Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Všeobecně o hrách

PUBG - there's some confusion around the exclusivity. Is it a console exclusive? Or is it just that you are exclusively publishing it on Xbox?

Mike Ybarra: We're publishing it on Xbox and it's a console launch exclusive. For anything else - we don't like to answer on behalf of developers, so you'd have to ask Bluehole. I've got a large portion of my team working with them to optimise it and their [Bluehole] focus is entirely on the PC and Xbox, period, to get that done. And I'm addicted to the game. [laughs]

So there's nothing to stop it launching on another platform in the future?

Mike Ybarra: You'd have to ask Bluehole.

But just to be clear, by console launch exclusive you mean timed exclusive.

Mike Ybarra: It's up to Bluehole. We're not the developer.

Sure, but I mean, you know those guys, it's coming out on your console...

Mike Ybarra: As a launch exclusive.

OK, it's a launch exclusive. I sense we're not going any further than that!

Mike Ybarra: [laughs]


*dead*
@Charllize (23.08.2017 01:35): Tak u PC jako SSD na systém postačí, když je k tomu SATA 2 TB, ale předpokládám, že to asi teď myslíš čistě na ty konzole. Já se o konzole jinak nikdy moc nezajímal, ale myslel jsem právě, že tam ty hry jsou o něco menší, když na PC se štvou s hromadou grafických nastavení, že se jim pak třeba ty textury nebudou chtít komprimovat apod. :-)

Stejně si ale myslím, že nejvíce zabírají ty hry, kde by to člověk nejméně čekal. Otevřené GTA V, tam se to dá chápat. Ale že CoD: IW zabírá ještě o 20 GB víc, to už člověk zarazí.
@CrocoRay (23.08.2017 00:39): ja mam u PS4 2TB externi disk, protoze tam jsou ty hry mnohem vetsi, pac maji vetsinou na disku vicero jazyku, na steamu a tak se ti stahne jen jeden. Treba DA:I ktera ma na PC necelych 40, tak na PS4 ma 62GB. bezna velikost PS4 her je mezi 30-60 gb, to pak takovej 500GB HDD je uplne o nicem:) A myslim ze to tak urcite do budoucna bude. 100+ GB hry jako nic:)
@Charllize (22.08.2017 23:50): Jako, pokud to bereš takhle, tak jo. Ale já ten MW pořád beru jako druhou hru, takže co se týče rekordů, tak bych těch 12 GB nepočítal :-)

Každopádně i tak u mě CoD IW samotný zabral 80 GB a vlastně to u mě byla asi největší hra. Tuším, že ještě Doom měl nějak 70 GB. Nevím, jestli ty dvě hry něco překonává nebo zatím ne. Pokud tohle začne být běžná velikost her, tak ten můj disk 1 TB jsem kupoval zbytečně a lepší koupit aspoň 4 TB. I tak si myslím, že 2 TB je dnes asi minimum. A SSD alespoň těch 500 GB.
@Charllize (22.08.2017 21:19): Takže tobě vadí, že pokud si dáš něco dobrovolně veřejné, že je to veřejné? :D Navíc ta hodnota účtu je samozřejmě úplně irelevantní věc, ty prachy za to reálně nikdo nedal, tak nevím koho by to o tobě vůbec zajímalo.
@Malignus (22.08.2017 23:17): Ne, já reagoval na Charlize na jeden příspěvek, kde psal o CoD: Infinite Warfare. Nějak jsem doufal, že si tu zkratku tady v konkrétní situaci nezamění s jinou hrou, jinak bych to raději rozepsal.
@Charllize (22.08.2017 20:39): IW a předělávka MW už jsou pro mě dvě hry. Na disku samotné IW zabíralo tak 80 GB, ale zatím i tak největší hra, s kterou jsem měl čest. Pokud něco udává 170 GB, tak je to masakr :-) I když na disku to třeba zabere "jen" 150.
@SilentWolf (22.08.2017 22:01): FF 15 je v mnoha smerech nedokoncena hra. A nejvic je to videt na dvou vecech co jsou nejvic na ocich, Svet a pribeh. Svet mel byt 2x tak velky nez je ted. A pribeh mel byt zhruba o 30 hodin delsi. Klopotnej vyvoj si holt vzal svoje. Nejlepsi je ze ta cast sveta co chybi je vlastne hotova a v te hre je, jen je nepristupna a neni v ni zadny obsah. Da se to glitchnout a muzes tam desitky hodin behat. To mega mesto Insomnia tam melo byt cely s radnou davkou obsahu. Ale i presto ze to je nedodelek je to pomerne kvalitni nedodelek. SE muze byt rad ze to dopadlo jak to dopadlo. A bohuzel neverim tomu ze to nekdy v budoucnu dokonci, to radsi pridavaji nesmyslne DLC ktere stoji za starou belu a multiplayer. Je jim ke cti ze od doby co to vyslo vylepsily a pridali plno veci, ale vsechno jsou to jen takove mensi veci. za mne je to asi nejvic promarnena sance co jsem u her zazil, ta hra mohla byt neco neskutecnyho. Tak snad priste, v SE na to maji, jen to nesmej posrat, to oni ale delaji radi. Viz prvni verze FF14 :)
@Charllize (22.08.2017 21:29): Dík za snahu, ale na to už jsem asi velká lopata.. :D mám nějakou SONY bravii a nic takového tam nevidím. Můžu měnit režimy a v nastavení obrazu si trochu hrát s ostrostí apod. Ty vlasy vypadají hezky, když se nehýbou, ale jak se pohne kamera, tak je kolem nich takové pekelné pole rozmazaných zubů. :D Ale kdyby se mi to podařilo vyřešit a bylo by to hezky ostré, asi bych byl naštvaný, že jsem to zrovna prodal. Tak to neřešme. :D Budu čekat na PC verzi.

Nikdy jsem moc nebyl přes tu grafiku a tak nechápu proč mě zrovna v tom FF XV tak irituje. Ani to, že je ta hra tak plytká mi nevadí, mě docela bavilo prostě chillovat s partou. Tak se na PC verzi aspoň těším. A pokud by nějak pořešili ty link striky aby nedocházelo z 50% k problémům s animací, tak jsem hodně šťastný, ale to chci asi moc.
@SilentWolf (22.08.2017 21:23): jeste zkus PC rezim..jestli mas samsung paradoxne se voli u zmeny nazvu kanalu, kdyz treba HDMI 1 pojmenujes PC nebo DVI, prepne se televize do rezimu monitoru. Ty PC nebo DVI se vybira ze seznamu, ne ze to pises sam:)
@Garion (22.08.2017 20:52): me u Originu slohli ucet a taky me nekdo vybilil postavy u Age of Conan, A hesla jsme mel silny dost i dalsi zabezpeceni. takze me tyhle veci spis iritujou a gaben by s tim mel neco delat:) Jsem na to silne paranoidni..
@SilentWolf (22.08.2017 20:49): ono hodne zalezi jak mas nastavenou televizi, treba u samsungu co mam je herni rezim a pak treba ty vlasy vypadaj lip nez kdyz ta televize bezi v rezimu pro filmy. Jde zapnout i PC rezim a z ty televize udelat monitor. V deafultnim TV rezimu vetsina her vypada divne..aspon u me..kazdej ma samo jinou TV:)
@mazar1234 (22.08.2017 20:48): Zalezi, co pouzivas. Vetsina tech kalkulatoru to dela tak, ze vezme aktualni castku v obchode (at uz se slevou ci bez slevy) a k tomu prida historicky nejnizsi cenu a dostanes jakesi rozpeti. Uz jsem ale videl i kalkulator, kam jsi mohl zkopirovat nakupni historii sveho uctu a u nakupu primo na Steamu ti to vyhledalo aktualni cenu v dobe nakupu.

@Charllize (22.08.2017 20:46): Tak Steam/Valve s tim nema nic spolecneho, jsou to vsechno verejne dostupne informace, kazdej si s tim muze delat, co se mu zlibi.
Ono vie vlastne niekto 100% naisto ako to reálne funguje?

Tým myslím, že či to zaznamenáva reálne čiastky ktoré kto utratil v danom momente, čo je ale nereálne kvôli aktivácii reseller kľúčov, čiže toto je určite nemožné sledovať.

Alebo to iba spočíta hodnotu vlastnených hier podľa aktuálnej hodnoty v danom momente (bez prípadnej % zľavy) takže sa to neustále dynamicky mení podľa toho ako sa mení reálna základná cena hry na trhu (ktorá sa postupom času reálne mení u miliardy hier).

Prípadne to môže nahodiť cenu aktivovaného reseller kľúča v danom momente a ten zaznamená do logu bez ohľadu na to koľko za ten kľúč človek zaplatil.

Osobne som to neštudoval, takže neviem ale ak tu je niekto kto to študoval bol by som rád za info.
@Garion (22.08.2017 20:41): neofiko at si kazdej dela co chce, ale to ze nekdo ofiko provozuje nastroj kterej to do vteriny spocita se mi nelibi. Ale mas pravdu, nastesti tomu jde pomerne snadno zabranit. takze o nic nejde.
@Charllize (22.08.2017 20:33): A jakej je rozdil v tom, kdyz ti nekdo vleze na profil, zkopiruje si seznam her, ktere mas, a na Steamu si rucne najde, kolik co stoji? Uplne nechapu tvoje rozhorceni. Pokud ti to tak moc vadi, dej si profil privatni a hotovo, ale to uz jsi zminoval, takze fakt nevim, o co ti jde.
@Garion (22.08.2017 20:31): jasne takze kazdy kdo zna URL mojeho profilu si to muze zjistit (neni to nic tezkyho)..to je fakt super. A ty data to sbira, od tech lidi co tam zadali a ne nutne to museli bejt uzivatele..nelibi se mi to ani trochu.
Ted jsme si vysmiroval jednoho z vas tady, urcite by byl stestim bez sebe ze vim kolik utraci za hry...neskutecna kravina.
Me by spis zajimalo jak je mozny ze nejaka third party website muze takhle sbirat data uzivatelu a vyhodit cenu neciho uctu, prijde mi to krapet ujety. jako ja o Steamu nikdy nemel valny mineni, ale soukromi uzivatelu je jim dost cizi. (jasne vim ze kdyz mam profil private ze to nevyjede nic, ale stejne)
@Zx Atari 500 (22.08.2017 19:28): Mně to v tom kalkulatoru hodilo jen těch 1500 dolarů. Ale to jak jsou ty levely a ten žebříček, to kde zjistím přesně? Asi bych na to přišel i sám, ale já ani nevěděl, že něco takového existuje, takže když mi poradíš přesnou cestu, tak se zlobit nebudu :-)

Jsem jen zvědavý, když už se tu předháníte těmi čísly, jak na tom jsem v porovnání.
Ty čísla jsou hodnota vašeho profilu, když prodáte hry? Já jen nakouknul a podíval se, co mi to tam hodí a ukázalo mi to 1500 dolarů nebo tak nějak. Teď nevím, jestli je to ono nebo se bavíte o něčem jiném. Šlo mi hlavně o zvědavost.

Jinak co se týče té hodnoty, tak se musí měnit časem a snižovat, pokud furt nekupujete nové hry, ne?
Já jsem na nějakých osmi stech a pořád si nadávám, jakej jsem blbec, že jsem to nechal dojít na takové číslo. Protože mám plno her, které nikdy v životě hrát nebudu.

Vy, Atari a leebighu, vy jste to pochopili. Hlavu si z toho neděláte, prostě to tak je a jedem dál. A jestli to někomu vadí, tak ať si trhne.

Před měsícem jsem se bavil s asi 12letým klukem. Když jsme se začali bavit o hrách a Steamu, tak jsem řekl, že jich mám několik set (jako abych trochu zamachroval). Ten pohled... ten pohled, jako kdybych se zbláznil. Vůbec v tom nebyl obdiv, spíš nedůvěra, zděšení, možná i trochu paniky. Tak bacha, než se s těmi tisíci někde pochlubíte :)

inb4: Kunick a jeho narážka na to, že lákám mladé chlapce na svoji sbírku her na Steamu :D