Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Všeobecně o hrách

@Fritol (28.09.2017 20:49): ceny her se drzi na nejake urovni at uz jde o kohokoliv. zalezi pak jestli to je nova hra, remaster nebo reedice. Co vim tak SE ma posledni dobou na PC hry kolem 1299. Deep Silver si treba nebal rict za Personu 5 pro Ps4 1899, myslim ze kdyby byla i pro pc bude 1699 jen to hvizdne:) Treba docela dobre ceny u krabicovek ma Capcom, Novy Monster Hunter World by na PC nemel stat vic nez 1200, nebo jejich remastery stoji vetsinou 600 - 800. Jo krabicovky jsou vetsinou levnejsi nez digital treba na steamu, ale tam mas zase mnohem casteji vyrazne slevy. Ale kdyz chces day one, asi je lepsi krabice, vzdycky je aspon o neco levnejsi.
@Fritol (28.09.2017 20:06): tak doporucena cena je oficialni cena produktu kterou urcil distributor, samo se ji nikdo nemusi drzet. Ale proste existuje, tudiz ji tak muze kdokoliv prodavat. A jelikoz nejvetsi prodejce v her v CR to dodrzuje, je treba tomu venovat pozornost. Fifa 15 byla ofiko o pet stovek levnejsi a dala se koupit za 900 takze narust cen PC her tady je bezpochyby. Obvzlast EA hodne tlaci na pilu.
nakupni cena pro prodejce je nejakych 1300 - 1400 korun i s dani. takze kdyz to nekdo bere od ofiko distribuce a prodava to za 1400 tak bud musi vedet co dela nebo je cvok. Pripadne to bere nekde jinde levneji. A co vim vetsina obchodu co maj krabicovky to maji 1450 - 1600. Coz je tak primerena cena ty nakupce. najdou se i taci co ji maji za 1900 :)
@Charllize (27.09.2017 14:45): Doporučená cena pro koho? Tak vysoká cena je jen v JRC. Ostatní obchody s krabicema v ČR to maj pod 1400Kč. A vůbec tak vysoká cena se nerovná 60€ digitalní distribuce a žádná krabicová hra v česku nestojí víc než 60€. Takže doba výhodných cen pro PC tu stále je, minimálně pro nás.
No zahajil jsem take cisteni mych leftoveru :) Do pismene B jsem se slzou v oku zatim odstranil 10% her :) Chystal jsem se na to dlouho,protoze ocekovat 1600 her je docela nezazivne :D
Tak ze Steam Storu odebrali hromadu her využívajících asset flipů, které byly často dost podobné a prakticky od jednoho vývojáře. Taky pár těchto rarit mám, takže v knihovně normálně zůstávají.
http://www.hrej.cz/novinky/2017/09/27/ze ... na-200-titulu-45780/

Taky zpráva z dřívějška: “We’re trying to look more closely at extreme examples of products on Steam that don’t seem to be providing actual value as playable games — for instance, when a game has sold 100 units, has mostly negative reviews, but requests 500,000 Steam keys,” said Valve. “We’re not interested in supporting trading card farming or bot networks at the expense of being able to provide value and service for players.”
Docela rozumnej krok, řekl bych, že i minimum, co můžou udělat.
Fifa 18 doporucena cena na pc 1799 korun. Koukam ze doba vyhodnych cen na pc oproti konzolim je pryc. Hlavne mi zas nekdo nepiste ze na nejakym ruskym serveru to je za pulku. Tuhle cenu chce EA. Denuvo dela slusnou praci. Ceny her na pc stoupaji jak pubosuv pyj.:)
@Bodkin (26.09.2017 21:56): Najs, bylo by fajn, kdybyste je měli na launch připravené :) Ne že by to zrovna pro mě bylo něco zásadního, ale spousta lidí si na tom zakládá, tak byste si to aspoň mohli odškrtnout a nedohánět to až potom, co vám budou spamovat na Steam diskuzích. A kdybyste jako pozadí na profily dali nějaké pěkné artworky a ne jen rendery ze hry, tak by to bylo ještě lepší.
@Coldplaz (25.09.2017 13:20): Zasmál jsem se. Ještě společně s "JAAAASOOON! JASOOOOON!" je to pure gold.

@7c (25.09.2017 16:18): Fahrenheit se nejdřív dobře hrál, ze začátku měl zajímavou zápletku a bylo tam pár hodně dobrých nápadů. Postupně to začalo být repetivní a zápletka rozkvetla do stupidního cringefestu, který nedává smysl. Heavy Rain jen o fousek lepší, o Beyond už škoda mluvit.
@Charllize (25.09.2017 13:40): Jestli mluvíš o Fahrenheitu, jeho problém nebyl nějaký "přesah", ale čistě to, že se (ke konci) dost špatně hrál. Stupidní příběh je v zásadě možné tolerovat. Jeho popularitu tu myslím nikdo nezpochybňoval .-)
Fahrenheit je samozrejme super a to aj napriek niekoľkým scenáristickým lapsom v závere :)
@MCZ (24.09.2017 21:55): No právě. U toho Heavy Rain ho aspoň někdo přesvědčil, aby si vytáhl hlavu z prdele a nedával to tam (i když tam nějaká rezidua jsou pořád vidět). Nicméně tím to taky nezachránil, teda.
@Shoggot (24.09.2017 20:45): Kdyby Cage vynechal všechny ty nadpřirozené a sci-fi prvky, tak to mohla být opravdu dobrá hra, už jen kvůli těm nápadům (jako je pohled z více úhlů anebo rovnou místností najednou). Ale to by pravda Fahrenheit ztratil tak 80 % příběhového obsahu.
Fahrenheit se dal vcelku tolerovat až do toho "what is this I don't even..." momentu, od kterého šla do háje i ta omezená hratelnost (děj šel pro změnu rovnou do záchodu) - alespoň pro mě to byla volba buď sledovat co Simon 'řiká (a splnit minihru) nebo sledovat děj a nesplnit. Ale první části byly vcelku ok (za mě určitě body za originalitu, protože jsem něco takového "hrál" asi poprvé (a naposled)).
@MCZ (24.09.2017 18:01): Fahrenheit je naprosto nesmyslná slátanina. Když to člověk teda hraje dneska, tak to bez smíchu asi nejde.

Nicméně to je už Cageův rukopis. Heavy Rain je na tom skoro stejně, Beyond Two Souls už je jen nuda.
@MCZ (24.09.2017 18:01): :D

Jo já tomu dal taky hodně a ačkoli jsem to nedávno rozehrál a nedal ani hodinu, ten zážitek z mládí zůstane. Vtáhlo mě to neskutečným způsobem a po odehrání jsem to hned začal znovu.
@Paul (24.09.2017 17:10): příběh je rozházený a dvě kapitoly jsou trochu slabší, ale jinak si myslím, že to poskládalo ten její život celkem dobře. Heavy Rain to není... jsem zvědavý, s čím se vytasí v Detroitu
@MCZ (24.09.2017 18:01): já mu dal 90 a nemám s tím problém. Problémů tam je spousta, ale ta atmosféra a naprostá nevšednost toho zážitku mě strhla a vryla se do paměti.
Hraju Beyond Two Souls a vzpomínám nostalgicky na Fahrenheit...
Beyond má skvělou grafiku, ale nějak mě ne a ne chytnout, příběh skáče sem a tam jakoby bez pointy, gameplay je nudnější než kdy jindy, a bohužel chybí i výraznější atmosféra, kde jsou doby Angela Badalamentiho .(
Ale zatím to neodepisuju.
@Rapier (22.09.2017 13:43): no, asi takhle... pred par lety jsem byl brigadnicit na vinobrani. Druzstvo se jmenovalo AGRO MONET. Zeptal jsem se sefa (co se jednou denne prijel podivat, jak nam to jde. Myslim sefa celeho druzstva, ne jen nejakeho mistra nebo tak), jestli se to jmenuje podle toho malire. Ne, pry je to podle nazvu obci, ve kterych druzstvo operuje (Moutnice-Nesvacilka-Tesany). Pak rekl, ze ten malir nemohl byt moc slavny, kdyz o nem v zivote neslysel....
@Gordon (22.09.2017 13:48): Keď po revolúcii prišla do Bratislavy skupina zamestnancov pre Talianske veľvyslanectvo všetci prišli na veľkých džípoch (SUV) pretože na Slovenské hlinené cesty by si normálnym autom netrúfli, o to väčšie bolo ich počudovanie že máme ako úplný samozrejmý štandard splachovacie záchody....
Četli jste nový článek na games? Je neuvěřitelné, že Spellcross žije i po dvaceti letech, říká Marián Ferko odkaz

Zaujalo mě :
Jak tehdy probíhalo jednání s vydavatelem? Opět - kolují historky, že se za vámi vydavatele báli jezdit ze strachu z odstřelovačů. Jde spíše o anekdoty, nebo byla "východní Evropa" z pohledu západních firem opravdu tak divoké místo?

Je to smutné, ale nejde o vtip. Východní Evropa byla pro západní firmy čirý Mordor. K nám by samozřejmě žádný vydavatel necestoval. My jsme cestovali za nimi do zahraničí.
.....
Při finalizaci anglické mutace k nám přicestoval člověk z SCi pro usnadnění komunikace. Měl totálně zkreslené informace o Slovensku. Seriózně nám jeden den položil otázku, jestli se nebojíme večer chodit ven ze strachu z odstřelovačů, co mohou být na střechách budov. Ještě, že během pracovních hodin s námi mohl trávit čas v bezpečí ženské ubytovny…

Nevím co mi to připomíná ale je fakt, že když k nám někdy v roce 2013 přicestoval zákazník s Norska, tak si Vážně myslel, že tady žijeme jako někde v Rusku na začátku 20 století. Byl ohromně překvapen, jak je Česko moderní země a, že zde máme demokracii. Podotýkám, že se jednalo o vysoce postaveného (a tudíž by člověk čekal že vzdělaného) manažéra. :) Ale o odstřelovačích na střechách jsem dosud neslyšel. Holt divoké Slovensko. :) Nechce se mi tomu ani věřit. Jde vidět, že paranoia na obou stranách byla vzájemná a zdá se, že mediální masáž taktéž.