Superbike 2000

Milestone •  Climax Solent (PS1)
01.03.2000
10.03.2000

Superbike 2000 je oficiální hrou světového šampionátu s názvem Superbike World Championship od společnosti Milestone. Obsahuje licence na všechny týmy, jezdce a tratě, na kterých se šampionát jezdí. Ve hře jsou k dispozici tradiční možnosti závodů, jakými jsou Quick Race, což je rychlý závod, Grand Prix, ve kterém vás čeká kompletní závod i s tréninkem a v poslední řadě mód Championship, což není nic jiného, než sezóna.

Při samotném závodu budete mít možnost nastavit si různé pohledy a asistenty řízení, které vás v tu pravou chvíli, kdy se bude blížit zatáčka, přibrzdí a v zatáčce vám pomohou posadit stroj do ideálního náklonu. Pokud vás již omrzí porážet soupeře ovládané počítačem, budete si moci zahrát s živými soupeři a to buď v režimu splitscreen nebo po lokální síti.

Hra vyšla také na PlayStation, na obalu se objevil americký závodník Ben Bostrom na Ducati.

Z ročníku 2000 jsem hrál tři sportovní hry, a to NHL 2000, FIFA 2000 a Superbike 2000. Zatímco NHL a FIFA vyšli již o rok dříve, jak je u EA zvykem, závody Superbiků si musely počkat na rok, uvedený v názvu.

S motorkami jsem se na PC setkal poprvé právě u této hry a dlouho jsem u nich nevydržel. Mám totiž daleko radši auta, a to jak ta virtuální, tak i ta reálná, protože mají lepší stabilitu a cítím se v nich bezpečněji.

Závodů jsem zde odjel celkem dost a určitě mě mile potěšila licence na týmy, jezdce a tratě, ale sezónu jsem nikdy nedokončil. Když už motorky na PC jako samostatná hra, tak jedině Motocross Madness 2.

Pro: neokoukaný žánr, licence na týmy, jezdce a tratě

Proti: po několika odjetých závodech nastává nuda