Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Všeobecně o DH

Nebylo by možné trochu uvolnit systém zadávání vývojářů ?
Že by třeba podobně jako u nových her šel zadat profil nového vývojáře a od něj by zadávající mohl rozvíjet přidávání nových her ?
Nebo aspoň, pokud zadávám hru a založím nový vývojářský profil, tak že by po odeslání hry na schválení šel pak profil firmy hned vyplnit ?
314 dní mám ve zrušených návrzích Armu 3 a jednou za tři dny pořád koukám na den vydání....a najednou pic, a už jí tam stihl přidat někdo o 3 hodiny dřív :D mein Gott, snad se mu to nepovede :D
@Daemon (21.08.2013 15:38): Proti tomu přirovnání ke konzolovým hrám bych se ohradil. Těch je daleko větší množství a je to také, řekl bych, mnohem důležitější údaj, než jestli je hra ve vývoji. Nevím, no. Prostě v tomhle konkrétním případě bych se s tím já osobně smířil. Dokážu ale i pochopit, že jiným by to třeba vadilo ;-)

@Aba (21.08.2013 15:05): Ta spodní reakce byla pochopitelně na tebe, ne na mě :)
@Artran (21.08.2013 15:19): Takže jestli to chápu dobře, uvažuješ nad tím, že by se teď přidávaly všechny hry s tím, že se pak později označí, že jsou ve vývoji až/jestli takové označení bude? Vzhledem k tempu vývoje DH (tímto adminy nekritizuju, to tempo naprosto chápu) mi to nepřijde jako dobré řešení. Teď si tu uděláme bordel, abychom ho pak z části uklidili? Mně osobně by pak absence té informace u "zapadlých" her vadila. Zrovna u takových to spíš potřebuju. Pokud je hra profláklá, tak nejspíš dávno vím, v jakém je stavu. Nemůžeš se ani spolehnout, že to bude v popisu. Trochu mi to přijde jako kdybychom začali přidávat konzolové hry s tím, že se pak označí, až tu konzole budou...
@Daemon (21.08.2013 15:00): Já ti rozumím... Ve chvíli ale, pokud by ty hry byly označené, že jsou ve vývoji, tak by to byl jakýsi závazek, je časem prověřit - jestli jsou ve vývoji stále nebo jestli byl vývoj ukončen. Za sebe netvrdím, že jsem proti tomu, spíš si kladu otázku, jestli ty protiargumenty jsou dostatečně závažné, aby bránily nahození velkého množství kvalitních her (které jsou jakože "bety", ale přitom se již dávno hrají). Pokud by se sem takový parametr jednou přidal, tak nebude problém to k nim případně doplnit. U těch her, o které je zájem se tak stane, a u těch, které zapadnou - bude tak vadit, že to u nich vyplněné nebude, že to bude uvedené třeba jen v popisku?

@Artran (21.08.2013 15:19): Ehm... Jaký, "váš schvalovací"? :) Já nejsem žádný vip. A názor, že by měly jít popisky editovat bez schvalování (za určitých podmínek, ale mělo by se to rozšířit), jsem vyjádřil někde níže.
@Artran (21.08.2013 14:42): Jaká pak fůra? Všichni známe váš schvalovací proces, který svou pomalostí předčí i nenatažené hodinky.
Řešení rozšířit kruhy VIP?(nechápu proč neuděláte dobrovolný nábor). Tím se zrychlí i přidávání her. Celkem jsem si jistej, že korektura(úpravy) ze strany uživatelů se chytne(klidně to podpořit i achievmenty... a třeba hned o pěti stupních: 5 bodů za editaci pěti her, za 15,30,50) a nebo je plnohodnotně bodovat jako přidávání her(ten kdo to většinou edituje má s tím stejnou práci).

Nebo dalším řešení by bylo udělat "žánr" beta verze, pak by se dalo i rychle přecházet na plné verze a zjednodušilo by to vyhledávání a případnou korekturu.
@Artran (21.08.2013 14:42): Pokud je hra ve vývoji, je potřeba předpokládat, že se často mění. Nejde o jen o to, jestli byl její vývoj dokončen (ať už úspěšně nebo prostě opuštěním) nebo v jakém je stavu, jde také třeba o samotný popis. Různé plánované funkčnosti se mohli zrušit, hra se hodně změní a hraje se jinak než bylo v nějaké starší verzi. Právě tím označením, že je hra ve vývoji, bys věděl na čem jsi, že údaje nemusí být aktuální.
@Aba (21.08.2013 13:06): Jsi větší optimista, než bych čekal :) Vžij se do stavu, kdy se tu bude nahazovat fůra druhořadých freeware her v betě, které interesují jediného člověka. Ty, až o ně onen jedinec ztratí zájem, zůstanou opuštěné a s nimi i údaj o jejich nedokončenosti. Kontrolovat to podle mého soudu nikdo nebude (případně velmi výjimečně). Tudíž bych se přikláněl k tomu Bodkinovu návrhu to nijak nerozlišovat a prostě ty hry nahodit.
@Artran (21.08.2013 12:38): ale půjde, od toho je možnost kdykoliv přece zasahovat do popisků atd. Já třeba když objevím zajímavou hru podívám se nejdřív jestli tu je a čeknu i popisek. Dejme tomu že by spíš měla být možnost nedávat release date(navíc v těch je taky bordel, koukal jsem že některý mají jako release svou betu a ono to ani jinak často nejde, protože se přes updaty postupně přechází do ostré) a ten dát případně až v ostré.
K těm diskuzím okolo alfa/beta/chystaných her v jiných profilech... Co tak udělat nějakou diskuzní sekci, kde by VIPové mohli zakládat jednotlivá diskuzní témat pojmenované podle daných projektů a tam by se to všechno řešilo? Protože jak píše Daemon... Diskuze u jiných profilů, tady v diskuzních tématech a nebo i u vývojářů dělají prostě zmatky a točí se to furt dokola.
Když není problém přidávat hry vytvořené pro nějaký game jam ať už za dva dny nebo za týden, tak snad nemůže být velký problém přidávat hry, které mají už hratelný kousek uvolněný a jsou v nějakém alpha funding programu, např: N.E.O Scavenger, Survivors of Ragnaröck nebo Project Zomboid.

Osobně jsem nikdy na žádný kickstarter nedal ani dolar, ale několik projektů jsem zakoupil už v alfě a na žádný z nich si nemůžu stěžovat.
@Bodkin (20.08.2013 18:53): jop a towns se přidávali ještě v alfě

Jak jsem kdysi říkal, byl bych pro přidávat minimálně ty hry, které už mají ofiko hratelné verze,či otevřené bety, bety. Či bety, které byli vypuštěny volně ke stažení, případně dema. Jelikož i když se to zruší(což je v téhle fázi velmi nepravděpodobné), je již nějaká hratelná verze mezi hráči.
@Bodkin (20.08.2013 19:01): To jsem měl na mysli tou věčnou betou (myslel jsem právě na mnohé roguelike :). Právě proto bych zavedl jen parametr, že vývoj pokračuje a hotovo. Vlastně už to nejsou bety, jsou to hotovové hry, ale stále se přidává obsah.
@Artran (20.08.2013 18:55): Ale co když se o hru starají i několik let po vydání a dodávají updaty s obsahem zdarma? (AI WAR, Minecraft, Terraria...) Nebo nějaký roguelike, který funguje a přidávají se další a další mechanismy.

Vývoj her se jde zaškatulkovat čím dál tím hůř.
@7c (20.08.2013 18:35): Zrovna o Dota2 tu snad i probíhala diskuze až byla nakonec schválena jako výjimka. Pravda, že ty výjimky pak na přehlednosti nepřidávají.

Jinak souhlas, ale problém prostě je, že DH na to momentálně není stavěná. Rozhodně bych byl rád, kdyby tu bylo aspoň jasně rozlišeno mezi dokončenou hrou a technickým demem, které vývojáři uvolnili pro předplatitele. A taky aby byla jasně daná pravidla.
Osobně bych hry v betě/vývoji klidně přidával - rozhodně lepší, než pak zaplácávat několik stránek diskuse u nějaké jiné hry (za všechny např. NWN Online u NWN2, SWO u KotOR, Dishonored u DMoMM,...).

Navíc něco jako Dota2 tu zabíralo místo snad už od nějaké pre-alfa verze, kdy ji nikdo ani neviděl (a očividně to nikomu zodpovědnému nevadilo) - a dalších případů je určitě víc.

A když pak náhodou taková "dříve přidaná" hra nevyjde, není problém ji příslušně označit.

Nežijeme v době papírových archivů, ale internetu - a nemá moc smysl strkat hlavu do písku nebo pobíhat kolem se zacpanýma ušima a zpívat si "la la la la" a dělat, že hra, která "oficiálně" nevyšla neexistuje.
@MCZ (20.08.2013 17:00): Vidím, že jsem v řečích, takže si taky něco řeknu. :) Jestliže Settlers, pak i dřívější Drakensang Online, který je na úplně stejném principu a který mi byl schválen Dunemasterem. Hra je i ve vydání na DVD (stejně, jako Settlers Online), takže se alespoň nějaká část dat na HDD patrně instaluje, Nebo je ta placka přiložena jen pro dobrý pocit?

Vzhledem k tomu, že je to i tak na hraně, máš obavy kvůli vytváření precedentů pro přidávání čistých webovek, klidně obojí odeber, příslušná oprávnění jako červený pajduláček určitě máš.

Co se týče Take On Mars, nevěděl jsem, že je to v nějaké betě, protože jsem si datum vydání zrovna u tohoto titulu neověřoval na Steamu, kde je napsáno, že je to, že je hra v otevřené betě, jinde je prostě 1. srpen, takže buď se už počká, nebo odebírej taky, člověk prostě není nikdy dost pozorný.
@USER47 (20.08.2013 16:56): proč by jsi je chtěl odebírat? Mohl jsi si je koupit i na dvd, s klíči na surky + artwork a manuály. Tudíš hra "vyšla i na dvd.

@MCZ (20.08.2013 17:00): jedná se o jinou plaftormu? Nejedná se z tvé strany o vtip? a co Battlefiledf4free ? Každopádně nebude pak jistě těžké je pod danou platformu přiřadit.

a kdo schvaluje hry před a přidává hry před oficiálním releasem?? Taky jen Gunár?

@jazz1 (20.08.2013 15:56): ale od kdy? Pamatuju se jak tu brečeli, když jsem si jednou ještě jako konvičák dovolil přidat hru v bětě, samozřejmě jsem je tenkrát tituloval ještě jinak(V.I.Píči) a za to si odnesli nemalou řádku kritiky. Dnes jelikož se toto pohlo reformním směrem pana Konvice kterým jsem se vyjádřil na tři a půlté, dvou bitové knize(politický manifest a reforamce DH). Jsem nadmíru spokojen.
@USER47 (20.08.2013 16:56): Ja s tým problém nemám. Sám som to pridal len preto, lebo som si všimol, že podobné neúplné hry už na DH boli. Za normálnych okolností by som si to ešte overil na VIP diskusii, ktorá však chvíľami bohužiaľ viazne a nie je vôbec isté, či sa človek dočká odpovede...
@jazz1 (20.08.2013 15:56): To jsi vzal kde, to je někde napsané? Nevim o to, že by tohle někdo z VIP/adminů někdy tvrdil. Kromě toho vývojaři si často definují alfa a beta verzi různě, takže tohle se nedá jednoznačně rozlišit.
Ty settlery bych já osobně odebral. Stejně jako třeba Interstellar Marines, který momentálně nejsou nic víc než jednoduchý tech demo a absolutně neodpovídaj popisku.
Existujú freeware hry, ktoré idú hrať aj cez prehliadač. Dôraz kladiem na slovo "aj".
@Say (20.08.2013 13:53): A mohl bys z té své plné p*dele vytáhnout nějaký příklad only browser hry? Třeba máš pravdu, nevím, tak by mě to zajímalo.

A pokud ano tak by se tu možná mohlo začít vyžadovat dodržování těch pravidel, a nebo některý pravidla zrušit. Viz Daemonův příspěvek o Early Access hrách.

Já jsem se tu takhle před pár měsicí handrkoval o nepřidávání fanouškovských trailerů. VIPové se tehdá dohodli, že pravidlo o pouze oficiálních trailerech zruší, a fan trailery jsou povoleny a přesto stále ten požadavek na pouze oficiální trailery straší v nápovědě pro přidávání videa.
Moment, freeware browser hry se tu nepřidávaj? A co je potom ta plná p*del freeware sekce?=D
Jaktože se tu v poslední době klidně přidávají rozdělané hry? Naposledy například Take On Mars a Full Mojo Rampage. Už dávno byla občas přidaná nějaká rozdělaná hra, u které se dala hrát alfa verze, ale vždy šlo o výjimky. Teď to ale vypadá, že takové hry jsou přidávané standardně jen proto, že jsou na Steamu. Nic proti tomu, ale dokud takové hry DH jasně nerozlišuje (narozdíl od Steamu, kde jsou takové hry jasně označené jako Early Access), je to dost nešťastné. Vzniká tu bordel - není jasné, která hra je hotová a která ne a stejně tak není jasné, jaká jsou teda vlastně pravidla pro přidávání.
Určitě nejsem první, kdo na to naráží, ale nikde jsem neviděl reakci od adminů nebo VIP.
@FildasCZ (19.08.2013 20:03): tak se na to tady všichni vykašleme, a uděláme z toho diskuzní fórum;
mohlo by se to jmenovat třeba DH - diskuze o hovně;
protože obsah - všechny hry na DH - to, zda tu jsou nebo ne, je závislé jen na jejích uživatelích. Pokud každý, kdo se rozhodne, že něčím přispěje do obsahu DH, po třech přidáních bude tvrdit takovou hlopuost, tak tu pak můžete akorát diskutovat o tom, jestli je nejlepší hrou WoW nebo WoT, ale databáze bude mrtvá.

Takže sorry: :-(