Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Hardware

@valcik (11.11.2017 14:26): a není to zbytečné k integrované zvukovce?! Na takové bedny abys měl nějakou dobrou externí zvukovou kartu. Osobně mám Sound Blaster X-Fi Gamer a 2.0 stereo Evolveo Blues R222. Třeba některé dnešní integrované zvukovky už stojí za to ale pochybuji, že kvalita signálu co pošleš do beden za 5 tis bude stačit. To mě přijde jako dost nevyvážená sestava.
@valcik (11.11.2017 14:26): Ty jsem zahlédl, ale ta cena je už pro mé účely příliš vysoká.

@special_plan (11.11.2017 14:35): A jak bys je hodnotil? Na heuréce píší:

hlavní mínus - při vypnutí vypínačem (knoflík zesílení cca na 60%), v reproduktorech dost silně a ostře lupne :-(
kabel pro vzájemné propojení reproduktorů je velmi tenký
Výkon je dosti malý . Po připojení k počítači musí být téměř na maximu
Pravé aktivní repro vykazuje mírný brum
@ugraugra (11.11.2017 12:55): Český výrobca AQ montuje kvalitné Hi-Fi sústavy s výborným zvukom, ale cena je o trošku vyššia - od 4000 hore. Základný model bez D/A prevodníka, ktorý prehráva signál z analógového vstupu, je cenovo dostupnejší. Pre fajnšmekrov vyrábajú aj rozšírenú verziu, ktorá má vlastný D/A prevodník a spracováva digitálny signál:
http://www.aq.cz/obchod/aktivni-reprosoustavy-144/aq-m23-2420/
http://www.aq.cz/obchod/aktivni-reprosoustavy-144/aq-m23dac-3046/
@Bodkin (11.11.2017 12:57): Jsem ted milionář.

@Gordon (11.11.2017 13:06): Asi před 10 lety jsem si koupil Geniusy 5.1 a ted je používám mimo PC jen v zapojení 2.1 na přehrávání hudby ze spotify. Zbylé repráčky jsem zahodil. Obrovský problém je kam ty bedny dát, jak je propojit aby ty kabely nepřekážely. A ta kvalita přednesu je taky podprůměr.

Postupem času jsem dospěl k tomu, že 2.0 mi ke kompu vyhovuje nejvíce. Zároveň ale chci něco lepšího jak chrchlátka za 8 stovek. Proto asi ty Bose, protože nic vhodnějšího na českých eshopech nevidím.
Vyzná se tu někdo v reproduktorech?

Chtěl bych ke kompu nějaké kvalitnější 2.0. Nemusí to mít ani super výkon, protože nahlas to dávat nebudu, hlavně aby to nehučelo když do toho nic nepouštím, bylo to odstíněné (ty současné mi ovlivnuje signál z telefonu a také když je dám moc blízko monitoru, tak v některých situacích začnou pískat) a mělo to slušnou kvalitu zvuku hlavně pro hry.

Cena do 3000,--

U nás jsou koukám tlačené Bose Companion, ale zajímala by mě nějaká alternativa.
Jinak je fakt nezvyklé, jak je ten komp tichý. Jen když čumím do otevřené bedny, tak slyším chladič procesoru, který trochu chrčí, což je malé zklamání. Když case zavřu, tak neslyším skoro nic a to mám hodně citlivý sluch. Včera v noci, když jsem ještě instaloval, tak jsem si uvědomil, že mě nejvíc štvou reproduktory, které hučí. To jsem předtím neslyšel :D

Achjo, musím si koupit lepší repráky.
@ugraugra (10.11.2017 22:49): zažil jsem podobny shock když jsem si pořídil první Nvidia GPU po dlouhé době. GTX 960 jsem zasunul do slotu a připojil DVI a HDMI. Zapnu PC, světýlka svítí, větráčky se točí, disk se točí ale LCD nic. Panika a druhý shock. Zlatá AMD kde tento problém nikdy nenastal. Po cca 30 min mě to došlo, HDMI byl totiž připojen na vypnutou TV. Po zapnuti TV už jsem vše fixnul.
@leebigh (11.11.2017 00:14): Ber to s nadhledem... EDIT: Kdo je Sgt. Mark?

@Charllize (11.11.2017 00:08): Máš přednost, vytrpěl sis dýl.
Jinak je blbost někomu doporučovat koupit konzoli když si zrovna postavil kompa... Podle mě. A už ASI nemůže vrátit komponenty. Stejně jako se ohánět věkem. Obzvlášt při tak "silných" a "neprůstřelných" argumentech jaký máš... Ikdyž uznavám že mnohdy nejsem na tom líp!

Jinak jsem se dozvěděl že ten nový Xbox umí kompabilitit starý hry! Husťárna.
Ty vole, tak jsem dnes asi 4 hodiny řešil, že jsem zapojil nový komp, zapnul ho, píplo to, ale černý obraz, ani BIOS nebyl vidět.

Samozřejmě hned panika, že je v prdeli deska, napájení, vadný RAMky, vadná grafika. 10x jsem vše vypojil a vyčistil, měnil sloty, kontroloval kabely, proklínal všechny a všechno, hodinu jsem hledal na netu čím by to mohlo být - samé voloviny co nefungovali, resetoval jsem BIOS apod.

Nakonec jsem tam dal grafiku ze starého kompu a obraz naběhl :o) Takže další hodina zkoušení a nakonec jsem přišel na to, že prostě nefunguje HDMI výstup. Nevím proč. Když propojím monitor a notebook přes HDMI, tak to funguje. Ale GTX1060 + monitor nic. Tak jsme tam vrazil starý DVI kabel a jde to. A už to tak nechám, kvalita obrazu je prý stejná.

Zas*ané HDMI omg.
@Kwoky (09.11.2017 15:02): většina enginů už dneska funguje tak že škáluje na tolik jader či threadů kolik člověk má. Už v Crysis 3 byl co se týče framerate velký rozdíl mezi i5 (4 jádra a thready) a stejně taktovanou i7 (4 jádra, 8 threadů). V konzolích je pro ně k dispozici 7 jaguar jader, takže vývojářům ani nic jiného nezbylo.
@Gordon (08.11.2017 13:18): Tak jasně, že chci taktovat :D I když zatím tam nechám ten box chladič, ale v záloze mám ze starého kompu Noctuu, která by to uchladila v klidu. Rozdíl bude až v novějších hrách, které ted začnou konečně využívat více jak 4 jádra, protože Intel více jader konečně taky začal tlačit.
Ted koukám na článek na PC tuningu - doporučené sestavy a zvolili hodně podobné komponenty jako já :D

Stejný procák, základka a dokonce i ty RAMky. Mají tam teda dražší SSD do M2, ale to je mi asi docela jedno + zvolili RX580, která jak ted koukám, tak se dá aktuálně sehnat za rovných 7k na Softcomu, což už je docela ok. Bude brzy vyprodaná :) Ale já svojí 1060 dostal za dobrou cenu, takže jsem spokojen. Mám lepší case a zdroj.
Jasne, ja myslel Ethereum. Pojem bitcoin pouzivam pro vsechny kryptomeny obecne, aby tomu rozumneli vsichni. Nejake Ethereum jsem uz koupil, ale za posledni mesic to spis kleslo. Az rozjedu svoji 1060 tak ze zvedavosti pustim tezbu. Chci videt jak to funguje.
Hmm, nějak mi zmizely dva omluvné/opravné příspěvky (ach jo).

Ve zkratce - ve zkratkách jsem udělal pěknou paseku :) BC má být XBT (Bitcoin). A ano, ETC/ETH je Ethereum.
@7c (07.11.2017 18:47): Mohl bys si prosím dávat pozor na komunikaci a rozepisovat alespoň nějaké zkratky? Co je kurva ETC? Tedy krom "a tak dále".

Děláš to dlouhodobě a pokaždé stejné vysvětlení, že jako si předpokládal, že tomu každý rozumí a každý to zná.
S BC to IMO nemá nic společného (jen totální amatér by na to dnes používal GPU). Podle všech informací za to mohla těžba ETC (kde nebylo možné využít specializovaný HW). Jen na okraj.
@Kwoky (07.11.2017 16:43): Ale ty si nemůžeš natěžit žádný Bitcoin :) Leda bys měl panelák plný počítačů. Natěžíš si jinou měnu a s tou pak pracuješ. A kdyby nikdo neprodával Bitcoiny, tak žádné jiné kryptoměny nejsou (možná jen Litecoin a forky Bitcoinu), takže ano, s BTC se reálně obchoduje.
@Fatality (07.11.2017 15:22): Počítání návratnosti se mi zdá trochu nemístné. Když vezmu, jak rychle BTC roste, tak i kdybych si měl teď energeticky neefektivně natěžit 0,1 BTC, tak za pár let si za to můžu koupit auto :) Stačí neblbnout a prostě počkat. Dřív jsem věřil, že se to zhroutí, ale teď už si to nemyslím.

On je někdo, kdo při tom rychlém růstu ceny s BTC reálně obchoduje?

A abych se držel tématu - nemyslím, že se dočkáme záplavy grafik v bazarech.
@ugraugra (07.11.2017 15:36): Ten článek ovšem počítá s cenou BitC 3500 $, v současnosti je 7055 $, tak si těch 20 měsíců vyděl dvěma.

Vzoreček jsem nevymýšlel já, počítal jsem to na internetových specializovaných kalkulačkách, které braly v úvahu spotřebu a výkon vs kryptoměna, kterou těžíš.

To je hrubý odhad. Při správné optimalizaci je návratnost opravdu 9 - 10 měsíců. Nějaký článek na PCT od Obermaiera jsem četl (nevím, zda přímo tento) a psal tam, že dnes už se to nevyplatí. S čímž nesouhlasím. Vyplácet se to začne od 10. měsíce (pokud teda nechceš těžit zrovna Bitcoiny na jedné GTX1060).
@Fatality (07.11.2017 15:22): Zajímal by mě ten vzoreček, podle kterého jsi to spočítal.

Z článku na PC-tuningu je vidět, že návratnost investice při koupi gtx1070 je 20 měsíců, GTX1080 22 měsíců. 580/570 vzhledem k současným cenám na tom nebudou o moc lépe.
@ugraugra (07.11.2017 15:06): Ta horečka nepomine. Bude plno grafik v bazarech, protože se bude přecházet na grafiky silnější. Lehce se dá spočítat, že ziskovost začíná od cca 9 - 10 měsíců, proto to všichni jedou. Ta investice se ti s velkou pravděpodobností vrátí. Samozřejmě nebavím se o Bitcoinu, který se nevyplatí těžit, ale o jiných kryptoměnách, kde ta obtížnost není ještě tak vysoká.