Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Software

Chci začít zmenšovat svoji "digitální stopu" - máte někdo nějaké tipy a triky jak na to?
Nějaké články jsem si samozřejmě už vyhledal, jde mi ale o vaše názory/rady/zkušenosti... samozřejmě vím, že nejúčinnější řešení by bylo internet nepoužívat vůbec, ale to bohůmžel moc nejde.

EDIT: Jak moc v tom např. pomůže prohlížeč TOR? :)
@Filom3n (15.02.2020 15:07): Nie je to blbý príkaz, ale nástroj vytvorený pre tento konkrétny prípad. Systém nedodomrví, prepíše len jedinú vetvu registrov - mysam, kde je uložené heslo existujúceho účtu. Som si istý, že Bragi je inteligentný maník a bez problémov to zvládne, ak by vytvorenie nového účtu nezabralo. :-)
@valcik (15.02.2020 14:39): jo, takže misto vytvoreni uzivatele a rebootu pc domrvis (jakoze dodomrvis) system nějakým blbym prikazem v linuxu ktery jsi nikdy nevidel - tim ty myslim nekoho kdo jde na forum s hrama a ocividne si vubec nevi rady, a chce jednoduse pomoct
Okná majú vstavaný napaľovací softvér pre prácu s image súbormi, stačí len klepnúť pravým myšítkom na *.iso súbor s Kali linuxom stiahnutým z domovskej stránky a v kontextovej ponuke zvoliť vytvorenie bootovacieho disku alebo bootovacieho USB. Nabootoješ, spustíš terminál, prečítaš si manuál k chntpw, spustíš chntpw a odstrániš heslá.
@Bragi (14.02.2020 16:59): Môžeš nabootovať z linuxového live CD/USB a nástrojom chntpw heslá odstrániť. Teda ak nemáš zaheslovaný BIOS s pevne nastaveným bootovaním z HDD a ak nepoužívaš nástroj na šifrovanie dát na HDD.
Potreboval by som poradiť. Riešim teraz problém s PC. Mám tam stále ešte Windows 7. Chcel som spustiť PC v núdzovom režime. Reštartoval som komp, stlačil F8 a nabehla mi klasická obrazovka s možnosťou voľby núdzového režimu. Odklepol som ho, PC nabehlo štandardne v nižšom rozlíšení a vyžiadalo si heslo. Zatiaľ v poriadku. Kým som stihol napísať heslo, vyskočila mi hláška o neplatnom hesle, obrazovka stmavla a po pár sekundách PC nabehlo v bežnom rozlíšení so žiadosťou o zadanie hesla. Po jeho zadaní sa spustil bežný režim. Pri ďalšom pokuse som heslo ani nezadal, komp nabehol v nižšom rozlíšení a zopakovala sa situácia so stmavenim obrazovky a spustením v bežnom režime.

Už sa s tým niekto stretol?
@Karasman (14.02.2020 07:04): V Premium verzi dáš Cloud synchronizaci a to je vše. Samozřejmě, mají to nějakým způsobem šifrované. Přihlásíš se hlavním heslem a zobrazí se ti zadané účty, co sis vyplnil.

Přes Sticky Password se dají hesla dobře zabezpečit, jsou velmi silná, můžeš je často měnit. Nevýhodou je instalace na systémový disk, kam to ukládá i všechny uložené poznámky a tak. Záložní soubor má cca 830 kB a vytváří se neustále další.
@Garret (13.02.2020 20:33): Ten Excel zaheslovaný mam, ale co si pamatuju, tak odstranit XLS heslo je otázka půl minuty, tak to mi nepřijde úplně košér... :-)

Každopádně děkuju za typy. Jak to funguje u těch aplikací? To je uloženo někde online? To mi taky nepřijde dobrý. Asi teda předpokládám, že to je šifrovaný, ale kdo ví, jak to maj borci udělaný...
Otázka do placu (omlouvám se, pokud se to tu nějak víc řešilo) - jak řešíte správu hesel? Už jich mám několik desítek a mít to v Excelu je prostě prasárna...
Ahoj, mám jedno mp4, které bych potřeboval převést do mp3, doporučili byste něco? Má to 16 minut a 330 MB, čili je to pro většinu online záležitostí nepoužitelné, navíc k těm online nástrojům nemám moc důvěru :(
@Kwoky (13.02.2020 10:24): Tohle budu resit vyhledove v ramci nekolika let taky :D (Ale mam tedy rozdilne velikosti disku.) Planuju to zkusit rsyncem, existuje i nejaky port na Windows a melo by to stacit. Dalsi moznosti samozrejme je, ze si to napisu, coz se mi strasne libi a mel bych tam i nejake, pro me zajimave, funkce, ktere jinde v jednom balicku asi nenajdu, ale nejvetsim nepritelem je samozrejme cas.
Mám teoretický dotaz k zrcadlení disků. Kdysi jsem používal RAID 1 a při výpadku napájení se celé pole kontrolovalo a "synchronizovalo". To trvalo klidně několik hodin.

Potřeboval bych najít způsob, jak dosáhnout "zrcadlení", ale tak, aby řadič úzkostlivě nelpěl na tom, že data musí být perfektní. Jeden disk by byl jako "master", který by fungoval samostatně. A druhý by za ním "dobíhal" a postupně si cucal změny. Může tam být klidně několikahodinové zpoždění - není nutné, aby data byla za všech okolností stejná na obou discích. Plánuju použít dva odlišné disky, každý má jiné vlastnosti, jen kapacita je stejná.

Napadlo mě, že bych to řešil přes Cobian Backup a spouštěl inkrementální zálohu každou hodinu. Jenže to neřeší i mazání dat. Nemáte tip na nějaký software na zálohování, který by uměl i mazat?
@Chuck (07.02.2020 13:33): Tak to tě chápu :-) Já právě většinou to dával a věřil tomu a pak se podíval na videa kde nastavují grafiku podle HW každé hry a koukám hráli to na 60FPS třeba na Ultra a já to měl nastavený od Nvidia na vysoké a některé střední a světe div se pořád jsem to měl na 60FPS nebo jen o pár FPS méně a od té doby na to kašlu.
@pavouk2 (07.02.2020 13:20): Taky použití optimálního nastavení ignoruji, ale spíš až teď po upgradu grafiky, kdy mi je tahle funkce tak trochu na prd. :-) Ovšem u GTX 1060 to u některých náročnějších her nebyla úplně nejhorší funkce.
@Chuck (07.02.2020 11:45): Taky ho používám kvůli aktualizacím grafiky, ale zajímá mi jestli někdo v něm nastavuje podle doporučení grafiku her co tam má vidět v knihovně. Většinou mi to radí úplný hovadiny a ignoruju to.
@speedevil (07.02.2020 10:04): Já GeForce Experience používám několik let a jsem za něj rád, a to hlavně proto, že mi aktuálně oznamuje vydání nového grafického ovladače. Že by mi někdy dělal jakékoliv problémy, o tom nevím.
@speedevil (07.02.2020 10:04): Na GeForce Experience jsou dost rozporuplné názory. Někdo si tento soft pochvaluje, jiný jej označuje za špehovací záležitost, někomu prý zase dost často způsobuje padání her. Co člověk, to názor. Já ho třeba zaregistrovaný mám, trochu jsem se v něm porozhlédl, zatím jej ale nepoužívám. Navíc to není úplně pro každého, třeba na mém starším PC s GTX 260 ani nefunguje.
Všiml jsem si, že mi v PC straší nějakej "Experience", ale nikdy mě to nenapadlo zapnout. Tak jsem si řekl, že zkusim zjistit o co vlastně jde. Obecně mě iritujou aplikace nebo hry, u kterejch je podmínkou fungování se někde registrovat, nebo nedej bože bejt kvuli funkčnosti imrvére onlajn! Tohle mě sralo už když jsem zkoušel hrát hry na androidu, už jen kvuli těm zkur.... reklamám toto nepřicházelo v úvahu. Zvědavost je ale sviňa, tak jsem si řekl, že se holt kvuli tomu Experience zaregistruju, abych to mohl vůbec zapnout. No a kam jsem se dostal? Slušně řečeno... nikam. Jediný, co Experience (po opakovaných pokusech vyplnit registrační formulář) ze sebe dokázal dostat byla hláška: "Momentálně vás nelze zaregistrovat. Zkuste to znovu později" a šlus... Experience mi holt neni souzena  :D
@Garret (07.02.2020 08:58): Jasně, šlo mi spíše o to, že každý program běžící na pozadí si ukousne část systémových prostředků. Pokud je ale nenáročný a je s ním dobrá zkušenost, není co řešit. Díky za reakci!
Afterburner je super, pokud chce člověk tweakovat HW nebo nastavení hry. Ale nastavit ho je uživatelsky složitější, než třeba ten GF experience. Pokud bych chtěl mít jen fps ukazatel, Afterburner bych vynechal. Plus GF experience taky nahrává videa s minimálním dopadem na výkon, což jsem třeba u staré sestavy hodně ocenil, páč přes jiné programy to čtyřjádro už nedávalo.
Díky všem za rady mrknu na to. Jde mi jen o úplně malinkatý ukazatel FPS v rohu jaký je ve steamu. Takže snad něco z toho bude dobrý.
EDIT: Nakonec jsem využil GeForce experience. Je to tam poměrně debilně schované v menu v experimentálním nastavení.
@pavouk2 (06.02.2020 22:46): Léta jsem používal Fraps, ale to jsem ještě neznal MSI Afterburner. Poprvý jsem si ho vyzkoušel teprve před 2 měsícema a už neni důvod se vracet k Frapsu. MSI Afterburner toho umí víc, ale i jen takovej monitoring je v něm lepší - kromě info o FPS můžu mít na obrazovce i další (já používam CPU-teplota/%využití a GPU teplota/%využití) a nastavit si umístění na obrazovce, font, barvy a velikost písma. Je to pěkný, líbí se mi to. A nahrávat videa ze hry (jako Fraps) to taky umí. Prej se přes to dá i taktovat grafiku nebo co, ale takovejch věcí já se bojim, abych něco nepokazil, páč tomu nerozumim  :D
@pavouk2 (06.02.2020 22:46): Pokud máš GeForce, tak si zkontroluj, jestli máš GeForce Experience (stahovač ovladačů), pokud ano, tak ten to umí, když si to nastavíš. Pokud Experience nemáš, tak doporučuju stejně stáhnout pro automatickou aktualizaci ovladačů. A myslím, že to stejný mají i Radeony..