dp306125)

Opravy

- Editor: opravena chyba s mizejícím/rozbitým formátováním reakcí
- Editor: při kopírování z cizích stránek už se nevkládají neplatné HTML znaky (Firefox)
- Opraveno špatné zobrazení log některých vývojářů v tmavých režimech
- Opravena stránka nápovědy Prohlížeče

Poděkování

Děkujeme všem našim současným podporovatelům, díky kterým mohl tento update vzniknout:

Arcee, BINGMAN, Bosper, Brasikona, bukrrCZ, Bursoft, Crash, Daemon, Duchino, Eru, Fingon, Freiman, Garret, Gotreg, Greg, HolyMeatball, Indian, Jevo83, JohnCZ, Josef, jvempire, Karasman, krtekvitek, leebigh, malyBobr, Marci, mazar1234, musa, ntz, oleav, Pacman13, pajmič, Paul, R1N1X, Radecker, raisen, Red, RemixSvK, Richmond, rikuhahl, ripper, Ronik, Shoggot, Steve, switch, Syndrom, Tommy, TRIAn29, veselykralicek, vonTossis, ZephyrCZ, Zoltan

Podpořit rozvoj Databáze můžete na našem Patreonu, po domluvě lze však jednorázovou částkou na delší období přispět i mimo něj.

Memphis & MCZ

Diskuze ke článku

Ta stránka nápovědy s prohlížeči vypadá jako reklama.
Možná by tam spíše mělo být napsáno, že na těchto čtyřech byla databáze otestována a je ověřena plnohodnotná funkčnost?
@H34D (18.01.2022 11:59): za dalších šest let se třeba dočkáme úpravy systému hodnocení do smysluplnější podoby tak, jak je to správně podle Všeobecných pravidel hodnocení. Btw, ty jsi taky moje hvězda!
@davidjaho (17.01.2022 17:02): zajímavé určitě jsou, ale né všechny splňují podmínky pro přidání

každopádně díky moc za tenhle update s modifikacemi. jsem rád, že se to tady v nějaké podobě dostalo, i když jsme to někteří navrhovali už před šesti lety ;-)
@Memphis (17.01.2022 21:01): Díky, že jste to řešili, ale Horn of the Abyss má plnohodnotné kampaně včetně vlastního příběhu a cutscén stejně jako původní HOMAM a oficiální datadisky. Řekl bych, že situace by pro oba datadisky měla být stejná.

@Jab (17.01.2022 21:17): Tuším, že od verze HOTA 1.6.0, obsahuje HOTA už i HD mod, takže těžko rozlišovat, ale obecně HD mod přidává online lobby a technické fixy, ale nijak nemění hratelnost. Naopak HOTA vylepšuje původní hru ve smyslu balance (snižuje nekromancii, snižuje růst firebirdů/fénixů, zjedodušuje build na pit lordy, přidává nějaké nové hrdiny a interferenci, zhoršuje logistiku apod.)
@H34D (16.01.2022 14:12): Ze zmíněných dvou jsme se shodli, že parametry pro přidání splňuje pouze Thief 2X: Shadows of the Metal Age, jelikož má i nový příběh, hrdinku, cutscény a funguje tak téměř jako samostatná hra. Naopak Horn of the Abyss primárně vylepšuje původní hru.
Díky, ze zmíněných novinek a oprav to možná není vaším updatem, ale já poslední dobou měl v podstatě nefungující editor v osobním profilu a teď mi již funguje. Díky za snahu a posouvání db dál.
Přídavek totálních konverzí rozhodně kvituju. Jen musím dát za pravdu, že to možná otevře stavidla všemožným Half-Life, Amnesia či Doom modů, které jsou "jenom nové levely". Možná by jednoho dne mohli mít svou úplně vlastní sekci na webu. Kdo ví. ;-)

Pro inspiraci možu za sebe takhle z hlavy zmínit třeba ČSLA pro Armu 2, BLOOM (crossover Doomu a Bloodu), již zmíněná FO: New California, všemožné Total War mody (Pán prstenů pro Medieval, 1. světová pro Napoleona), Araská kampaň pro Original War, NFS Hot Pursuit Challenges pro Most Wanted 2005 nebo nedávný The TIE Fighter Total Conversion který předělává a modernizuje Star Wars: TIE Fighter do X-Wing Alliance.
Je toho dost. :-)
Hm, a co třeba datadisky Heroes of Might & Magic III: Horn of the Abyss nebo Thief 2x: The Shadows of the Metal Age?

Rád bych něco takového přidal, nicméně totální konverze to asi není. Hraje se to jako původní hra, ale má to kompletně nový obsah...
@Gordon (16.01.2022 11:52): JJ, není. Co ale bude argumentem pro přidání je to, že u některých žánrů není třeba měnit vše a JA 2 rozhodně nestojí na příběhu. U strategií jsou důležité mechaniky a ty tenhle fan patch mění zásadně. Nemám v tom svého koně nicméně.
@Crash (16.01.2022 07:07): Myslim si, ze to nemusi byt nutne hned videt - staci, pokud by pri pridavani totalni konverze pribyla povinnost zvolit puvodni hru a to se nekam ulozilo. To by melo stacit, aby se to pozdeji dalo nejakou davkou pretransformovat do finalniho stavu.
Docela jsem zvědav, jestli projde třebas ten fan patch Jagged Alliance 2 (v1.13). I sami jeho autoři jej tuším jako totální konverzi neoznačovali, anžto mapy a příběh zůstávají. Nicméně mění hratelnost. A zejména, pokud si pamatuji z DH diskuzí, tak se těšil velké oblibě. :)

Ona ta hranice bude kolikrát dosti nejasná. Samotnému mi totální konverze ani na DH nechyběly. Nicméně dokud jdou vyfiltrovat, tak to samozřejmě není nic proti ničemu. Jen mám pocit, že si DH tým na sebe upletl trochu bič a teď bude každý druhý den řešit něčí vnitřní pocit nespravedlnosti, proč nebyla povolena modifikace xy. :)

P. S.  Fallout - New California může mít také zajímavé komenty.
@Memphis (15.01.2022 21:33): Já ty modifikace trochu sleduji, sice dost okrajově, ale toho co můžeme považovat za totální konverze je podle mého názoru poměrně dost. Takže asi bude záležet na tom, jak moc lidí se toho chytne a bude je chtít přidávat. Pokud by se dalo to propojení profilu hry s jejími konvezemi nějak jednoduše vyřešit, tak bych s tím moc nečekal, ať to pak nemusíme za pár let hromadně doplňovat.
Modifikace jdou mimo mě, i ty totální konverze, ale zájem o ně určitě je, takže je dobré je tu mít. Teď jsem si všiml, že hodnocení zajímavostí, odkazů a videí je zarovnáno doleva namísto doprava, kde bylo předtím. To je záměr, nebo chyba? Chvíli jsem na jednu zajímavost zíral a nevěděl, jak ji ohodnotit, než jsem se kouknul doleva :)
Nejake systemove propojeni mezi totalni konverzi a puvodni hrou se chysta? Ve smeru totalni konverze->puvodni hra to asi vetsinou pokryje popisek hry (ac to neni systemove reseni, je to lepsi nez nic), ale ve smeru puvodni hra->totalni konverze nic takoveho nevidim a myslim si, ze by se to docela hodilo.
Pěkný novoroční update, ač nejsem "cílovka" na totální konverze, tak je určitě fajn tu nejdůležitější kousky mít ;) Díky.
@Gordon (15.01.2022 14:48): Je to v řešení, @Ronik rozpracoval detailněji ten tvůj koncept a aktuálně chystám technickou specifikaci, aby jsme si vyjasnili i detaily - byť se to navenek zdá docela jednoduché, má to docela hodně konsekvencí.