Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Hardware

@Bodkin (07.11.2017 14:36): Ten nedostatek je jen kvůli těžařům bitcoinu. AMD i Nvidia své čipy prodávají za stále stejné ceny, napakují se pak až prodejci, kteří napálí vysokou cenu jen protože se i tak vše prodá. Očekávejte, že až ta horečka pomine, tak v bazarech bude plno RX580/570 a dalších karet, co poslední rok jeli 24/7.
@Gordon (03.11.2017 00:35): Dotykový panel má i DS 4 mimochodem. I když není zdaleka tak přesný jako u Steam Controlleru. Chvíli jsem zkoušel nastavit akcelerometr, aby fungoval jako pohyb myši, a docela to fungovalo. Jenom to nebyl až takový plynulý pohyb jako na myši, ve Windows se s tím dalo s trochou cviku pracovat, ale ve hrách moc ne :)
@ugraugra (07.11.2017 13:35): No jo, firmy to všechno vykoupily a zbyly jen zbytky, které jsou dost cenově napálené. Nějak už nevěřím, že to zlevní. Vzhledem k velké poptávce a náročné výrobě nových technologií.
Tak jsem si jako odměnu za dokončení Piva 2 koupil nový komp.

Ryzen 1600
GIGABYTE AM4 AB350-Gaming 3
Kingston HyperX Predator 8 GB DDR4 3000
Gigabyte GeForce GTX 1060 Mini ITX OC 3G
Evolveo T1
Seasonic Focus Plus, 550W
+
to co už mám
Samsung SSD 850 EVO - 250GB, Basic
BenQ GW2760HS

Grafiku jsem vzal jedinou, která cenově dává smysl. Situace na trhu je vážně zoufalá, takže si nechám rok-dva tuhle a budu doufat, že se situace uklidní a budu moct koupit ještě větší dělo. Stejně tak RAMky jsem koupil jeden modul a v budoucnu přikoupím druhý do dual channelu, zatím to snad bude stačit.

Komp jsem zatím smontoval, ale musím ještě vyřešit migraci disků a instalaci OS. Dám tam Win10.
Intel se spojil s AMD a vydává procesor s integrovanou AMD radeon grafikou.

Peklo. Ono zamrzlo.
@7c (03.11.2017 00:21): uprednostuju kdyz neco funguje samo od sebe, bez podpurnych programu:)



@Gordon (03.11.2017 00:35): ver mi, kup si ten X360 :) Nebo aspon X one, i kdyz u nej si nejsem jistej co bude provadet treba u her z roku 2006 atd, ale treba u Win10 by asi daval vetsi smysl, pokud mas Win 7 spis sahni po tom X360.
Steam controller je úplně jinej koncept. Daj se s ním hrát bez problému (po zaučení) i strategie a hry kde se ovládá kurzor. Ale na normální hry (third person akce a rpg) preferuju DS4 nebo X360pad, protože mám raději ty analog sticky než touchpad. A vzhledem k tomu že cursor-driven hry prakticky nehraju, tak se mi ve výsledku steam controller válí v šuplíku.
@Gordon (03.11.2017 00:21): Je to (IMO) pouze o ergonomii - z hlediska funkcionality to je jedno (DS4 používám prakticky na všechno a žádný problém jsem nikde nezažil - Steam, mimo Steam, různé emulátory).

Ad Steam controller - otázka, jak zvládá hry mimo Steam.
Má někdo zkušenost se Steam Controllerem a Xbox Controllerem? Co je lepší?
Nevíte čím by mohlo být to že mi ráno nechtěla grafika dát signál do obrazovek?

Včera jsem koukal na film přes HDMI pak ho odpojil na na norm VGA monitoru něco dělal a pak to vypl, ráno to vůbec nechytalo ani na jednom, ale windows načetl. Tak jsem ji vytáhl, očistil, ošmatal a vrátil, tři minuty nic a pak najednou obraz naskočil. :/

Osobně si myslím jestli jsem nemohl dát vytažením HDMI zpětně ránu.
Však jsem tady už před X měsíci dával odkaz, kde 1080 stála lehce přes 13k. Jab se tomu ještě divil. Od té doby to zdražilo na 14k.
@Jab (24.10.2017 17:34): Na desítkový upgrade už je pozdě + MS bude vydávat pro Lumky jen bezpečnostní záplaty (WP už vyrábí jen 3rd party jako třeba Alcatel). Microsoft si prostě pohřbil další v nekonečné řadě svých pohřbených produktů.

Za 40 a něco litrů už je ale velice slušný pre-build desktop od téže společnosti, který se na rozdíl od notebooků i dobře chladí.
Mimochodem pokud by si chtěl někdo udělat ale opravdu velkou radost, tak ten můj notebook Asus gl502vs teď stojí 40 litrů (s 1TB HDD) či 44 (s 512 SSD). Included (u té dražší verze alespoň) je procesor 7700HQ,16GB RAM, monitor 60Hz s gsync (!) a samozřejmě geforce 1070 (žádnej Max Q btw).
@Korbitch (21.10.2017 10:13): Zrovna včera jsem objednal Evolveo T1, respektive úplně ta stejná bedna se prodává i pod názvem SilentiumPC Pax M70.

Já to tedy vybral, protože:
1) to nemá žádné nevkusné nasvícené prosklené bočnice. Naopak to má hezký střídmý design
2) je to odhlučněné
3) 2 ventilátory vepředu, 1 vzadu, 2 můžeš přidat nahoru (na bočnici něco dávat je zbytečné)
4) regulátor otáček na přední straně
5) prachové filtry
6) zabudovaná čtečka na horní straně - doufejme, že to bude trochu kvalitní
7) je to český výrobce, respektive oni to jen kupují někde v čině a přeprodávají to. Každopádně měl by tu být dobrý support - dovoláš se prodejci, když budeš něco potřebovat.
@Gordon (21.10.2017 10:34): To není špatný, účelově asi dobrý, ale design si představuju méně excentrický. A to umístění usb na horní straně je pro mě špatný. Mám udělaný stůl na zakázku a potřebuju mít tohle v přední masce. Výška max 50cm, šířka max 22.
Zdar, jelikož se mi několikrát vyplatilo nahodit dotaz do DH, tak tady je další :-)
Nějaký tipy na co nejvíce odhlučněnou bednu s možností dát pět ventilátorů - přední maska 1, bočnice 1, zadek 1 a nahoru 2? Cenová relace cca do 2k. Díky
@ugraugra (15.10.2017 14:22): Vše bude nový, hamáky a pc zůstane mamce.

Jinak pro mě je lepší to takhle stavět a koukat na to, je to dobrá inspirace zůstat v práci s vědomím že to nemůžu jen tak vzdát a nechat to ležet :D
@Gordon (15.10.2017 13:53): To si novej komp kupuješ takhle po částech a budeš na to půl roku jen zírat? :o)

Podtácek dobrej, čampióne :D Ale jak koukám na ty Hama repráky, tak sis za tu lepší zvukárnu připlácel zbytečně :D