Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Všeobecně o hrách

@Zx Atari 500 (26.08.2017 23:00): Presne je to viac "Urban Legend" ako realita, napr. Kinguin ma uz daaaaavno proces, ze tomu kto preda kluc vyplatia realne peniaze az po 30 dnoch, ktore sluzia na vybavenie pripadnych storno platieb a podobnych bullshitov a to uz myslim podobne nejaky cas k tomu pristupuje aj legendarne G2A.

Osobne tento argument, ze sa tu globalne otacaju triliony intergalaktickych kreditov predajom klucov cez ukradnute kreditky povazujem za uplny bullshit blabol.
Ako mozno 5-10 rokov dozadu na tom nieco bolo ale dnes uz je to fakt zastaraly argument.
@Steve (26.08.2017 22:22): Je pretlak her,tzn vyvojari jsou radi, kdyz to udaj v bundlu. Na steamu uz je toho tolik,ze valna vetsina her proste zapadne a muze bejt i kvalitni.

A to s tema kreditkama mi pomalu zacina pripadat jako urban legend. Ono to zas neni tak easy. A tech pripadu bylo opravdu minimum. Vsechno se to musi odehravat velmi rychle a kazdej shop ma nejake kontroly,takze kdyz si nekdo nekde objedna v shopu 500 klicu nejake hry,tak to neni jen tak. Pak jsou tu direct prodeje od vyvojaru a kdyz strelej nejakymu "Incogito" zajemci tisice klicu,tak se potom nemuzou divit.
@Paul (26.08.2017 21:20): Jakože nechci říct že by u HB šlo o nějaký podvod, to ne. Spíš, že tohle prodávání her super lacině v bundlech nemá moc pozitivní vliv na zisky vývojářů. Nebo taky ne, co já vím. Jen si pamatuju některé indie vývojáře, že jim to vadilo.
@Kwoky (26.08.2017 20:39): tam nejde o rozhazování klíčů za hubičku, ale o to že se spousta klíčů na těch reseller sajtách prodává přes ukradené kreditky, popř. email scamming:

The reason that the key reseller sites hurt indies disproportionately is because the keys for the game are often purchased with stolen credit cards. When the actual holder of the card realized what happened and contacts the card company, they cancel the payments to the indie developer. However, there's often charge back fees associated with this process. So not only does the indie developer not get the money for the sale, but they have to pay a fee because of the stolen card used for the purchase.

když k tomuhle dojde, tak nejen že developer nedostane prachy, ale on ještě musí platit cizí firmě za to, že mu někdo ukradl hru. A to je ta cancer.

@Steve (26.08.2017 21:17): NE! Humble Bundle je 100% legit. Stejně tak bundle stars, GOG, Steam, Origin, Uplay, Windows Store, Gamersgate, Gamesplanet..
@Zx Atari 500 (26.08.2017 18:29): Don't buy it through any key reselling site. By doing that, you're just feeding the cancer that is leeching off this industry.

Tohle je bohužel boj s větrnými mlýny. Zákazník je rád, že to má levnější, prodejce je rád, že si něco vydělal. Jediný, kdo je tady "cancer" jsou sami vývojáři nebo vydavatelé, kteří rozhazují klíče za hubičku. Jako morálně tu výzvu chápu, ale moje spotřebitelské chování nejspíš nezmění ani trochu.
Taky se na nic chystám - původně jsem čekal na slevu, ale když hru "vydali" zdarma, tak jsem ji radši hned koupil na Steamu.
Hraje někdo závodní hry s volantem ? Docela o tom přemýšlím, protože furt není moc co hrát a tohle by mohla být "věčná" zábava ... :)
@Charllize (25.08.2017 22:46): Vyklízel si někdy barák po zemřelých předcích? Jen dalším generacím šetříme práci. Krabičky už nekupuji. Zásadně mám hry elektronicky. Dokonce i pokud je ve slevě na Gogu, Steamu atp. za dolar či dva nějaká hra, kterou už mám, tak ji občas koupím, abych nemusel napříště tahat externí dvdromku a krabičku s hrou.
Osobne kupuji v krabicich jen to, co nesezenu digitalne. Na druhe strane mam obavu, jestli to vsechno stihnu behem nekolika let dohrat, protoze nejaka zpetna kompatibilita bude s postupem casu horsi a horsi... Momentalne na mne kouka Daedalus Encounter, Paris 1313, Rome: Caesar's Will (co mi zatim nejde spustit), kompletni serie Mystu (protoze 3 ani 4 nejsou k dispozici)...
Tak jsem si procházel crpgaddictův "must play" list a zjistil jsem, že jsem z toho seznamu dohrál pouhých 7 her :( A to jsem si myslel, jakej nejsem hardcore rpg hráč :)
@Steve (25.08.2017 17:36): Papírovy krabičky mají krom základní funkce uchovávat obsah také 2 klíčové vlastnosti - poskytují estetický zážitek a naplňují majitele pocitem, který lze jen těžko srovnávat s něčím jiným. Obzvláště některé z těchto krabic jsou umělecké kousky, viď Kvaso a další?! :) A v neposlední řadě také zvyšují investiční hodnotu takového portfolia, což je příjemný bonus. Ale já jsem už ohranej apologeta, musím taky pomoct někdo mladší, neokoukanej!
@Kwoky (25.08.2017 16:37): asi málokdo si pamatuje celou hru a dokázal by i po letech rozpoznat každý kout. víceméně si já osobně pamatuju rozpoložení a historii každé hry, kterou jsem hrál, ale stejně tak mám někdy pocit, že "tady ta lokace tam tenkrát přeci nebyla!" :-) to sebou nese výhodu - druhé hraní po letech je skoro jako to první :-)
Zajímalo by mě, jestli si pamatujete příběhy a svoje zážitky při hraní všech her. Na sobě pozoruji, že si pamatuju to, co jsem hrál řekněme za posledních 5 let a pak to začíná být víc a víc mlhavé. Pak si vybavuji třeba jen pár konkrétních míst nebo scén, ale hru jako celek už ne.

Konkrétně mě to napadlo v souvislosti s HL2 a Dungeon Siege. Obě hry jsem hrál hodně, dlouho a hodně mě bavily, ale dneska už si z nich vybavuji jen útržky a vlastně už nevím, o co tam šlo.

Výjimkou jsou hry, které jsem hrál vícekrát. U těch si pamatuju i dost různých detailů. Ale třeba u Call of Duty 4 už si ze singlu pamatuju jen tutoriál a úvodní misi v ponorce.

Máte to taky tak?
@Richmond (25.08.2017 09:58): Jako zase takovej opruz to v dnešní době na plastový krabičce není, vezmu isopropanol a pořádně to rozmočím, ale s těma nálepkama na papíru jsem si taky užil svoje. :D Cenovky z bazarů na cartridgích přes etiketu jdou jedině skalpelem, velmi malým množstvím toho isopropylalkoholu a velkou trpělivostí. Člověk si pak připadá jako, jako když restaurátor odhaluje pod omítkou starou fresku. :D Na čistě papírových krabicích jsem naštěstí ještě nic nalepenýho neměl.

@montana (25.08.2017 10:12): Mohli by je dávat aspoň dozadu, třeba přes ty maďarský texty. :D
@Luďa (25.08.2017 09:21): Mají to jen Sony hry a je to strašný. Několikrát jsme lobbovali, ať to dávají na igelit a ne na krabičku, prý to nejde. Tak to aspoň přestali dávat úplně random (přes název hry, ksicht hlavního hrdiny atd.)
@Luďa (25.08.2017 09:21): Ještě horší jsou (resp. byly) nálepky na kartovnový bigboxy. To byl strašněj zločin. Z některých jsem to zkoušel dostat a dopadlo to dobře (Wizardry 1), u některých jsem to po chvilce vzdal (goldbox krabice). Za to bych dával tresty! :)
Sundáváte někdo z PS4 her takový ty bílý hnusný nálepky s neužitečnými informacemi? Nevím, jestli jsem divnej, ale hrozně mě štvou. Nechápu, proč je lepí na krabičku a ne na tu ochranou fólii, ve který je to zabalený. Jdou špatně dolů. A ještě navíc je tam kydnou na přední stranu. Všiml jsem si, že je v minulosti měly občas i PSP hry. Je to jenom specialita nějakýho českýho vydavatele? Některý hry je nemají.