Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Všeobecně o DH

Můžete mi vrátit k editaci hru English Civil War, kterou jsem poslal ke schválení? Potřeboval bych doplnit vývojáře. Díky.
Prosím o přesunutí tohoto ([neexistující komentář]) komentáře do diskuze.
jak to teda prosim funguje s tema komentama pokud chci prepsat svuj starsi koment ? mam ten starsi koment nejak smazat a potom na tom upozornit pri psani noveho komentu from scratch ? chtel bych defakto uplne predelat jeden (mozna dva) z mejch prvnich komentu, co jsem napsal na DBH .. diky
@Gordon (31.12.2020 00:21): gordyno, prestan se do me navazet .. a pokud uz to chces delat, tak to delej nejak trosku vic na urovni a vecne (spratku jeden nevychovanej :D, ty mas velikej problem sam se sebou .. nezavidim a negratuluju ..)
Já jsem také proto, aby moderátor nezasahoval do krátkého komentáře, jen protože je krátký, když má vcelku jasnou informační hodnotu (zhodnocený, nějaký ten dojem) a není to totální shit podobně jako příspěvky ntz.
@Dan9K (30.12.2020 00:38): @ntz (30.12.2020 00:02): Tak u věcí, kde jedněm by tohle vyhovovalo a druzí jsou proti přece není taková tragédie umožnit si to nastavit v Nastavení :) Za mě by to byla fajn funkce, předlouhý komentáře taky většinou nečtu, takže pro mě by stránka komentářů akorát získala na přehlednosti
a abych měl na něco názor, taky nechci rozklikávací komentáře. To by akorát vedlo k tomu, že bych je nerozklikával.
@jarek.p (29.12.2020 16:28): souhlas .. ja taky ... vybiram si dle delky, formatovani a celkoveho looku toho komentu ..

@Memphis (29.12.2020 09:28): souhlasim s tim, co nize psal Jab ... nic bych nemenil ... uplne nejvetsi ptakovina sveta je vymyslet nova pravidla, eg bude se zobrazovat prvnich N znaku komentu -- co to je za blbost ? Nekdo si da praci a udela dlouhej koment (sorry @Kunick (27.12.2020 23:26)) a vy mu to hodite na stejnou uroven s "lajdakem" co napise o znak delsi koment nez co se bude zobrazovat ??
@montana (29.12.2020 17:38): To v tom případě čteš špatně, nikdo neřekl, že k přesouvání došlo JEN kvůli zahlcení homepage, ale že to je často ten impuls k tomu, že si toho někdo z nás všimne a začne ty komentáře kontrolovat a případně řešit. Rozhodně to není ten hlavní a jediný důvod k tomu, aby byly nějaké komentáře přesouvány.
@montana (29.12.2020 17:38): Pokud by ses jako novej uživatel vyprdnul na další komentáře podobné úrovně, tak si myslím, že by to vůbec nikomu nevadilo. Ani si nemyslím, že konkrétně tato debata vznikla kvůli zahlcení nových komentářů, tato vznikla vyloženě na základě konkrétních nic neříkajících krátkých komentářů na úrovni diskuzního příspěvku.
Moc už se ke zdejšímu fungování nevyjadřuju, ale to přesouvání krátkých komentářů mě teď taky zaskočilo. Zvlášť když to asi proběhlo (dle toho co tu teď čtu) jen kvůli takové kravině, jako je zahlcení nových komentářů na homepage. Kdyby si týpek dal pauzičku a poslal každej den jeden krátkej koment, tak mu je horlivý admin nepřesune? :)

Pokud neexistuje oficiální limit na délku komentáře, tak je fakt hloupost je přesouvat (pokud to není jen sprostý výkřik do tmy). Jako novej uživatel bych se po takovým chování na nějaký další komentáře příště vyprd. Každej fakt nechce psát (natož pak číst) ty elaboráty hardcore uživatelů :)
@musa (29.12.2020 12:40): Mě se zase ta verze s rozkliknutím moc nelíbí. Když jdu na komentář, ať už přímo u hry nebo v celkovém přehledu, rád jimi listuju a vybírám si, který si přečtu. A vybírám podle autora, hodnocení, ale také podle délky textu a jeho formátování. Nevím, čemu by pomohlo jen prvních několik řádků a pak rozklik pro pokračování. Možná by to usnadnilo načítání na mobilu, ale pro mě jako čtenáře by to byla spíš změna k horšímu.
Už jsem myslel, že se tu přes svátky neobjeví nějaké třaskavé téma, při kterém by se uživatelé a admini "nepohádali". Pokud bych to měl zhodnotit ze svého pohledu, občasné přesunutí komentáře do diskuze mi vůbec nevadí, v drtivé většině případů to má své opodstatnění. A věřím tomu, že admini posílají autorům zprávu s odůvodněním, proč to bylo přesunuto. Nevím, jestli je potřeba dávat nějaké limity či psát jasná pravidla, jak by měl komentář vypadat. Podle mě by měl mít alespoň nějakou úroveň, aspoň jeden odstavec o pár větách, kde autor popíše, co si o hře myslí a proč. Jedno nebo dvouvěté nicneříkající výkřiky do tmy nemají prakticky žádnou hodnotu pro nikoho a patří spíš do diskuze než jako komentář. Krásný příklad je aktuální komentář k Far Cry 4 (jestli půjde odkaz @kodaon15 (komentář) ), který já osobně bych automaticky přesunul do diskuze a napsal autorovi. Přitom si nemyslím, že musí jít o nějakou zásadní cenzuru, ale spíš o udržování kvality daného obsahu. Není problém mít krátký komentář prostřednictvím čtyř, pěti vět, pokud je to rozumně formulované a má to hlavu a patu. Což se však o většině těch krátkých "rádobykomentářů" říct nedá.
@musa (29.12.2020 12:57): Myslím, že nepatřím mezi DH bijce. Z mého nezasvěceného pohledu, tedy pohledu uživatele, který nemá informace ze zákulisí, to samozřejmě zvládnuto nebylo. Není to první obdobný případ. A charllize má pravdu. Navíc mu podsouváš něco, co neřekl. Nepíše o podlosti, nepíše o dojmech. Jen poukázal na to, že stížnost zazněla (myslím, že hlavně u nováčka je pochopitelné, že zazněla v jiné, než tomu určené diskuzu) a i jeho úsudek, že tedy došlo ke kontaktu až posléze je více než logický.

Myslím, že tentokrát to "kopnutí" bylo velmi rozumně formulováno, a poukázalo na obecný problém. Takže ho považuju, na rozdíl od některých jiných případů, za přiměřené a odůvodněné. Nesouhlasím pak s Tvým závěrem, že " pokud něco nevím, neznamená to, že se to neděje". Myslím, že je zřejmé, že nic jako "klid na práci" mít nejde. Právě naopak, čím méně je toho známo, tím více dohadů a různých pseudoteorii to vyvolá.

@Charllize (29.12.2020 13:01): +1
@musa (29.12.2020 12:40): No nevim. Byla tu od nej prispevek kde se ptal proc mu nekdo presouva komenatre do diskuze, takze ho nekdo kontaktoval az potom. Ten prispevek se pak ztratil, bud ho smazal on nebo admin. Takze jo, v diskuzi si stezoval.
Spis mam dojem ze to klasicky nekdo presunul, a az kdyz zacal bugr tak se to zaclo resit..tedy presny opak toho co pises:)
Konstruktivní debata je fajn. Za mě třeba zazněl fajn podnět, aby z každého komentu bylo vidět třeba deset řádků a zbytek po rozkliknutí.
Žel tahle debata vznikla hlavně proto, že si několik bijců opět chtělo kopnout do někoho z DH týmu, aniž by měli plnou představu, o co jde. Opakovaně se tu psalo, jaká je to hrůza, jak si "admin" dovolí přesunout komentář a nedat jeho autoru vědět. Hloupost, člen DH týmu byl s uživatelem v kontaktu, ten si tady v diskuzi ani nestěžoval, komentáře si upravil a bezesporu za ně teď posbírá mnohem víc kladných hodnocení. Takře win win stav.
Bude super, když si někteří konečně uvědomí, že pokud něco nevím, neznamená to, že se to neděje. Jen každou interní diskuzi s jednotlivými uživateli nehlásáme do světa, aby byli místní pseudobojovníci za svobodu spokojeni :).
@AlieN (29.12.2020 09:49): Neboj my to chápeme, ale právě to zahlcení homepage během chvilky extra krátkými komentáři, je většinou impuls k tomu, že si toho někdo z nás všimne a rozhodne se jednat. Ale jak psal Memphis, problém vnímáme a hledáme nějaký optimální způsob jak tu situaci řešit.
@Memphis (29.12.2020 09:28): Problém je s mazáním komentářům adminy, nejsem si jistý jak tomu má pomoct zobrazování komentářů na homepage, ale fait enough, aspoň že se nad tím zamýšlíte - já jen že to není zdaleka poprvé co se tu proti tomuhle protestuje.

Btw s minimální délkou komentáře také nesouhlasím, ale dokud ten limit reálně existuje neoficiálně a ty kratší budou pravděpodobně smazány, tak by to rozhodně mělo být reflektováno už v tom co tu systém dovolí jako komentář vložit.
@AlieN (29.12.2020 01:51): Diskuzi a zpětnou vazbu čteme, jen si to potřebujeme vyřešit a sjednotit interně, protože na to také máme různé pohledy. Každopádně předběžný plán je takový, že příští update by měl přinést vylepšení modulu Komentáře na homepage, což by řešilo problém s více komentáři v krátkém čase od jednoho uživatele, jak už tady bylo dříve diskutováno. Minimální délku komentáře zatím neplánujeme.
@H34D (28.12.2020 09:17): trosku jsem to samozrejme prehraval a delal si z toho srandu samozrejme ... navic mam tedka rozehrany disco elysium .. uvahy o komunismu, liberalismu, ultraliberalismu a moralismu zazivam jako The Cop a pak je prenasim sem na DBH ;)

@Jab (28.12.2020 08:20): ja bych taky nic nemenil ...

@Kunick (28.12.2020 11:41): ja ty kratke nectu .. a zaroven nemam nic proti tomu, pokud nejakej admin presune nejakej koment do diskuse pac se mu nezda, ze by to splnovalo kriteria komentu ...
@Kunick (28.12.2020 11:41): Nevidim duvod, proc by Pong mel mit nutne kratsi komentar nez RPG, pripadne naopak. Kazdopadne s diskuzi uz koncim, myslim si, ze vse jiz bylo receno. Rozhodnuti je na nekom jinem.
@ntz (28.12.2020 03:39): a stejně tak nenutí nikdo tebe číst ty krátké. Ostatně ja nikomu nenutím aby se zavedl maximalní počet znaků. Já jsem nesouhlasím s dodatečnými pravidly jak by měl komentář vypadat.

@Syndrom (28.12.2020 06:54): osobně české recenze nečtu, takže abych řekl pravdu netuším. Ja většinou stejně hraju indie věci a ty se moc nerecenzují. Na zahraničních strankách pak nejčastěji jen zjištuju nakolik je port pro Switch hratelný.

@Red (28.12.2020 08:07): To je za mě ideální stav. Mazat jen komenty, které porušují zákony ČR.

@Garion (27.12.2020 23:46): To už utíkáš jinam. Samozřejmě, že je obé subjektivní, stejný příklad jako s plusky u Mafie jde najít u délky komentáře. Jinak dlouhý bude koment na Pong a jinak na x set hodinové RPG (např. KC:D nebo W3).

Ale souhlasím s tím, že aktuální "problem" je přesunování komentářů. A ja jsem jednoznačně na straně NEPŘESUNOVAT. Je to vizitka uživatele a je jen na něm, jak se k tomu postaví a komunita zde mu to muže dát klidně sežrat mínusy nebo bombardovaním do zpráv.

edit: pro NTZ vidíš, žádný komunismus - demokracie. pěkně po staru, černé a bílé kamínky :D
Nic bych zatím neměnil. Návrhy níže jsou "každý pes jiná ves". ;)
Já bych pro začátek zvolil to nejjednodušší a nejlogičtější řešení. Nic, co nějak hodnotí danou hru do diskuze prostě nepřesouvat. Pokud se někomu komentář nelíbí tak ať pošle dotyčnému zprávu nebo mu dá minusko.
Co třeba podle počtu znaků rozdělit komentáře od, dejme tomu, uživatelských recenzí?
@Kunick (27.12.2020 23:26): evidentně ti nevadí, ze herní recenze sou v ČR nudná amaterina - náročný komenty sou důležitější než kdy dřív, jinak +1 k rozbalovani

ten minimální počet znaku není moc dobrej nápad, na druhou stranu si nemyslim, ze bych tady zasahama adminu přicházel o nějakou lidovou moudrost - vyřešit to tím, ze se koment bude zobrazovat jen jeho uživateli pokud je ve stylu ČSfd nebo databazeknih “líbilo se mi to drumroll please: doporucuju!” zni dobre - neco takovyho uz je odsouhlaseny v podobe soukromych komentaru do deniku pokud vim
@Kunick (27.12.2020 23:26): "Naopak bych to udělal tak, že z komentáře by mělo být vidět řekněme 6 až 10 řádků a zbytek skrýt pod tlačítko číst víc. Aspoň se usnadní scrollování"
To je výborný nápad.
@Kunick (27.12.2020 23:26): dlouhe komenty te nikdo nenuti cist .. ja mam treba dlouhe komenty rad .. je tu mnozstvi jedincu, co dokazi napsat uzasnej koment a v jejich pripade plati, ze cim delsi, tim lepsi .. rict, ze dlouhe komenty jsou zlo je pausalizovani ..
@Kunick (27.12.2020 23:26): Hranice +/- neni technicka, protoze je pro kazdy komentar jina. Muzu napsat sebelepsi komentar, ale kdyz dam Mafii 10%, je velka pravdepodobnost, ze dostanu dostatecny pocet minusek. V tom je to subjektivni. Ne v tom, jestli je hranice 10 minusek nebo treba 50. At je klidne hranice pro komentar treba 50 znaku, nebo 10, mne je to celkem jedno. Ale konecne by se stanovila nejaka hranice pro delku komentare a nemuselo by se kvuli ni presouvat do diskuze, coz je (dle meho) ten aktualni problem. Neresi se, jestli je ten komentar dobry nebo ne (stejne bych mohl dale argumentovat, ze spatna gramatika = spatny komentar a tak dale), resi se, ze je ten komentar prilis kratky na to, aby to byl komentar. Pokud tomu tak neni a resi se opravdu kvalita komentare, tak je to uplne jina diskuze.
@ntz (27.12.2020 22:36): přesně naopak .. dlouhé komenty jsou zlo! Je to komentář, ne recenze nebo jiný delší útvar. Naopak bych to udělal tak, že z komentáře by mělo být vidět řekněme 6 až 10 řádků a zbytek skrýt pod tlačítko číst víc. Aspoň se usnadní scrollování

Ono skrývání není nutné, stačí už to, že je řazení komentářů dle oblíbenosti.

a používat pro tenhle případ nálepky kapitalismus/komunismus je argumentační faul par excellence. Chápu, že to je tvůj styl humoru, ale v diskuzi to je myslím zbytečné.

@Garion (27.12.2020 21:44): myslím, že je uplně stejně subjektivní jako H34dovo. On navrhnul technickou hranici v +/-, ty v délce. Stanevení obou je subjektivní volba.