Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Všeobecně o hrách

@Kwoky (05.01.2018 09:25): Si to vytrhol z kontextu. Keby si to čítal normálne, tak v odstavci nad tým máš vysvetlené, ako to myslel:

The role of the state and the media is in providing the ‘correct frame’ for navigating the ambiguity of the everyday, postmodern labyrinth of reality, “[s]uch is the aestheticizing of politics, as practiced by fascism. Communism replies by politicizing art”
@Rapier (05.01.2018 08:33): Jako podpásovku bych to vysloveně nevnímal, jelikož pravidla jsou známa dopředu a záleží jen na zákaznících, zda na ně přistoupí, či nikoli. Jiná věc pak je, že bych si samozřejmě rovněž přál, aby tato služba vypadala jinak a hry člověku zůstávaly jednou provždy. Nejvíc mi ovšem vadí to, že staženou hru v rámci PS plus si už po dobu členství nemůžeš v digitální formě koupit. Někdy je třeba hra, kterou bych chtěl vlastnit, právě v akci za výhodnou cenu a pokud ji už máš v knihovně, máš smůlu a nepořídíš ji. Takže, až mi jednou skončí plusko, budu muset u dané hry čekat na další slevu, nebo si ji pořídit za plnou cenu. Ale tak zatím mám zaplaceno PS+ do roku 2020 a pak se uvidí. ;c)

@Charllize (05.01.2018 09:53): Jasně, souhlasím, proto jsem taky ono slovo zdarma dal do uvozovek. Osobně prostě plusko vnímám jako půjčovnu a i v této podobě se mi to vyplácí. Jsme na ty hry doma čtyři, takže „spotřeba” her je poměrně velká. Navíc je třeba zmínit i PS+ slevy na nákup her (třeba teď jsem bral pro děcka „Skylar & Plux: Adventure On Clover Island” za 82,- Kč) a samozřejmě online služby, z nichž tedy já osobně využívám především cloudové úložiště pro sejvy.
@samorost (05.01.2018 00:22): jen bych doplnil ze bych tomu nerikal hry zdarma ale hry zapujcene. Ja osobne ps plus nemam a asi ani nikdy mit nebudu. Nejake mmo bych hral spis na pc a ty jejich co mi pujci si muzou nechat rovnou:)
Jedine co bych obcas vyuzil jsou slevy pro cleny ps plus. Ale jelikoz slevy byvaji i normalne taky by to nebyla zadna velka vyhra.
Museli by prihodit neco zajimavejsiho aby me donutily to platit. Jsem zvedav kdy podobnou sluzbu zavede treba steam. Uplne gabena vidim jak se cele dny drbe na pupku a vymysli jak to zaridit kdyz uz je to vzasade standart na konzolich:)
@PRIVATE MARTIN (05.01.2018 08:35): já vím, právě jsem si Xbox Gold na 1 měsíc za 20 Kč koupil. :) Zbývaly ještě 3 hod do konce akce. :)

@Crash (05.01.2018 08:35): tak mám tam řadu dobrých her ale uznávám, že PC má také své výhody, co si budeme nalhávat ale Crashi, třeba ten TES Oblivion upscalovaný do 1080p vypadá na konzoli moc dobře, a pak dívat se na velkou TV je krapet jiný zážitek než to bastit na notebooku nebo 24" LCD. :)

Tohle vše mě čeká:
Gears of Wars 1-4 + jeden samostatný díl
Halo 1-4 (ještě si ho musím vyzvednout v Elektro Worldu), časem koupím 5 díl.
Forza Horizont 2
Forza Horizont 3
Forza Motorsport 6
NHL 17
FIFA 17
TES Oblivion
Red Death Redemption
@Bellerofontes (05.01.2018 02:36): Možná bych si to i přečetl, ale to by poslední odstavec nesměl začínat tak, jak začíná:

Perhaps it is time to rediscover the notion of Communism as a counter-political outlook rather than an economic one

WTF?
@PRIVATE MARTIN (04.01.2018 23:54): no já to asi vzdám a ty datadisky kupovat nebudu, když MS nechce moje peníze. :) Alespoň teď víš jak na to. Přišel jsem na to jakmile jsem si pročetl důkladně tento článek a diskuzi pod ním Nakupování na XBOX LIVE

@samorost (05.01.2018 00:22): tak to je tak trochu podpásovka na zákazníka. Kdyby ty hry zůstaly v knihovně bez ohledu na to, že máš nebo nemáš zaplaceno tu online službu bych to chápal, protože jsi ty hry získal v té době ale takto... :( Já si tak do herní výzvy chtěl dát adventure Layers of Fear, s tím, že ji mám v knihovně ale ona mi samozřejmě stejně jako Project Cars 1 nejde spustit, protože nemám Gold.
Pro ty, kdo mají účet na portálu Desura, který zbanktrotoval - zjistil jsem, že jsou stránky funkční, takže si můžete stáhnout své DRM free downloady. Zdá se že fungují i nákupy.
Aplikace nefunguje - stáhnout se nedá
@Rapier (04.01.2018 22:24): Ano, na PS to funguje stejně. Dokud platíš PS plus, máš hry stažené „zdarma” dostupné, jakmile ti členství vyprší, hry se zablokují. Po obnovení PS plus se všechny hry opět v knihovně objeví, přičemž pauza může být tuším maximálně půl roku, jinak o stažené hry přijdeš úplně. Pro hry kupované na US PS storu si musíš založit na PS4 zvlášť účet a platíš je nabíjením PS peněženky zakoupenými kupóny (Amazon etc.). Osobně na to dlabu, nijak zvlášť se to v poslední době nevyplácí, navíc pak bývají potíže s přikoupenými DLC, pokud nejsou pro stejný region, jako samotná hra.
@Rapier (04.01.2018 22:24): Tie regionálne obmedzenia sú svinstvo. Najskôr ma navnadia, že si môžem na novej konzole zahrať Black, aby som vzápätí zistil, že u nás ho nejde kúpiť. Za toto by som strieľal.
A Sony, pokiaľ viem, to majú tak isto. Hry z PS+ môžeš hrať len keď máš aktívne členstvo, pokiaľ viem. Zaujímavé, že hry ku Goldu na X360 si môžeš inštalovať a hrať kedykoľvek.
Nákupy na www.xbox.com
Tak jsem zjistil, že nakoupit něco na US store není tak easy jak se zdá. Protože pokud máte kreditní nebo debetní kartu vydanou v CR, tak máte smůlu (tato nabídka není určená pro Váš region). Zemi prostě nezměníte, protože je pevně svázaná s vydanou bankovní kartou. Takže nezbývá než si nakoupit herní měnu pro US trh.

EDIT: taky mě nepříjemně překvapilo, že pokud jsem hru dostal v rámi Xbox Gold členství zadarmo, tak když ho teď nemám zaplacený (to členství), nelze hry spustit. :) Takže ty hry nejsou tak úplně "zadarmo". To by mě zajímalo zdali je tentýž problém i u SONY.
@Zx Atari 500 (03.01.2018 19:03): Nejspíš ano, ale G2A je myslím jedna z největších, a určitě nejdrzejších. "Omlouvat" se nemusíš, nahodil jsem to jen jako nápad (co si myslí "Steam" je řekl bych dost těžké hádat - jejich politika je někdy dost zvláštní) :) Každopádně uznávám, že fakt hloupý nápad (ehm). Snad přidají CZK v další vlně.

Podle jednoho průzkumu (netuším, jak relevantní) je Polsko v tržbách někde mezi KSA a Íránem (WTF?), takže relativně zajímavá oblast.
@Zx Atari 500 (03.01.2018 14:12): Spíš berou (asi i oprávněně) Polsko jako trochu horší Rusko - koneckonců je to jeden z hlavních šiřitelů šedých (až kradených) prodejů (G2A a všechny jejich "pobočky"), o warezu nemluvě, takže bych to viděl na klasickou snahu o konkurenční boj proti pirátům a šedivkám.
Polaci po te, co maji na steamu misto eura jejich zloty,tak jim ceny spadly v prumeru o cca 20%....

Neskutecna zlodejna co predvadi Valve s tema EU cenama. Snad tam nekdy bude i czk,jenze to by chtelo nejakej tlak od zakazniku.

@Chuck (03.01.2018 10:04): ten je oproti stalkerovi pohoda. Celkove mi stalker serie prijde jako to nejhororovejsi co existuje. Nevim jestli Datastor nejak upravoval tmu, ale spadnout v noci omylem do jeskyni v Call of Pripyat pri obycejnem behu loukou bylo peklo. Do toho tunely, neviditelne anomalie a ZVUKY zbrani ktere s modem zneji jako vystrely a ne jak pojidani bramburek.
Možná to řada z vás zažívá běžně, ale představte si, že jste na chalupě, barák je kromě vás prázdný, za zády praská oheň v krbovkách, máte čerstvě zalitého turka a hrajete hru. A je jen na vás, jestli budete hrát hodinu, dvě nebo až pozdě do noci, protože je to všechno jen a jen na vás a vaší náladě. Tak přesně tohle momentálně zažívám já. ;-)
@SilentWolf (02.01.2018 20:19): Čeká mě toto, tedy teoreticky... :).

nové:
- Zero Escape: Virtue's Last Reward a Zero Escape: Zero Time Dilemma
- Danganronpa: Trigger Happy Havoc
- Phoenix Wright: Ace Attorney (NDS)
- Ghost Trick: Phantom Detective (NDS)
- Rule of Rose (PS2)
- Metal Gear Solid V: The Phantom Pain
- Pillars of Eternity
- Okami
- Persona 3: FES (PS2) a Shin Megami Tensei: Lucifer's Call (PS2)
- The Legend of Zelda: The Wind Waker (NGC)
- Divinity: Original Sin
- Sleeping Dogs

starší:
- Ultima VII: Part Two - Serpent Isle
- Moon: Remix RPG Adventure (PSX)
- Final Fantasy IV a Final Fantasy IX
- Parasite Eve
- Frederik Pohl's Gateway a Gateway 2: Homeworld
- The Space Bar
- Ambermoon (Amiga)
- Suikoden II
- Dungeon Master: Return to Chaos


Reálně tak tři až šest her, hlavně tedy hraní Tormentu, Thimble a Dishonored 2.
@SilentWolf (02.01.2018 20:19): Z hier, ktoré majú vyjsť v 2018, by som si veľmi rád zahral Pillars of Eternity 2, ktoré som backoval a Metro: Exodus. Ostatné hry kľudne počkajú.

Tento rok by som sa už konečne rád povenoval nejakým strategickým hrám, ktoré som zatiaľ odkladal s tým, že "určite je to super, ale nemám teraz na to toľko času, koľko by som chcel". Tohto viac času som radšej obetoval RPGčkám, je ale dosť pravdepodobné, že RPG to aj tento rok vyhrajú u mňa nad stratégiami, čo sa týka dlhých hier. Aj keď tých "must-play" už nemám vo výhľade tak veľa.

Ak rátam za resty len hry, ktoré mám na Steame a ešte som ich ani nehral, tak je tam okolo 180 restov...
Resty, ktoré by som si tento rok rád zahral/dohral sú: Darkest Dungeon, Fallout: New Vegas, Might & Magic X, Renowned Explorers, Civilization 5, Stellaris, Total War: Warhammer, Valkyria Chronicles, Wasteland 2, X-COM + datadisk... je toho fakt veľa.

Výpredaje boli tento rok chvalabohu smutnejšie/nudnejšie = moc som nekúpil/moc som neminul.
Nakoniec som vzal len Life Is Strange: Before the Storm, na ktorý som sa po LIS celkom tešil a ešte dve menšie hry Soul Gambler a Virginia, ktoré by mohli prekvapiť.

@SilentWolf (02.01.2018 20:19): no po roce 2016, kdy jsem hrál hojně a splnil i výzvu, přišel útlum. Respektive hrál jsem celkem dost (pár hodin týdně), ale jen jednu hru (Zaklínač 3), což jsem si náležitě užil.

Na resty asi moc nehraju. Rád bych se dostal k Deus Ex (Give Me Deus Ex mod), na PS bude nový díl zdarma, mám ještě MGS5 a Horizon. A s kamarádem hraju Tom Clancys Wildlands. Letos fakt nemám velké plány. Jen bych rád dohrál Ugrovu hru.
Jak vypadá vaše zhodnocení minulého roku (resty) a co vás čeká v následujících měsících? (kraj roku - do března).

Já ve výprodejích koupil "Fallout 4", "I have no mouth and I must scream" a "War of the Chosen" pro XCOM2.

Resty z minulého roku mám velké - chci dohrát Horizon Zero Dawn, Personu 5, AC: Origins, Dragons Dogma. Všude jsem za půlkou. Dále rozehrát a dohrát Divinity Original Sin 2. A možná Nier abych viděl všechny ty konce.

Letos by nové hry vycházet nemusely - už teď mě to straší. Ale teda z kraje roku bude ten Kingdom Come: Deliverance - tak uvidíme. A určitě si dám kampaň za Tomb Kings ve Warhammer Total War 2.

Vampyru věštím odklad na podzim a budu za něj rád.
@Charllize (31.12.2017 01:49): Ze to nejsou hry pro tebe je uplne jedno. Neznamena to, ze ostatni maj ruzove bryle. Jenze to je prece prave ten nadhled. Novy Mario ma ode me hodnoceni 8/10, ale chapu, ze pro nekoho to je za deset. Vypada pekne, zni pekne a je videt, ze pri vyvoji nekdo opravdu nad tou hrou premyslel a odvedl dobrou praci. Persone 5 jsem dal deset, ale sedmicka by mohla byt take adekvatni z jisteho pohledu.

Sto nebo 250hodin uz vlastne neni takovy rozdil. Vydrzi hodne dlouho :)
@Solidor (31.12.2017 01:39): myslel jsem ze by delali hry pro playstation, nemuselo by to byt nutne primo pod Sony, i kdyz dle meho nazoru by to bylo asi nejlepsi reseni.

Zeldy, Mario a Pokemoni nejsou nic pro me. Novej Dragon Quest samo budu hrat na PS4. Teoreticky je sance ze by Monolith mohl vyplodit nekdy ke konci cyklu Switche jeste jedny Xenoblady a Atlus nejaky dalsi SMT pripadne nejaky spinoff z te serie. Ale to je uz cista fantazie:)

Take bych se nezlobil za Etrian Odyssey.

Jen sto hodin? No nastesti jsem koukal na howlongtobeat a complet to zabere 250+ ty XC2, sice asi o sto min nez Xeno X ale vsechno co je nad 200 hodin povazuju za silne dostacujici :)
@Charllize (31.12.2017 00:58): Tři stohodinová RPG jsou ti málo? :)

Navíc se dá očekávat, že na Switch se posupně přesunou všechny série Nintenda. Plus Mario, Zeldy, Pokémoni, Phoenix Wright a další. Asi se časem objeví i virtual console na starší hry. Zatím to vypadá leště solidní zástup ostatních studií. Pokud si Nintendo udrží tempo, tak bych průměrnému hráči Switch skoro doporučil i spíš, než PS4.

Monolith pod Sony? To už radši Square. Co Soňáci vedou nad Microsoftem, tak mě jejich přístupem začínají pít krev.

@Solidor (31.12.2017 00:43): tak FF13 jsme uz resily pred casem, a shodli se na tom ze se neshodnem.)

A se Switchem to je slozite. proste bych mel vetsi radost kdyby ta konzole byla vic podle mych predstav. A vic bych ji vyuzival. Xeno serii mam rad, ale uz od doby kdy ji presunuli na NIntendo remcam, protoze pro me by bylo lepsi kdyby zustala u konzoli od Sony. Na nintendu vzdycky jsou tak dve tri hry co si chci zahrat a kupovat kvuli nim konzoli je otrava. Koukal jsme na lineup rpg pro switch a bude zase to same. Xeno, SMT a Fire Emblem. Opet tak tri hry a konzole pak bude dobra jen na to abych z ni utiral prach.

Co jsme koukal na hru samotnou tak se mi libi. Ale min nez Xeno X. Tam jsem byl natesenej uz od roku 2013 a prvniho traileru. U XC2 me prvni trailer zklamal, se slovy..co to jako je? proste samy nepekny veci. Gameplaye me trochu uklidnily a asi by to bylo ok, takze ke koupi hry uz moc vyhrad nemam. Ovsem ten Switch..to je proste problem:)
@Charllize (31.12.2017 00:09): To má být nějaký nenápadný způsob, jak se vyhnout diskuzi? :)

Ale asi není moc nového, co bych ti mohl o XC2 říct. Jestli tě bavily předchozí díly, tak bude i tenhle. Jak moc si netroufnu odhadnout.
@Charllize (30.12.2017 23:30):
Nintendo se rozhodne udelat konzoli kterou nechci. Co s tim. Mam se radovat? :)
Pořád tenhle argument nechápu. Tak kupuješ si tu konzoli kvůli konzoli nebo hrám?

Ja to tusil ze to bude na 4k televizi mazanice. Sakra, to ti to ni trochu nevadi? Dyt to mohlo bejt lepsi:)
Dal jsi FF XIII 100% a tam mohlo být lepší úplně všechno. To není nadhled. To je dvojí metr. Máš vůbec nějakou soudnost :)

@Solidor (30.12.2017 23:10): Jen jestli to nepohrbilo spis Namco.

To je mi jasne ze Switch je unikatni konzole, ovsem ja tu unikatnost nijak nedokazu vyuzit. A jako bonus dostanu rozmazanej obraz :)

Ja mam spis nadhled nad tim nadhledem, a kdyz ho pode mnou vidim dostavam zachvaty vzteku:) Stve me to. Klidne si ten Switch muzu zitra koupit, ale proste vim ze by me ta koupe stvala. Na strane druhe je mi jasne ze by me XC2 bavilo. Je to boj. Hral jsem vsechny Xeno hry a proste Nintendo se rozhodne udelat konzoli kterou nechci. Co s tim. Mam se radovat? :)

Ja to tusil ze to bude na 4k televizi mazanice. Sakra, to ti to ni trochu nevadi? Dyt to mohlo bejt lepsi:)

A to radsi nemyslim na to ze tu krasnou sberatelku SC2 zlevnily vsude mozne pod dva tisice:)



@Kunick (30.12.2017 23:30): Bohuzel vidim blbe na blizko, takze na cteni musim mit brejle a nevim proc pri hrani na handheldu me po chvili boli oci a mota se mi hlava. Brylema to neni, spis nejaka fobie nebo jak bych to nazval.
Switch me osobne zklamal, ale obecne o zadne zklamani nejde. ta konzole je ok, ale proste pro me moc ne.
@Charllize (30.12.2017 20:29): tak to je konceptuální otázka - Civ je asi moje nejhranější serie ever - a to jsem pát let hrál WoWko a tam to šlo do tisíců hodin. Ale 6. ač já jsem hodně spokojený, tak hodně lidí nepotěšila. zatímco M+R si koupili hlavně fanoušci, takže to všudemožně chválili a tím se pověst jen znásobila.

Při tom jak tě vnímam - tzn. dospěleho člověka s pevnou pracovní dobou a s nedostatkem času-jsem spíš překvapený, že tě Switch zklamal. Ale jak sám říkáš, možna je to tím, že jsi nikdy nenašel cestu k handheldům.
každopádně tohle je zatím nejlepší diskuse s Tebou, a jsem za ni rád. Takže užíj si poslední den roku co nejlíp!