Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Icewind Dale: Enhanced Edition

74
14 hodnocení Platformy
Žánr:
RPG > nezařazeno *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ano
Datum vydání:
30.10.2014 PC
Vývojáři:
, (původní verze)
Oficiální stránky:
http://www.icewinddale.com
Po čtrnácti letech od vydání původního titulu Icewind Dale vychází vylepšená verze, která vás zve zpět na sever světa Forgotten Realms udolat probouzející se zlo. Hra, která běží na vylepšeném Infinite enginu, obsahuje desítky nových kouzel, úkolů a předmětů, nové rozšířené questy, ale i obsah, který měl být původně i v originální hře.

Součástí aktuální edice jsou i zabudované datadisky Icewind Dale: Heart of Winter a Icewind Dale: Trials of the Luremaster a nová povolání z vylepšených edic Baldur's Gate. Některým hráčům může vyhovovat i Story Mode, díky němuž ve hře neklopýtnete, jde o kombinaci nesmrtelnosti s dvojnásobnou rychlostí získávání úrovní. Hra je k dispozici jak na PC, tak i na Mac, iPad, iPhone a Android.


Poslední diskuzní příspěvek

CeBrk: http://www.pocketplane.net/mambo/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=174&Itemid=122 Ten mod je hodně promakaný. Kulyok…

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 40
(veeeeeery long sigh) Na těhle těch "super hustě masokroidně neuvěřitelně bombasticky parádně vymyšlených vylepšených" verzích, které Overhaul Games vytváří pro Infinity engine hry, mě strašně sere, jak místo toho, aby tu danou hru vylepšili, našijou tam nevýdaný bugy, který ten zážitek mrví. Ale to je to nejmenší. Overhaul Icewind Dale ani nevylepšil. Udělal přesně to, co jsme dělávali my líní, když jsme ještě chodili na gympl a museli doma vypracovat dlouhou prezentaci - zkopčili z internetu pár stránek daného tématu, poté ctrl c, ctrl v, nějak to do sebe doskládat a je to. A vždycky to vypadalo hnusně. Ale tady je to ještě horší... tady to vypadá nijak.

Znovu říkám, hodnotím pouze kvalitu vylepšení hry, stejně tak, jako jsem to udělal už u vylepšených Baldurů. Moc se mi do tohodle jít nechtělo, ale jelikož je IWD mou nejoblíbenější a nejmilovanější hrou všech dob, musel jsem to ozkoušet.

Ale o čem vlastně mluvit? Není tam totiž skoro nic. Na debilní větší rozlišení, přibližování obrazovky a jiného designu krajních políček už každej kašle. Nikoho to nezajímalo v Baldurech, nikoho to nebude zajímat ani zde. Hrozně smutné je, že Icewind Dale je přímo ideální na nějaké to vylepšování. Jiné portréty, jiné rasy, nové zvuky postav a hlavně - nová kampaň. Planina ledového větru je sakra velké místo, tudíž Overhaul měl obrovskou příležitost vytvořit nové lokace, nový příběh, novou hudbu. Mohl vytvořit novou kampaň, jenž by se mohla nést v podobném a stejně dlouhém duchu prvního datadisku. Ale ani toho nevyužili. Místo toho vás nalákají na kontext, který byl v původní hře vyškrtnut a nyní znovu přidán, čímž mysleli to, že na některých místech je pár nepřátel navíc. Což je óóó´úžasná divočina, že? Vtipné je, že jsem se při hraní bavil. Ale to pouze protože jsem hrál za sestavu, za kterou jsem před tím nikdy nehrál- mág, kněžka, druidka, nicméně úplně stejnou srandu bych měl i v původní verzi, občas jsem i úplně zapomněl, že hraju tu... já to slovo ani nechci říct...dobře, ale dám to do uvozovek, tu "vylepšenou verzi". A hra má bugy. Jak jinak. To by to jinak přece nebylo enhanclé, což? Občas se mi stávalo, že nepřátelé prostě šli pryč. Nebyli pod kouzlem, nebyli vystrašení či zmatení, prostě odešli. Jen tak. Jako by se nechumelilo. Nebo když jsem vyvolal nějaké potvory, zasekly se v sobě a nešlo s nimi vůbec hýbat, což bylo také příčinou mých mnohým neúspěchů.

Těch pár procent k dobru je snad pouze to, že tvůrci do hry přidali nějaká povolání a kouzla z Baldurs Gate, která v původním IWD nebyla. Taky je fajn, že na některých místech hraje hudba, jenž tam před tím vůbec nebyla, obzvlášť při závěrečném souboji, kde fakt hodně chyběla, to bylo fajn.

Po téhle nádheře v Beamdogovi a Overhaulu už nemám žádné naděje. Pokud budou vylepšovat dvojku, jsem si jistý, že to dopadne stejně katastrofálně, jako tahle taškařina. Planescape Torment je tak skvělá hra, že je až téměř zbytečné na ní něco vylepšovat a ten nový datadisk na BG je zas zbytečný celý. Fakt nechápu, proč jsou tyhle vylepšené verze tak populární. Stojí prostě za hovno. Obzvlášť tahle, protože stačí natáhnout do původní verze pár módů, a rázem máte lepší hru, než tuhlectu odfláklou hnusnou ožvejkanou verzi.
Nechoďte do toho. Nepoznáte totiž rozdíl. Což je hrozně smutný, ale je to tak.

Pro: Některá kouzla a povolání z BG, přidaná hudba

Proti: Bugy, troufalost označovat tenhle odpad za vylepšenou verzi

+15+16 / -1