Chata kocoura Leopolda alias Zvláštnosti myšího lovu

Dacha Kota Leopolda, ili Osobennosti myshinoj ohoty, Дача Кота Леопольда, или Особенности мышиной охоты

15.09.1998

Hlavními postavami této adventury jsou dvě charakterově rozdílné myši a kocour Leopold, který se rozhodl, že víkend stráví na své chatě. Obě myši s ním však mají nevyřízené staré účty a pokusí se na něj sestrojit past. Leopold však naše hrdiny načapá a jejich připravený stavební plán roztrhá na několik částí, které je potřeba zase najít a slepit, což je práce už pro vás.

Obě myšky mají rozdílné vlastnosti a lze se mezi nimi jednoduše přepínat. Všechny úkony jsou logického rázu, takže kámen asi nebude zvedat slabší z dvojice myší, ale použijete silnější. Dalším aspektem je volnost plnění úkolů, což znamená, že není nikde napsáno, že nejprve musíte najít část mapy na zahradě a potom v kůlně.

Co se týče samotné hry, na drtivou většinu věcí, které najdete na obrazovce, lze poklikat s následným spuštěním nějaké scénky. Zpestřením je i Leogoči, které lze najít v jedné z lokaci. Jde o známou inovaci elektronické hračky Tamagoči do podoby malého koťátka, ze kterého, pokud se o něj budete správně starat, vyroste sám Leopold.

Hru u nás v roce 1999 vydala společnost Conshondis v české lokalizaci.

@90210 (19.03.2013 09:57): serial se jmenuje Dobrodruzstvi kocoura Leopolda, kazdy z dilu ma jiny nazev (Automobil kocoura Leopolda, Poklad kocoura Leopolda atd.) a podle nich se jmenuji i ty komiksy. Ale jestli byla i Chata, to netusim... kdesi jsem videl prehled.

http://chrz.wz.cz/?stranka=362 - od 159 je par dilu a pak kolem 170. Ale jsou to jen obalky, ne samotne pribehy.

Chata kocoura Leopolda je velmi prijemne prekvapeni z Ruska. Jako dite jsem mel doma dve knizecky formatu A5, neco mezi komiksem a obrazkovou knizkou pro deti, uz si presne nepamatuji, a v nich prave vystupoval kocour Leopold. Krome toho jeste existuje animovany serial, ale u toho si vubec nevzpominam, jestli jsem ho videl.

Kazdopadne, hra je to velmi povedena a je skvele videt, ze i produkt zamereny primarne na detskeho hrace muze byt velmi propracovany a ne odflaknuty. Sice nevynika delkou, ale obrovske mnozstvi animaci, akci, ktere mohou postavy provadet a i pritomnost dvou hernich postav to mnozstvim potencialnich zakysu bohate vynahrazuje. Casto opravdu zalezi na tom, ktera z mysi pozadovany ukon provadi a/nebo kde stoji druha mys. Navic zadna z akci neni nevratna, takze i pokud se stane, ze jedna z mysi neco pokazi (vajicko!!!), nic se nedeje a neuspesnou akci je mozne opakovat i bez nutnosti nacteni pozice. Dtto videohra (ted nemluvim o Legogoci, ale o mysi v dome se ctyrmi kocoury a spoustou syra). A ano, i v detske adventure se da krasne zakysnout, jak se ostatne muzete docist v diskuzi. Dva ceske navody (ktere jsou vicemene totozne) totiz nektera mista popisuji spatne. Rada - kdykoli neco nejde, zkuste to udelat druhou mysi, postavte je jinak (vlevo ci vpravo od predmetu) a kdyz bude nejhur, zavedte tlusteho mysaka ke kadibudce a nechte ho ji pouzit (dvakrat, pak si umyt ruce - pote v nem zmizi i ta druha ryba).

Puvodne ruskou hru u nas vydala spolecnost Conshondis, bylo ji pry mozne sehnat v Levnych knihach, ale hlavne se az do roku 2008 o jeji distribuci staral Martin Ludvik - jde o jeden z mala titulu distribuovanych spolecne s casopisem Excalibur (hra v dobe uvedeni stala 890,-, u Ludvika 150,- a postupne cena klesala az na 30,-).