Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Všeobecně o hrách

Existuje nějaká stránka, která čekuje všechny vycházející hry v následujícím časovém období, kde jen kliknu a uvidím co mě tento týden čeká?
@orromis (03.12.2018 08:18): Ok, napiš. Ségra to o víkendu zkoušela a prý ji to přišlo dobrý, porovnatelný s Vive.
A za 6500 už je to akceptovatelná cena. Na PS4 se mimo občasnou exkluzi práší, tak by se dala trochu víc využít takhle.
@Paul (02.12.2018 20:33): Má jí kamarád a nebyl nadšený. Já si to od něj asi budu půjčovat, protože chci zkusit Beat Saber (a přítelkyně chce Just Dance na což je dobré mít tu Move kameru nebo jak se to jmenuje). Můžu pak poreferovat až to vyzkouším a jestli se rozhodnu si koupit vlastní...
@FildasCZ (02.12.2018 14:39): Mě to pak přišlo poněkud práznější a to DLC to částečně řeší, přidává eventy, craftění (z těch kožek a zubů a tak monster a jestli tě bavila základní hra, tak to rozhodně stojí za to.
@valcik (01.12.2018 16:04): Mě spíš šokuje, že něco takového, nebo ještě výrazně lepšího (90/10) už dávno nefunguje, vždyť tohle je standard ve financích už hodně dlouho. Očividně je možné v praktickém monopolu protlačit skoro cokoliv.
Gaben chce presvedčiť veľké ryby, aby si nezakladali vlastné distribučné siete a vrátili sa k nemu, bojí sa že nezarobí na svoje štvorhektárové saténové slipy.
Oh wow, změny na steamu

Starting from October 1, 2018 (i.e. revenues prior to that date are not included), when a game makes over $10 million on Steam, the revenue share for that application will adjust to 75%/25% on earnings beyond $10M. At $50 million, the revenue share will adjust to 80%/20% on earnings beyond $50M. Revenue includes game packages, DLC, in-game sales, and Community Marketplace game fees.

Pozitivní změna pro developery.

We’ve also made a change to the agreement regarding confidentiality of your sales data. We frequently get questions from partners who want to talk with other developersthird parties or publicly about the sales of their games on Steam. We've heard you, and we're updating the confidentiality provisions to make it clear that the partner can share sales data about their game as they see fit.

Kéž by to znamenalo oživení SteamSpy.
@Cobot (30.11.2018 18:16): Ano, existují, bez toho ani ránu. :c)

PSprices
PS Deals

Ohledně češtin platí, že prakticky všechny hry, které obsahují českou lokalizaci na blu-ray discích, jsou v češtině i ve verzích zakoupených na českém PS Store. Na stránkách v profilech jednotlivých her čeština mezi ostatními jazyky uvedena není, to je ale pouze dlouhodobý šlendrián tvůrců obchodu. V podstatě vše, co se týká češtin na Playstationu, je jeden velký bordel, přičemž řešení by existovala, jen chtít. Jinak přímo na PS stránkách je k nalezení seznam her v češtině, nakolik je ale aktuální, to netuším. Rovněž doporučuji sledovat FB profil Čeština ve videohrách, zde se dané problematice poměrně slušně věnují.
Existuje nějakej isthereanydeal.com pro PS4 hry?

Na PS stroru jsou nějaký slevy a ceny nejsou kupodivu vůbec špatné. Třeba Bloodborne Goty za 399,- což asi jde. Ale právě nevím a rád bych si to ověřil kolik to stálo v minulosti. Některý věci chci mít digitálně. Ten návrat k přehazování disků mě moc nebaví.

A ještě jedne dotaz. Jak je to s českými verzemi? Třeba krabiccovka kolekce Uncharted 1-3 se prodává s českými titulky ale verze na PS storu české titulky v popisu nemá.
@Charllize (25.11.2018 14:41): ty asi musíš být novodobý Einstein. Jistě, narodil jsem se léta páně 1899, shodou okolností stejný rok, kdy se odehrává nulaprocentní Red Dead Redemption 2. Již něco pamatuji. Další pokus vniveč!

@Cobot (25.11.2018 14:45): je to nesmyslné. Když už to Valve pořádá, tak by si mohli ohlídat, aby pro hru roku 2018 nešlo volit (opět) třetího Zaklínače a pro nejlepší VR hru roku první Fallout z 97mého. Ale to bychom chtěli po Valve moc.
To jsem zvědavěj na ty oceněné hry roku na steamu. Na jednu stranu je fajn dát všem možnost nominovat cokoliv, ale na druhou stranu to může hodit dost divný výsledky.
Please note that you can not receive your activation keys if your primary Paypal e-mail is different than your Allyouplay account e-mail. If you use a Paypal account that doesn't match with this criteria, your payment will go through but activation keys will not be delivered. We will refund your order afterwards.

Co to je za klauni? O.o
Jak tu občas čtu diskuze tak mi přijde že jediný srovnatelný s Toddem Howárdem v množství mletí konin je Mr. Charlize aka jejich placený poskok (jinak si to nedokážu vysvětlit, ale astroturfing je běžná věc)
@SilentWolf (23.11.2018 09:37): par tech jejich videi jsem videl, a jak to tak byva u lidi jejich veku neco je fajn a neco stoji uplne za hovno, fajn je kdyz si tam treba pozvou Fuku a ten mluvi a oni mlci, a za hovno stoji kdyz se cokoliv snazi delat sami :)

PS: ted jsem videl tu jejich seriozni rozmluvi o F76, o polovine mechanik hry blaboli blbiny (vubec to tak nefunguje nebo neni) dalsi radsi nezminuje vubec a jen se vozi na skejtu po te dalnici co internet ohledne F76 vytvoril. Ok, sem tam maji zablesky toho jake to skutecne je, je videt ze uz pomalu tusi, ale stale nevedi:)
@Cobot (23.11.2018 15:00): Vždyť jo. Taky mám na toustru cca 20 her, a to tam jsou i slabší kousky typu infamous/order nebo odpad Killzone. Víc exkluzivit ty firmy za generaci nevyprdnou. Ale pár z nich je tak dobrejch (Naughty Dog, Santa Monica), že se to vyplatí.
Mě teda ceny v PS storu připadaj šílený. A to i věci ve slevě. Porovnával jsem to s krabicovkama i bazarovejma a pochybuju, že US účet bude nějak zásadně lepší.

Obecně mě teda nabídka exkluzivek v PS storu připadá dost chudá. Co jsem tak počítal, tak si na PS zahraju tak max dvacet her + co vyjde. Demoverzí je jen pár a free obsah taky nic moc. Zbytek je pro mě lepší na PC. A to jsem tu konzoli koupil v na konci cyklu a moc se toho už asi čekat nedá.

Nicméně na konzole mi to asi názor poupravilo. Koupě zatím i tak nelituju, ale primární platfornou se to u mě nestane.