Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Všeobecně o hrách

@SilentWolf (10.05.2022 20:20): No zřejmě ojebal, ale díky tomu ze to dali do GP :)
Jde proste o to ze čím dal tím víc vývojářů má nějakou stížnost ohledně svoji hry která šla někam do předplatného. To jestli je ojebe vydavatel, MS nebo Sony moc nehraje roli. Jde o existenci tehle služeb a jak vidno ne každému z toho kvete zahradka.
@Charllize (10.05.2022 19:14): aby to nebylo jak s Poldou 7. :) Nemyslíš, že kdyby ten gamepass byl fail tak, že by SONY nezačínala nabízet jeho obdobu?!

Nebude to zrovna u téhle střílečky díky mínus viz recenze https://www.idnes.cz/hry/recenze/outride ... 05_133549_bw-ps5_lys tím, že to je takový kočkopes viz text v recenzi tzn. mix  The Division, Destiny, Diablo, Doom, Mass Effect nebo Gears of War?

Upřímně než tohle to už bych si koupil i toho Poldu 7. Přijde mi, že na poli multiplayerových stříleček je taková konkurence, že uspět = přijít s geniálním nápadem. I Vigor s poměrně netradičním nápadem tak trochu na konzolích zapadl a mám pocit, že po něm neštěkne ani pes, a jaké mají autoři z BI renomé!

Každopádně rád slyším že se Nintendo Switch daří, alespoň vím, že nekupuji zajíce v pytli.
@Strady (10.05.2022 18:59): Zřejmě kdyby to v GP nebylo vývojáři by peníze dostali, měli vetsi šanci ze dostanou? Byl by vetsi výdělek celkove?
Rozumis, není to prvně kdy si vývojář stěžuje ze prodělal nebo neviděl ani dolar když šla hra do nějakýho předplatného .
@Charllize (10.05.2022 16:44): Hele já asi nerozumím psanému textu ale mě z toho vyplývá, že Square Enix prodal hru do Gamepassu a studio People Can Fly nevidělo ani floka. Takže moc nevím jak může gamepass za špatné prodeje potažmo výdělek pro People Can Fly studio???
@Tainaru (10.05.2022 17:20): Switch takzvane vládne. Jen je skoda ze u plno her to je na dnešní pomery technologicky pod úroveň. Dock mode s dnešními majoritne rozšířenými TV je spis za trest :)
Maji hezkou nadílku exkluzivních jrpg ale ani tady nemůžu říct ze by některé z nich atakovalo nějakou moji pomyslnou top 10. Ani to SMT V bohužel, kde jsem čekal ze to tak bude. Ok, možná první Xenoblade bych tam protlacil, ale to je stejne Wii hra :)
S blížícím se vydáním XC3, Pokémon SV a druhou Zeldou by se snad ještě Switch mohl vyhoupnout nad prodeje GB. Docela mě baví sledovat ten postup, je to takové uspokojivé :)
Rád bych se Vás zeptal jak funguje nákup na Nintendo Switch. Vyplatí se kupovat krabičky s cartridge nebo je lepší koupit v jejich store rovnou digital edici? Vím, že některé hry jsou dostupné jen digitálně. Mají v Nintendo párkrát za rok akce na hry? Z PS/Xbox jsem zvyklý na docela masivní slevy her. Je tam něco jako Xbox Gold nebo to předplatné u Sony pro hraní MP + nějaké hry každý měsíc zdarma?

A vůbec pokud by mě někdo mohl poradit jak to u Nintendo chodí budu rád. :)
@Fritol (03.05.2022 12:46): Jo ja to uz cetl ze se chystaji dal delat nesmysly. Ale za mne porad dobry. Budou mit novou FF i Star Ocean. Nejka navazou na Valkyrie Profile a snazi se remasterovat stary hry v celkem hojnym poctu.
Driv byli o dost lepsi ale porad je beru jako zasadni pro moje hrani.

To jestli dalsi Tomb Raider nebo Deus bude pod hlavickou SE nebo nekoho jinyho je mi celkem jedno. Treba to bude i lepsi.

Ted jsem četl ze SE prodělal 200m na Avengerech a Guardian of Galaxy.
@BUMTARATA (03.05.2022 13:05): Budu velmi překvapen, pokud bude další díl. Buď nebude a nebo bude delší pauza teď. Deck Nine mají oznámený jiný projekt a pochybuju, že Dontnod to Squeenix zaplatí po dvojce. True Colors asi nebyl žádný trhák. Rychlý pricedrop, Game pass a málo steam recenzí po vydání. Navíc u jedničky hlásili prodeje, u dvojky ani TC to nedělali.

Třeba se pletu a fakt rád bych se pletl, ale když si vemeš, jak Squeenix přistupuje ke svým západním značkám, tak se obávám, že to mrtvé je.
@Charllize (02.05.2022 21:57): Tak prej chtějí investovat do blockchainu. :)))

Nevím, imo to Squeenix nijak nezmění. Jejich fňukání nad každou západní hrou o tom, že se neprodává, jsem nikdy nepochopil. Minimálně Lara se teda prodávala. A to hodně. Ztrátová rozhodně nebyla, tak nechápu, proč si nenechali aspoň tu. Prodali to fakt za směšné peníze, což teda evokuje, že na tom bídně opravdu jsou, protože to je zoufalý krok. Uplně vidím nadšené zprávy od Embraceru někdy za 5 let o tom, jak jim nová Lara, Deus Ex i Thief sype krásné peníze a to ani nemluvě o těch dalších značkách, které určitě zremakují/remasterují. Skoro bych se vsadil, že ten zbytek Squeenixu brzo koupí Sony.

Jediné, co mě teda fakt dost mrzí je, že neprodali Life is Strange a pravděpodobně ani Sleeping Dogs ne. Zbytečně mrtvé značky. Zrovna Embracer by pravděpodobně oživil obě.
@SilentWolf (02.05.2022 21:46): Tak muže. Víc peněz co nemusejí cpát do toho co teď prodali. Zaměstnanci SE co měli na starost to co teď prodali. Min starosti kolem vydání xx titulu navíc atd. Takzvane muže být ze to změnilo z kvantita nad kvalitu na kvalita nad kvantitu. 
Vis co, kdyby jim to nemělo prospět tak to neprodaji. Zas tak bídné na tom asi nebudou aby nutne potřebovali 300m a prodávali to protože musí.
Doufám, že teď uvidíme další Deus Ex hru.
Hitman pod ně naštěstí už dávno nepatří.
To je fajn, konečně se SE zbavil te části co mu kazila reputaci a naplno se opřít do her co dělají nejlépe :D
@Hitsuran (01.05.2022 12:03): Pokud vím, tak servery jsou vyplé, takže ti legální kopie bude k ničemu stejně. Tady bych se za zwarezení necítil špatně, když ti EA nedá na výběr.

Každopádně pokud to chceš legálně "pro ten pocit" jen, tak tě vyjde levněji krabička na ebayi/aukru.
@BUMTARATA (29.04.2022 19:19): Evidentně jo ... Já to objednávala někdy ke konci minulého roku, ale mezitím jsem se rozmyslela a rozhodla se počkat jen na tu digitální verzi, kterou mám objednanou snad už od září v několika obchodech. Přes léto stejně nemám čas, tak uvidíme, jestli se dočkám příští zimu :D
@SilentWolf (29.04.2022 18:13): Je to nesmysl. Stejne jako třeba Unreal Engine je pořad ten samy a Epic ho vylepšuje na novější verze, tak úplně to same děla Bethesda. Takže ten engine je úplně stejne nový jako třeba UE5. Asi by stačilo kdyby těm enginum Bethesda dávala čísla aby to lidi lip pochopily. Ale je proste v mode říkat ze potřebuji nový engine. Je to cely blbost. Žádný nepotřebuji, protože ho mají.
A pro potřeby a styl her co dělají fakt nevím který engine by byl lepší. Je univerzální a má velké možnosti, což ostatně dokazuje i to věcně modovani, jde tam udělat prakticky cokoliv.

Vzdyt tu hru poradně nikdo neviděl a nějaký názor PS fanatika z reditu nic neznamená. Jen je holt potřeba včas naskocit na ten Bethesda hate vláček ať to poradně děla bumtaratabum když jede.
Je tady ještě někdo, kdo nemá PS5 a chce si ho vyzvednout na Chodově v Praze? V případě zájmu přepošlu svou rezervaci a můžete si pro to zajít (zaplacené to není a nic extra za to pochopitelně nechci). Je to ta verze s mechanikou. Obchod JRC - nikde tam není napsané, že by to bylo na jméno. Kdyžtak zpráva.
@BUMTARATA (29.04.2022 12:52): tak já jsem zvědav, zda je možnost rozjet to na mém PC. Přestávám se docela bát, protože si úplně představuji Fallout ve vesmíru, nic víc.

Mě tohle může jen příjemně překvapit, tak jsem zvědav. Čím víc si to v hlavě zhaním před vydáním, tím větší Returnal to nakonec bude. :D