Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Kultura

Pokud máte rádi grindhouse, či VHS estetiku 80s brakových filmů, velice doporučuji nedávno dropnuté Freaky Tales. Příjemná antalogie která zahřeje u srdíčka a ještě nabídne pár vizuálních hrátek a milých nápadů. Gore řežba na konci je pak jen cheffs kiss.

Jo a je tam i Pedro Pascal...
@player (25.04.2025 23:22): nikdy to není z nuly na sto nebo ze sta nula, ale jak píše John Mirra, když to pak sleduju s někým jiným, mám tendenci se na to dívat jeho očima a jeho vnímáním a pak se mi to líbí víc nebo míň :-)
@player (25.04.2025 23:22): Ano, určitě. Záleží na tom, kdy jsem ten film viděl naposledy, většinou se mi stane, že se na něj koukám s někým dalším, kdo ho ještě neviděl... a pak se sám "stydím", na co to vlastně koukáme :D
Ako sa vola ten film, hra tam nejaka topova herecka a je to tak par rokov stare, ze tam musi nieco obetovat aby bola mlada alebo tak nieco.
@player (25.04.2025 23:22): Zcela určitě, vkus i nároky se věkem mění, to je normální. :c) A platí to i naopak, některé filmy se ti třeba ve dvaceti nelíbí, přijdou ti nudné, nezáživné atp., po letech pak do nich třeba „dospěješ” a náhle jim porozumíš a zalíbí se ti.
Stalo se vám někdy, že jste v minulosti měli rádi nějaký film a když jste se na něj podívali po dlouhé době říkali jste si "panebože jak jsem se na tuhle blbost mohl koukat"? To jsem si říkal po shlédutí filmu Highlander.
@Drolin (25.04.2025 21:03):  Pes, který štěká, nekouše je můj nejoblíbenější film od něj po Parazitovi. A Matka a Pečeť vraha rozhodně stojí také za podívání.

Abych to zkompletoval, Snowpiercer je naprostý průměr :) Vizuálně zajímavé a vlastně i zábavné se solidní atmosférou, ale příběhově to bylo takové rozporuplné, co si tak pamatuji :) Ale třeba Mutant mi přišel jako daleko větší kravina :D
@mazar1234 (24.04.2025 23:11): Zkus (za mě) daleko lepší Pes, který štěká, nekouše a pokud si neviděl tak i Pečeť vraha s Matkou. Snowpiercera vidím podobně, o čemž svědčí mé udělené hodnocení (odpad) :)).
Hyper skalpel - (2025) - Seriál z lékařského prostředí. Podíval jsem se na první epizodu. Tempo vyprávění je dost rozvleklé, postupně se to skládá z flashbacků, v postavách se dá vyznat. Na konci vše do sebe zapadá. Má to rozhodně potenciál a patřičnou dravost.
@mazar1234 (24.04.2025 23:41): Viz můj tehdejší koment: " To nejlepší ze stylu Terryho Gilliama (toho Gilliama co natočil 12 opic) se potkává s Chan-wook Parkem (Old Boy) a je z toho fascinující, nádherně syrový, a dokonale vypointovaný sci-fi nářez s překvapivou myšlenkovou hloubkou. Místy je to spíš jak bizarní tripový úlet, to ostatně i premisou, ale i navzdory tomu - ten příběh fantasticky funguje, a to co se tam děje, wow, nevěřil jsem že na tohle má v drahém filmu s áčkovými herci ještě někdo koule. 9/10 "
Dopozeral som megasračku storočia, ten film Snowpiercer, akože mal by som si pichnúť 2 gramy fentanylu do žily za to, že som bol taký hlúpy. Na ČSFD až závratných 66????

za mňa tak max 10, absolútne debilná sračka, idem si radšej pustiť moju Guilty Pleasure menom Top Gun.
@Zero (22.04.2025 12:14): Co se uzavřenosti příběhu týče, já holt nemusím takové ty nekonečné seriály, protože bez výjimky všechny prostě jen přidávají další a další postavy, děj, a kvalita klesá.

V tomhle je hrozně super The Good Place. Sice je to relativně krátký seriál, ale jde dopředu opravdu kulometným tempem, neopakuje se, nestojí na místě a pořád se tam děje něco nového :) A je to imho co se postav týče skvěle napsané, je tam asi nejlepší "hloupá" postava, jakou jsem kdy v seriálu viděl.
@Zero (22.04.2025 12:14): Tá stráž bola len omráčená. Videl som to po vydaní, takže s tými pákami si už nepamätám, ale myslím, že by ich bolo potrebné nastaviť späť.

Čo sa týka Lumonu, sú arogantní a sebaistí vlastnou mocou a nezraniteľnosťou + severed floor má aj na môj vkus prekvapivo málo unsevered personálu, čo môže byť dané na jednej strane tým, že je to dosť projekt mimo zákona a zároveň aj tým, že sú si sebaistí.

Ber to tak, že "innie" sú v podstate ako deti, ich vedomie a tým pádom život sú krátke a ten šok byť vonku bol príliš veľký na to, aby vedeli nejak logicky reagovať oproti človeku, ktorý od narodenia v spoločnosti vyrástol a bol vychovaný.

To s tou ženou "She's alive" naozaj môže naschvál tak pôsobiť, ako si napísal, ale tak uvidíš v druhej sériii. Každopádne nemyslím si, že Mark S. mal dosť času, aby po tom zistení ešte napísal nejakú správu. Navyše ho ovládli emócie a šok. Práveže mi príde, že to je logickejšie a realistickejšie chovanie, než keď v seriáloch ľudia bez nejakého vojenského alebo tajnoagentského výcviku vedia čeliť efektívne stresu a robiť pragmatické až chladnokrvné rozhodnutia improvizovane v krátkom čase.

Ono vždy tie seriály bohužiaľ fungujú na úrovni nejakej drámy a mňa tiež v tom momente zaujali viac tie plot twisty ohľadom Helly R. a Markovej ženy.

Tak Milchik asi nenosil v office nôž na vraždenie. :D Ale to už je detail, na ktorý som aj zabudol. :D


Inak ono to má naozaj miestami niekedy pôsobiť ako taká absurdná creepy čierna komédia. Si spomeň na tanečné číslo.

Ten rozdiel niekoľkých rokov medzi sériami je, že Apple najprv čakalo na ohlasy a potom bol štrajk scenáristov a spol. Momentálne sa chystá ešte tretia séria, ktorá snáď bude posledná, aby to nebolo naťahované zbytočne. Ale vzhľadom na to, že 1. séria má 9 a 2. 10 epizód, tak mi to nepríde, že je to nekonečné.
@Tulareanus (22.04.2025 11:27):
Celý ten závěr mi přišel zvláštní. Pokud Milchick dokázal "probudit" Dylana, tak kdo v tu chvíli operoval s těma páčkama v security místnosti? Teď si nejsem jistý, jestli ten druhý týpek už nebyl mrtvý, ale i kdyby ne, teoreticky jsou potřeba dva lidi. I když, jak se pak ukázalo, Dylan to zvládl sám, a vyšší člověk s delšíma rukama by to dal ještě víc bez problémů. Tak to vypadá na solidní oversight ze strany Lumonu.

Nelogické mi přišlo, že když se ti "innie" dostali ven, nenapadlo je nechat si nějakou zprávu. Nějaké stručné písemné vysvětlení situace by bylo asi moje první myšlenka vzhledem k tomu, že jinak si zprávy předat nemůžou.

Klasicky seriálové mi přišlo "she's alive!", čímž Mark myslel svoji ženu, ale v kontextu to jeho sestra může pochopit, že její děcko není unesené, a je v pohodě. Zrovna tady by se vyloženě nabízelo napsat si zprávu ve smyslu "tvoje žena je naživu a pracuje v Lumonu, víc nevím" nebo něco takového.

A už teď tuším, že tam půjde o nějakou milostnou zápletku, kdy jeden Mark bude zamilovaný do Helly, a druhý se bude snažit zachránit svoji ženu.

Ještě mi přišlo nezáměrně směšné, jak Dylan držel ty páčky, zatímco Milchick tam nožem pižlal to lano u dveří. Asi ten nůž neměl zrovna ostrý... a vůbec ty prostřihy na strašně dramatické věci dějící se těsně předtím, než se to přepne zpátky... dosti laciné.

Co se uzavřenosti příběhu týče, já holt nemusím takové ty nekonečné seriály, protože bez výjimky všechny prostě jen přidávají další a další postavy, děj, a kvalita klesá. Čili když jsem tady viděl, že první série je z roku 2022 a druhá 2025, říkal jsem si, jestli to třeba nebudou oddělené příběhy spojené konceptem nebo tak něco.

Jinak ano, máš pravdu v tom, že některé hloupé činy se dají vysvětlit okolnostmi, a hádám, že i ta nekompetence či nedbalost Lumonu bude vysvětlená, i kdyby třeba "jen" tím, že to má působit jako situační komedie.
@Zero (21.04.2025 21:01): Ale veď je to seriál a prvá séria vôbec nepočítala s tým, že by to bol uzatvorený príbeh.
Mne práve prišlo, že na pomery seriálov dala prvá séria divákovi celkom dosť odpovedí, bez toho, aby len kopila nové a nové otázky a záhady.
btw: čo ti prišlo ako nelogické alebo hlúpe chovanie postáv? Ono čiastočne hlúpe chovanie postáv tam je aj "logické" vzhľadom na okolnosti, nevyzretosť "innies" a samozrejme sebeckosť a strach.
Tak jsem to Severance zkusil, jsem u třetího dílu a zatím velmi zajímavé. Líbí se mi ta originalita a nepředvídatelnost a jsem dost zvědavý, jak to bude pokračovat. Je to velmi plíživě znepokojivé.

Edit: Tak jsem teda před spaním prasácky bingenul první sérii, a prvotní nadšení musím trochu korigovat. Nic proti cliffhangerům, ale pokud bych to bral jako uzavřený příběh, tak jsme se toho v závěru vlastně moc nedozvěděli. Taky mi to přišlo čím dál víc "klasicky seriálové", tedy se objevovaly různé nelogičnosti a postavy se chovaly poněkud hloupě, aby byl divák více napjatý.
Za mňa je severance top seriál minimálne posledných 5 rokov aj keď beriem do úvahy drobné výhrady. Zas kúsok vopred posúva kinematografiu aj existenciálne problémy súčasnej západnej kultúry, ktoré len v druhej sérii, resp. jej druhej polovici riedi bohužiaľ bežnejšou motiváciou. Inak je to aj plné hereckých koncertov.
@Zero (20.04.2025 13:29): V posledních letech mi přišel fajn Shogun, Fallout, The Legend of Vox Machina, Harley Quinn, Arcane, Star Trek: Lower Decks, Cyberpunk: Edgerunners. Ještě mám ve watch listu Severance a Silo. To se ale musíme dokopat k zaplacení Applu.
[neexistující příspěvek]: Dexter New Blood, už byla hovadina, nejlepší jsou první tři série pak už se to opakuje ale stále je to zábava.
 Dexter: Original Sin byl vcelku hodně slušný, líbí se mi hlavní protagonista.
Já jsem nikdy žádného Dextera neviděl a mám pocit, že celá tahle seriálová kultura jde tak nějak mimo mě. Poslední, co jsem viděl a bavilo mě, je BoJack Horseman.

Naopak jsem docela znovuobjevil chození do kina. Nemám televizi a sledovat filmy na noťasu mě nebaví, ale dát si nějaké klasiky na velkém plátně, to je super. Viděl jsem takhle několik věcí od Lynche, a posledně The Graduate.
[neexistující příspěvek]: Spíš šlo o rádoby vtipnou narážku na to, že to má názvy jak hry od daných vývojářů. Neni potřeba to řešit.
Co říkáte na rozšíření univerza Dextera? Tento roku JUNE 2025 Dexter: Resurrection a oznámena 2. sezóna Dexter: Original Sin. Chci vidět jak se vypořádají se smrtí Dextera.
@samorost (18.04.2025 01:07): já teda myslel chvíli, že bude mít ty bicí nastavený na různý samply a toho Chopina bude přímo hrát na ty bicí. Škoda :-)

jinak co se týče bubeníků, nemá smysl se předhánět v technické dokonalosti. Vždycky bude nějaký lepší sedmiletý Číňan.

Kvalitní bubeník je pro mě takový, který dokáže nejlépe vystihnout to, co se má do té písničky hrát, byť by to bylo sebeprimitivnější. Ale vystihnout duši té písně. Bubny často tu písničku udělají, ale taky jí umí naprosto pohřbít a těch variant, co pod co hrát, je nekonečno.

(a jinak mám za sebou už i pár koncertů, kdy jsem hrál na bicí, ale vždycky to bylo z nouze, naposledy 14 dní nazpátek)
Když jste rozvířili bubny, tak nejlepší bubeník podle mě byl Scott Columbus z kapely Manowar. Jeho nerezové bubny (obyčejné nevydržely jeho styl hraní) se známým jménem (záměrně neuvádím, odborník ví a laik ať si vyhledá :-) ) když se rozezněly, to bylo jako když andělé zvěstovali biblickou pohromu, sestupující na pokolení lidské...
@Nix (18.04.2025 17:30):  Joey Jordison už to má chudák taky za sebou, rovněž velké eso. :c( Pokud jsme u těch extrémnějších žánrů, fascinuje mě třeba Евгений Рябченко, který to momentálně válí u Fleshgod Apocalypse. Vůbec nechápu, jak jsou tito chlapi schopni fyzicky utáhnout celý koncert, to je rugulérní sportovní výkon. :c)) Hodně originální a prostě svůj je i Женя Новиков ze Slaughter to Prevail, správné zvíře. :c)) A těch dobrých kluků jsou mraky, všichni mají můj velký respekt.
@samorost (18.04.2025 01:07): Dost dobrý, ale tu kapelu vůbec neznám:) Já osobně považuji za jednoho z nej Joeyho Jordisona a taky jelikož jsem obrovský fanda Korn tak Davida Silveriu, začátky Korn co se týče bicí jsou masterpiece :)
@MiDlo (15.04.2025 18:24): Tohle jsem viděl :-) obecně Drumeo je dost dobrý kanál, bývají tam zajímavý věci :) btw: Slyšel jsi o synovi Portnoya, že má svou kapelu Tallah? je to dost velký mazec :) a on tam na bicí opravdu válí, kořeny se nezapřou :)
Dávám pár tipů na staré filmy většinou sandálového typu.  Postupně se jimi prokousávám :D

Spartacus (1960), Ben Hur (1959), Cleopatra (1963), 10 Commandments (1953), King of Kings (1961), Golgota (Behold the Man 1935), The Story of Ruth (1960), Barabba (1961), The Sign of the Cross (1932), Andrej Rubljov (1966), King Lear (1970), Lawrence Of Arabia (1962), Romeo and Juliet (1968), Ulisse (1954), Helen of Troy (1956), Agora (2009), Iphigenia (1977), Jason and the Argonauts (1963), Solomon and Sheba (1959), The Horseman on the Roof (1995), Barry Lyndon (1975), The Legend of Mulan (animovaný 1998), The Prince of Egypt (animovaný 1998).