Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Kultura

@Paul (26.02.2017 17:39): Dokonca hral s ciernymnegrom aj v Komande, to som vobec netusil.

Ale do historie sa zapisal ako najlepsi "dostojnik pre moralku" ever a to zohladnujem aj postavu Mjr. Burnsa z MASHu :-D
The nominees are determined by members of the Golden Raspberry Foundation, who pay a fee ranging from $40 (for two people) to $500 (lifetime membership). There’s no requirement to have seen the movies first.
On tu niekto berie vážne Zlaté maliny (kde ešte nikdy nevyhrali skutočne najhoršie a menej známe filmy, lebo by to udeľovanie nikto nepozeral)?
V Hollywoodu dnes spáchali jednu z největších filmových krádeží v historii. Krotitelky duchů, které si naprosto jasně zasloužily Zlatou malinu za nejhorší film, režii, scénář, remake a za herečku v hlavní i vedlejší roli, nebyly dokonce ani nominovány byť aspoň v jedné z těchto kategorií. Sice jsem skoro žádný z vítězných filmů neviděl, ale nechce se mi věřit, že by tuhle píčovinu (ať zůstaneme u těch žen v hlavní roli) mohly vůbec překonat.
Přesně, přesně :).

Jeho hudba mi vždy zvedne náladu. Navíc zcela unikátní.
Ted jsem se dozvedel ze ten Šajmalanajan co udelal sesty smysl toci reboot serialu pribehy ze zahrobi. Prijemna novinka, na tom jsem vyrustal. :-D
@GodOfTheSick (23.02.2017 17:47): Tomu se říká využívání dostupných zdrojů a adaptabilita :).

S tvým přístupem konzervy by se žádný 89 nekonal, naopak ty by si byl bolševik a svazák první třídy. Nebo ještě lépe, byl by si nevolník na feudálově poli a nadšeně by si hájil to co ti jiní podsunou. Jako třeba to co v 90. letech všem těm naivkům.

Užíval bych si slunného počasí, konce imperialismu spolu a přátelství s SSSR a ČSSR .).
@Drolin (23.02.2017 16:28): Kdybych tě teleportoval v čase 30 let zpátky na Kubu, tak hned druhý den plaveš na gumě vstříc svobodným amerikánským břehům, protože tvoje závislost na konzumu a výdobytcích moderní imperátorské společnosti je enormní. O žádném Suzukim by jsi se nikdy nedozvěděl, protože Kastro v rámci revolučního boje na Kubě zavedl cenzuru. Tak se tady přestaň ztrapňovat a radši si vem prášek
@Kvasa (23.02.2017 16:13): Domýšlím si nyní podobně jako ty :).

Na stejnou ne, ale na tu, že inspirovali (a zvláště Castro Mandelu) v některých změnách světa a redukce imperialismu v daných regionech. V tomto směru je tedy Castro významná postava. Pokud bereš větší svobodu (v dané době) pro své lidi jako bolševismus, prosím.

A ano, Pelta, tvrdý kapitalista :). O tom jsou ty paradoxy.

@Coldplaz (23.02.2017 15:38): Ten se povedl, až tedy na lokální závěr :)).
@Drolin (23.02.2017 15:24): Nikde jsem moje vyjádření ke Castrovi nenašel. Co jsem napsal?
Jinak stavět Mandelu a Castra na stejnou úroveň? Vlastně jo, komunista jak komunista. Nechceš tam přihodit třeba Pol Pota?
Jistě jako fanoušek sešívek vím o tom, jak se nás bolševik snažil zničit. Jestli narážíš na současné majitele, tak ti napíšu, že ty fandíš klubu, který patří Peltovi. To už je lepší, zánět v patě:-) Jinak pokračuj ve všem a zároveň o ničem. Jsem ochoten ti naslouchat a poučit tě.
Vždy keď niketo povie meno Suzuki tak si spomeniem na starý vtip:

Prvý školský deň na americkej strednej škole predstavuje učiteľka nového žiaka, Sakira Suzukiho z Japonska.
Hodina začína a učiteľka sa pýta: "Uvidíme, kto ovláda kultúrnu históriu Ameriky? Kto povedal:Dajte mi slobodu, alebo ma zabite?"
Hrobové ticho v triede, len Suzuki zdvihne ruku: "Patrick Henry, 1775 vo Philadelphii."
"Výborne Suzuki, a kto povedal: Štát je národ a národ nesmie zhynúť?" Suzuki sa postaví: "Abraham Lincoln, 1863 vo Washingtone".
Učiteľka sa pozrie na žiakov a vraví: "Hanbím sa za Vás, Suzuki je Japonec a pozná americkú históriu lepšie, než vy!"
Zozadu sa ozvetichý hlas: "Bozaj nás v riť, zasratý Japončík!"
"Kto topovedal?" zvolá učiteľka.
Suzuki bez vyzvania odpovedá: "Generál McArthur, 1942 v Guadalcanale a Lee Iaccoca v 1982 pri valnom zhromaždení firmy Chrysler".
Trieda je celkom ticho len vzadu sa ozve: "Je mi z toho na grcanie!"
Učiteľka kričí: "Kto to bol?!?"
Suzuki odpovedá okamžite: "George Bush senior japonskému premiérovi Tanakovi v priebehu obeda, Tokio 1991".
Jeden zo študentov sa postaví a otrávene povie: "Môžeš mi vyfajčiť!"
Učiteľka hystericky: "A dosť! Čo to má znamenať?"
Suzuki bez mihnutia oka: "Bill Clinton Monike Lewinskej, 1997 vo Washingtone, Oválna pracovňa Bieleho domu".
Ďalší zo študentov vstane a zreve: "Suzuki je hromada sračiek!"
A Suzuki opäť v pohode: "Valentino Rossi pri Veľkej cene motocyklov, Brazília 2002".
Celá trieda prepadne hystérii, učiteľka upadá do zúfalstva, plieska dlaňou po katedre, dvere sa otvoria, vojde riaditeľ a kričí: "Kurva, taký bordel som ešte nevidel!!!"
A Suzuki viac-menej pre seba: "Poslanec Fico ministrovi financií Miklošovi pri schvaľovaní štátneho rozpočtu, Bratislava 2005".
Tak tu máme čtvrtý den bolševických provokací. Já pořád tajně doufám, že jenom trolí.
Jinak ten výraz radosti v očích mého kubánského spolupracovníka, po castrově smrti, mluví za vše.
@Richmond (23.02.2017 14:25): @90210 (23.02.2017 14:01): Nejlepší je rozhodně Boys Don't Cry. V Rocksmith jsem to svého času zvládl docela obstojně zahrát.
@Richmond (23.02.2017 13:15): Co od nich mas nejradsi? Ja je posloucham odmalicka, cumel jsem na MTV, kde me zaujal klip na Close to Me, otec mel nahrany na kazete Head on the Door a Wish, pote na moje nalehani od nekoho prehral na dalsi kazety Faith a Pornography a nakonec jsem dostal k Vanocum CD s vyberovkou Standing on the Beach. To mi bylo asi 10 le a posloucham je dodnes, mam od nich vsechno, ale od Bloodflowers dal uz me moc neberou.
@Drolin (23.02.2017 12:06): To, že dokázal přežít stovky atentátů jako svědčí o tom, že svou práci dělal dobře? Podle mě měl spíš dobrou ochranku a atentátníci to neměli moc promyšlené. A proč na něj ty atentáty byly, když to byl takový bojovník za svobodu? Řád bílého lva dostal od komunistů a po něm třeba taky Kaddáfí. Před válkou ho dostal i Mussolini, takže bych to v tomto kontextu nebral jako nějaké důležité ocenění. Nebo snad Kaddáfího a Mussoliniho považuješ taky za bojovníky za svobodu? Významný člověk 20. století to byl určitě, ale ne v tom pozitivním smyslu.
Ježiš, ja som si fakt myslel, že to presvedčenie "disko, pop a mainstream fuj, ja hĺbam v skutočnom umení!" človeka prejde, keď už nemá pätnásť. Ale zjavne sa to u niektorých drží, no.

Yep, a Prince bol mmch. jeden z najfantastickejších gitaristov, ktorí kráčali po tejto planéte. To sólo na konci, to sólo na konci...
https://www.youtube.com/watch?v=6SFNW5F8K9Y
@90210 (23.02.2017 12:12): V jistých kruzích je předností neznat Bowieho a Prince... :)).

Chameleoni diskoték tak. Aneb vulgární estetiky 80. let, křiklavé a pompézní, lacině na smysly útočící vjemy!

Já jako správný intelektuál se věnuji četbe Tanizakiho románů, vzpomínám na začátek 20. století v Japonsku a poslouchám při tom Tóru Takemicua.
@Jumas (23.02.2017 11:54): A člověk co zvládl přežít stovky atentátů, plus bojovník za svobodu a lepší svět. O čemž svědčí řád bílého lva nebo ocenění Mandelou. Určitě jeden z těch velmi významných lidí 20. století, a v tom pozitivním smyslu. Tedy pokud nevěříš propagandě.

@90210 (23.02.2017 11:55): No... popkulturu přenechám ostatním :)).

Ač spojení Prince a kultura (v jakékoliv formě) jde proti mým smyslům.