Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Všeobecně o hrách

Já též. V 2005 jsem neprodloužil předplatné a od té doby jsem si level koupil jen kvůli hře a vztekal se nad kvalitou psaní.

Ty nové jsou lepší snad na každé úrovni, klidně i snad předplatím. Až přestane můj kočovný život.
Brothers - A Tale of Two Sons je už na steame, ale vidim dobre? potrebny je gamepad? bez neho sa hrať neda či čo?
@Fingon (02.09.2013 22:14): To, na co narážíš, je, řekl bych, spíš záležitost charakteristiky hlavní postavy a koherence daného světa. Pokud bude hlavní postava třeba tasmánský čert a bude to zasazené do světa animovaných grotesek, tak záškodnictví na ostatních bude mít logiku. Pokud je hlavní postava nějaká realistická postava, tak by měla mít už hlubší motivace. Ve značném množství adventur bohužel obyčejně hráč ovládá zloděje, který šlohne, na co přijde, a nijak ho to netrápí. Ten dvojí přístup k NPC se ale snažili např. uplatnit v I Have no Mouth.
@Fingon (02.09.2013 22:14): Sice to není úplně o tématu o kterém píšeš, a navíc pokud si dobře pamatuji, tak už to tu někdo zmiňoval, každopádně při čtení tvého příspěvku, jsem si na to vzpomněl a třeba tě to zaujme.

Living in Oblivion je blog, kde se nějaký maník snaží žít v Oblivionu jako obyčejné NPC. Jak říkám, není to přesně to o čem píšeš, ale rozhodně to je zajímavý přístup ke hře...
Pred par dny jsem zase hral chvili prvni Syberii - mel jsem pasaz na ruskem nadrazi, momentalne uz jedu vlakem kamsi na Sibir. Bud me postihl zachvat altruismu, nebo nevim, ale kdyz si vzpomenu na toho chudaka delnika, co musel v noci pumpovat kanal plny sracek a jedine, co ho tesilo, bylo pomysleni na ryby a na to, ze dnes v noci konecne vyhraje jackpot a vsechno se zmeni, jen proto, aby mu protagonistka podstrcila zfalsovane vysledky tahu, on pak opustil pracoviste a sel na ty ryby... trosku nefer, jaka studena sprcha ho dalsi den ceka...

Tak me to primelo zamyslet se nad osudy NPC, ktere postavy v adventurach ovladane nami hraci casto osuli, az to hezky neni, jen proto, ze stoji v ceste - i takove hozeni kvetinace na hlavu patrolujici strazi z Atlantis 1 je na hranici (a co teprve probodnuti po proskoceni oknem knihovny, ale tohle byla fakt krizovka).

Jeste o tom musim premyslet - treba by stalo za to nadesignovat hru, adventuru, ve ktere by se podobne situace daly resit vice zpusoby - jednoduchym "pres mrtvoly", nebo slozitym, tak, aby to neposkodilo "nevinne" osoby...


PS, SteamGifts me pekne stve - asi jsem si fakt vybral stesti na deset let dopredu pote, co jsem vyhral u Neoxin blahe pameti Deus Ex: Human Revolution...
@Kvasa (02.09.2013 05:24): No to asi bude jen Part 1/23 :) Nevidím tam TEs věci (Arena, Daggerfal...) apod. Mně tento týden přijdou 3 kousky z eBay, už to himmel není kam dávat a nevím, jak to před manželkou skrývat.
@Socrates (30.08.2013 14:55): tu mam doma :) neco podobnyho bylo i v oficialni prirucce BG2 - z jedne strany plakat, z druhe strany mapa sveta, tehdy jsem ji koupil za nejaky dve stovky, dnes uz se to neprodava... mozna by to slo slusne zpenezit na aukru :)
Si musim zanadávat ... ty mapy u her poslední dobou stojej za megahovno :-/
S láskou vzpomínám na mapu od Morrowind ♥
Nikomu to nenutím, pár z nich samozřejmě na Aukru mám. A když jsem to tam dával, tak mě napadlo to hodit i sem. Se omlouvám, že to neprodávám pod cenou :D
@90210 (30.08.2013 13:11): Nejde o to, zda se to dá sehnat levněji, ale o to, že to zkouší prodat zde, kde si ty bundly a slevy na steamech atd. hlídáme, je to prostě nošení dříví do lesa :-) kor když se tu většinou klíče dávají či vyměňují.
Asi bych fakt inzeroval spis nekde na aukci, protoze ti tam pod to nebude neustale nekdo psat, jak je to drahy a ze se to da sehnat za polovinu. To jde vzdycky a se vsim. :0)