Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Návrhy na nové funkce

Před odesláním vlastního návrhu si prosím přečtěte seznam plánovaných funkcí a rozšíření.
Asi tak. Mě taky vyhovovalo dřívější označení žlutým rámečkem, ten šedý vždycky minu a musím se chvilku soustředit, abych jej detekoval. Ale přežiju to.
@Crash (06.01.2016 18:04): Díky za tvé vzory. Už vím, čím to je. Jak jsem se zmiňoval o těch barvách, tak jejich nastavení na to má vliv. Pokud jsem ztmavil trošku Jas a Kontrast, konečně jsem viděl celý rámeček v tónu dané barvy. Pokud mám nastavení obvyklé, neztmavené, vidím jen nepatrný barevný tón, který se dá díky tomu snadno přehlédnout.

Ona ani ta červená v nepřečtených není u mě žádná sláva, ale rozhodně výraznější, jak ty ostatní barvy.
@Crash (06.01.2016 14:45): Tak těchto barevných odlišení jsem si nevšiml, nevím, jak přesně v reálu vypadají. Výrazné a nepřehlédnutelné mi přijde jen ta červená.

Videa jsou Ok, to odkazuje samostatně, ale právě ty odkazy jsou u nejznámějších a nejzaplněnejších her docela problém. Anebo jen blbě vidím, mám dost specifické nastavení barev.
@PavelU (06.01.2016 12:30): Jaktože se nedozvíš za jaký přesně příspěvek to je? Když klikneš v poště v té zprávě o získaném achievmentu na ten odkaz. Tak tě to přece hodí přímo do profilu té hry a:
a) pokud je to za video, tak přímo na to konkrétní video
b) pokud je to odkaz, tak je ten příspěvek na stránce s odkazy modře podbarvený
c) pokud je to zajímavost, tak je zvýrazněna šedým rámečkem

Takže jednoznačně v každým případě vidíš za který příspěvek ten achievment je.
Nijak mi to neoznačuje právě splněné achievementy.

Když mi někdo opluskuje dříve přidané věci do zrušené nástěnky, tak se dozvím k jaké hře, za kolik bodů, jaký achievement, ale už se nedozvím konkrétní příspěvek. Ne hned po kliknutí do příslušné sekce, která je linkovaná v DH poště.

Mělo by to být červeně vyznačené, jako je tomu u nepřečtených diskuzí a komentářů. Občas to sice lze tipnout, za co to bylo, ale u Doom II to tedy nezjistím ani omylem.

Dnes jsem dal asi 15 bodů za 9 splněných achievementů za sebou.
@Danny (30.12.2015 18:08): Jasně. Asi jsem to takhle u žádného profilu neviděl, tak mě to ani nenapadlo a bral jsem, že v popisku je prostě popisek a nic víc :) Beru v potaz. Pokud mi to projde schválením, tak některé odkazy tentokrát přidám jako zahraniční recenze do Odkazů :)
Možná jsem to už v minulosti psal: Při posílání návrhu na přidání hry/vytvoření profilu vývojáře bych u posledního kroku, kde se píše volitelná poznámka, uvítal hned několik dalších polí, do kterých bych mohl vložit odkazy zdrojů, ze kterých jsem informace čerpal. Věřím, že bych tak schvalovatelům mohl ušetřit čas při případném ověřování informací. Mám tu 10 různých webů v různých jazicích ke hře, která není nijak známá a i když to zručnému googlaři nebude taky trvat asi nijak zvlášť dlouho, těch her na schvalování i s budoucím příchodem konzolí bude takové množství, že každá minuta hledání něčeho, což už autor vytvářeného profilu sám dříve našel, bude dobrá.
Když najedu na profil hry, tak by se mi občas hodilo mít nějak indikované v tom panelu "Přátelé a oblíbení uživatelé", zda někdo z nich také napsal komentář. Ta značka jako u příspěvku diskusi ke hře by úplně stačila a kdyby na ní šlo taky kliknout, tak by to bylo úplně parádní. :)
Když už jsme u těch vývojářů, myslím že by si zasloužili svůj samostatný box na hlavní stránce. Obdobně jako jsou na homepage "Poslední přidané hry", měl by tu být box např. "Nové profily vývojářů", kde by se objevovaly profily vývojářů až ve chvíli, kdy někdo ten prvotní profil vyplní (tedy ne automaticky se vznikem prázdného profilu). Osobně by se mi líbilo, kdyby se tam zobrazovaly loga obdobně jako covery u her, ale s tím by byl asi problém. Zaprvé mají nejednotný rozměr a za druhé nemusí vždy logo u profilu být. Ale i pouhý seznam nových vývojářských profilů by splnil svůj účel.

A druhá věc, která mi tu dost chybí, je seznam posledních změn profilů her/vývojářů. Na to že někdo někde upravil profil, přijdete jedině náhodou, ani u sledovaných her se to uživatel nedozví. Pokud by tu byl takový box s přehledem posledních provedených změn, tak za prvé by to mohlo být i lehounce motivací k provedení úprav, protože prostě ta úprava bude vidět. A zároveň se zvýší i kontrola takových úprav a případné sporné věci mohou být hned prodiskutovány a případně vráceny zpět.

Nevím jestli se tu to už neřešilo ale chybí mi v profilech vývojářů kolonka zajímavosti jako je tomu u her, myslím že by to byla celkem užitečná věc :)
@Eru (09.12.2015 12:05): O mně nejde, jde o to, že se dávají mínusy komentářům za to, že někdo hejtuje hru. Můj případ třeba u Tomb Raider, všem oslavujícím komentářům jsem dal mínus, nehledě na kvalitu komentáře.
ahojte, do odkazov na mojom profile keď si dám xbox live konto, nie je tam pekná ikonka ako pri steame alebo PS :) nešlo by to spraviť?:)