OpenRCT2

simulátor > nezařazeno
freeware
duben 2014 PC
OpenRCT2 Team
Podobně jako OpenTTD je OpenRCT2 projekt fanoušků původní hry RollerCoaster Tycoon 2. Hra je implementována v kódu open source a snaží se co nejvíce vylepšit a zdokonalit původní hru.

Mezi největší novinky patří multiplayer až pro 99 hráčů na jedné mapě. Dále zrychlení času až 4x. Přidává také různé jazykové mutace včetně češtiny. Hra podporuje vysoké rozlišení obrazu a má vlastní komunikační program pro multiplayer. Podporuje i nové Windows 10. Podmínkou tomu všemu je nutno vlastnit původní hru.

Hra se neustále aktualizuje a vyšla na Windows, Linux a Mac Os.

Zahrát si multiplayer RCT byl sen nejednoho stavitele parku. A nyní se sen splnil :)
Začneme hodnotit normální hru. V praxi je všechno původní, doplněno o zrychlení času, které mě fakt chybělo, když zrovna nebylo co dělat a člověk jen čekal na novou atrakci a peníze.

Co se týče multiplayeru, ten funguje dost dobře. V praxi jste všichni majitelé jednoho parku a stavíte. Horské dráhy a jiné dráhy musíte stavět sami - tedy nejsou k dispozici předpřipravené dráhy. Samozřejmě si můžete stavět i normální atrakce a budovat park. Během stahování mapy (většina her je založena na mapě, kterou si zakladatel vytvořil - avšak jde hrát i na mapách ze scénářů a plnit je i v rámci hry s přáteli v multiplayeru) se vám stáhnou i nějaké nové atrakce, které byly použity, třeba jsem získal skateboardové rampy, nějaké nové druhy horských drah, 4D kino, westernové divadlo a nějaké atrakce z RCT3 převedene do formatu RCT2, které vypadají fakt pěkně.
Nevýhodou je, že je lepší vlastnit oba datadisky. Když je nemáte, málokde si zahrajete. Většina her je vyžaduje. Bohužel v seznamu založených místností o tom není zmínka. Takže se vám předem stáhne herní mapa a pak vám vyskočí hláška o chybě, že nemáte datadisk.

Velkou nevýhodou je, že v čechách to snad nikdo nezná ani nehraje. Ale tohle nemá vliv na hodnocení!

Pro: Multiplayer, zrychlení času, nové herní možnosti, lepší grafické rozhrání, český překlad všeho i MP

Proti: Předem nevíte jestli herní místnost vyžaduje datadisky