Chata kocoura Leopolda je velmi prijemne prekvapeni z Ruska. Jako dite jsem mel doma dve knizecky formatu A5, neco mezi komiksem a obrazkovou knizkou pro deti, uz si presne nepamatuji, a v nich prave vystupoval kocour Leopold. Krome toho jeste existuje animovany serial, ale u toho si vubec nevzpominam, jestli jsem ho videl.

Kazdopadne, hra je to velmi povedena a je skvele videt, ze i produkt zamereny primarne na detskeho hrace muze byt velmi propracovany a ne odflaknuty. Sice nevynika delkou, ale obrovske mnozstvi animaci, akci, ktere mohou postavy provadet a i pritomnost dvou hernich postav to mnozstvim potencialnich zakysu bohate vynahrazuje. Casto opravdu zalezi na tom, ktera z mysi pozadovany ukon provadi a/nebo kde stoji druha mys. Navic zadna z akci neni nevratna, takze i pokud se stane, ze jedna z mysi neco pokazi (vajicko!!!), nic se nedeje a neuspesnou akci je mozne opakovat i bez nutnosti nacteni pozice. Dtto videohra (ted nemluvim o Legogoci, ale o mysi v dome se ctyrmi kocoury a spoustou syra). A ano, i v detske adventure se da krasne zakysnout, jak se ostatne muzete docist v diskuzi. Dva ceske navody (ktere jsou vicemene totozne) totiz nektera mista popisuji spatne. Rada - kdykoli neco nejde, zkuste to udelat druhou mysi, postavte je jinak (vlevo ci vpravo od predmetu) a kdyz bude nejhur, zavedte tlusteho mysaka ke kadibudce a nechte ho ji pouzit (dvakrat, pak si umyt ruce - pote v nem zmizi i ta druha ryba).

Puvodne ruskou hru u nas vydala spolecnost Conshondis, bylo ji pry mozne sehnat v Levnych knihach, ale hlavne se az do roku 2008 o jeji distribuci staral Martin Ludvik - jde o jeden z mala titulu distribuovanych spolecne s casopisem Excalibur (hra v dobe uvedeni stala 890,-, u Ludvika 150,- a postupne cena klesala az na 30,-).