Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Software

@Charllize (20.12.2020 12:47): O FB platí, že jaký si to uděláš, takový to máš, jako modovaní u Skyrimu, pokud máš v přátelích jen samé boomery co sdíly šity a ty si to nastavíš tak, aby sis to nechal zobrazovat, je to tvůj problém.
@speedevil (20.12.2020 08:30): FB je z informačního a komunikačního hlediska super, pokud si schopný překousnout že se o tobě sbírá množství informací a někam se to ukladá a že algoritmy cenzurují i úplné voloviny. Ale má nevýhodu právě v těch sponzorských reklamách, těch se nezbavíš, ale můžeš si je skrýt, pokud jsou příliš vlezdoprdelské. Potom máš ještě banery na pravé straně (na PC) ty ale nejsou tak rušivé a jde je snadno ignorovat. Vypnout to nejde,
@Garret (20.12.2020 09:36): To furt ale neřeší ten problém, že je to jenom dementní chování v softwaru. Z auta si taky nevytahuju třeba navigaci, protože ji používám jednou za půl roku. Proč bych prostě nemohl mít v počítači disk, se kterým si windows dělá klidně co chce, hlavně ať mě neotravuje při ukládání souboru a nečeká dementní windows open/save file dialog na roztočení všeho co je v PC kdy chci pracovat jenom s SSD.
@Luďa (19.12.2020 10:39): dají se koupit extérní rámečky s vypínačem, což by pro tvoji potřebu bylo ideální. jestli ten disk nepoužíváš "někdy i týdny", nemá význam ho mít v PC.
Ahoj. Vypadá to tak, že asi začnu taky občas používat facebook, protože jsem zjistil, že to používá hodně lidí a mohl bych využívat komunikaci přes messenger. Překvapilo mě, co všechno se dá v nastavení měnit, je toho dost, ale i tak nedokážu vypnout něco, co mě celkem sere a nejsem na to zvědavej - jde o tzv. "Návrhy pro vás" na hlavní stránce. Jde to vůbec vypnout? Zkoušel jsem na netu hledat nějakej návod, ale podle toho to nefunguje, popisujou tam postupy, který se mi v nastavení neukazujou. Dokázal by mi někdo poradit, nebo v případě, že ty "Návrhy pro vás" vypnout nejdou, mi to potvrdit, abych věděl, že je zbytečný to řešit? Dík.
@TombSpirit (19.12.2020 12:10): Pořád Luďovi radíš něco, co ten problém neřeší. Já mu rozumím, potýkám se s tím rovněž, stejně jako nejspíš mnoho dalších uživatelů. Pokud si koupí tišší disk, bude se to sekat i nadále, výsledek nula. Když disk odstraní, přijde o flexibilní zálohování. Jako nijak zvlášť to nehrotím, ale je to ve Win bezesporu dementně nastavené.
@Luďa (19.12.2020 10:39): Nebo si můžeš koupit tišší disk (nějaký 5400 otackovy). Mimochodem to, že se ti disk roztočí a uspí několikrát denně taky není ideální z hlediska životnosti. Já už 7 let nemám v pc (notebooku) hdd a taky žiju. :-)
@TombSpirit (19.12.2020 10:15): Fakt skvělý řešení. :D Uspanej je proto, aby nedělal zbytečně rámus, odpojování a zapojování externího je zase opruz, kterej řeší po švejkovsku dementní software. To že si k němu třeba občas přistoupí windows kvůli něčemu (třeba defender) mi je jedno. Mně jde o to chování toho dialogu pro ukládání souborů, kterej je z nějakýho důvodu nastavenej tak (možná i natvrdo naprogramoanej bohužel), že ve výchozím chování roztáčí všechno, co je v počítači a celý se to sekne, dokud se disky neroztočí i když chci pracovat jenom s SSD. Přitom větší smysl by to dávalo, aby to Windows roztáčel až když v tom dialogu na ten disk snažím přistoupit. Otevře se mi prostě dialog save file teřba v cestě C:/users/user/, který je na SSD, ale roztáčí z retardovaných důvodů všechno a čeká až bude všechno probuzený. Takže místo toho, abych jenom dal třeba ctr + s v nějakým programu (nebo kliknul na stahování souboru v prohlížeči) a během sekundy viděl, že jsem tam kde to chci a jenom zmáčknul enter a za 2 sekundy to měl uložený, tak se otevře bílej dialog, kterej čeká 5s na všechny disky, otevře cestu na ssd a až potom můžu dát enter. Jedna z výhod SSD, tedy že nemusím čekat na to až se disk roztočí, je tedy úplně pryč v tomhle případě a doufám že to vyřeší jenom nějakej config kdesi a není tohle chování systémovýho dialogu pro výběr souborů naprogramovaný natvrdo.
Zapnul jsem si v PC časější uspávání HDD, protože na něj šasto nelezu a síše vše dávám na SSD. HDD je už jenom archiv a odkladiště na fotky a videa, nesehnatelný filmy/hry/software, ... zkrátka jsou třeba i týdny, kdy k HDD nepotřebuji přistupovat.

Hrozně mě ale se**e, že když nějaký program používá třeba pro ukládání souborů ten klasický systémový file dialog, tak windows ihned roztáčeí všechny disky a čeká, než jsou dostupný. Je mu úplně jedno, že to chci uložit jenom na SSD, nechová se to tak, jak by bylo úplně normální a logický, že by to probouzelo disky až když k němu v tom správci zkusím přistoupit. Ne, prostě program si vyžádá od systému file dialog a windows se chová úplně retardovaně a pozastaví ten file dialog dokud se prostě všechno neroztočí. Jde to někde nastavit, aby windows probouzel disky až když se k nim reálně přistupuje, nebo je to prostě tím, že ten dialog se nezměnil snad od roku 2001 a prostě nikoho v microsoftu nenapadlo to od tý doby přepsat? Ten 5s zásek, kdy chci uložit jenom třeba texťák na SSD, je fakt otravnej. Zkoušel jsem k tomu něco hledat, ale nenašel jsem řešení, spíše jenom bfu otázky typu „Proč se mi seknul počítač?“ a dementní odpovědi vysvětlující, jak funguje HDD neřešící ten softwaový problém, že se ten save file dialog chová po business logice úplně nesmyslně.
podľa vás antivirák ano či ne ? napr. mám jeden pc win 7 denne používaný na net a nemám tam žiaden antivir už viac ako rok
@Dunemaster (06.12.2020 12:05): s iCloudem nemám žádné zkušenosti, ale u toho Googlu mi hodně vyhovuje možnost vytvářet linky na sdílení, či sdílet konkrétním osobám + v mém případě provázanost s celým Android systémem. Tak se pak s nějakými fotografiemi pochlub. :)
@Dunemaster (06.12.2020 10:04): 15 GB jenom na tohle je dostatek místa. Osobně mám na Disku Google zaplacenou kapacitu 200 GB a ta se využívá i na Fotky Google. Stojí to pár kaček měsíčně. Pak jsi fakticky bez omezení na běžné používání, ale chce to pak využívat i na jiné věci, když to už člověk platí. :)
@Karasman (05.12.2020 10:42): Je fakt, že když jsem si to přečetl podrobněji, tak nestojim o nic.

@TombSpirit (05.12.2020 10:45): To je jasný, že to čte "stroj", Oni čtou všechno. I Whatsup, Messanger.. O nějaký soukromí si fakt iluze nedělám. Právě si myslim, že to právě zakážeš jen na oko. Uvnitř se nic nezmění.

Tak jim teda zatnu tipec a zakážu to :D
@Cobot (05.12.2020 10:28): To je na každém, jestli preferuje větší soukromí (i když ty maily asi žádný člověk nečte, jen stroje a kdyby chtěli, tak si to přečtou ať už vybereš cokoliv) nebo extra funkce (které se budou imho do budoucna zlepšovat). Já patřím spíš do druhé kategorie - ale kdo ví, třeba toho budu v budoucnu litovat. :-)
Gmail v telefonu na mě vybafnul nepřeskočitelný okna na výběr a trochu nevim co s tím. Jako nedělám si iluze, že by mi google nečetl emaily, ale takhle to "přiznat na plnou hubu" a ještě to zabalit, že když nebudu chtít přijdu o milion funcí. První reakce byla to zamítnout, ale pak jsme si to četl a nahlodává mě, že bych přišel o nějaký funkcionality, který možná ani nepoužívám. Na druhou stranu o plno těch věcí co tam píšou ani nestojim. Jak byste se tím vypořádali vy?

https://www.2i.cz/images/2020/12/05/Screenshot_20201205-101304.png
https://www.2i.cz/images/2020/12/05/Scre ... 89e6b628f2c43dd5.png
https://www.2i.cz/images/2020/12/05/Screenshot_20201205-101330.png
@Dunemaster (26.11.2020 14:18): Pravděpodobně jsi měl oem verzi, takže legálně ne. Ale afaik neaktivovaná verze stejně nemá žádná praktická omezení - na doma stačí, ve firmě radši ne. A samozřejmě nejlepší je kupovat nb s Windows. :-)
@Dunemaster (26.11.2020 14:18): Na to nejde jednoznačně odpovědět. Záleží na licenci Windows (toho klíče). Některé jsou vázané na jeden konkrétní notebook, jiné můžeš aktivovat několikrát jiné neomezeně.
Mel jsem Win 10 na notebooku, kteremu jsem komplet promazal disk. Muzu ted ten klic aktivovat jen tak na jinem pocitaci?
@Cobot (25.11.2020 13:36): O tom taky vím, ale mám dojem, že v té free verzi jsou nějaká omezení. Já ten Reflect používám každý den na inkrementální zálohy celého ssd (image) na externí hdd a trvá to jen pár minut a je to šifrované a komprimované.
@Jab (22.11.2020 21:15): Ze existuje ten prvni clanek retezce, to samozrejme vedel kdejaky zamestnanec, nebylo to zadne tajemstvi. Ale kdo vedel co navic, to opravdu nevim, takze by to byla cira spekulace :)
@Garion (22.11.2020 20:50): Imho nebude na úrovni konspirační teorie, když si řekneme, že ta společnost Jumpshot už vznikla s konkrétním úkolem vlastníka a ten také naplňovala. A že tak i management Avastu moc dobře věděl, co ta společnost dělá. Pokud bych si mohl tipnout, kde hledat hlavní odpovědnost a co by pomohlo návratu důvěry v Avast, tak třebas (jak už bylo ve čtvrté sérii Blackadder s Rowanem Atkinsonem) rezignace pana Vlčka a jeho následná sebevražda by asi pomohla. Ostatně vystupuje jako CEO níže a v pozici provozního ředitele je i v tom předchozím odkazu vedoucím na mobilmanii. Předchozího CEO, který je, jak jsem pochopil, již v důchodu, ať vezme s sebou. A samozřejmě oba hlavní a i několik menšinových vlastníků. ;)

Btw nevím, jak dopadlo vyšetřování. Ale vedeno bylo. https://www.uoou.cz/vismo/dokumenty2.asp ... =uoou-ke-kauze-avast