Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Software

Nemůžu použít jeden patch ke hře Kingpin. Kaspersky to hned zablokuje, ale dle analýzy to moc detekované nebylo.
@leebigh (22.06.2017 13:24): Jasné, napríklad aj slovenský ESET. Kaspersky doteraz takúto službu neponúkal, je to novinka a prehnať link alebo súbor po false positive hlásení cez rozličné skenery padne občas vhod.
Kaspersky ponúka bezplatnú online službu, cez ktorú sa dajú súbory alebo aj odkazy otestovať na prítomnosť škodlivého kódu:
https://virusdesk.kaspersky.com/
Veľkosť testovaného súboru je limitovaná do 50 MB.

A švajčiarska spoločnosť, ktorá prevádzkuje bezpečnú open source mailovú službu protonmail s dvojstupňovou ochranou počas prihlasovania a plne šifrovanou komunikáciou, sprístupnila verejnosti svoju VPN službu:
https://protonvpn.com/
Základný balík je bezplatný, ale má zopár obmedzení.
Firefox a facebouk. Jdou vám přehrávat přidané videa?
"Vyskytla se chyba "
Ahojte, prosím, viete mi poradiť ohľadom java? Mám intelliJ a chcel by som doňho niečo ako JFormDesigner, ktorý je ale platený. Je nejaká free alternatíva?
@Chuck (07.06.2017 12:18): to je možný, ale ještě se mi nestalo. zkus mi poslat nějaký link na stránku s virem nebo něco podobného, rád se nechám vyvést z omylu :-) a neboj, mám čerstvý image systému, takže případné odstranění mám dřív, než se mi ohřeje voda na kafe ;-)
@leebigh (07.06.2017 12:11): nic mi nesvítí, všechno jsem vypnul nebo schoval. zkusil jsem to teď projet ESETem a nenašel žádnou infiltraci. zastávám názor, že pokud se člověk na netu chová zodpovědně a používá hlavu, nepotřebuje antivir. rodiče nebo známí mě občas volají, že chytli nějaký ten šajt, ale většinou to řeším nahozením image systému, což mám za 5 minut, než abych se sral s nějakou odinstalací. já jsem jsem neměl žádný vir/malware/spyware ani nepamatuju.
@Garret (07.06.2017 11:16): Ono ale někdy ten adware je z hlediska problémů s odstraněním téměř jako malware :-).

@Chuck (07.06.2017 11:24): Vlastně co si ještě vzpomínám, tak mi Avast nainstaloval samostatně svůj prohlížeč Safe Zone při aktualizaci. Ale to mi nevadí. Vyskakovacíh oken jsem si nikdy nevšiml.
@Chuck (07.06.2017 09:36): Momentálně mám Kaspersky Internet Security, u něj zůstanu. Fajn.

AVG jsem měl 7 let. Problém byl v roce 2013, nesprávně mi detekovalo jeden source port k Wolfenstein 3D. Pořád jsem tomu musel dávat výjimku. Ta detekce byla falešná, což se prokázalo i přímo u výrobce, s kterým jsem to musel řešit. Po čase se ta potíž objevila znovu. Obecně mě ale AVG jinak chránil dobře.

Kaspersky a Malwarebytes už mi detekovaly řadu nezávadných programů, po čase něco z toho ustalo. Případně dána výjimka. Ale musel jsem odstranit JDownloader 2 Beta, který jsem měl spoustu let. Detekoval mi jej Kaspersky. Nyní mám jiný Download Manager.

Kaspersky umožňuje nezaškrtávání souhlasu s instalací různého softwaru, co je vnucován instalací jiných programů. Dobrá věc.
@Chuck (07.06.2017 10:43): Já mám Avast tak dlouho, takže se mi jenom upgraduje. Čistou instalacijsem dlouho nedělal.
Co vím tak AVG nabízel jakýsi svůj nesestřelitelný toolbar při instalaci různých programů, ale to si musí člověk hlídat všeobecně.
@leebigh (07.06.2017 10:32): Nedávno jsem se dočetl, že nevýhodou Avastu je instalace adware, což se s největší pravděpodobností potvrdilo u mojí instalace a následného problému, který jsem tu řešil. Nerad bych tomuto oblíbenému antiviru křivdil, ale jestli to tak je, přijde mi to jako slušná prasečinka. Radši jsem ho vyměnil za jiný.
Sice se na tohle téma už mluvilo mnohokrát. Ale věci se vyvíjí, tak by mě zajímalo, jaké jsou vaše zkušenosti s antivirovými programy pro PC a dobré či špatné zkušenosty s nimi. Jaké konkrétně používáte (free nebo placené?) a jak jste s nimi spokojeni?
@PavelU (02.06.2017 09:26): Díky, prográmek jsem použil, mj. kvůli odinstalování Opery, která nešla jiným způsobem. Teď jsem ji nainstaloval znovu a zdá se, že by tahle zdánlivě triviální metoda mohla ten problém vyřešit. Drž mi pěsti!
@Chuck (02.06.2017 08:16): Pomohlo? Fajn. Pokud jde o havěť v prohlížeči, potřebuješ nějakej přehled všech rozšíření, toolbarů, pluginů, co tam máš, v kompu a tak. Když si nainstaluješ třeba IObit Uninstaller (akorát při instalaci zruš vnucování dalších softwarů, dole málo vidět), tak po spuštění programu je nalevo kategorie Toolbary a pluginy, kde uvidíš, co máš v počítači nainstalované. Jde tam zaškrtnout vše nevítané, ten odinstalátor to následně odstraní, měl by.
@PavelU (01.06.2017 11:58): Ten program mi nalezl celkem 32 souborů, při druhém skenování žádný. Přesto se mi tam v druhém okně spustila nějaká on-line hra a při surfování na netu mě to z Googlu přesměrovalo na nějaký ruský vyhledávač. :-(