Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Návrhy na nové funkce

Před odesláním vlastního návrhu si prosím přečtěte seznam plánovaných funkcí a rozšíření.
@Bragi (16.06.2023 16:04): Když ti někdo nabídne přátelství, automaticky se zařadíš mezi jeho oblíbené uživatele a zůstaneš tam i při ignorování toho požadavku, ale když si tě někdo přidá mezi oblíbené, tak se to nedozvíš no a těžko bys to v těch všech uživatelích hledal. Mě to tedy nevadí, ale jako volitelná notifikace proč ne? Určitě bych to nedával jako default.
Status obľúbeneho užívateľa DH je prakticky neviditeľný. Ak si ma pridá iný užívateľ DH ako obľúbeného, a vice versa, nemáme sa to ako dozvedieť. Iba ak rozklikneme príslušné heslo v profile, či sa tam náhodou neobjavil niekto nový. Nemohla by užívateľovi prísť notifikácia, že si ho iný užívateľ pridal medzi obľúbených?
@Ross (16.06.2023 14:21): Neumím si to spárování úplně představit, ale asi by to bylo dobré. Spíš bych to viděl ale do těch zajímavostí nebo odkazů u jednotlivých her. Třeba - tato hra se dá spustil pomocí programu DXWnd.

Možná to někdy zkusím, díky.
@Jumas (16.06.2023 14:09): něco takového. Akorát by tam byly vyloženě herní programy. A spárovat to ideálně se starými hrami.

Jak přesně to funguje ještě nevím, už nebyl čas. Zatím jsem studoval tento návod. Takže možná Posla bohů rozjedeš, možná ne.
@Ross (16.06.2023 14:00): Zajímavý návrh, ale nevím, jak bys ho chtěl realizovat. Přidat ke hrám a vývojářům ještě sekci Programy? Já teď postupy spouštění starších her, když jsou trochu složitější, dávám do zajímavostí.

Jinak ten DXWnd simuluje starší verze Windows? Že bych si konečně zahrál původního Posla Bohů? Protože s virtuálníma osmadevadesátkáma se mi štvát nechce.
Zrovna dneska jsem řešil malý problém s jednou starší hrou, která se lagovala. A žádný český web nezná program na zprovoznění starších her. Všichni známe Dosbox ale na starší Windows hry je jiný program. A sice DXWnd.

No a ten návrh je, že by bylo vhodné aby na DH byly programy ke spuštění starých her. Taková menší databáze + odkazy a návody.
Při zadávání zajímavostí občas čerpám z více zdrojů, které bych asi z principu měl uvést. Nešlo by pole upravit tak, že by se v případě oddělení mezerou zobrazily dva odkazy jako zdroje? (alternativně možnost více kolonek pro zdroj, ale to bude asi pracnější)
Já si myslím že tady je prostě ten problém že to bylo hrané a hodnocené dle demíčka, což je takový diskutabilní no. Že kdyby se napsalo že hru hrál a v půlce ho přestala bavit, tak by to nikdo nehrotil si myslím :D Jinak s tím nápadem nesouhlasím taky :D
@Kwoky (08.06.2023 10:00): To, že hru někdo nedohraje ještě neznamená, že to zhodnocení je zkreslené. Když hra nedokáže udržet hráče až do konce k tomu nejlepšímu, tak si vyšší hodnocení nezaslouží.
@Pluto (08.06.2023 00:36): Asi by se to nejvíc hodilo pro situace, kdy jsem hru hrál a nedohrál, takže to hodnocení může být zkreslené. Co když je to nejlepší právě na konci?

@Dunemaster (08.06.2023 09:17): Byla to ta hlavní inspirace, ale myslím, že by to bylo užitečné i pro jiné případy.

@Eru (08.06.2023 09:41): To by šlo. Díky.

@Bragi (08.06.2023 09:49): To je asi až příliš restriktivní. Plno špatných her by tak přišlo o hodnocení :) A u "nekonečných" online her by otázka "dohrání" taky mohla být problematická.
Navrhuji přidat možnost označit hodnocení hry jako soukromé. V takovém případě by se nezapočítávalo do průměru a nezobrazovalo veřejně.
Já myslím, že by se při registraci měla zavést captha, protože tohle je reálně nebezpečné, nějaký bot tu může blýt nebezpečný odkazy.
@Max10 (30.04.2023 23:43): Jen poznámka - to není návrh na novou funkci, takže to sem nepatří. Nejlepší diskuze na požádání na přidání nové hry je zřejmě Všeobecně o DH. Ale obecně, tohle je databáze, která vzniká komunitně. Takže pokud ti zde něco chybí, správné řešení je přidat to sám. Málo kdy to někdo udělá "za tebe".

Vpravo pod Správa Databáze je Přidat novou hru. Průvodce ti s tím pomůže. Ze začátku je to dost práce, než člověk zjistí co a jak, ale jakmile se tím prokoušeš a přidáš pár her, tak to půjde mnohem snadněji. A budem rádi za tvou pomoc v přidávání zajímavých titulů.
Já myslím že na mody je lepší navštívit specializovanou stránku na mody. Budeš tam mít i mnohem více hodnocení, než by bylo tady.
Jsem si to představoval asi moc jednoduše. Přidá se v číselníku jeden stav hry navíc a hotovo... :-) Ještě mi tu chybí hodnocení modů. Zkušenosti s mody píší hráči v diskuzích k dané hře, ale je pracné to hledat. Mít to jako doporučení hned u hry by bylo super.
Dost mi chybí u her status "odloženo", nebo něco na ten způsob. Docela se mi množí hry v sekci "rozehráno" a ztrácím přehled, které chci určitě dohrát a které jsem nedohrál a pohřbil, že byly špatné, nebo mě přestaly bavit a určitě se k ním mevrátím.
@Dunemaster (02.04.2023 16:11): a nešlo by si to udělat jako záložku přímo v prohlížeči? Já to takhle dělám s podrobným vyhledáváním na čsfd, že to mám jako záložku, abych to nemusel pořád dokola nastavovat, protože jedu teď jednu konkrétní věc (konkrétně československé filmy, co jsou dostupné na youtube a jedu to od nejstaršího po nejnovější :-) ),