Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Software

Po posledním creator updatu Windows 10 konečně každý den mění onu bing tapetu. To to trvalo. Akorát mi to na hlavní lištu nesmyslně přidalo "aplikaci" lidé, kterou na počítači opravdu nepotřebuji a je i dost debilní (na zprávy neelegantní skype). Naštěstí se to dá vypnout.
@TombSpirit (16.11.2017 20:28): Dík za tip, už jsem to trochu vyzkoušel, ale bohužel si s dokumentem z Excelu 2007 neporadil podobně jako Open Office. Kromě konkrétních věcí, který jsem tu zmiňoval před chvílí třeba (stejně jako Open Office) taky neumí správně zobrazit zalamování textu v buňce, špatně se zobrazuje komentář u buňky... jediný co zatim na rozdíl od Open Office funguje v LibreOffice líp je to zmiňovaný řazení podle abecedy/velikosti... ovšem barevný styly použité pomocí funkce "Formátovat jako tabulku" jsou taky uplně špatně - buňky prostě nejsou obarvené vůbec.
Umim si představit, že když někdo vytváří něco v "tabulkách" uplně od začátku rovnou v Open Office nebo LibreOffice, může to bejt v pohodě a možná se to pak zobrazí správně i v Excelu od MS (to ještě vyzkoušim někdy, ze zvědavosti), ale když je potřeba upravit (nebo jen bez úprav použít!) již v MS Excelu vytvořený tabulky, tyhlety freeware alternativy se bohužel jeví jako nepoužitelný :-(

Edit: Tak jsem zkoušel něco hledat a narazil jsem na tohle > http://www.ksosoft.com/free-excel.html
Tohle z těch alternativ MS Office zatim vypadá nejlíp, vlastně kromě ignorace zvoleného barevného stylu pro tabulky fungovalo všechno to, na co jsem si stěžoval u Open Office... jedinej problém pro mě může bejt to, že to neni česky, ale s tim bych se už nějak srovnal.
Po letech bylo třeba něco spáchat v Excelu, v práci máme MS Office 2007, doma je PC na hraní, chtěl jsem si "vzít práci domu". Po letech jsem tedy opět nainštaloval OpenOffice (verze 4), abych si dokument z Excelu 2007 případně mohl doma upravit.
Pamatuju si, že už před několika rokama, když jsem ještě chodil na NORMÁLNÍ Lidé.cz, se tam na diskuznim fóru občas někdo do krve hádal, jak je OpenOffice perfektní freeware náhražka MS Office, za kterej se platí, ale už tenkrát byl evidentní problém s kompatibilitou těhle dvou softů (podobná taškařice tam probíhala i při srovnávání Photoshop vs. GIMP). A koukam, že i po letech se nic nezměnilo! U celkem jednoduchýho XLS souboru otevřenýho v OpenOffice4 něco sedí, něco je na hovno. Tak třeba někde totálně rozhozený/nefunkční formátování, zobrazuje se mřížka, kde nemá, nefunkční !! přepínače (ovladací prvky formuláře), filtr pro možnost řazení A/Z - Z/A (popř. u číselných hodnot od nejmenšího po největší nebo naopak) nefunguje stejně a když už nějak, je to zbytečně komplikovaný...
Máte s tim OpenOffice někdo zkušenosti? Opravdu to má bejt plnohodnotná náhražka placenýho MS Office, nebo mi někdo kecal? Mně zatim z toho mála, co jsem vyzkoušel, vychází že kompatibilita uplně na hovno. Obráceně jsem to zatim nezkoušel - dokument z OpenOffice Calc jsem v MS Excelu jsem zatim neotvíral. Asi opravdu neexistuje freeware alternativa Excelu z MS Office, OpenOffice je bohužel mimo. Nebo máte někdo zkušenost z nějakym freeware, ve kterym se daj upravovat tabulky vytvořený v Excelu MS Office, aniž by ho nerozesral jako OpenOffice?
Existuje na Firefox Quantum něco jako Speed Dial či podobná věc, měl jsem pole stránek 6x8 no a 2x6 je pro mě zkrátka málo....
Terazky uz jedu na 52ESR. Novy profil. Doufam z to bude s novym profilem stabilni, ponevadz posledni tydny byl Firefox jedna velka dira na pamet a musel jsem nekolikrat denne restartovat...
Hmm dost pruser je, ze ted nejdou vyexportovat hesla. To byl hlavni duvod,proc jsem to pouzival misto chrome.
V starej verzii som si prepínal otvorené karty podržaním pravého tlačítka myši a rolovaním koliečka. Bol to plugin alebo to bolo nastavenie prehliadača?
Ti to kurvěj čím dál tím víc, aby z toho vykurvili další zkurvenej Chrome. Asi se poohlédnu po novém browseru... :-(
@PRIVATE MARTIN (14.11.2017 20:15): Budíček! ;-)
https://arstechnica.com/information-technology/2015/08/mozilla-sets-plan-to-dump-firefox-add-ons-move-to-chrome-like-extensions/

@Jumas (14.11.2017 21:54): Nejde. Používej Play Store v mobilu. Dnes už ti na tom stejně ale poběží max. emulátor GameBoye, většina her na tom nepoběží (kvůli výkonu, verzi Androidu, možná i nízkému rozlišení displeje) a i z těch starých jich už spousta byla z Play Store stažena.
Je super, že mi google play načte můj (postarší) mobil a že mi napíše, jestli s ním daná aplikace je nebo není kompatibilní, ale jde nějak vyfiltrovat jen ty kompatibilní aplikace? Po Nokia N-Gage QD mám druhej herní mobil Sony Ericsson Xperia Play (neboli Sony Ericsson R800i) a plno věcí na něm už nepude. Nechci se hrabat v těch aplikacích, které nenainstaluju.
Prosím vás, mám problém, nějak mi nejde spustit příkazový řádek. Vždycky jen tak problikne. Může to být výsledek z toho, když jsem odstraňoval nějaké procesy pomocí souboru, jehož jméno si už ale nepamatuju. Třeba mi po spuštění pc vždycky od té doby vyskočí několik okének. Nevíte co to s tím příkazovým řádkem bude? Díky.
@Gordon (09.11.2017 21:01): Tak jinak :)

Potrebuju dostat na listu Ikonu doplnku s moznosti zap/vyp :) Nechci si vytahnout ikonu Doplnky na listu,na ni kliknout a dostat se do menu doplnku a vypinat/zapinat to tam... Tomu se chci prave vyhnout :)

Ten doplnek svoji ikonu,ktera by se hodila na listu nema. A jelikoz ho potrebuju casto zapinat/vypinat je ten nynejsi proces znacne neprakticky :)
@Zx Atari 500 (09.11.2017 20:50): Klikneš na to "Menu" ikonu napravo, když pak dole klikneš na "přispůsobit" můžeš si vyházet/naházet blbinky na rychlou lištu jak chceš. Když pak v tom "menu" klikneš na "Doplňky" tam je můžeš vypínak, a přidávat nové.
Dotaz na uzivatele Firefoxu.

Nevite nekdo o addonu,ktery by mi umoznoval vypinat a zapinat doplnky,abych kvuli tomu nemusel lezt do Nastaveni/Doplnky ?
Zdar lidi. Mám celkem problém s VLC media playerem. U novějších verzí mě nejdou zadní reproduktory (mám 5.1) pouze extrémně tlumeně a zkresleně i u verzí zvuku DTS a DD. Zvukovku mám Reatec HD. U verze 1.1.1 v Win XP mě jedou i zadní když to přepnu do sterea, ale ve Win 7 jedou pouze tlumeně a zkresleně. Má s tím někdo zkušenosti?
@Red (21.10.2017 00:19): Z vlastní zkušenosti bys měl získat plnou verzi hry, mnohdy i s bonusy za early access.
Konkrétně LEGO Worlds - mám plnou hru z early accessu a navíc jsem dostal jako bonus soundtrack zdarma. Po vydání se Ti hra sama updatuje.

Hele Steamáci, mohli by jste mi někdo z vás vysvětlit jak fungují hry v early accessu? Když koupím hru v early accessu tak budu mí i vydanou hru nebo budu muset kupovat dvakrát?
Má tu pls někdo zkušenost s Radius serverem a Win 10? Rozjíždím ve firmě novou wifi přes Arubu, vytvořil jsem radius server a všechno šlape, jak má. Uživatelé Win 7 jen kliknou na připojit a všechno sviští. Ve Win 10 se to ale chová jinak a chce to po nich login (jde zaškrtnout, ať se použije ten systémový, ale i tak je to něco navíc a navíc BFU budou ječet). Jde někde nastavit, ať to ten login nechce? Díky.
Nějaké doporučení ohledně SW pro naklonování pevného disku (klasický HDD)? Díky.
Rada na domovské stránce Firefoxu:
Rada do života: Banán nejsnáze oloupete, když uštípnete stranu bez stopky. Přesně tak to dělají i opice.
Jím banán právě opačně, tak nevím jestli mám mít radost, že nejsem opice nebo brečet, že mezi opice nepatřím? :)