Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Kultura

« Novější Starší »
The Killing opět sjeto celé. Konec jsem si už vůbec nepamatoval. Zapamatoval jsem si jen Terry a Skinnera. I na druhé shlédnutí neskutečný nářez. Na to, že byl seriál dvakrát zrušen a posléze obnoven.
@Richmond (19.04.2019 18:58): Taky si to moc nedokážu představit, ten svět by pro neznalého hráče musel působit neskutečně složitě. Nicméně pokud by se to povedlo, tak by to bylo zajímavé. Možná izomtrické RPG ve stylu BG nebo Pillarsů by tomu mohlo sednout.

Seriál by byl moc drahý, to nikdo nezaplatí. Obrovské množství lokací, postav a ras + opět ta složitost...
Je tu někdo, kdo čte sérii Malazská kniha padlých?

Docela rád bych to viděl zpracované jako videohru, nebo aji jako seriál, když nám už končí Game of Thrones...
@Rapier (18.04.2019 00:55): Proc, vsak to je jen odraz tho co nas ceka :) At uz v te nebo jine podobe. Nezbejva jen doufat, ze se toho nedozijem. Nakonec to nekdo zmackne,vypusti,napusti..atd. Je jen otazkou kdy.

Vlaste to bude dobre. Jeste je cas, aby se to tu zkusila nejaka normalni civilizace.
Právě jsem shlédl dvoudílný TV film On the Beach. Musím říci, že snímek byl na TV film velmi působivý a právě relativně všední starosti a místy skoro pocit, že sleduji romantický film tomuto snímku dávají více hloubky než Threads nebo The day after.
Nezbývá než doufat, že Ti co drží prsty na spoušti si tohle zatraceně uvědomují. Asi se ze mě na stará kolena stane pacifista.

PS: pro slabé povahy nedoporučuji ani klikat na odkazy. Není to totiž úplně nejpříjemnější téma.
Během tohohle tejdne jsem zkouknul Jak vycvičit draka trilogii ve 3D. Jo a na google-play jsou další díly Ality, v angličtině.
@Bursoft (16.04.2019 19:00): Záver má, samozrejme, vymyslený, základné dejové body priamo konzultoval s tvorcami seriálu, no zvyšok si museli vystavať sami. Inak si úprimne myslím, že z pohľadu čitateľov kníh, ktorí sledujú aj seriál, nemá zmysel čakať na ich dokončenie. V tomto bode už ide o dva separátne diela a nedá sa teda tvrdiť, že by seriál spoileroval knihy (respektíve sa nedá vôbec odhadnúť, čo presne môže spoilerovať).
@Walome (16.04.2019 18:32): Tak rozepsat něco tak obřího a nemít v hlavě "cílovej" koncept mi přijde blbost. On se dlouhodobě vymlouval na seriál, že je kvůli němu v obrovským tlaku a nemůže se soustředit na psaní. Tak za pár měsíců se ukáže, jak moc jsou to výmluvy.. podle mě si žije právě jak v tom seriálu.. koupil si beztak nějakej King's Landing, postavil si tam trůn z kovových hambáčů a každej den mu tam naběhne 20 pusin, který mu ten infarkt ještě urychlý :D
Já tipuju, že Vichry zimy vydá ještě letos, až skončí seriál, ale ze Sna o jaru má napsáno jen pár stránek a dopsat už to nestihne. Pak to po letech z toho konceptu dá někdo do kupy, aby z toho vytřískal prachy, ale bude to stát za prd.
@Zoltan (16.04.2019 14:37): tak je možné, že fakt ho nějak přiměli to pozastavit, než dojede seriál. Ať si nelezou do zelí. Ale to je velmi optimistický odhad. A spíš bych se vsadil, že má krizi. :D

Poslední info pár let zpátky je, že v knize změnil jednu dost podstatnou věc a musí kvůli tomu dost přepisovat. Nejoptimističtější odhad je že nechá schválně Jona mrtvého. Ale opět bych se spíš vsadil, že má tu krizi. :D
@SilentWolf (16.04.2019 14:28): Fakt by mě zajímalo jak je ve Vichrech zimy daleko, doufám že už za prologem :D A právě kvůli změnám seriál nesleduji, pak bych v tom měl guláš, už i tak si dost drobností nepamatuji.

Já seriál dosleduji až to dopíše. Což znamená buď nikdy nebo za 20 let :)
(výkřik do tmy)

Kdyby raději dědula konečně tu sérii dopsal, to by byla daleko větší událost než poslední série lehce přeceňovaného seriálu.

(konec výkřiku do tmy)
@Jab (16.04.2019 14:17): kdepak. Daenerys Madqueen a cyklus může začít nanovo. Pak je trochu lepší varianta, že všichni umřou.

Pokud se závěr seriálu bude týkat toho, kdo usedne na trůn, budu asi dost zklamán. :-D
@Paul (16.04.2019 14:14): Sansa docela jede. Je můj favorit na trůn teď asi. Nebude v bitevní vřavě a z hlavní čtveřice favoritů (Jon, Danny, Tyrion a ona) má nejmenší tendence k sebeobětování.
Jaimeho hraje strašně sympatickej dán, baví mě ho sledovat..
Jinak první díl dobrej, klasický intro, nic moc se neděje, ale ty setkání postav v pohodě, Tyrionovo ballbusting Varyse byl jak za starejch časů, chemie mezi Jonem a Daenerys funguje, Hound a jeho "you are cold bitch" sedlo. Bron v bordelu, klasika :) Těším se co s tou kuší bude dělat.
Jen ten Euron je takovej trochu tryhard, ale Cersei je tak skvěle zahrána, že jsou její scény dobrý anyway.
@Hydr0gen (16.04.2019 13:27): jo, právě ten poslední záběr byl super páč je Jaime od začáku můj nejoblíbenější charakter. Takže jakékoliv prokreslování a práci s tímto charakterem vítám. V podstatě jediná věc/postava co mě tam nějak zajímá. V podstatě nějaká bitva je mi docela ukradená.. :D
@SilentWolf (15.04.2019 16:54): Poslední záběr super. To mezitím max.oukej. Ten seriál ztratil od minulé sezony určitou propracovanost/lehkost - teď už je to jen na sílu, na efekt, vše doslovné a hned. Opět, kromě toho posledního záběru.

Šestá sezona, první bez knižní předlohy, byla podle mě jedna z nejlepších a měla řadu kulervoucích dílů/scén (Hold the door, bitva, Sept sedmi) vč.kvalitní gradace. Od té minulé to šlo do kopru a jde to hup hup. Takový dojem podtrhlo hned několik scén zde (hlavně velké odhalení pravdy Jonovi bylo takové hmm. Nebo že by Cersei šla s někym doslova na slovo bez nějaké svádění, erotického napětí - wtf. Totálně mimo charakter).

EDIT/PS.: HBO mi právě potvrdilo, že Go opravdu podporuje pouze stereo. OMG to jsou sráči. A já chtěl jet legálně.
@Richmond (15.04.2019 22:25): jasně je to jednoduchá fantasy asi jako když hrajeme Dračí Hlídku. :) Ale mě to nevadí, mám na to dobré vzpomínky, bylo to zábavné. Na postavu Fišpáná si vůbec nepamatuji, šotek mě něco říká.

@Jab (16.04.2019 06:52): jedině ty Draky letního žáru jsem v minulosti nečetl. Možná to časem zkusím. Když už mě ten prodejce přesvědčil že to je tetralogie. :)
@Rapier (15.04.2019 22:16): Já ji mám rád. Ztracené kroniky jsou btw vloženy mezi díly kronik (vypráví třebas o Kitiaře), po Dracích jarního úsvitu jsou pak Legendy, pak je Druhá generace (soubor povídek vlastně o Palinovi Majere, Sturmovi Ostromeči atp.) a až poté Draci letního žáru. Další Dragonlance knihy bych nečetl. Je to víceméně ztráta času. Včetně těch s Minou a Linshou Majere.

@Richmond (15.04.2019 22:25): Tase mám rád. Aj P... Fišpána. Hlavně jeho magické světýlko, které je báječné na osvětlení temných tunelů. Teda bylo by, kdyby se nebálo tmy... :)
@Rapier (15.04.2019 22:16): Tam už jsou především děti hrdinů z první trilogie. Ale je to celkem jednoduchá fantasy, mně tam vyloženě sral ten Fišpán i ten šotek, podobné typy moc rád nemám :) Jinak já čtu béčkový fantasy celkem často (nejvíc Forgotten realms, knihovan se utěšeně plní, naposledy trilgie Avatar (děj ve Waterdeepu), trilogie o Elminsterovi a fůra dalších.
@Jab (15.04.2019 20:58): když jsme u toho jací jsou Draci Letního Žáru? Já kdysi dávno četl trilogii Draci Podzimního Soumraku, Draci Zimní Noci a Draci Jarního Úsvitu , tak cca 5-6 let jsem to zakoupil s tím, že mě prodejce tvrdil že to má 4 díly ale něco mě říká, že Draci Letního Žáru tam nepatří. Od prvního přečtení uplynulo hodně doby (někdy okolo roku 96), měl bych to konečně začít číst. Před léty když jsem to zakoupil začetl jsem se do podzimních draků a docela mě to překvapivě chytlo.

BTW: nedávno jsem skoro dočetl Hobit aneb cesta tam a zase zpátky, původní vydání od Mafra z 90 let a teď už chápu proč Argo píše na přebalu, že to je nové revidované vydání. Během čtení jsem narazil na několik gramatických chyb ve větách (cca 10+), která nedávaly smysl a např. v knize je uvedeno Dymián namísto Tymián (Argo). :) Zdá se že zakoupit Tolkiena od Argo se vyplatí.

Diskutující (14)