Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Cestování a koníčky

Tomu nerozumím, já mám ze secondhandu za 60 kč pláštěnku a nikdy jsem se jako vodník nevracel :D
Nějaké doporučení na nepromokavou membránovou bundu tak do šesti tisíc? Můj Pinguin už turistiku v dešti nedává (dva týdny zpět jsme šli na výlet a po cestě zpět jsem byl jak vodník - o mobilu nemluvě). Ale sloužil věrně (asi devět let). Vzhledem k tomu, že už dalece méně chodím na několikatýdenní horské tůry s těžkou bagáží, tak můžu volit i nějakou lehčí bundu s prodyšnější a méně odolnou membránou. Ty jednodenní výlety to utáhne lépe.

Na poměr cena výkon se mi dost líbil North Face Dryzzle. Moc se mi tam ale nelíbí ten Gore-Tex Paclite, který se prý snadno poškodí. Na druhou stranu za 2,5 tisíce je možné to risknout. Dražší Shinpuru taky vypadá dobře.

Z těch dalších lehkých se mi líbila Montane Fleet. Dokonce i batoh by to mělo snést, páč obdobně prodyšná (a tedy méně odolná) membrána GTX Active je na ramenou a bocích zaměněna za GTX C-KNIT (prodyšnost tím utrpěla jen málo). Přijde mi to super nápad takhle to nakombinovat místo toho, aby tam rovnou do celé bundy nacpali těžší goráč. Dá se btw sehnat asi za 5,2 tisíce.

A pak je tu samozřejmě klasika v podobě Tilak Attack. Opět je cca za 5,2 tisíce (dá se případně připlatit za Tilak Stinger), GTX Active je tady v celé bundě. Ale ten by měl být stále odolnější jak GTX Paclite.

Pak je samozřejmě zase možnost vzít Pinguin. Nejsou moc hezké, ale za ty prachy bývají super (na rozdíl od Hannah či Husky).

Moc se nevyznám v těch nových membránách. Pamatuji si goráče, Gelanots a asi by se mi ještě pár vybavilo. Tak pokud má někdo dobrou zkušenost s jinou membránou, tak sem s ní. ;)
Já mám třeba normal kolem 36. Prostě nižší než by asi měla být. Naproti tomu nejmladší synek má standardně i 37. Doktor mi řekl že u něj to fakt bude normál. A ne není moc oblečený ;o) s teploměry taky doma zápasíme. Nejraději jsem měla rtuťový, ale ten se rozbil a jiný jsem nesehnala. Lihový je taky ok, ovšem u dětí dobře funguje leda v zadku a to se jim moc nelíbí. Takže máme takový lepší Digi kterému konečně věřím, protože jsem ho zkoušela všemožně právě i s porovnáním s lihovým.

Teď třeba nejmladší bojuje s nějakou horší zadní rýmou takže na spáncích mu naměřím 38,5 a na čele ve prostředí 37,5. Když si nejsem jistá premeruji na zátylku nebo na břiše.

Jinak většinou srazim u dětí teplotu když je přes 38 nějak déle...taky už jsme doma litali když starší synek měl 39,8 a ani půl hodině po lécích to neklesalo, takže pomohly až staré dobré zábaly. A musela jsem si tenkrát vygooglit jak se vlastně správně dávají. Ono se to tak řekne, že mám dát zábaly, ale taky jsou na to pravidla.

Já na teploty netrpim. Když už mám lehce vyšší tak umírám protože to moje tělo fakt nezná ;o))) taková ta chlapska rymicka holt (vtip)
@Kunick (10.02.2020 16:51): Jasný, rozumím Ti. Já zase chtěl tak nějak obecně poukázat na to, že i přes ty výjimky je lepší zvýšenou teplotu nepodceňovat, jelikož to často bývá varovný signál, že je v těle něco špatně a že mávnout nad tím rukou se může i dost vymstít.
@Chuck (10.02.2020 16:15): Myslím, že se chápeme a souhlasíme spolu. Jen jsem chtěl poukízat na to, že těch vyjímek je víc. Ale i v těchto případech je vyšší teplota příznak, který je biologicky hodně významný.
@Jab (09.02.2020 15:11): Vzpomínám si že na teplotu, která se oficiálně (a podle mé rodiny) brala jako zvýšená, jsem se v dětství prakticky nedostal ani když jsem se cítil nemocný na chcípnutí. Takže jsem kvůli matce všechny nemoci "fejkoval" vysokou teplotu s teploměrem na hrnku s horkým čajem.
Jen jednou jsem opravdu měl 40 a to už mě skoro vezli do nemocnice.

Posledních 15-20 let teploměr nepoužívám, protože jsem si zvykl na to že se tomu nedá věřit.
@Garret (09.02.2020 09:10): click bait, některé důvody tam znímili a jsou relevantní. Ale viděl jsem práci, která srovnávala jednotlivé způsoby měření (Rtuťový, lihovy, digi) a různá místa na přiložení a už tohle ovlivní vyslednou teplotu tak, že škoda mluvit.

@Gordon (09.02.2020 10:52): Možn jsem dnes unavený, ale co je je s tím špatně?
@Zx Atari 500 (05.02.2020 19:51): to sú klasické filler články. Každý logicky fungujúci spravodajský web alebo magazín (Bez ohľadu na kvalitu) má svoj publikačný kalendár. Ten sa delí na sekcie a na úroveň dôležitosti a mieru oslovenia. No a keďže ide o pravidelné zverejňovanie obsahu, tak xkrát je v rôznych sekciach vata. Ale i tá vata paradoxne môže mať pri prefíkanejších periodikách svoje výhody, ak sú napr. dobre využité kľúčové slová pre SEO, tak sa zvyšuje "vygoogliteľnosť" daného periodika a tým pádom aj počet návštev. Vždy sa nájdu návštevníci, ktorí si kliknú aj na iné sekcie webu alebo sa prinajhoršom zobrazí aspoň platená reklama.

tl,dr: je to vata a na prvý pohľad blbosť, ale internetové médiá vedia, prečo to robia. :)
@PsychoGamerCz (17.01.2020 17:34): V Japonsku jsme jezdili vlakem s Japan Rail Passem. Na 14 dní stál 10 tis na osobu a dalo se jezdit i Šinkanzeny. Pohybovali jsme se jen ve městech. Byli jsme jenom v Tokiu, Kjótu, Osace a Hirošimě, celkem 15 dní. Auto jsme si nepůjčovali, tak s tím zkušenosti nemám.
Nemá někdo tady drona Dji Mavic Mini? Zajímá mi hlavně jak funguje ve městě. nechci s tím samozřejmě někoho ohrožovat, ale chtěl jsem si občas udělat nějaký let nad barákem. Natočit okolí a tak. Co jsem viděl nějaká videa (Praha) tak to skoro neletělo dál než 20 metrů. Strašně rušení, ale třeba má někdo jinou zkušenost a Praha není Plzeň :-)
@Samariel (18.01.2020 14:25): Long time ago. Kešky začneš hledat tak, že začneš hledat kešky. Nothing complicated, na mapě najdi co máš v okolí, jdi ven, a hledej. (a přečti si před tím popisek, ať se ti nestane že sice najdeš, ale zjistíš že keška je na třicet metrů vysokém stromě a potřebuješ na ni horolezeckou výbavu)
Věnuje se tady někdo geocachingu? Chtěl bych začít hledat "kešky", tak prosím o radu zkušenějších pro začátečníka.
Zdravím, když už tu je tohle vlákno, rád bych se zeptal zda tu někdo navštívil Japonsko? Zajímala by mě zkušenosti, jestli si spolehnout na vlak nebo spíš půjčit si auto a tak.. Mám v plánu se tam na přelomu května - června vypravit na trip :)
@Steve (10.01.2020 15:01): potřebuju něco univerzálního a dobrý ho. Nevyznám se v tom. Že sportu jenom turistika, kolo a chození po venku. Tak teoreticky chápu jaký parametry jsou důležitý ale prodává se toho moc. Cenový rozpětí 500-1000max
@Cobot (10.01.2020 13:21): mno a jaký konkrétní typ potřebuješ? Pokud chceš fakt dělo, tak v době kdy jsem ještě běhal orientační běh v noci, dost frčela čínská MagicShine, kopie nějakýho švédskýho highendu. Cena pod litr a přezdívali jsme tomu Slunce :)
Nevyznáte se někdo v čelovkách? Potřebuju nějakej konkrétní typ za rozumny peníze.
@Kunick (26.12.2019 18:19): Mám plánu poslouchat vše, byť to téma bude třeba méně zajímavé, méně blízké. Ale na druhou stranu se ráda dozvím něco nového i z úplně jiné oblasti vědy :)
tak v podstatě to jsou nahrávky přednášek, a většinou jsou přednášející osobnosti které jsou vymluvené. Takže jdi jednoduše po tématu.
@Kunick (26.12.2019 16:36): TED talky jsou také fajn. Ještě mohu doporučit Diagnózu F, která se vysílá už dlouho, pokud někoho zajímá psychologie a duševní nemoci.
Teď chci zkusit poslouchat Science Café. Složitosti témat se ani nebojím, spíše mám obavu, jak moc dokážou udělat to téma zajímavé, když díly mají běžně kolem dvou hodin a má to posluchače udržet.