Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Software

@Chuck (09.01.2020 21:24): Avast tohle rozhodne naschval nedela (a nikdy nedelal, jestli nekdy v budoucnu delat nebude, to samozrejme netusim). Jestli se mi ohledne tohohle rozhodnes verit nebo ne je na tobe, ale tady na DH na takovehle prohlaseni pravdepodobne povolanejsi osobu nenaleznes. Jestli je bug v Avastu nebo problem v necem jinem tezko soudit.
@Garion (09.01.2020 20:58): Však já právě vím, co jsi napsal a co tím chceš říct a rozhodně nemám zrovna s Tebou jakoukoliv potřebu se hádat. Mě spíš hlavně trochu zaráží, jak se snažíš skoro až zbytečně Avast bránit a víc se klonit k variantě, že je v tom spíš nevinně. Ty s ním máš zjevně dobré zkušenosti a ty Tě tak trochu logicky ovlivnily. :-)
@Filom3n (09.01.2020 21:01): Nevim, jestli v beznem logu neco bude (tam budou pravdepodobne jen chyby), musel bych si o tom s nekym promluvit. Dost mozna to bude jen nejaky problem s konfiguraci. Jestli to budes mit doma a budes to chtit resit, napis a dohodneme nejaky cas, poslu treba Zoom (https://zoom.us/), pres ktery, kdyz mi nasdilis obrazovku, lze (pokud vim) i prevzit kontrolu nad mysi a snad i klikat (ale je fakt, ze tohle jsem to jeste nikdy nezkousel) a potom se uvidi.

Ale jak jsem avizoval, s Windows produkty nemam nic spolecneho, takze me znalosti jsou omezene. Pokud byste chteli poradit s Omni (https://www.avast.com/omni), to by byla jina kava :)
@Garion (09.01.2020 20:58): ty logy posilat klidne muzu, pokud to je nekde lehce dohledatelny (predpokladam ze to bude nejaky plain text soubor) ktery nebude mit desitky MB... Hod mi do sz mail na tebe a cestu k souboru a kdyz se s tím setkam tak ti to pošlu.

Konkrétně to pc co pisu s bankou a outlookem budu mít teď někdy doma (mozna pred možná po dovolený)
@Chuck (09.01.2020 20:50): Jeste jednou si, prosim, precti, co jsem psal. Netvrdim, ze za to nemuze instalace Avastu (nebo jakehokoliv jineho softwaru). Tvrdim, ze to neni naschval, a je dost mozne, ze instalaci Avastu se ti v systemu zacalo neco "kolidovat" a vysledkem je dane chovani. Muze to byt chyba na strane Avastu, urcite, ale take nemusi, muzes tam mit neco jineho spatne, jen se to bez Avastu (ci jineho software bez blizsi specifikace) neprojevuje. Jestli mas chut to ladit, muzeme zkusit, ale mluvenim na tom nic nezmenime (viz nize).

@Filom3n (09.01.2020 20:50): Vsak ja te nenutim to delat. Ale takhle se proste obecne ladi software, to je uplne normalni.
@Garion (09.01.2020 20:11): Ono těch informací je ale celkem dost, ale dobrá. Jednoduše si představ bezproblémový chod systému s prohlížečem Opera, který léta používám, a do toho přibude čerstvě nainstalovaný Avast ve zkušební verzi Premium. V uvedeném prohlížeči si zakrátko po instalaci otevřu jakoukoliv stránku včetně těch umístěných v záložkách nebo rychlém přístupu, načež se mi cca vteřinu poté automaticky a tedy naprosto bez mého přičinění otevře další nové okno s různými tipy reklam počínaje inzeráty s pracovními místy a konče nabídkou myček (podotýkám, že téměř 29 let pracuji na jednom místě a nechystám se to změnit a myčky nádobí neuznávám, takže ani jedno z toho jsem nikdy nehledal). Párkrát to strpím tím, že to jednoduše vykřížkuji, ovšem když se mi to stane poněkolikáté a já vím, že nikdy předtím se nic takového nedělo, logicky mě napadne, že za tenhle stav může něco, co v počítači pár minut předtím nebylo. A vychází mi z toho jednoznačně Avast. Náhoda? Podle Tebe asi jo, já to tak ale nevidím, tudíž své logické úvaze věřím a nekompromisně Avast odinstaluji. A hleďme, jakmile jakoukoliv stránku otevřu teď, tj. po odinstalování, popisovaný problém zmizel. Jak je to možné? Ne, nejde mi o to, že bych chtěl Avast zostudit, ale mně to zní víc než logicky. Pravda, nemám důkaz v podobě videozáznamu s mým počínáním, který by Tě snad přesvědčil.
@Filom3n (09.01.2020 20:42): Screenshot mi tezko pomuze (ne teda ze bych mel cokoliv do cineni s Windows produkty), alespon video, nejlepe nejake logy (musel bych vyzvedet jake) pripadne TeamViewer (-like) pristup, konferencni hovor ci podobne.

@Filom3n (09.01.2020 20:45): Verzi Avastu (je jich tam nekolik), vsechny pluginy v browseru (a jejich verze) a tak dale. Ano, neni to trivialni. Proto, jak jsem nahore psal, je nejlepsi ziskat pristup na nejaky takovy rozbity stroj, potom se s tim da realne neco delat (pripadne pokud je to reprodukovatelne - tedy nainstaluju v tomto poradi X-Y-Z a v tuhle chvili se rozbije - v takovem pripade to nainstaluje a vyzkousi nekdo od nas). Pady a podobne se obvykle ladi o dost jednoduseji (clovek posle vypis, coredump apod) nez problemy ve smyslu "neco se mi chova nejak zvlastne".
@Garion (09.01.2020 20:11): GarionGarion 6049
09.01.2020 20:11
@Chuck (19:32): Treba s nejakym AdBlock pluginem v browseru. Tezko takto zpetne soudit, bylo by potreba mit MNOHEM vic informaci, abychom mohli byt konkretnejsi.

A to je ono, co konkretne? Verzi buildu windows? Verzi outlooku, chromu? To hosi asi neni mozny dat dokupy. Nejlip zacit odznova od nuly. Win 1.1 -3.1 - 95 - 98 - me - porad se neco nabalovalo a rostlo. To samy se delo s 2000 - xp -2003 atd. To prostě je naprd.

Bohužel
@Chuck (09.01.2020 17:26): tak.ted nejen ze to otevira stranky, ale otevira je to ve vlaatnim browseru a kdyz klient chce jít do banky (ikona na plose s linkem) tak se to otevře v jejich browseru a jsou tam predvyplneny hesla a vyhodí to chybu. Po zmeneni browseru na vychozi jiny (treba chrome se po dobu do restartu pc už vše otevírá v chrome. Jakmile pc nastartuje znovu, webovky se oteviraji v jejich browseru znovu. I když otevres chrome, tuknes na otevrit v novem okne tak se banka otevira opet prez jejich browser.

Dalsi věci je ze to totalne rozdrbe ucty v outlooku atd. Proste kvalita zadarmo.
@Garion (09.01.2020 17:54): Počkej, jako že vlivem jakési záhadné nekompatibility Avastu s mým systémem se spustilo samovolné spouštění nevyžádaných reklamních oken, navíc na takové stránky, které jsem nikdy nenavštívil? Ne, tohle jsi určitě tak nemyslel.
@Steve (09.01.2020 18:43): Mne to nevadi, diky kritice se veci zlepsi mnohem vice (a casto i rychleji) nez kdyz se budeme jen placat po zadech, ale musi byt ta kritika opravnena a pokud mozno konkretni, jinak je to spis takovy to klasicky cesky hospodsky placani :)

V praci mam meetingy, na kterych vylozene chci, aby si mi lidi stezovali (na praci, firmu, spolupracovniky, vybaveni, ...), protoze diky tomu budu vedet (nebo budu schopny vymyslet), co udelat, aby se situace zlepsila a mohlo se pracovat lepe, efektivneji a radostneji :) Kdyz se na sebe budeme jen usmivat, nic se (jinak nez nahodou) nezlepsi.
@Steve (09.01.2020 18:43): Ja sveho casu taky pouzival avast leta.... nakonec jsem zjistil, ze to je k nicemu.

Pro normalniho uzivatele fakt staci ten MS Defender a jednou za cas to projet antimalwarem a chovat se na netu normalne. Vic netreba.
Tak ať tady není Garion tak bitej: Avast mám už nevim kolik let a nebyl s ním nikdy žádnej problém ani opruz :)
@Chuck (09.01.2020 17:51): Tak mi asi budes muset verit :) Dokazu si napriklad predstavit, ze nainstalovanim Avastu vznikla nekompatibilita s necim jinym v systemu a vysledek byl, ze se ti tohle zacalo dit (co ja vim, zacalo se ti "samo klikat" na reklamy na webech, kam chodis). Ale urcite to nebyl umysl.
Když už tady mluvíte o Avastu, pamatuji si, jak jsem asi před třemi roky měl zkušební verzi placené verze a jak jsem nechápal, že při otevření každé druhé webové stránky se mi automaticky otevřelo druhé okno v prohlížeči s nějakou reklamou a často i erotickou. Tohle se děje u Avastu běžně?
@Garion (09.01.2020 14:18): Já měl právě i tu základní placenou verzi a stále mi to cpalo ty další produkty. Teď už to kvůli tomu kupovat nebudu. Na vir jsem tak či tak hodně let nenarazil. Cenově to ale bylo celkem v pohodě.
@Jab (09.01.2020 13:26): Je otazka, jak moc se to dohledavalo a jak moc se to proste "nahodou naslo" (ve smyslu treba osobnich udaju, kdy otevres nejaky soubor a ono to tam proste je). Taky netusim, kdo to delal, myslim si, ze to mozna byl nejaky horlivy studentik, ktery nedomyslel dusledky :) Ale zverejnovat se to mozna nemuselo, to souhlasim.

Reklamy mi take vadi, obzvlast, kdyz je clovek dostava u placeneho produktu. U produktu zdarma je to otazka, clovek by samozrejme chtel aplikaci zdarma, ktera mu nic netlaci, vsechno umi, nepouziva jeho data atd, nakonec ale ty vyplaty, servery, kancelare atd nekdo zaplatit musi, jaka je spravna cesta tohle umoznit je asi vec nazoru (nemyslim si, ze je tam jedina spravna odpoved, respektive ze nejaka spravna odpoved vubec existuje).

@Filom3n (09.01.2020 13:21): Tohle se bohuzel stalo jeste predtim, nez jsme Piriform koupili, takze jsme v tom castecne nevinne (Piriform nebyla security firma a obvykle po akvizici nechas takovouhle firmu jeste par mesicu bezet jako predtim, nez se dofinalizuje plan transformace). Ale urcite se na to mohlo prijit driv. Tohle je jeden z nejvetsich fuck-upu Avastu v jeho historii, souhlasim.
@Filom3n (09.01.2020 13:21): No já ti nevím. Pro účely vlastní propagace by stačilo, aby jen spočítali obnovené fotky, maily atp. Nemuseli v tom všem už přímo počítat nahé fotografie či dohledávat osobní informace atp.

Tím se nechci dotknout tady Gariona (nebo potažmo našeho spoluadmina draka ještě ze Sigilu), ale tohle mi přišlo za hranou. Avast je ale v té své sebepropagaci obecně dost agresivní. Viz ty slevy, které neustále nabízí, pokud jej člověk má instalovaný (a které jsou pohledem na heureku stejně téměř vždy nevýhodné).
@Filom3n (09.01.2020 11:34): Tahle afera, ktera realna je (ackoliv se nejedna o poruseni zakona ci poruseni ujednani mezi uzivatelem a spolecnosti - samozrejme vim, ze EULA "nikdo" necte), nema, pokud dobre vim, nic spolecneho s webkamerami ani posilanim dat do Ciny. Takze se na me klidne muzes zlobit, ale opravdu bych rad videl alespon nejaky clanek, ktery dava do souvislosti tuto aferu s tim, co jsi psal (http://dbher.cz/dp278816).
@Filom3n (08.01.2020 18:39): Je to škoda, ale vypadá to, že AVG/Avast jsou dnes opravdu spíše bezpečnostní riziko než bezpečnostní řešení - viz různé kauzy špehování, ať už jde o mobilní aplikace nebo třeba webkamery.

Obecně se navíc hlavní těžiště ochrany dávno přesunulo (správně) jinam, do přední linie, tzn. na prohlížeč. Spolehlivě zkontrolovat již stažený (nebo jiný) soubor umí i ten Windows defender.
@Filom3n (08.01.2020 19:06): Keby ten mudrlant čo robil reset predtým odstránil Google účet, ktorý tam bol prihlásený, tak by to šlo. Lenže podľa všetkého zostal prihlásený a teraz ma nechce pri úvodnom nastavovaní pustiť ďalej.
A toto je podľa všetkého pôvodný P9 Lite, takže to bude Android 6/7, ale to by nemalo vadiť.

Nevieš ako to FRP deaktivovať v "čistom" telefóne? Viem to urobiť už keď je prihlásený, ale takto sa z toho úvodného menu nemôžem pohnúť.
@PRIVATE MARTIN (08.01.2020 19:02): no takhle se mi to povedlo. Myslis to hard reset kde se pohybujes tlacitkama plus minus v menu a tam vybiras to ze chces obnovit telefon tim ze se smaze cely android z vnitrniho uloziste a nainstaluje se nanovo (jako když instalujes Windows nacisto na novy disk.

Tam totiž po uctu nemuze vubec nic zustat (az po android 9, nevim jak v 10ce)

E: ten frp se dal obejit, presne to jsem resil jak popisujes
@Filom3n (08.01.2020 18:51): Ja viem urobiť hard reset, koniec koncov ten už urobený bol. Ale potom je tam fíčura zvaná FRP (factory reset protection) a je nutné prihlásiť tam ten účet, ktorý bol v telefóne naposledy (pred resetom). A z tých čo mi bolo povedané nepasuje ani jeden. Preto zisťujem ako sa tejto ochrane vyhnúť.
@PRIVATE MARTIN (08.01.2020 18:39): hard reset softwaru, myslim ze se drzi napajeni a hlasitost dolu, drzet cca pul minuty? Už jsem ccav2x resil.

First method:
Firstly turn off the HUAWEI P9 Lite 2017 by using the Power key.
Afterwards press and hold the Volume Up + Power button together for a few seconds.
Relase held keys as soon as the Huawei logo appears on the screen.
By using the Volume buttons selectt "wipe data/factory reset".


Melo by fungovat snad skoro u vsech androidu stejne
E: tak tlacitka naopak :)
@Filom3n (08.01.2020 18:39): Tak čirou náhodou jsem jednou "díky" Avastu virus chytil a kromě reinstalu Windows neexistovalo řešení, jak ho odstranit. Pak jsem ho po letech vyzkoušel znovu, konkrétně teda free verzi, a při každém otevření jakékoliv stránky mi to otvíralo nová okna s různými reklamami, takže se choval, jak kdyby to byl vir sám. Od té doby jsem začal používat ty placené, nejdřív Eset, teď už několik let Kaspersky a nemůžu být spokojenější.

@PRIVATE MARTIN (08.01.2020 18:39): A to si nemůžeš pořídit vlastní telefon? :-)