Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Software

@Filom3n (08.01.2020 18:39): Je to škoda, ale vypadá to, že AVG/Avast jsou dnes opravdu spíše bezpečnostní riziko než bezpečnostní řešení - viz různé kauzy špehování, ať už jde o mobilní aplikace nebo třeba webkamery.

Obecně se navíc hlavní těžiště ochrany dávno přesunulo (správně) jinam, do přední linie, tzn. na prohlížeč. Spolehlivě zkontrolovat již stažený (nebo jiný) soubor umí i ten Windows defender.
@Filom3n (08.01.2020 19:06): Keby ten mudrlant čo robil reset predtým odstránil Google účet, ktorý tam bol prihlásený, tak by to šlo. Lenže podľa všetkého zostal prihlásený a teraz ma nechce pri úvodnom nastavovaní pustiť ďalej.
A toto je podľa všetkého pôvodný P9 Lite, takže to bude Android 6/7, ale to by nemalo vadiť.

Nevieš ako to FRP deaktivovať v "čistom" telefóne? Viem to urobiť už keď je prihlásený, ale takto sa z toho úvodného menu nemôžem pohnúť.
@PRIVATE MARTIN (08.01.2020 19:02): no takhle se mi to povedlo. Myslis to hard reset kde se pohybujes tlacitkama plus minus v menu a tam vybiras to ze chces obnovit telefon tim ze se smaze cely android z vnitrniho uloziste a nainstaluje se nanovo (jako když instalujes Windows nacisto na novy disk.

Tam totiž po uctu nemuze vubec nic zustat (az po android 9, nevim jak v 10ce)

E: ten frp se dal obejit, presne to jsem resil jak popisujes
@Filom3n (08.01.2020 18:51): Ja viem urobiť hard reset, koniec koncov ten už urobený bol. Ale potom je tam fíčura zvaná FRP (factory reset protection) a je nutné prihlásiť tam ten účet, ktorý bol v telefóne naposledy (pred resetom). A z tých čo mi bolo povedané nepasuje ani jeden. Preto zisťujem ako sa tejto ochrane vyhnúť.
@PRIVATE MARTIN (08.01.2020 18:39): hard reset softwaru, myslim ze se drzi napajeni a hlasitost dolu, drzet cca pul minuty? Už jsem ccav2x resil.

First method:
Firstly turn off the HUAWEI P9 Lite 2017 by using the Power key.
Afterwards press and hold the Volume Up + Power button together for a few seconds.
Relase held keys as soon as the Huawei logo appears on the screen.
By using the Volume buttons selectt "wipe data/factory reset".


Melo by fungovat snad skoro u vsech androidu stejne
E: tak tlacitka naopak :)
@Filom3n (08.01.2020 18:39): Tak čirou náhodou jsem jednou "díky" Avastu virus chytil a kromě reinstalu Windows neexistovalo řešení, jak ho odstranit. Pak jsem ho po letech vyzkoušel znovu, konkrétně teda free verzi, a při každém otevření jakékoliv stránky mi to otvíralo nová okna s různými reklamami, takže se choval, jak kdyby to byl vir sám. Od té doby jsem začal používat ty placené, nejdřív Eset, teď už několik let Kaspersky a nemůžu být spokojenější.

@PRIVATE MARTIN (08.01.2020 18:39): A to si nemůžeš pořídit vlastní telefon? :-)
Netušíte niekto ako sa pri obnovovaní androidného telefónu (P9 Lite) dá vyhnúť tej kontrole účtu?
Nie je to môj telefón a netuším aký tam bol naposledy, tak ma to nechce pustiť ďalej.
@Chuck (08.01.2020 18:22): no on microsofti antivirus dosahuje prave lepsi vysledky nez avast a podobny free antiviry ktery ti nuti nainstalovat tuny balastu okolo a porad ti cpou at zaplatis. Antivir mam i v mobilu (pouzivam 5ti licenci toho symantecu) ale pokud někdo nechce platit tak je lepší mít ten co je zabudovaný ve windows - a tady dám opět moje oblíbený - 1000 lidi 1000 chuti, a chápu že jsou lidi co mají uplne opacne poznatky a zkusenosti....
Tak jak jsem odinstalovala Steam, tak mi zároveň zmizlelo 2/3 ikon z plochy a to vůbec nebyly hry ze Steamu ale např. klienti (GOG,EPIC..) a zástupci her mimo Steam. Sice jsem si měla v plánu časem vyčistit plochu ale chtěla jsem si to udělat sama :D Fakt skvělý. Naštěstí ale vše co zmizelo zůstalo jinak nainstalované, takže aspoň že tak.
@Karasman (08.01.2020 17:55): ja nejsem proti antivirum, prave naopak, ale pouzivat eset avast avg a podobny je peklo, kdyz neco zadarmo tak windows defender (nebo jako se to jmenuje) nebo symantec (kdyz už za to platit) co mesic kapnu u zákazníka na pc ktery je napadený avastem a je polofunkcni/nefunkcni. A nejlepší sou ty co mají jak avast tak i třeba avg zaroven :)
@Laurona (08.01.2020 17:14): Steam.exe by měl být normálně ve složce Steam, nejspíš se ti to podařilo smazat. Reinstallu se ale neboj. Přesuň ze složky "Steam" složku "steamapps" kamkoliv jinam. Přeinstaluj Steam a pak zase překopíruj tu složku "steamapps" zpátky do přeinstalované složky Steam. Poté by se ti měli zobrazit všechny nainstalované hry, tak jako teď. Pokud náhodou by nějakou Steam nerozpoznal, tak jí dáš ve Steamu opravit, a on si ji zkontroluje, případně dostahuje co mu chybí, ale rozhodně to nebude stahovat a instalovat celý znovu.
Tak se mi nějak nepochopitelně podařilo přes Avast Cleanup smazat z plochy spouštěcí soubor klienta Steamu. Ve složce Program files/Steam jej taky nevidím, vidím tam pouze aplikace uninstall, GameoverlayUI, steamerrorreporter a streaming client. Nevíte jestli nemá ještě nějaké jiné umístění? Hlavně se chci vyhnout reinstallu :/
@John Mirra (02.01.2020 19:52): myslis FBI? Treba on ma facebook s tim jeho mailem propojeny a tim padem o tobe fb vi... Nejak bych se tomu nebranil, pokud nepouzivas nejaky firembi mail kam google nemuze lezt tak neva.

Jinak treba google vi o vsech nakupech i kdyz nesli prez tvoji mailovou schranku, staci ze jsi prihlaseny v chromu a ten to sleduje bedlive.
Jak je možné, že mi FB doporučuje do přátelství člověka, kterému jsem poslal email z jiné schránky, než jakou mám propojenou s FB? A jednou jsem si s ním teda volal... :/ Žádné jiné společné známé nemáme, nebydlíme ani u sebe, nic... já vím, věk soukromí skončil, ale myšlenka, že FB ví, komu píšu a komu volám, mě teda fakt děsí.
Neviete mi niekto poradiť ako sledovať seriály cez Chromecast teraz keď zrušili Openload? Vtedy ho stačilo spustiť, objavila sa "cast" ikona a už to išlo. Teraz to všetko nahrávajú na Netu a nejaký Mixdrop a tam už mi to nejde.
@Paul (28.12.2019 09:26): Pff, mne naposledy Origin nesiel ani updatovat. Vypisoval nejaky ten error, ktory nic neriesil. Musel som ho komplet odinstalovat, vypratat z registrov, stiahnut novu verziu a znova nainstalovat. Ale treba povedat, ze je na tom lepsie ako bol vo svojich zaciatkoch. Stale je to vsak obcas otravne :)
@Paul (28.12.2019 19:12): Tak mňa na Origine najviac fascinuje to, že keď cca po roku spustím, tak vždy po update sa zresetuje uložený login/heslo a ja musím maturovať, že čo tam kurva mám za login a heslo.
@mazar1234 (28.12.2019 19:02): takhle se jmenuje služba (v services.msc) kterou Origin instaluje, naprosto zbytečná zhovadilost, hned to vypínám :)

A vůbec uvažuju jestli Origin neodinstalovat, Access už mi vypršel, Jedi Fallen Order už dohrán a teď tam zas pár let nic nebude dokud z Respawnu nebo Bioware něco nevypadne. A i pak to vyjde na steam anyway..
Po osmi letech na původní instalaci co přežila 4 grafiky, dvě desky, dva procesory (intel i AMD), začala na Win7 a skončila na Win10 1909 jsem se konečně dokopal všechno zformátovat a reinstallovat windows na čisto. Důvod? V event vieweru byly občas divný chyby (fault bucket type 0) a víceméně jen pro ten pocit, protože jinak všechno fungovalo přesně jak mělo.

Docela vopruz :) Nejdřív jsem stáhnul mediacreationtool od MS, ale ten nedokázal detekovat mojí sandisk flashku, takže jsem musel nechat udělat iso a pak aplikací Rufus udělat z flashky boot device. Pak už to šlo v pohodě, akorát jsem si samozřejmě zapomněl zazálohovat favourites a savy do pár her, klasika.
Ale aspoň už mám konečně windows na tom Samsung Evo nvme, a ne na starém Crucialu (obě SSD). Kupodivu je to poznat, windows startují ještě rychleji a některé aplikace (např. Firefox) taky.
Neviete náhodou, či a ako sa dá vyriešiť problém s .NET 3.5 vo W10 64bit?

Problém, je že mám nejaký software (verzia z roku 2019!!!), ktorý po spustení inštalácia vyhlási, že ".NET 3.5 required", lenže vo W10 je reálne aktívna verzia 4.8.

Vygooglil som si určitú radu, že cez "programs and features" sa dostanem do menu, kde sa dá zakliknúť políčko ".NET 3.5" (pod ním je hneď zakliknuté aktívne 4.8), ale potom mám iba voľbu "let windows download and install changes" a počas toho vyhodí nejaký error 0000xyz90002, ktorý ako to vyzerá nemá riešenie a nikde sa mi nepodarilo vygoogliť funkčné riešenie, microsoft sa len v podstate vyhovára na developerov softwarov a nič nerieši v rámci Windowsu (aspoň to z dostupných fór a diskusií vyplýva).