Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Software

@Bravewolf (07.01.2021 16:09): Win 10 si dělají co chtějí. Jestli je chceš mít plně pod kontrolou, čeká tě strastiplný boj s větrnými mlýny, který nemůžeš vyhrát. Zapomeň na to, že něco vypneš a bude to vypnuté. Ani se nenaděješ a zase se to zapne.

Chceš-li nové PC na hry, je Win 10 jediná rozumná možnost.

A to je můj poslední příspěvek k tomuto tématu.
ale nevim no zas internet uz budu met i na te nove sestave, takze uz bych musel stejne ty sluzby pozapinat,takze uz bych o cca poloviny efektu z toho boostu prisel, ono hodne sluzeb se tyka prave site. Ale tak nikdo ste mi neodpovedel, jestli se sluzby daji kontrolovat i u win 10 stejne jako u win 7..
@Dunemaster (07.01.2021 15:55): lol vyrobit ne, ale vyhradne rychlost prace v OS sem dostal na uroven jeho 8 mi jadra (notebook). Resp. sem si rikal kdyz sem ho mel pujceny jak je mozne ze je to na stejne urovni jako to moje dvoujadro, ze sem cekal ze to bude mnohem rychlejsi a nebylo. Ale samozrejme nemluvim o hrach, tam jen rikam to ze se to projevilo a onen Dead Island jel hladseji. Ten vyrazny boost se projevil vyhradne v OS
@Dunemaster (07.01.2021 15:43): a jen tim chci rict to ze i high end stoj muze jet na win 7, viz. to video kde to komentuje dalsi uzivatel jine karty RTX 3070 ktery tez win 7 pouziva. Nice, nice. Must be one of the best possible Windows 7 systems.
I'm using a RTX 3070 FE on my Windows 7 workstation now.

zrejme zacnu s win 7 PRO a casem uvidim a pockam jak se vyvine tohle...https://betanews.com/2020/06/12/windows-7-2020-edition/
@Dunemaster (07.01.2021 15:43): se zdrojem to bylo neco jineho,tam to byla nevedomost, neplet jabka a hrusky, tady ti rikam veci jak sou, muj OS je neporovnatelne rychlejsi, coz se projevilo i ve hrach. Je fakt ze internet nepouzivam na PC ale notebooku tak sem vypnul i vsechny sluzby ktere souvisi se siti a vysledek je ze rychlost prace v OS je na urovni otcova 8mi jadra ktery ma win 10 a pouziva jej jako pracovni PC ve skole- ucitel
@TombSpirit (07.01.2021 15:34): ten typek na videu s tim delem pise ze zadne problemy s jeho RTX 3080 ve win s ovladaci nema, jen pouziva nejake utility ... Since I only use Windows 7, I can't comment on Windows 8. But to answer your question, yes the drivers installed without problems and my RTX 3080 works perfectly in Windows 7 (including Ray Tracing with DX12 on supported games such as CyberPunk 2077). However, a Windows 7 installation on a new PC (ie. latest motherboards) requires additional help from software such as FlashBoot Pro (necessary) and DriverEasy (optional).
@Bravewolf (07.01.2021 15:28): Leda že by ti dochazela ramka a / nebo jsi měl systém na hard disku. Win 10 opravdu na pozadí (pokud s tím počítačem zrovna pracuješ) nezatezuji jen tak zbytečně cpu nebo gpu. (Pokud jo, tak to jsou fakt výjimky.)
Ale je to zbytečné řešit, na novém PC stejně pravděpodobně nebudeš mít na W7 ani ovladače.
@TombSpirit (07.01.2021 14:50): prave kontrolu nad zbytecnymi sluzbami, vy se smejete ale ja na mam c2d povypynal vetsinu sluzeb, samozrejme sem to dlouho testoval, a s vysledkem sem max. spokojeny, ta rychlost celeho systemu se o dost zvysila coz je znat i ve hrach, testoval sem to prave kdyz sem hral Dead Island a ten rozdil v FPS byl znat. Opravdu nechapu ty vase posmesky
toto me dostalo XDD https://www.youtube.com/watch?v=2S5sk__UTrM&ab_channel=AtlanteanAngel vy pouzivate win 7 nebo win 10? Uprimne kdybych mel stroji jako on na videu tak jdu asi do win 10, prece jen win 7 nepodporuje v mnoha hrach dx 12, fakt nevim no, tohle je jeste vetsi dilema nez monitor a dival sem se na ruzne porovnavaci videa win 7 vs win 10 a vykonnostne to bylo cca na stejno. Pro me je stezejni plynulost a rychlost pred kvalitou, takze stejne na novych hrach asi s mou sestavou dx 12 nevyuziju.
@Bravewolf (07.01.2021 14:34): Windows 10 ti nedovolí mít takovou kontrolu nad systémem, jak jsi byl možná zvyklý. Budeš se muset přizpůsobit. S Win 7 budeš mít časem víc a víc problémů, tak se na to připrav.
@Bravewolf (07.01.2021 14:10): I pokud by ti nevadilo, že na Windows 7 už nevychazeji bezpečnostní aktualizace, tak na novém PC budeš mít pravděpodobně problémy s drivery. V 99 % případů nemá smysl nic staršího než Windows 10.
pouzivate nekdo porad Windows 7? Premyslim jaky windows naintalovat na nove PC. Sem zvykly a spokojeny s win 7 a uprimne se me nechce prechazet na win 10. Na stare sestave pouzivam win 7 a na zadny problem sem nenarazil ani kdyz sem pripojeny na internetu, jednou zacas projedu PC antimalware, tak jaky duvod bych mel mit prechazet na win 10? Nebo snad nektere nove hry vyzaduji win 10 a na starsich OS nejsou kompatibilni?
@StriderCZ (06.01.2021 20:27): Kdysi jsem zkombinoval GoG verzi a krabicovku aby ta GoG verze mela CZ dabing (ne ze by bylo o co stat) ale uz jsem to nekam zasel a neni to k nalezeni. ( Melo by stacit zamenit a prejmenovat soubory co obsahuji dabing a dat je do te GoG verze, ale mozna se musi udelat i neco vic a ja uz si to nepamatuju) Na Win 10 ti mozna pomuze crack, sice divocina, ale obcas pak nektere hry funguji. na vine je ochrana, s kterou si win10 nevi rady. Ale sehnat crack an CZ verzi asi bude potiz...
taky mozna neco o tom najdes u Elemira, nebo minimalne mam dojem ze to kdysi resil, tak treba bude vedet.
Mám zajímavý problém:
Vlastním Might nad Magix IX z Gogu.
Nicméně začal jsem okukovat krabičky her, nejen kvůli nostalgii
A u této hry CD projekt vydal hru na dvou CD, včetně českého dabingu.
Řeším dva problémy, hra nainstalována ale:
1. Druhé, instalační CD nelze zkopírovat na disk přes Daemon tools
2. Hra se nechce nechat spustit ve Win 10.

Nejsou to zásadní problémy, bez kterých bych nemohl žít, ale...
Poznámka: režim kompatibility je úplně na houno.
Taky jsem teď narazil na problém, že na GOGu není možné zaplatit gift kreditní kartou. Mám pocit, že to (stejně jako na Steamu) je ochrana proti kradeným účtům a kartám. Taková věc je velmi cenná, ale jen dost krátce - než to majitel zablokuje. Proto je potřeba to rychle vyměnit za něco cenného, ale už anonymního. A klíče ke hrám tohle splňují zřejmě dobře.
Kua ako sa dá kúpiť na Steame kľúč do daru?

Keď dám že gift, tak ho musím niekomu priradiť a nedá sa mi kúpiť do "inventára".

Ešte pár rokov dozadu to v pohode išlo... shit, ideme do sračiek.


To musím kúpiť nejaký Steamkey hocikde inde len nie sa Steame, aby som ho mohol darovať mimo friendlist?
Alebo som len slepý a nevidím to tam.
@Gordon (30.12.2020 18:24): Už jen chybí dodat, že gog nepotřebuje launcher a můžeš si ty hry stáhnout na disk, kdyby náhodou byla apokalypsa a chtěl sis zrovna něco nainstalovat. Za subscribe pošlou i konzervu dle vlastního výběru.
@Charllize (30.12.2020 15:52): Já mám se Steamem vcelku minimální zkušenosti, ale i to málo mi zatím bohatě stačilo. Ale on to bude nejspíš problém většiny těchto digitálních distribucí. Třeba Ubisoft mi nebyl ani po roce a půl schopen pomoci vyřešit změnu e-mailu a snad hůře koncipovanou knihovnu jsem ještě neviděl. U Sony šlo dlouhou dobu vše v pohodě, momentálně dost často při nákupu zápolím s platbou, neboť mi to střídavě bere a nebere kartu (stále tutéž). Na zbláznění. A to nemluvím o tom, že ani po letech nebyli schopni v obchodě doplnit české prostředí a označit korektně, které hry mají českou lokalizaci (ony ji třeba mají, ovšem z popisku to člověk nezjistí). A doplňky (DLC) a různé verze her, to je zmatek nad zmatky. Zatím u mě vede nejspíš GOG, tam jsem se žádné větší zrady ještě nedočkal a hlavně „DRM free” je pro mě hodně pádný argument. :c)
@Rapier (30.12.2020 10:43): Novinka to není, je to už fakt dlouho, podle mě tak minimálně pět šest let určitě. Podle mě to začalo někdy když HB začalo rozdávat hry zadarmo, ale jistej si nejsem.
@Kwoky (30.12.2020 09:32): Když jsem zakládal dětem účty, protože už nechtěli hrát Among Us na mobilech, ale oba tíhly k PC, tak jsem narazil na to samé. Vyřešil do dárek do jejich Steam peněženky (nejméně jde tuším poslat 10e), oni si za to koupili nějaké další hry a nesmysly do Among Us a účet je již plně aktivní. Až od této doby vše funguje korektně. Pokud je to tímto @Mitisko, tak je to ochrana Steamu proti podvodnému zakládání účtů.
Prosím vás já už jsem nešťastný ze Steamu. Od včerejška se trápím se založením troch účtů a s odesláním dárků na tyhle 3 nové účty.
1) Účty není možné najít ve službě a nemůžu jim hru poslat jako dárek.
2) Hru jsem si koupil pro sebe, z účtu mi peníze zaučtovali a steam mi napsal, že jim peníze nedošli a že do 72 hodin mi dají vědět co dál...
Chci se zeptat komunity zde máte taky takové zkušenosti se Steamem ? Já už fakt nevím, ale člověk aby si zahrál jednu hru ve čtyřech, tak už mě aj chuť přešla...
Lidé dobří, prosím o radu. Nějakým způsobem jsem dnes napomohl tomu, že se mi při každém spuštění videa ať z youtube nebo ze seznamu objeví takový černý display, je na něm ovládání hlasitosti a tlačítka dopředu, stop a dozadu. Nic víc tam není, ale je to na obrazovce při přehrávání videa pořád, je to celkem velké, cca 3x10cm, vyloženě mi to tam vadí. Nevíte někdo, jak to vypnout? Děkuji moc!!!!
Taky by google mohl trochu poladit to vyhledavani.... zadal jsem purpura, mrknul na obrazky..... no uplne vanocni extaze... :)