Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Software

@Chuck (01.06.2017 17:09): Bodkin má recht. Bežný adware, ako sú rozličné add-ony omylom nainštalovené do browsera, to zrejme odstráni, pred formátovaním disku by som to aspoň vyskúšal..
@Bodkin (01.06.2017 16:54): Ale Valcik doporučuje víceméně to samé, ne? Pak mě ještě napadlo, jestli nějakým způsobem pomůže klasické naformátování disku C, kde se veškerá havěť usazuje.
@Chuck (01.06.2017 13:45): Systém je defaultne nastavený tak, aby vytváral bod obnovy pri každej inštalovanej aktualizácii. Ak si to ručne nezakázal alebo nezmenil nastavenie, zrejme ich tam pár nájdeš. Vygúgli si presný postup obnovy pre svoju verziu Windows a rozhodne to skús ešte pred tým, než sa pustíš do čistej inštalácie, tá je časovo náročnejšia.
@valcik (01.06.2017 13:05): Tuhle funkci jsem nikdy nepoužil. Jak ten bod obnovení mám nastavený, resp. uložený, tím pádem vůbec netuším, nikdy jsem na to nesáhl. Znamená to tím, že by mi to pomoct teoreticky mohlo?
@Chuck (01.06.2017 12:30): V oknách je zabudovaná funkcia System restore point/Obnova systému, ktorou sa dajú vrátiť všetky zmeny software vykonané v určitom časovom úseku. Ak máš uložený bod obnovy z obdobia pred pohromou, je to šikovnejšie než kompletná inštalácia celého systému.
@PavelU (01.06.2017 11:58): Díky, to se může hodit. Hned zítra ráno po příchodu z práce se na to vrhnu a pokusím se udělat cokoliv než reinstal Windows, přestože se obávám, že se mu nakonec nevyhnu.
@Chuck (01.06.2017 09:07): inak ja som mal kedysi dávno podobný problém a problém bol v tom, že sa vírus nahral pri štarte nejak do pamäte kde sa skryl a žiaden antivírus ho nevedel nájsť. Pomohlo mi preskenovať PC pred štartom systému, vtedy ho antivírus vedel hneď detegovať.
@Karasman (01.06.2017 06:07): Každopádně ho nakonec budu muset vyzkoušet, jelikož odinstalování Avastu nepomohlo, Eset Online Scanner pořád nachází nějakou havěť, ale je to o nekonečném skenování, které ve finále nikam nevede a na obou prohlížečích (Opera a Chrome) pořád naskakují nová okna s různými typy nevyžádaných reklam. Nakonec si myslím, že stejně dojde k nevyhnutelnému přeinstalování Windows. :-/
Co je pravdy na tom, že program Combo fix může v rukou nezkušeného uživatele udělat v PC nějakou nechtěnou paseku? Chystám se ho totiž použít na zavirované PC.

Edit: Největší prdel je, že ten adware (vypadá to, že nejde o virus, ale opravdu o adware!) vytvořil sám antivirus. :-/ Tím pádem se asi na ComboFix vykašlu.
@Kwoky (15.05.2017 21:50): Tak ja nevim, jestli nekdo vubec ten patent cetl, ja teda prosel jen claims a o systemech jako jsou torrenty se tam nemluvi, pokud to chapu spravne. Vypada to spis na patent proti pirateni pres Windows Shares a Microsoft OneDrive.
@Steve (16.05.2017 09:47): Tak zatím je to jen patent.

Microsoft’s patent relies on fingerprint recognition to identify the source of these illegal files and block them.

Já si to vysvětluju tak, že si něco stáhneš (a je jedno odkud, ty názvy webů jsou v článku asi jen pro přitáhnutí pozornosti), systém udělá kontrolní součet toho souboru a porovná to s databází "zakázaných" souborů. A když najde shodu, tak soubor smaže. Plus k tomu samozřejmě odešle na MS upozornění, že na PC uživatele XY se objevil takový soubor. Když dojde na uživatele víc takových upozornění, tak mu můžou omezit nebo bloknout MS účet.

Ale netvrdím, že to tak musí být. Takhle jsem to pochopil já svým mozkovým myšlením.
@Kwoky (15.05.2017 21:50): Nějak jsem nepochopil, co to má jako přesně blokovat? Celou stránku Pirate Bay, nebo jen stahování čehokoliv z ní, nebo to má blokovat funkci torrentů jako takových? Nějak si nedokážu představit, že by cokoliv z toho fungovalo
poraďte prosím - potřebuju program na převod videa, který by fungoval jako Free Maker. Potřebuji, aby uměl spojit videa, aby se v něm dalo jednoduše střihat, vkládat titulky, aby mi u více videí najednou umožnil volit velikost. Free Maker mi přestal spolupracovat s počítačem, kdykoli na něm něco chci, tak mi celý počítač spadne. Zkoušela jsem ho smazat, nainstalovat znovu, přeinstalovat, zkoušela jsem starší verze..nic nepomohlo a na druhém pc jede normálně. Ale stejně jsem s ním měla problém, že mi sprasil titulky na podivné znaky. Díky za rady
Mel bych tu jeden dotaz ohledne Windows 10 Creators update - je nejaka moznost zjistit, jestli uz byl nainstalovany?
@Cobot (02.05.2017 15:38): Ale na co potřebuješ v drop-down listu (pro výběr filtrovaných položek) zobrazit 10 000 údajů??? To je jako roluješ a po jedné je kontroluješ? To už si rovnou vytiskni a kontroluj to s tužkou (nebo tomu špatně rozumím)? Mělo by přece stačit nastavit nějaké filtrovací kriterium, tyhle zatrhávací listy jsou užitečné jen pro několik (maximálně v desítkách) různých položek.

Možná by pomohl nějaký příklad, co přesně potřebuješ provést.
@Kwoky (02.05.2017 15:34): Popravdě nečekal, v půl čtvrté končím v práci, tak jsem se viděl už pryč :-D

@Cobot (02.05.2017 15:38): Já bych pořád vyzkoušel (třeba doma) tu 64bitovou verzi. Kdysi jsem četl (někde vpravo dole ehm), že pracuje s více informacemi. I když je to asi slepá ulička, tak za vyzkoušení nic nedáš.
@Fatality (02.05.2017 15:29): Jo to byla dobrá rada :)

No jo ale co mám dělat? Mám tabulku se 16,5k řádky v které potřebuji před importem filtrovat. To přeci není normální. Teď navíc jsem k těm 16,5k řádkům pomocí "svyhledat " dohazoval nějakou hodnotu a trvalo to miliionkrát dýl než ve starším excelu. Jsem tedy trochu nasraný...
@Fatality (02.05.2017 14:53): Vypadá to na 32bit, ale v tom to nebude. Ten 2007 byl taky 32bit.

Tohle mě fakt zaráží, proč by to o tolik osekali.
NOTE: Excel 2007 PivotTable DropDown list will show the first 65,534 unique items. Excel 2010 and higher version PivotTable DropDown list will show the first 10,000 unique items.

edit: ještě poznatek. Ve starých souborech, kde filtr už byl to funguje. Nadruhou stranu je ten excel dost pomalej. Pomalu si říkám zlatá 2007... A to to běží na novém procesoru (i3 vs C2D).
Přešel jsem v práci na Excel 2016 (z 2007) a mám problém s automatickým filtrem. Chová se přesně podle tohohle a nezobrazí víc jak 10tis řádků. Nevíte někdo jak z toho ven? Je to pro mě dost zásadní. Divný je že 2007 zorazuje ve filtru všechno bez problémů. Potřebuju filtrovat cca 20tis řádků.
Rád bych sledoval vývoj volného místa na disku v čase. Existuje nějaký lepší postup, než to zjišťovat ručně a psát to do Excelu? V podstatě hledám nějaký prográmek, který se každý večer mrkne na volné místo a uloží to do textového souboru nebo nějak jinak pro budoucí prohlížení. Za rady předem děkuji.