Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Všeobecně o hrách

@pipboy (11.04.2017 16:59): Souhlasím, sice Persona 5 je co se týče stylizace světa či dungeonů lepší, tak pořád ohledně postav či příběhu u mě vede čtyřka i když po nějakých 26 hodinách už se můj názor začíná trochu měnit když postavy už mohu více poznávat. Kazdopadne P4 neprekonana ale to je asi tim ze ty postavy tam byli vice takova parta kamaradu a pusobilo to mnohen prijemneji a nebo jsem si na ne az moc zvykl po tech pokracovanich ve stylu Persona 4 Dancing All Night (timto ji doporucuji, sice je to o tanecnich minihrach ale pribeh a dilogy jsou skvele)
@pipboy (11.04.2017 17:20): Jj, s tím souhlasím. Ale ve čtyřce jsem se taky hodilo sekat všechny do zad, počáteční bonus za to opravdu stál.

P5 hraju na Normal, už jsem párkrát chcípl a několikrát jsem si řekl, teď už na to seru, musím si odpočinout a pak se vrátit... Ale stačilo si sehnat Personu s Ice Attackem a ti zkurvenci měli po zábavě...
@Bodkin (11.04.2017 17:04): morgana urcite lepsi a dungeon design taky, ale dost me treba irituji souboje, kde ambushem muzu projit skoro cely prvni dungeon s prstem v nose, ale kdyz to ambushem nejde/nevyjde, tak je to naopak docela znát. (Nemluvě o stuacích kdy se pokouším vyskočit z krytu ven/do jinýho/na nepritele, ale něco se posere, já skončim jinde než jsem čekal a než se zorientuju nepřítel dostane celý první kolo a moje grupa je na umření.)
A ten hold-up je taky děsně antiklimatickej, když se to děje furt. (Ve druhym dungeonu pravda min, ale castecne taky proto ze se ted hold-upum snazim vyhejbat pokud je to bezpecny.)
Teda ne ze by P5 nebyla dobra hra, ale po cca 25 hodinach bych porad jeste za lepsi povazoval P4G >_>
Add Persona 5: Fuck, to přemlouvání démonů má nějaký systém,který je popsaný v záložce tutoriálu v menu (ve hře nevyskočí) nebo v manuálu na stránkách Atlusu a tudíž není tak zmateně náhodný, jak mi to přišlo.

Fuck it.
@Drolin (11.04.2017 08:29): snad na ps4 vyjde vic podobnych her. Ti japonci cosi spinkaji ted. Kvuli hram jako Persona jsem kupoval to psko. Tak konecne prvni titul, ktery me tim potesil. A ted jeste nejakou next gen mestskou "twin peaks" japonskou ujetost jako dedly premonition, nebo horrory typu siren. Yakuza me moc nelaka.
@SilentWolf (11.04.2017 07:20): A třeba druhý díl, Innocent Sin, je také obtížností docela pekelný. Aneb souboj s bossem, polomrtvá parta a pak ještě další souboj s bossem. Obsah ale za to stál.

Škoda že od třetího dílu jsou v Personách více social linků, anime kýčovitosti a méně příběhu.
Krasa. Po zklamani, ze potencialni hra roku dopadla jako prumer, vysla snad nejlepsi hra vsech dob.

Blbe se to doporucuje, protoze to asi nesedne kazdemu. Ale Persona 5 je pro me veledilo. A je to solidne temne, az me prekvapuje, kam tvurci zachazi. Uz dlouho jsem nebyl tak rozlamany, protoze jsem neco hral do noci.

A to jsem stale v dosti uzavrene casti, ktera je jako hrat gamebook. Te casti, ktera je nejvice kritizovana v recenzich. A uz ted je to bomba. Kombinace Life is Strange, Vampire Masquerade Bloodlines a obtiznost dungeonu dava pripomenoutna na dark s.......inu vlastne se jen jedna o pocit, ze se hra bere vazne a na normal jsem byl nucen z prvniho dungu utect, abych nabral vic sil. Coz je velmi sympaticke.
@Zx Atari 500 (06.04.2017 23:40): Zrovna jsem to tady chtel nalinkovat, ale pro jistotu jsem to tu prosearchoval.:0) Mam 14/14 uplne bezpecne a je fakt, ze tehdy jsem strategie fakt hral a byl to jeden z mych nejoblibenejsich zanru. Po roce 2000 je uz ale prakticky nehraju. Nevim cim to je, nerad se ale ucim nova pravidla.
Dat moment když si pujčíš DVDčka a hra na tebe vypustí zkouškový a příběhový mise a ta blbá kočka trvá každej večer na tom, že musíš jít spát brzo, takže nakonec dokoukáš aspoň to jedno DVD a pak je všechny vrátíš 8 days overdue.
Persona 5.
@Drolin (10.04.2017 15:42): Spíš by mě zajímaly odhady prodejů, které měl Atlus. Nějakých osm let vývoje je docela dlouhá doba.

Paradoxně mi přijde, že pomohlo i dřívější vydání v Japonsku před zbytkem světa. Tamní pozitivní ohlasy můžou pro některé hodně znamenat.
@Jumas (07.04.2017 23:21): Vzhledem k tomu, že mezi jazyky se dále píše "simplified and traditional Chinese", se dá očekávat, že tím myslí překlad textu, ne dabing (protože simplified a traditional odkazují ke znakům, jinak je to jeden a ten samý jazyk).
Tak podle tohohle článku, na který odkazuje Wikipedia, by měla být třetí Syberia dabována i česky. Moc se mi tomu ale nechce věřit a i kdyby to byla pravda, zůstanu u anglicky mluvící Kate.
@Paul (07.04.2017 13:19): Když chcípneš solo, tak můžeš akorát jít zpátky do loby (Ale prý pro sólo se může udělat nějaké sledování). U týmových můžeš po smrti sledoval členy týmu, kteří jsou pořád naživu.

Máš jeden život a když o něj příjdeš, tak konec. Zapneš další hru a doufáš, že se ti bude dařit líp.
@Paul (07.04.2017 12:25): To je asi rozumný, počkat až to optimalizují a zlepší net code a začnou přidávat věci. Já měl ale strašnou chuť střílet do zad lidi, kteří si už mysleli, že se jim podařilo zachránit se, tak jsem do toho šel...

Ale včera jsem to několikrát hrál a prvních pět matchů jsem chcípnul mezi prvníma, když jsem přistál na jedné lokaci s dalším člověkem a ten to měl ke zbrani blíž než já...

A ten rush, když přistanete poblíž sebe a ty najdeš dobrý kvér a běžíš najít toho druhého zmrda, abys ho sejmul, než se mu podaří se pořádně ozbrojit... :D
@mazar1234 (07.04.2017 11:57): King of The Kill (taky jsem s tím měl problém). A jo, je. Oni si to u něj (playerunknown) licencovali a dělal jim poradce (než se jim na to vykašlal a řekl si, že nejsnazší bude si to udělat sám)...
@Paul (07.04.2017 10:46): Jep, je to v EA asi dva týdny a fakt to potřebuje optimalizovat, občas jsou tam dropy a občas to celé laguje, ale jinak je to fakt velmi dobře zvládnutá hra, od které se dají očekávat docela zajímavé věci. Navíc má i Duo či Squad mód, a hrát to ve čtyřech je fakt docela... taktický zážitek.

Ale i tak to hraju sám a je velmi, velmi fajn. Ultimátní Free-For-All zážitek, ani moc arkádové, ani moc clunky (jako Arma). Tak nějak ideální.

A konečně si můžu užít ten asshole simulator, který jsem prošvihl, když vybouchl DayZ mod.

A navíc se na to hraní docela dobře kouká, což je pro mne něco nového...
Voláme Bodkina, jsem koukal že furt hraje nějaký divný PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS, nějakej early access multiplayer nonsense, jsem si o tom trochu početl a vypadá to zajímavě..battle royale hra, skoro mám chuť to testnout. Hraje to tu ještě někdo ?
11/14 - popleteno homam1 vs 2 , popolous 1 vs 2 , a pizza tycoon vs restaurant , nic z toho sem nehral, plus dve tipovacky mi vysly pac sem vedel co to neni tak zbyvala posledni moznost :)