Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Všeobecně o hrách

@Charllize (26.11.2019 22:56): Z konzole a hry jsem objednal nedávno pár Xbox her, protože byly fakt levně když měli black friday. No došly mi a myslel jsem že mě jebne. Jak říkáš, na všech je ta debilní nálepka, v každé krabičce je přiblblá brožura jejich obchodu a hlavně, 3 ze 4 krabiček jsou německé. Šílený obchod, nikdy víc.

Naštěstí tohle nejsou hry, co bych si chtěl nechávat, hned po dohrání půjdou pryč.
@Kwoky (26.11.2019 22:53): Mozna to maji jen u tech slevovych polozek, coz by i davalo smysl. I dkyz 20 minut je fakt divnych, kdyby to bylo treba do konce tech slev..

Treba v JRC ted obcas davaji mimo poplatku 49 korun za objednavku obcas bez toho aniz by se na neco zeptali sluzbu zvanou servis disku hry za 50 korun. (jakoze kdyz by se vam poskrabal tak ho pak zdarma vycisti). Je to divocina, asi zacinaj krachovat tak se snazi odrbat kde koho :)

ony tyhle zbytecne sluzby pro nevedome dela kde kdo, treba Konzole a hry maji sluzbu zvanou pocatecni nastaveni konzole za tusim 150 korun. Pritom jedine co v te konzoli jde nastavit bez uctu a internetu je datum a cas, vzasade, a par dalsich nepodstatnych malickosti. On tenhle obchod jsou vubec borci. Bazarovym hram rikaji renovovane, coz znamena ze je vycisti od skrabancu a doprosted disku vam nalepi reklamni samolepku ktera nejde poradne sundat.
Schvalne jsme je zkusil sktz tu samolepku trosku vyprudit, jakoze to tam nechci. Pak volala jakasi slecna ktera takovym tim manazerskym stylem placala jeden nesmysl za druhym a vzasade trvala na tom ze ta samolepka je soucast renovace a nejde s tim nic udelat :)
jako existuji samolepky na stred disku ktere u starych disku zabranuji tomu aby praskly, ale ty jsou z hlinikove folie. ta papirova co tam davaji oni nezabrani nicemu a je to fakt jen reklama. Samo ty hlinikove tam davat nebudou, nejsou zrovna levne.
Málem jsem si na Alze koupil hru na PS4. Skladem 80 ks. Ale v košíku je tam odpočet, že prý pozor, za 20 minut zmizí zboží z košíku. Co to zkoušejí za nové sračky? Umělý tlak na dokončení nákupu? Tak si to teda nechte...
Neskutečný.
@Zx Atari 500 (26.11.2019 17:51):

OCENĚNÍ „HRA ROKU“
Ať už z důvodu skvělé hratelnosti, podmanivého příběhu, propracovaných postav, jedinečného vizuálu nebo návykového multiplayeru, tahle hra zkrátka dominovala roku 2019 a bude se na ni ještě dlouho vzpomínat.

Hry vydané letos, které jste hráli a další možnosti:
Wet Beach Pussies
PUSSY 3
Put in



Jo, letos jsem na Steamu toho moc nenahrál :D
@Aaron_Hill (26.11.2019 14:16): před nějakou dobou, asi tak 2 měsíce zpět, mě také přestalo fungovat možnost v rámci GOLD zdarma získat Xbox 360 hry na Xbox One.
Vyřešil jsem to tím, že jsem Xbox One konzoli přepnul v system/location z Czech Republic na USA a najednou to šlo jako po másle!
Z přístupu Microsoftu k účtu Xbox Live Gold začínám jít do vývrtky. Kdysi jsem si úplně v pohodě každý měsíc aktivoval na 360 hry i pro One. Asi před rokem přestala aktivace One her z 360 fungovat (i když se prostředí stále tvářilo, že to jde) a aktivovat hry už šlo jen na webu. Poté jsem pořídil One a světe div se, na ní zase nefungovala aktivace her pro 360. Tento měsíc už mi hra Joyride Turbo pro 360 pro jistotu nešla aktivovat ani na webu (o One ani nemluvě) a musel jsem vyhrabat 360 ze skříně, aktivovat hru na ní a až poté se objevila i v knihovně na One. To je k zblití.
@Samariel (24.11.2019 14:11):
a) Elite MMO, ale v grafice Frontier: First Encounters, ultra nízké HW nároky, aby si to mohli zahrát i chudáci v kanclech, kompletně free (mám 2 miliardy, o peníze už mi nejde :)
b) jako bonus Ski or Die remake
@Bragi (25.11.2019 14:43): Bezva, měl bych hned jednu prodanou kopii/klíč :) Právě, že mě taky mrzí, jak je první světová válka opomíjená, i když v poslední době se to trochu lepší. Mimo leteckých simulátorů je toho však stále málo. Mám doma léta World War I a láká mě to jen kvůli tomu zasazení, i když asi nepůjde o žádný zázrak.
@Jumas (25.11.2019 13:11): Podobné organizácie ako britskí commandos v období 1. svetovej vojny skutočne existovali. Na strane Dohody to boli talianski Arditi, na strane Centrálnych mocností predovšetkým nemeckí Stosstruppen, čiastočne rakúsko-uhorské útočné jednotky Jagdkommandos. Bolo by sem možné teoreticky zaradiť aj osmanskú skupinu armád Yldirim, ale tá pôsobila v Palestíne a na Sinaji.

Len vo vtedajšej armáde Veľkej Británie by si ich asi nenašiel. Určite nie organizované na oficiálnej báze ako regulérne jednotky. Možno neoficálne skupinky, ktoré vznikli ako improvizovaná reakcia na aktivitu protivníka. Takže by bolo aspoň možné zapojiť kreativitu vývojárov. Niečo v štýle špekulatívnej histórie.
@Samariel (24.11.2019 14:11): Asi by to bylo nějaké RPG se silným důrazem na příběh i postavy (bez toho, že by se v něm zachraňoval svět...). Setting moc neřeším, i když pár nápadů by bylo - třeba nějaké scifi/fantasy postapo, kde spolu postavy v družině musí nějak vycházet, i když se navzájem nesnášejí a každá z nich je prokletá nějakou unikátní schopností, která může družině hodně pomoci, ovšem za cenu značných obětí na straně jejího nositele.

A určitě by to bylo ve 3D (nejspíše first person), takže například to, jak se postava tváří a co dělá, bych se dozvěděl z obrazu a ne z hromady popisného textu.
@SilentWolf (25.11.2019 13:21): Zrovna nedávno jsem si říkal, že to přece nemůžou nechat být, když jen tak malá ukázka způsobila takový rozruch. Silent Hills asi budou úplně jiné, jeho hra dost možná také, ale přeci jen bychom se mohli dočkat něčeho vskutku děsivého, novátorského, něčeho, z čeho si naděláme do kalhot, třebaže jen metaforicky, zato pořádně.
@Samariel (24.11.2019 14:11): Já bych ty peníze využil jinak, ale kdyby musely být použity na vývoj hry, tak Commandos se zasazením do 1. světové války. Tento oddíl byl samozřejmě založen až během druhé světové války, ale nějaká podobná organizace jistě existovala i během té první. Hlavními protagonisty by byli rodiče Greena Bereta, Snipera, Sappera atd. To je můj sen a doufám, že když už mají práva na Commandos nového majitele, tak se uskuteční. Při úspěchu Shadow Tactics: Blades of the Shogun a dobře vypadajícím Desperados III to podle mě není nereálné.
Ja mám dlhé roky v hlave izometrické RPG zo súčasnosti. Bez prítomnosti fantasy elementov a scifi elementy len fakt drobné v zmysle použitej technológie pre flexibilnejší naratív príbehu. Trošku sa tou cestou vydalo Disco Elysium, ale v mojom prípade by som v tom ponechal boje, avšak väčšina z nich by nebola na život a na smrť (hospodská bitka napr.) a nebolo by to až tak metafyzické. Išlo by predovšetkým o road trip, čiže by sa menili lokácie a postupne by sa k hráčovej postave (ktorú by si vytváral sám, ale hra by neobsahovala povolania, len skilly a atribúty) pridalo zopár ďalších "stratených duší", ktorý hľadajú zmysel vo svete. Asi by tam bolo z hľadiska rozprávania čosi zo štylizácie Neila Gaimana bez fantasy prvkov. Predsalen niektoré miesta vo svete sú tak exotické, absurdné a atypické, že pôsobia ako keby boli z magického realizmu.

Alternatívne som mal ešte nápad na open-world (ala witcher 3) RPG , ktoré by sa odohrávalo v Británii buď počas regentskej doby (Napoleonske vojny a spol.) alebo viktoriánskej éry. Tá hra už by však bola fantasy/magický realizmus a odohrával by sa v Londýne, v New Castle Upon Thyne a severoanglických slatinách a ešte na škótskej vysočine. Bolo by tam veľa starého lokálneho folklóru, ale aj steampunkových prvkov a odkazov na Sherlocka Holmesa/ A.C. Doyla, Jacka Rozparovača, detekívne prvky a prvky z Arcanum a dôraz aj na britský kolonializmus. Fantasy elementy by boli brané skôr tak ako v prípade kníh Neila Gaimana alebo hrách ako VtM: Bloodlines - existujú, ale nevie o nich široká verejnosť.

A ešte tretí nápad siahajúci pomaly až do detstva. RPG gameplayovo v štýle Might and Magic VI-VIII, ale s pružnejšou a voľnejšou a tým pádom variabilnejšou hrateľnosťou z hľadiska akcie a pohybu. Ešte v detstve som si k tomu založil čistý zožiť, kde som si nakreslil mapy, rozplánoval množstvo povolaní, schopností, rás, oblastí a questov. Hlavný príbeh hovoril o ťažko prístupnom a silno lesnatom, zasneženom horskom údolí a okolí, kde sa má nachádzať bájny poklad, ktorý držiteľovi dá veľkú moc (istým spôsobom inšpirácia hľadaním El Dorada). znie to ako klišé viem, ALE hráč a jeho družina sú vyslaní ako scouti jedného z mnoha kráľovstiev, ktoré majú záujem o tento neprebádaný a ťažko prístupný región a o bájny poklad. Na hráčovi je, aby zistil, či tam niekto žije, či tam číha nejaká hrozba, aké sú tam prístupové cesty, ako prípadnú hrozbu poraziť a ak to bude možné, lokalizovať poklad, ak nie, tak po uplynutí určitej doby príde armáda. No a hráč tam príde a po nejakých úvodných questoch ohľadom spoznávania terénu a podobne zistí, že v jednom mieste, kde je rozštiepený vrchol jedného z vysokých hôr (pri písaní toho, ako by lokácie vyzerali, som mal pred očami Vysoké Tatry), nájde ťažko prístupné mestečko/dedinu golemov. Inteligentných, technologicky rozvinutejších, ale v podstate mierumilovných umelých bytostí, ktorí si žijú "svoj život", robia alchymystické pokusy, venujú sa architektúre a dokonca umeniu a filozofii (inšpirácia antickým Greckom). Niečo dáva tušiť, že oni sú asi tou "zbraňou/pokladom", avšak hráč sa postupne môže pridať na ich stranu. Okrem toho v ďalších lokáciach mali byť ešte lesné kmene kentaurov, ktorí sú síce viac bojovníkmi, ale nemajú nejaké mocenské chute a hráč môže robiť questy aj pre nich. No a postupom času sa začnú do údolia pomaly zaplietať na začiatku spomínané mocnosti a hráč by tam mal niekoľko rôznych možností, ako sa v rôznych situáciach zachovať a čo robiť, vrátane nejakých tých plot twistov a to nielen z hľadiska daného konfliktu, ale i toho, ako je to vlastne s tým pokladom, golemami a odkiaľ vlastne pochádzajú. No a to som prosím pekne, vymýšľal, keď som mal 12. :X