Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Nové obzory: Festival aktivity 2022

Svět se stále mění, poslední dobou snad rychleji než kdy dříve. V červnu navíc přichází i plno dalších emocí, povinností a událostí. Studentům pomalu končí školní rok a s ním ruku v ruce musejí dohánět učební resty a mají poslední šance na ovlivnění známek na vysvědčení. Ti starší zase v zaměstnání finišují s dílčími úkoly a pomalu se připravují na letní dovolené. Do toho všechno vydatně svítí sluníčko, nebo naopak silně prší a o bouřky není nouze. A proto je tu vaše Databáze, která vám připravila nějaký program k rozptýlení, abyste mohli rozšiřovat obzory jak sobě, tak i nám všem a to v podobě přidávání obsahu na náš společný web, který zrovna dnes slaví už své 14. narozeniny.


Pokud jste se ještě neúčastnili žádného Festivalu aktivity a nevíte, o co se jedná, nemusíte v soutěži hledat nic složitějšího, než co prozrazuje její samotný název. Jedná se zkrátka odměňování nejaktivnějších uživatelů Databáze. V průběhu následujících 3 týdnů se bude soutěžit o ceny v celkové hodnotě 340€ ve více kategoriích. V každé kategorii čeká na tři nejpilnější soutěžící dárkový kupon na Steam a odměna v podobě DH bodů, přičemž klíč pro udělení výher je následující: 


1. místo100 DH bodů + Steam dárkový kupon o hodnotě 50 € * + kšiltovka DH
2. místo75 DH bodů + Steam dárkový kupon o hodnotě 25 € *
3. místo50 DH bodů + Steam dárkový kupon o hodnotě 10 € *
* Po domluvě je možno cenu zaměnit za jednu hru na jiné digitální distribuci podporující darování her, popř. fyzickou edici.

Systém soutěže je jednoduchý. Na příčky vítězů jednotlivých kategorií se propracují ti, kteří získají nejvíce soutěžních bodů. Pravděpodobně není velkým překvapením, že body můžete získat za aktivitu na Databázi. V kategoriích lze body získat podle standardního DH bodování (tj. v rozmezí 1-5 bodů).

Festival aktivity trvá od 9. do 30. června 2022


A jaké že jsou soutěžní kategorie? To se dozvíte v následující tabulce.

Téma
1. kategorieMy jsme tady taky, neboli "opomíjené" platformy
2. kategorieHraní v nové dekádě
3. kategorieZemě vycházejícího slunce
4. kategorie
Vývojářská encyklopedie

Ještě než se vrhneme na popis jednotlivých kategorií, bylo by vhodné stanovit pravidla a zároveň tak zodpovědět některé otázky, které by mohly padnout:
  • Pro určení, zda vaše hra ještě spadá do časového limitu festivalu, slouží datum, kdy ji odešlete do schvalování. Pokud se tedy stane, že odešlete hru poslední den festivalu a bude vám schválena až následující či později, nemusíte se bát, body dostanete.
  • Každá přidaná hra může soutěžit pouze v jedné kategorii. Pokud by přidávaná hra splňovala pravidla více kategorií, bude tato započítána pouze v té, kde má soutěžící největší šance na úspěch. Pokud tedy chcete soutěžit ve více kategoriích, zkuste se tomuto překryvu vyhnout.
  • Členové týmu DH se soutěže účastnit mohou, nesmí si však své návrhy na přidávání her schvalovat sami (což samozřejmě neplatí pro členy týmu na whitelistu).
  • Uživatelé na whitelistu se soutěže rovněž mohou účastnit a hry se jim budou počítat za plný počet bodů. Vyhrazujeme si ale právo jimi přidané hry zkontrolovat a v případě, že popisky nebudou splňovat kvalitativní standard, který by všem uživatelům na whitelistu měl být známý, soutěžní body odebrat.
  • Přidávejte hry, nebo vyplňujte vývojářské profily pokud možno průběžně během celé doby trvání soutěže. Pokud by nastala skutečnost, že by například těsně před koncem festivalu aktivity přišlo od jednoho uživatele větší než rozumné množství návrhů, mohlo by to mít za důsledek, že nebudou tyto návrhy započítány do soutěže. Jednoduše ctěme fair play a udržme celou soutěž transparentní.

A teď něco málo k jednotlivým kategoriím:

1)  My jsme tady taky, neboli „opomíjené“ platformy 

Databáze her už nějaký rok mapuje herní produkci na desítkách platforem. Mezi nimi jsou ale velké rozdíly a to jak technické (vždyť pokrývají dobu mnoha desítek let), regionální (některé jsou zcela globální, jiné zase více regionální, další už ani nemusely překročit hranice své země), ve způsobu používání (od platforem s jednou hrou, přes ty, které nabízí titulů spousty, až k těm, u kterých tvoří hraní jen malou část jejich fungování a používání), nebo ve zprostředkování vlastního herního zážitku. V této kategorii tak vynecháme všechny mainstreamové platformy typu PC, PlayStation, Xbox, nebo mobilních iOS a Android a zaměříme se na ty, které v této chvíli nemají na DH více jak 500 her. Vítané jsou samozřejmě hry na „prastaré“ konzole, nebo československé počítače typu Maťo, či Ondra, stejně tak exkluzivity na různé méně známé platformy. Nicméně do festivalu aktivity se počítají i herní kousky, které vyšly na více platforem, ale alespoň jedna z nich je na DH tou „opomíjenou“.

Seznam, jak si která platforma na DH stojí, je k dispozici ZDE, k začátku festivalu jsou to konkrétně: NES, SNES, N64, NGC, WiiU, GB, GBC, GBA, DS, 3DS, VBoy, SegaMS, SegaMD, Saturn, Dreamcast, SegaGG, At2600, At5200, At7800, At8bit, Jaguar, Lynx, Odyssey2, Intelli, Coleco, TG16, CDi, 3DO, WSwan, ZX81, C16, AmstPCW, Apple II, TRS80, BBCMicro, PC88, PC98, MSX, MZ800, FMT, SAMC, PMD85, IQ151, Ondra, Maťo, Mainframe, Arcade, Quest, J2ME, Symbian, NGage, WMobile, WPhone, BBerry, Browser, Stadia.

2) Hraní v nové dekádě

Abychom drželi krok s dobou, je potřeba obsah Databáze stále udržovat a rozšiřovat o ty nejnovější tituly, které si na nás herní vývojáři připravují. Vaším úkolem tak je přidat co nejvíce profilů her s datem vydání od 1. 1. 2021 či her s neoznámeným datem vydání. Pokud potřebujete inspiraci, doporučujeme vám znovu nahlédnout do Deimosova článku Nejočekávanější hry roku 2022, z něhož spoustu her na naší Databázi stále chybí. Jako inspirace mohou posloužit například i články 2021 in video games, 2022 in video gaming na Wikipedii či portál Releases.com. V rámci kategorie je možné přidávat i hry, které byly v uvedených letech vydány formou Early Access.

Dejte si však prosím pozor na dvě věci – popisky her s neoznámeným datem vydání musí splňovat stejná kritéria pro přidání, jako tomu platí pro všechny ostatní hry. Není žádoucí přidávat hry, u kterých je znám pouze název, či je dostupný jeden nic neříkající trailer a o gameplayi nejsou známy žádné podrobnosti. Takovéto popisky budou zamítány, tudíž si před přidáním hry rozmyslete, zda jste z dostupných informací schopní sestavit standardní popisek. Jako datum vydání se počítá pouze to první, kdy hra vyšla na libovolné platformě.

3) Země vycházejícího slunce

Japonské hry jsou fenomén. Ano, ne každý je dokáže plně ocenit, můžou se zdát jiné, neortodoxní, nebo jednoduše zvláštní. Ale miliony nadšených hráčů i mimo Japonsko a Asii mluví jasně, ty hry a celá japonská kultura dokáží oslovit lidi po celém světě. Na naší Databázi jsou však zastoupeny spíše ty nejvěhlasnější kousky, ač tu máme relativně početnou komunitu fanoušků japonské, potažmo východoasijské produkce. Tato kategorie si dává za cíl zvýšení přidávání profilů japonských a východoasijských her na DH. Základní seznam her naleznete např. na Video Games Developed in Japan. Kromě japonských her, jsou tedy vítané i korejské, nebo čínské kousky. Pokud by byl zájem i o méně známé hry např. z Filipín, Indonésie, nebo Malajsie, tak i jim bude tato kategorie otevřena. Orientačně se tedy jedná zhruba o asijské hry vzniklé na východ od jižní a západní hranice Číny (Indii a Rusko už ale do tohoto výčtu nepočítáme). Kompletní seznam států, ze kterého musí pocházet hlavní vývojář her je tento: Japonsko, Jižní Korea, Čína, dále pak Bangladéš, Bhútán, Brunej, Filipíny, Indonésie, Kambodža, Laos, Malajsie, Mongolsko, Myanmar, Nepál, Papua Nová Guinea, Severní Korea, Singapur, Thajsko, Tchaj-Wan a Vietnam. 

K této kategorii se váže jedna připomínka - pokud přidáte hru, jejíž vývojář bude na Databázi nový, nebo nebude mít vyplněný profil a zemi původu, udělejte prosím i jednoduchou editaci příslušného vývojářského profilu a zemi původu mu doplňte. Vyhodnocení kategorie bude probíhat automaticky na základě dat z Databáze a přidaná hra od vývojáře bez uvedené země by tak nebyla započítána do soutěže.

4) Vývojářská encyklopedie

Databáze her není jen o hrách, velmi důležitou složkou je i "databáze vývojářů". Vývojáři mají na tomto webu oproti hrám ztíženou roli. Jejich profil se přidává automaticky spolu s novou hrou, ale oproti ní není tento profil vyplněn. A tak je spousta takových profilů jen prázdnými stránkami, kde se uživatel dozví jen vývojářské jméno, název, nebo značku. Známí vývojáři už mají většinou profil slušně provedený, ale i u nich občas nezaškodí jeho "aktualizace" o dění posledních let. Oproti tomu různí vývojáři z indie a freeware scény na svůj profil stále čekají. Zkusme se tak zaměřit na tuto oblast a vyplnit co nejvíce profilů těch, bez kterých bychom těžko mohli vůbec hrát videohry.

Počítá se i ta nejmenší editace profilu. Dle zvyklostí je 1 bod za logo, 1 bod za hlavičku (rok vzniku a zániku, země původu a oficiální stránky) a 1-3 body za popisek dle délky a kvality. Každá nová informace bude pro naší Databázi přínosem.

A to je zatím všechno, vzhůru k novým obzorům! Případné dotazy rádi zodpovíme v diskuzi pod článkem. Za celý tým Databáze her vám tímto přeji pěkný začátek léta. Mějte se pěkně a objevujte nové obzory.

rikuhahl 

Zdroj titulního obrázku: Last Day of June 

Diskuze ke článku

Právě jsem se vrátil z dovolené a koukám, že jsem na bedně :D Tak všem gratuluji, byla to jízda :)
No pánové. Wow. Prostě wow. To byl nářez. :D

Upřímně nečekal jsem, že se dostanu takto do světel reflektorů. :D A nevím, jestli se mohu označovat za nováčka, když na DH chodím už pěknou řádku let. I když pravda dosud jen jako pasivní uživatel za hodnoceními her od hráčů. Ale je pravda, že až tato soutěž mě vyhecovala a založil jsem účet a zkusil si i to přidávání her. :-)

A musím říct byl to chvílemi tuhý boj. Začal jsem s tím, že zkusím zabojovat ve vycházejícím slunci. A pak jsem si začal všímat kolik toho přidávají pánové michalCHAloupka a Fritol. :-) Pánové, klobouk dolů. Jeli jste slušné tempo. Takže jsem zkusil ještě v posledních dnech zabojovat v nové dekádě a k mému překvapení to vyšlo.

A co se týče toho mého tempa, tak co k tomu dodat. Študák čerstvě na prázdninách. :D Určitě ještě dodělám ty rozdělané hry, zkompletovat Intial D hry, sérii Tokyo Xtreme Racer a pár mých oblíbených freewarovek co tu ještě nejsou. Ale podobně jako adam.kulhanek, dám si teďka chvílu pauzu. :-)

Klobouk dolů všem přispěvatelům a veliké díky pořadatelům. Děkuji vám.
@rikuhahl (04.07.2022 10:32): Díky za akci.
Ještě že jsem se rozhodl pro přidávání japonských her namísto java her do první kategorie, protože tam to bylo opravdu na ostří nože a pravděpodobně bych skončil třetí. I přesto mi Fritol pořádně zatopil a donutil mě přidat více her, než jsem měl v plánu, ale nakonec jsem ho těsně udolal (taky jsem myslel, že mám větší náskok než pět bodů :D).
fuuu, 5 bodů :D Já to nepočítal a myslel jsem, že ten náskok byl mnohem větší. Nevadí, dík za napínavý souboj, hlavně v posledních dnech. Původně jsem myslel, že to bude jednoduchá výhra, ale ta účast mě taky překvapila.
@Jumas (04.07.2022 14:10): Já jsem to měl trochu ztížené tím, že jsem byl týden na dovolené. To jsem na mobilu pořad jen smutně koukal na to, jak ty a Fritol přidáváte nové a nové. No a po návratu minulou neděli jsem si řekl, že tě zkusím dohnat. A až vlastně v ten poslední den jsem si spočítal, že jsem tě nejspíš dohnal a že to možná klapne. Když jsem ten poslední večer viděl, že se nevzdáváš a přidáváš další a další, tak jsem jel až do posledních minut.

Jinak je vtipné, že před začátkem jsem měl přidaných asi 5 her a teď mám skoro toho Legendárního přidavače, kterého chci určitě dokončit, ale asi ne v příštích dnech, protože si od toho musím taky trošku odpočinout. :)

Každopádně jsem si ještě interně stanovil cíl, že si ty všechny přidané hry (nebo aspoň většinu z nich) chci někdy znovu zahrát a okomentovat. Tak snad to vyjde.
@adam.kulhanek (04.07.2022 13:18): To tvoje tempo v posledních dnech se nedalo stíhat, i když jsem se snažil do posledních minut. Ve vývojářích to zas byla nuda. Doufám ale, že těch šest her (což je i počet, o který jsi vyhrál), co ti chybí do Legendárního přidavače, ještě přidáš :) Jsem ale rád, že mě něco donutilo přidat sem všechny N-Gage hry a kvůli tobě jsem k tomu přidal i Virtual Boye. Teď ještě něco na hry z Becherovka Game :)

Taky bych chtěl poděkovat za pořádání soutěže a budu se někdy v budoucnu těšit na další.
@rikuhahl (04.07.2022 10:32): Wow, tak mi to přeci jen vyšlo, to mám radost. :) Když jsem do festivalu vstupoval, tak jsem si říkal, že přidám pár her a uvidíme. Že mě to až tak chytne by mě v té době nenapadlo.

Každopádně díky za super akci pořadateli (či pořadatelům) a také všem zúčastněným. :)
Určitě jste netrpělivě čekali na výsledky Nových obzorů - Festivalu aktivity 2022, tak teď se je dozvíte. Soutěžili jsme ve 4 kategoriích:

1)  My jsme tady taky, neboli „opomíjené“ platformy  

1. adam.kulhanek
2. Jumas
3. Fritol 

Celkem přidáno 205 her

V této kategorii byly největší boje a přidavačská smršť. Jumas si prakticky celou dobu festivalu udržoval slušné vedení, díky zkompletování produkce N-Gage a Virtual Boy her, adam.kulhanek však nenápadně přidával hry především na Atari 8-bit a v posledních pár dnech zvýšil tempo přidávání na skoro hru za hodinu (když nebereme v úvahu spánek) a to rozhodlo, Jumas se to snažil zvrátit, ale už to nešlo. Tito dva skončili s velkým odstupem před ostatními. Fritol ukázal svou standartní formu a získal třetí místo.

Další účastníci kategorie: miCHAlupka, aDOSt, Atreides, Niktorius, Garion, Všivák, PavelU, Marles a PRIVATE MARTIN

-----------

2) Hraní v nové dekádě 

1. Atreides
2. Marles
3. Luksa 

Celkem přidáno 69 her

Ač patří přidávání nových, nebo za nedlouho vycházejících her k nejobvyklejším přidávacím aktivitám, tak zde oproti dalším kategoriím bylo malinko pozadu, nicméně přeci jen bylo přidáno mnoho aktuálních pecek a budoucích hitů a tak bude mít o čem diskutovat i v budoucnu. Za povšimnutí tu stojí vítězství Atreidese, který se na DH registroval až v průběhu soutěže a přesto se rychle rozkoukal a dokázal tuto kategorii ovládnout.

Další účastníci kategorie: Solidor, Ross, BINGMAN, rikuhahl (symbolická nesoutěžní účast), Hergi, Starletka, p3tris, Yokolobuna, zxretrosoft, AuroN a PRIVATE MARTIN

-----------

3) Země vycházejícího slunce 

1. miCHALupka
2. Fritol
3. Atreides 

Celkem přidáno 111 her

Tuto kategorii ovládl miCHAlupka, který je aktivní vždy, tady mu stačilo zaměřit pozornost na Japonsko, Fritol osvědčil svůj japonský přehled a nováček Atreides dokázal zabodovat i tady. Fritol zle dotíral na miCHAlupku a rozdíl mezi nimi by byl pouze 5 bodů, ale protože měl Fritol velký náskok na třetí místo, byly mu "přebytečné" body počítány v první kategorii, protože všechny hry splňovaly podmínky do obou kategorií. Podle očekávání byla naprostá většina her vytvořena v Japonsku, ale jednu hru dodala i Čína, Korea a Tchaj-wan.

Další účastníci kategorie: Jumas, Solidor, adam.kulhanek, Niktorius, aDOSt, Garion, Marles, Peach, BINGMAN a Fredericco

-----------

4) Vývojářská encyklopedie 

1. Jumas
2. Ross
3. Garion 

Celkem provedeno 317 editací

Tato kategorie naplnila své poslání a mnoho vývojářských profilů tak díky ní má alespoň logo a zemi původů, případně i některé další informace. Jednoznačně ji ovládl Jumas, který hned v prvních dnech provedl asi 200 editací a určil tak "pravidla hry". Některé editace souvisely i s předchozí kategorií, protože bylo potřeba znát zemi původu - Japonsko, či další asijské státy.

Další účastníci kategorie: Fritol, giantmace, adam.kulhanek, Luksa, miCHAlupka, Peach, zxretrosoft, rikuhahl (symbolická nesoutěžní účast) a Solidor

-----------

Celkový počet her v rámci festivalu: 385. To je úctyhodné číslo, nemyslíte? Sám jsem před tím měsícem, kdy začala příprava akce, počítal reálně s cca 200 přidanými hrami, 300 by bylo úplně skvělé číslo, ale 385, wow. Vždyť je to přes 18 přidaných her denně, to je prostě bomba.

Tímto bych chtěl poděkovat všem zúčastněným, pogratulovat všem umístěným na "bedně" a popřát DH vše nejlepší do dalšího roku fungování. Výherci budou v nejbližších hodinách kontaktováni Memphisem, který předá příslušné výhry, stihnou tak i nákup ve Steam slevách. Chtěl bych poděkovat Memphisovi za technické a finanční pokrytí akce a Jumasovi za pečlivé podklady k vyhodnocení výsledků a statistik.


PS. Před vypuknutím akce jsem si pohrával s myšlenkou na nějakou kategorii pro nováčky, to mi bylo rozmluveno, ale přece jsem vyhlásil "skrytou" nováčkovskou kategorii a čekal, jestli bude naplněna. Jak už víte z předchozích řádků, na DH se objevil Atreides, registroval se 21. 6. a od 22. 6. začal přidávat hry, k dnešnímu dni jich už přidal 41, a řekněme si na rovinu, kolik nováčků, jestli vůbec nějaký, tu mělo tak raketový start? Myslím, že tento "zelenáčský" elán by měl být odměněn. Rozhodl jsem se, že mimo rámec soutěže věnuji Atreidesovi z vlastních zdrojů kupón na Steam v hodnotě 10€, rozhodně si ho zaslouží a doufám, že ve své zběsilé aktivitě bude pokračovat i nadále. Díky.


No a to je už opravdu konec, doufám, že jste si akci užili, ať jako přidávající, tak jako "diváci". Mějte pěkné léto a někdy příště si zas připravte své přidávací svaly (ale přidávejte obsah samozřejmě i mimo akce, DH to potřebuje). Čau.
Akce nám o půlnoci skončila. Až do konce to byl boj o pozice. Teď je potřeba to poschvalovat a vyhlásit oficiální výsledky. Věřím, že by to mohlo do konce víkendu klapnout, ale uvidíme, buďte trpěliví ;) Každopádně obrovský dík každému zúčastněnému, konečná čísla budou o dost vyšší než se mohlo předpokládat ;)
To je opravdový finiš, trochu jsem si po prvním týdnu říkal, že už asi tempo přidávání opadne, ale poslední 2 dny, to je něco, každý den nám teď přibývá cca 30 her. Máte poslední den a pár hodin do konce, tak přidejte poslední resty a pak hurá na zasloužené prázdniny ;)
Teda, vy snad ještě zrychlujete tempo, skvělé. Boje o ceny, zdá se, budou až do čtvrtečního večera hodně napínavé.
@Atreides (24.06.2022 16:18): Počítá se vše, čemu se zde objeví profil, takže plné hry, datadisky/DLC, totální konverze ;) Jde jen o to, aby si to ten svůj profil zasloužilo, takže nové oblečky a skiny ne ;)
@rikuhahl: Ahoj. Měl bych takový menší dotaz. Počítají se do soutěže i profily pro DLC? Mám na mysli takové ty obsahově naditější jako nové mise, frakce apod. a né jenom nějaké se skiny.
@Fritol (24.06.2022 11:12): Jo, máš recht.

EDIT: Pořád mi ale přijde, že N-Gage 2.0 je něco trochu jiného a nejedná se o platformu ve smyslu toho, že je to nový přístroj. Byl to v podstatě takový Nokia Steam, který fungoval jen na pár modelech, ale ty měly Symbian S60. To už by mi přišlo logičtější tam uvést jako platformu Symbian a N-Gage 2.0 řešit jen pomocí štítků, až někdy budou :)

Ale nechme toho, pak to nahodím do té správy.
@Jumas (24.06.2022 10:56): Jo, na DSi můžeš spustit DS hry. Stejně tak máme sloučené New 3DS hry s 3DS, přitom New hry na starém 3DS nejdou, ale naopak ano. A takových případů tady bude víc. Mimo jiné i WonderSwan Color a starý WonderSwan.

Mimochodem takový Symbian má taky několik verzí, které se vzájemně nepodporují tuším, ale vedeme je tu všechny jako Symbian prostě. :D
@Fritol (24.06.2022 06:42): Tak zkus novinky, tam taková konkurence není :)

No vidíš, na to jsem už zapomněl. A na DSi jdou spustit DS hry? Protože původní N-Gage hry na mobilech, co podporovaly N-Gage 2.0, nespustíš, až na ty čtyři, které vyšly v obou verzích. Za sebe ale můžu říct, že je to trochu matoucí a trochu mi vadí, že je to teď dohromady, když si ty hry nemůžu zahrát ani si je zařadit do sbírky. Tu necelou padesátku bych ale přežil. Po festivalu to nadhodím do správy obsahu.
@Jumas (23.06.2022 22:58): Jo, chtěl jsem si to pojistit na dvě kategorie, ale vidím, že nejspíš nevyhraju ani jednu. :D

S tou N-Gage je to možná na větší debatu, neb je to podobný případ jako DSi, které řadíme pod DS, i když na původním DS spustit nejdou.
@Fritol (23.06.2022 21:46): Ještě jich tu chybí osm z Atari Masterpieces Vol. II, ale jinak už jsou všechny. Myslel jsem, že budem jediná databáze, kde budou fakt všechny, protože na Wiki jsou některé uvedeny jen v seznamu, ale profil nemají. Na Moby však ten zbytek už někdo doplnil, ale je to většinou bez obalu, takže jsme furt lepší :) Každopádně u Age of Empires III Mobile a Powerboat Challenge bych N-Gage vyškrtl a řešil to pak pomocí štítků, protože ty hry vyšly jen na N-Gage 2.0 (N-Gage service), což byl v podstatě takový klient pro pár modelů Nokia, ale na N-Gage nebo N-Gage QD je nikdo nespustí.

Jinak jsem koukal, že všechny hry, co přidáváš, spadají zároveň do 1. a 3. kategorie, ale počítat se ti budou jen do jedné. Jsem zvědavý, jak to organizátoři nakonec rozlousknou. Minimálně v Japonské kategorii máš ještě určitě šanci na celkové vítězství, takže se zaměř spíš na to a opomíjené platformy mi nech :). Ale je pravda, že miCHALupka to tam taky sází o sto šest.
Další týden akce za námi, tak je čas pro drobné statistiky. Za minulý týden bylo přidáno zhruba stejně her jako minule, 77, celkem tak již máme 161 her, u některých, ale není zatím jasné, ve které kategorii budou soutěžit. V první kategorii bylo za druhý týden přidáno 57 her, celkem už jich je 93. V druhé kategorii 15 her, celkem už jich máme 36, ve třetí kategorii 39 her, celkově jich je už 66. Účastníků je 7, 13 a 8 (hodně z nich zkouší štěstí ve více kategoriích). Editace vývojářů se nám malinko zpomalily a přibylo jich zhruba 70, blížíme se tedy 3 stovkám. V této kategorii se zatím zúčastnilo 13 lidí.

Stále jsou některé odměny relativně dobře dostupné. Stačí se trochu hecnout a začít obohacovat DH. Ale někteří kandidáti na ceny se už rýsují. Máte ještě týden na pořádný finiš. V mezičase se můžete podívat na slevy na Steamu a zjistit, co by se vám tak líbilo a kolik úsilí je potřeba vložit do tohoto festivalu aktivity.


Tak hodně energie a vytrvalosti. Díky všem.
Naše akce už běží týden, tak je čas na menší přehled, jak to jde. Celkem bylo přidáno už 84 her. V první kategorii je to 36 her od 6 uživatelů, ve druhé 21 her od 9 přidavačů a ve třetí pak 27 her od 6 jedinců. Ve vývojářské kategorii bylo editováno kolem 200 jednotlivých profilů od 10 vývojářských fanoušků. Pár věcí je ještě ve schvalovacím procesu, ale i schvalování jde podle mě celkem svižně.

Jsou to krásná čísla a věřím, že další týden bude podobně úspěšný. V každé kategorii je pořád velká šance na zisk některé z odměn a to i pro ty, kteří zatím ničím nepřispěli, stačí jen začít přidávat a bojovat o ceny. Takže s chutí do toho a díky za dosavadní práci.
Tak jsem přidal pár zajímavých železničních her, které jsou v EA od loňského roku a nebo teprve vyjdou :)
Super, už nějakou dobu sem chci přidat pár her, co jsem kdysi hrával na Atárku, tak teď k tomu mám i motivaci. :)
@Fritol (09.06.2022 12:15): Uznávám, že jsem si při tvorbě vzpomněl i na tebe, ale jsou tu i další propagátoři japonských her a kultury, takže doufám, že každý z nich se zapojí a ukáže, jak moc her z Japonska tu chybí ;)