Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Hardware

Moc nevim co ti pc hraci budou nakupovat, vzdyt hw pro maximalni hrani toho simulatoru neexistuje :)
@Toaleťák (22.08.2020 08:59): taky premejslim o uprave, samotny chladic kary je ok, ale ten plastovy obal moc nepomaha proudeni vzduchy pryc z karty, tak ho zrusim a z neceho udelam tunylek kterej bude foukat kolmo a pujde vzduch pekne poch;ladici a ven a jeste z druhy strany po backplate. jen se k tomu dokopat :)
@7c (22.08.2020 09:16): Nevyfukuje. Normálně jsem tam narval RAIJINTEK Morpheus II a na něho 2x Noctua 12 cm větráky, které mi jedou konstantně na minimální otáčky pomocí toho silenceru, co Noctua přidává do balení. A i tak mi to bez problémů zvládá přetaktovanou 1080Ti, nějaký C grade čip (původně to totiž byla základní blower edice od Zotacu) v plném zatížení při hrách už přes 2 roky. Prostě si myslím, že když na to v té kasli to místo je, proč toho nevyužít a mít ticho :-).
@Bursoft (22.08.2020 00:55): Já jsem si kartu předělal na 3,5 (4) slotovou. A je to k nezaplacení. Ani při plném loadu nejde slyšet. Snad i ty nVidie budou dobře akusticky řešené, když už budou mít asi dost masivní chladič.
A to se vsadím, že jsi ještě na tom Crucial MX500 nezaplnul Momentum Cache. Ta nejenže disk značně zrychlí ale paradoxně mu také prodlužuje životnost, ano výměnou za fakt, že když Tě odpojí od proudu tak se data v RAM neuloží na disk.

Mistr Garret to tu kdysi testoval a byl příjemně překvapen.
Další Blackberry bude vyrábět v licenci americká (Texas) společnost OnwardMobility (sic!). Je to prastará firma. Facebookovou stránku mají již od 19. 8. 2020. Kus historie no. Podle linkedinu jde o společnost do deseti zaměstnanců. Opravdový moloch. Předprodej chystaného 5G Blackberry zajistí Mike ze své garáže. Kterážto slouží jako front pro jeho další business - prodej poctivé texasské marihuany. Zvoňte od 10:00 do 16:00, kdy jsou rodiče Mika v práci.

Smutný konec jedné kdysi slavné značky...
Kdyby někdo potřeboval dostat z VHS nějaké vzpomínky z dětství na digitál, tak napište. Máme doma docela šikovný přístroj který to umí. Není to žádná super kvalita, neumí to to video opravit, jen vypálí to co je na vhs na DVD a to vám pak mohu hodit třeba na flešku, nebo poslat přes net.
Budu rád když Nvidia značně vylepší výkon v Ray Tracing (protože to alespoň donutí AMD jednat). Vidím to na koupi RDNA2, i když jsem si s AMD ovladači GPU užil své, věřím že s nejhoršího jsme už venku. Min. stabilita od Dubna to potvrzuje.
@Toaleťák (19.08.2020 10:12): Nj, ale cílová skupina je někde jinde - hráči, kteří cenu nemusí řešit a chtějí mít vše nejlepší a naopak profesionálové, kteří jsou nuceni šetřit a spokojí se se slabší herní grafikou místo specializované karty za 100k+ (resp. alespoň to tak fungovalo u CUDA dřív v době Titanu, možná už jsou tyhle nové herní grafiky slabé).
@Toaleťák (19.08.2020 10:30): No vypadá, že si je nvidia jistá, že top high endu bude opět bez konkurence. Však to je taky karta pro hodně velký entuziasty.. zajímavější ot bude v mainstreamu a nižším high endu. Jestli hodlá mezigeneračně zase zdražovat s vyšším výkonem, tak nvm nvm.
Já měl MX200 256 GB, BX200 480 GB mám stále jako takovej záložák v PC a teď mám taky pár měsíců MX500 1 TB
@Karasman (18.08.2020 16:30): @7c (18.08.2020 18:04): @Bursoft (18.08.2020 18:16): tak jsem ten Crucial MX500 vzal, rovnou teda 2TB verzi ať mám na nějakou dobu pokoj, jen doufám že až přijdou ty nový toustry tak najednou hry nezačnou vyžadovat nvme aby se vůbec daly hrát :) Ale předpokládám že multiplatformní hry budou dělaný tak aby na SATA ssd běžely v klidu, a to rychlý SSD v PS5 budou využívat hlavně exkluze. Jinak Evo 970 nvme mám, ale to je jen ta pětistovka.
@Paul (18.08.2020 15:12): Já měl ten stejnej 500 GB a pohoda, ale obecně je to jedno podle mě. Máš asi 4 výrobce čipů a milion výrobců disků. Samsung asi nejlepší, Crucial je značka Micronu, tím nic nezkazíš..
Irituje mě že mám jen 600GB SSD kapacity (v době kdy hry maj běžně 100GB je to vopruz). Jakej byste doporučili SSD 1TB SATA disk? Koukal jsem např. na Crucial MX500 1TB SSD