Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Strategie

« Novější Starší »
@Ringo (21.03.2019 21:36): to mě připomíná, že bych v rámci nostalgické vlny mohl zkusit Dune 2 a hlavně poprvé v životě Dune 1! Teď už se na to cítím. :)

@Red (21.03.2019 21:43): napsal jsi to přesně. C&C/Starcraft a další RTS přišly s těmi tzv. příběhovými misemi, kde nešlo o to stavět ale přežít nebo něco splnit. Nic proti, čas ukázal, že není nad klasiku. :) To stavění, výrobu, obranu a útok bych nevyměnil za nic na světě! Vždy mě to bavilo a vždy mě to bavit bude. :)

@Richmond (21.03.2019 21:40): třeba u mě dojde jednou i na tu Civilizaci. Hrozně rád bych si to zahrál ale odrazuje mě komplexnost a složitost. Naposledy jsem hrál na kámošově 486DX Civ 2 na střední škole. Poté už jen pasivní divák. :)
Tak z hlediska ovládání je Dune 2000 vlastně moderna, třeba pathfinding jednotek se zlepšoval každým dílem a na slušný urovni byl až u Tiberian Sun. Naopak jak je Dune 2000 remakem tak má dost podobných misí, v CC roste počet zvláštních misí kde třeba ani tu základnu nestavíte. Pro hodně hráčů to bylo vítané zpestření vůči pořád stejnýmu mustru, pro vás staromilce to ale může být odrazující, aspoň tradiční RTS hráči na to často nadávají. Někdy to ani není moc o strategii a misi lze dokončit jediným správným postupem.
Ach vy realtimeři! Já už mám od vánoce nainstalovaný Special forces a pořád jsem jen skončil u přečteního manuálu :(
@Rapier (21.03.2019 21:21): Tak Dune je srdcovka, mám dohranou kromě adventurní Dune 1 RTS Dune 2 i Dune 2000, super hry, super atmoška, i přes tykritiky na Dune 2000 se mi ta dvoutisícovka fakt hodně líbila.
@Ringo (21.03.2019 20:55): zrovna teď po opakovaném dohrání Dune 2000 (neskutečné jak je tad Duna chytlavá) se chystám na C&C sérii, a začnu pochopitelně prvním dílem! Hrát se to budu učit za chodu. Mazar první C&C hrozně na TS vychvaloval. Nedám ale dopustit na Dune 2000, jsem zvědav zdali C&C Dunu překoná. Už je to hodně let co jsem to naposledy hrál a nikdy nedohrál žádný díl C&C/Red Alert.
@Red (21.03.2019 20:42): Já mám u RTS problém v tom, že chci mít pod kontrolou všechno a ono to nejde. Nicméně mám to asi jako ty, koukám na to rád, strašně rád stavím základnu a obranu, ale strašně nerad útočím s tím, že budou ztráty, protože nejde být na všech místech najednou. Homeworld jsem kdysi dávno dojel docela daleko, největší peklo byla mise, kde bylo třeba se schovávat za shluky meteorů, jinak tvé lodě likvidovalo záření, tu jsem ještě projel, to další myslím už ne. Ale remaster verzi bch chtěl dát. Já mám asi na těch hrách nejraději atmosféru, proto někdy překousnu gameplay, který mě spíše frustruje než baví :-)

Ten C&C - já jsem asi v tomto případě takový ten papírový fanoušek, respektuji, klaním se, ale neumím to hrát, ale baví mě to zkoušet :-)
@Ringo (20.03.2019 17:22): Já bych chtěl tento rok dotáhnout Homeworld, mě to hrozně baví se na to koukat, ale nebaví mě to hrát. Jsem perfekcionista, což je u takových strategií spíš na škodu, protože RTS jsou spíš o flow. Já to hraju opravdu zdlouhavě až úzkostlivě a když ztratím loď tak hned loaduju.
U command and conquer pokud nejseš opravdu fanoušek tak si troufám tvrdit, že ti to po jednom díle přijdou na stejný brďo. Ale jako kompletní sbírka, proč ne.

A odpověď máš tady: The overall answer is, "yes, the games will probably all work, but you will need to install a couple of community patches"
Jsem sice prakticky výhradně na tahovky, ale jsou i RTS, u které mě výjimečně bavily, Dune 2, Warcraft 1 a 2, Starcraft, Homeworld, Origin Wars, tak se chci zeptat, zda stojí za těch pár kaček koupit tu 17 dílnou sérii Command&Conquer. Docela mě to láká, je to normálně funkční na Win 10? Akorát se mi nechce mít dalšího herního klienta, ale za těch pár peněz bych to asi přežil :-)
Měl bych dva body k sérii Age of empires:

1) kdykoli se v původní verzi změnila hudba v jiný track, hra se na okamžik zpomalila resp. úplně zastavila. Tehdy jsem myslel, že je to kvůli načítání nové skladby z cd/DVD, ale Age of Empires II HD to dělá taky. Nebo je to kvůli autosave?

2) koupil jsem si Age of Empires: Definitive Edition, nejdřív se mi zaboha nechtěla nainstalovat a teď už ji tři dny nemůžu spustit (objeví se splash screen, pak černé okno, které dříve nebo později zmizí a nic. Uz jsem zkoušel všechno, co jsem k tomu online našel (kromě re downloadu, ten drobek má 17 giga, trošku změna po hře, která byla na dvou CD i s datadiskem)...

Setkal se s tím tady někdo?
@Bodkin (14.02.2019 16:56): Aha, v první řadě, dík za doporučení. K té taktičnosti. WG je v principech opravdu velmi podobný.

- Máš mapu, na ní jsou baráčky, každý baráček navíc ti dává prachy navíc.

-každé kolo jednotku na kolo, ve hradě.

-Térén ovlivnuje obranu tvých jednotek a pohyblivost (zatím jsem na začátku, takže nemám k dispozici moc druhů). Někdo bojuje lépe na planinách, někdo v lese.

Věci, které Wesnoth nemá:
- Každá jednotka má kritický útok, který se individuálně spouští odlišně v závislosti na jednotce. Kavalerie musí útočit ze vzdálenosti 6 políček. kopiník musí mít kopiníka vedle sebe. Hučištník musí stát atd.

- Pokud je jednotka zraněná, útočí mnohem slaběji a může mnohem snadněji zemřít.

Co WG nemá (nebo jsem se k tomu ještě nedostal?):
- Střídání dne a noci.
-Žádný upgrady nebo expení jednotek.

Z toho mála, co jsem zatím hrál, májí ty hry svoje pro i proti. WG daleko méně spoléhá na RNG a náhodu, Wesnoth má zase ale ten aspekt noci/dne a mnoho druhů armád.
@pajmič (14.02.2019 16:51): Oh, jestli jsi nikdy nehrál Advance Wars a máš rád tahovky, tak určitě jdi do toho.

Já Wargroove nehrál, ale mám nahráno/rozehráno Advance Wars a Fire emblem takže na WG nespěchám, ale Wesnoth mi příjde mnohem taktičtější a strategičtější (než AW, opakuji, že jsem WG nehrál)
Wesnoth je liga pro chudý. :D To obsazování vesnic, vliv terénu na obranu, je hodně Wesnoth(ské). Nevím, co je na tom horší, snad grafický styl se mi moc nelíbí. Nebo víš něco, o čem bych měl vědět i já? :)
OpenRA je určitě skvělý počin. Už ale vidím, jak se zase nechám pohltit nějakou modařinou a začnu dělat svoje domečky, stromečky, panáčky a pak a tak....a léta běží a člověk si přitom jen chtěl trochu odfrknout :)

Druhá věc je, že kluci si upřímně zamilovali pixelovitou grafiku (s vyhlazováním) a to mě hrozně blaží.
Jednička je nádherná i cestama a jak je vše sladěné. V tý dvojce mám pocit, že ty budovy nějak lítaj a vlastně i v Red Alertu. W1 má prostě kouzelný vesničky s vesničánkama, který přirostou k srdci.

tady jsem po bitvě synka i s osobními věcmi eskortoval do domácího vězení v mojí pidivesničce a šel mu dělat společnost:
https://imgur.com/0rKjVZJ
tady se snaží po klasickým, budovatelsko-strategickým zničení svého města vmísit mezi moje vesničany...
https://imgur.com/cI85UCW
je ale dopaden a vsazen do díry:
https://imgur.com/VzT8A2S

No ve třech je vždy větší sranda, protože to může dopadnout jakkoli a snadno se to zvrtne.
Díky za tip. Starcrafta jsem nikdy neměl, ale sci-fi mám rád.
Akorát tady ty W1 rytíři s "my lord, my leader, your will sir, yes, yes my lord, yes!, what do u want? stop touching me!!" jsou tak boží, že už i lodě a lítající aparáty ve dvojce jsou na mě moc velký cirkus :)

Ale třeba tomu dáme šanci. Je fakt, že je to o enginu a SC1 vypadá na C&C, který jsem kdysi trochu hrál u kámoše a středověk ala W1 by tam asi šel dodělat.
@Luky_Luk (28.01.2019 14:29): Starcraft vás nebaví? Je to od Blizzardu, mechanizmy presne také isté ako vo Warcrafte, možno by tomu chalani prišli na chuť. Hrať sa dá za tri rasy, základná hra obsahuje pár mapiek pre štyroch hráčov kde si traja parádne zahrajú každý proti každému, alebo si môžete nastaviť dvoch proti jednému. Navyše sa dá pôvodná verzia hry stiahnuť z domovskej stránky bezplatne, teda aspoň donedávna to išlo.
Na víkend jsem si naplánoval příliš mnoho práce, takže jsem ve výsledku prokrastinoval se synkama Warkrafta jedničku po síti (jde ale jen ve dvou).
Nevíte, jestli existuje nějaký remake/klon Warcrafta1 pro alespoň tři hráče po síti? Já tak s klukama občas hraju Dunu (oni vs já, všichni na všechny nebo my vs mrtě AI).
Tady se píše o nějakým remake jedničky do novějšího warcraftu, ale já ty nový nikdy nehrál (ani nevím, jestli umožňují hromadný MP):
https://www.hiveworkshop.com/threads/warcraft-orcs-humans-remake.155233/
@Rapier (24.01.2019 23:33): Nooo, mám za sebou jedinou, spíš výukovou hru. Prostor pro nějakou strategii či reakci na nastálkou situaci tam je, nejzajímavější je asi ta předletová příprava, kdy rozhoduješ, jaká letadla, piloty, jaké zbraně (velice důležité), protože v kampani ti po misi vždy něco zůstane poškozeno/zničeno apod. Mně osobně to sedne, ale vzhledem k vysoké ceně si nedovolm to doporučit. Komponenty ale super. Ale ke konci minulého roku vyšel v sérii Corsair Leader a ten je ještě nabítější, navíc je to Pacific theatre a ten by mi možná vyhovoval o něco víc než Vietnam. Ale obecně solitérních her na téma letadel z WWII je překvapivě velké množství. Osobně jsme strašně dlouho zvažoval Doolitle Raid anebo RAF: The Battle of Britain 1940 či Skies Above the Reich.
@Richmond (30.11.2018 19:31): Prihodím tip. Poznáš MissionForce: Cyberstorm? Prepracovaná sci-fi ťahovka z roku 1996 s parádnou grafikou. Za prostriedky získané pri plnení misií na rozličných planétach nakupuješ biodermy, pilotov naklonovaných v tubusoch, ktorým potom na mieru vyzbrojuješ ťažkotonážne bojové stroje. Bojový systém je prepracovaný a zábavný, každý mech má limitované zásoby munície, treba mu opravovať poškodené systémy a keď zahynie pilot, pre ktorého môžeš nakúpiť štíty a stimpaky, stroj je nenávratne stratený. Bojuje sa na hexagónovej mriežke, v rozličných typoch misií a na rôznych planétach! :-)
https://www.mobygames.com/game/windows/missionforce-cyberstorm
@Richmond (30.11.2018 19:31): gratuji. Ty brďo to vypadá děsně staře. :) Ale jinak moc pěkná grafika.

BTW mám nakoupené vše do Panzer Corps a nevím zdali to vůbec někdy začnu hrát (s výjimkou 3 misí za Němce v Polsku v roce 39 jsem nic dalšího nehrál). Strategie jsou hrozně moc časově náročné. :) Na to je ideální být student na střední nebo VŠ.

Diskutující (10)