Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Software

@Gordon (13.04.2023 13:49): Ohradil jsem se proti tomu, že "řeším problémy kupujícího". Kdybych je opravdu řešil, snažil bych se v JEHO prospěch udělat nějaké přímé řešení, což se nestalo a nestane, protože to ani z technických důvodů nejde a i kdyby to šlo, tak to ani nechci. Já jsem se o ten program zajímal jen čistě pro svoji potřebu a výsledek mu ani sdělovat nebudu, jelikož s ním už nejsem a nehodlám být v kontaktu.
@Chuck (13.04.2023 12:34): Pokud tě zajímají reálné zkušenosti, za dotaz na Google přidej slovo "reddit" (odpověď ve zkratce: záleží na tom, jak ten program používáš - kolik máš plug-inů atd. - některým lidem stačí 8 GB, jiným je 16 GB málo).
@Chuck (13.04.2023 13:04): Je ale hezké, že se snažíš řešit problémy kupujícího. To je legrační: "mám zájem o tenhle notebook s 8 gb ram, ale to, k čemu ho potřebuji, potřebuji 32 gb ram."
@Chuck (13.04.2023 12:46) 8 GB of RAM is a sufficient amount for most uses of FL Studio and should provide good performance for most users. With 8 GB of RAM, you should be able to work on projects with a moderate number of audio tracks, virtual instruments, and plugins without encountering any significant slowdowns or crashes. 
Nepoužíváte někdo program FL Studio? Je možné, že vyžaduje 32 GB RAM? Já ho vůbec neznám a jde mi o to, že prodávám notebook s 8 GB RAM, které nejsou rozšiřitelné a zájemce by na něm rád tenhle program využíval, akorát že tu informaci o požadavku na velikost RAM nemá ověřenou.
@Karasman (11.04.2023 07:11): ne, zas takový masochista nejsem, viz. profil. Nicméně na chatě máme +/- 12 let staré železo, udržované s min. náklady: jako je max. nový zdroj (nechtěl jsem se starým Evolveo 350W vyhořet) + CPU chladič v jednom případě a nyní ty SSDéčka. Většinu, včetně 19" LCDs jsem dostal zdarma, nebo levně zakoupil z druhé ruky.

Vzhledem k padajícím cenám SSD mě napadlo obě použitelná Windows 10 pécéčka oživit SSD diskem. Signifikantní rozdíl, PC s pouhými 6GB DDR2 RAM je nyní jako nové, ještě kdybych tak sehnal něco novějšího než ATI HD 4850 512MB DDR3 (300 Kč) za rozumnou částku (do 700 Kč) bylo by to fajn, rozumně výkonná DX11 capable GPU + více VRAM by nebyla na škodu. Spousta software pro spuštění vyžaduje DX11, třeba Civilization VI nebo TW3.

Na druhou stranu díky tomu nemám problém zahrát si starší hry. :)
Myslím ze u Horizon 2 nějak uměle zpomalili načítání aby hráč stihl aspoň něco přečíst z těch tipů. A jsou hry jako třeba Soul Hackers 2 kde to jde nastavit v options jestli chceš rychlý loading, pomalý loading abys stíhal číst nebo ze se to spustí až když se zmáčkne knoflík. Ale u dost her na to serou a nestihne se přečíst nic.
@Dan9K (11.04.2023 16:42): tak zase sekunda to nebude, ale chápu ten pocit. Sekunda je to jen když komp uspíš a probudíš. Pak jo.

Mě v tomhle nakrkly hry. Když jsem dával do kompu nvme disk tak jsem si myslel, že se to bude načítat instantně. A ono velký kulový... Teoretický rychlosti jsou jen teorie. Bohužel.

Ale zase jde uspavat komp s spuštěnou hrou a funguje to stejně jak na Playstationu.
@Karasman (11.04.2023 07:11): já jsem přešel tak teprve před rokem a půl, ale já hraju hlavně starý hry.
A vylepšil jsem všechno, včetně novýho OS (můj první legální hohoho), krom teda grafárny, tu mám starou. Takže nemůžu říct, co byl ten hlavní důvod zrychlení.

Každopádně čas načtení starýho compu s 12 let starým HDD byl zhruba minuta. Čas načtění novýho compu s SSD je zhruba sekunda (teď už trošku dýl).

Ale ten starej HDD furt používám, hlavně na data, a je teda pěkně otravný, jak už jsem zpovykanej, že musím čekat třeba pět sekund, než se začne vůbec něco dít, protože HDD spí. Pak už to jede včas :-)
Před klonováním HDD jsem řešil jak přepnout instalaci Windows 10 v BIOS z SATA IDE na AHCI, bez reinstalace OS. Nakonec je postup jednodušší než jsem čekal (safe mode, reboot do safe mode, switch BIOS SATA from IDE to AHCI, switch from safe mode to normal mode).
Samotné klonování nebylo snad nikdy jednodušší díky Acronis for Crucial SSD. Opravdu mě mile překvapilo jak 12+ let staré PC znatelně zrychlilo, lituji, že jsem tam SSD už dávno nedal. Před změnou byl start OS a načtení všech ovladačů a programů na pozadí několika-ti minutové utrpení, totéž spuštění programů později, nedej bože když jsem spustit více programů současně. :)
Díky za info! Chystám se "chatové" PCs povýšit na jiný, (opravdový) next-gen level instalací Crucial MX500 (SATA III) 500GB, ačkoliv jedno z těch PC má jen SATA II. Věřím, že i přes hendikep v podání SATA II/III to bude svištět jako raketa. :)

Jsem zvyklý na ledacos ale některé staré 7200 ot/m HDD IDE/SATA I co mám jsou na dnešní poměry extrémně pomalé, Windows 10 start a načtení všeho software do DDR2/DDR3 RAM trvá celou věčnost, no a když jsou nyní dostupné levné SSD.
Má tu někdo real zkušenost z klonováním HDD na SSD? Od Crucial mám k dispozici Acronis, o ten mi tak nejde, spíše mám obavy o to, že licence Windows 10 + Office 2013-2019 to nerozchodí a bude nutná aktivace.

Přinejmenším mě to potkalo při upgrade z Windows 10 na Windows 11 u Office 2019. :)
Když budete někdy v budoucnu instalovat software, který jede na Unreal Engine 3 a vypíše se podivná chyba "Failed to find EULA; aborting install", je to způsobeno českým prostředím ve Windows. Stačí v nastavení jazyka přepnout Windows do angličtiny (Spojené státy) a instalace se povede. Typicky se to týká třeba samostatně spustitelných technologických dem a "mini" her.
Zdroj: odkaz
Nevím jak přesně popsat můj problém, jelikož nejsem zrovna zvukař. Ale po zapojení sluchátek v práci, mají naprosto příšerný zvuk když poslouchám třeba hudbu. Vyřeší to když vlezu do nastavení zvuku a to okno zavřu (aniž bych cokoliv měnil/nastavoval). Najednou se jakoby zapnou basy a cokoliv jiného co dělá ten zvuk poslouchatelným. Zanedlouho je potřeba to udělat zase, řekl bych, že se tak děje kdykoliv na mě sluchátka promluví "muted/unmuted", takže to dělá prostě mikrofon.

Neexistuje nějaké trvalé řešení tohoto problému?
@rikuhahl (03.03.2023 08:33): krásný a gratuluju. Já na to nemám koule. Celej život mi řikaj, ať jdu do nějaký vědomostní soutěže, ale mně je jasný, že bych měl zrovna smůlu na otázky a udělal ze sebe debila a mezi blízkými bych to měl na talíři ještě hodně dlouho :-)