Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Všeobecně o hrách

@Charllize (19.08.2022 08:03): Neměl, jen to náhodně generovalo žoldáky. V tom systému od Warneru docházelo fakt k zajímavým zápletkám, třeba ork, co hráče porazil vícekrát byl pak naprosto naboostovanej a taky mezi nimy byly různé vazby.
A co takhle vytvořit rovnou celý žánr deskové hry? Kdybych vytvářel profil třeba hrám Takenoko, Jaipur, Kartografové nebo Ganz Schön Clever, vůbec bych nevěděl, do jakého žánru je zařadit. Vždyť jenom na PC těch her už existuje hodně přes sto.
Tohle je otázka spíše pro adminy. S ohledem na to, že jen na Androidu je kolem stovky adaptací deskových a karetních her a další neustále vznikají (a to ani nemluvím o Steamu), nemělo by smysl přidat třeba do žánru strategických her podžánr deskové hry?

Uznávám, že Twilight Struggle nebo Small World jsou skutečně tahové strategie, ale když je do tohoto žánru zářezena deckbuildingová karetní hra Star Realms nebo ameritrash v té nejčistší podobě Talisman, tak si zkrátka na stránce s popisem hry říkám, jestli to není jen nějaký vtip, protože Talisman má do strategie opravdu velmi daleko.
@TombSpirit (03.08.2022 22:21): Mají tam i n64 ne?
Ale fajn ze jsi spokojený, plno lidi na to předplatné nadává a žijí v představě ze by tam měl být day one nový Mário :)
A myslel jsem to tak ze N rádo potira emu scénu :)
Phil s Jimem se můžou vzít za ruce a jít skočit z mostu :)
https://www.konzolista.cz/clanky/novinka ... zoli-nintendo-switch

Mario Kart to brzy dotáhne na 50 milionu prodanych kusu. A to prakticky pořad za plnou cenu. Ve slevach se málokdy dostane pod 1000 Kč digitálně a krabicovky stojí plus minus pořad stejne jak při vydání. Mám dojem ze jen tahle jedna hra výdělkem porazí celoroční produkci her u Sony a MS :)
Tak jsem koukal na playthrough VIce City Stories, sám teď hraju Vice City a musím říct, že Lance je jedna z mých nejméně oblíbených postav ve hrách... těsně za ním je Rosh Penin z Jedi Academy :D
@Artran (29.07.2022 21:00): Order of Battle můžu doporčit všemi deseti! Sice jsem "jen" dohrál celou kampň v Pacificu (i když mám pocit, že tam zbývajíc nějaká DLC - Tarawa apod.) a nesmírně jsem si tu užíval.
@Rapier (29.07.2022 20:56): Order of Battle má lépe zpracované zásobování i systém letišť a letadel. Nicméně mám pocit, že vývojáři Panzer Corps II teď chtěli (nebo už vydali?) nějaké dlc, které se týká tichomořského válčiště a to zásobování kvůli tomu chtěli nějak prohloubit, tudíž ty mé výtky už nemusí platit. Nevím.
@Rapier (29.07.2022 20:50): Jak jsem uváděl v komentáři, tak mi Order of Battle sedl více jak Panzer Corps (který má imo tu obrovskou výhodu, že navazuje na známou sérii). Ale může to být pochopitelně individuální. Nicméně jsem nevěděl, že Panzer Corps je v základu také free to play tutoriál + dokupovatelné kampaně. Na konzolích si tyhle strategie vůbec nedokážu představit.
@Jumas (29.07.2022 17:42): No ono je to zvláštní i v tom, že jim to zbytečně snižuje hodnocení na Steamu, protože dost negativních recenzí je od hráčů, kteří si hru stáhli v domnění, že je free to play, pak zjistí, že je to jen tutoriál, že musí za kampaně platit a jsou naštvaní. Ty kampaně jako dlc jsou jinak ale solidní. Je to vždy tak minimálně 30+ hodin hraní, takže to není nějaký podvod.
@Artran (29.07.2022 16:10): Jo to má ty čepičácký DLC, jak jednou byly na hlavní stránce DH :) Někdy jsou ty obchodní modely nepochopitelné. Dobré mi to přijde řešené třeba v případě epizodických her, kde je free první epizoda, a když se líbí, dokoupíš si zbytek.
@Cobot (29.07.2022 13:04): Je to tak, jak píšou tady kolegové. Já jsem celkem ujetý na čistotu coverů ve své knihovně, takže mě tohle už dlouho dost rozčilovalo. Např. moje hra s maximálně odehraným časem (takže na ní furt koukám) má na svém coveru půlkou text "now free" a je "now free" už asi pět let. A to pomíjím fakt, že free ani není. Musejí se kupovat DLC.