Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Hlášení programových chyb

@MCZ (16.04.2021 14:34): Málo detailů? Hodil jsem k Mass Effectu do diskuze odkaz na Twitter, odkaz zmizel. Jaké info ještě potřebuješ? Co jsem měl v té době na sobě? Na jaké židli sem seděl? Zda li jsem se modlil k databázi a jejich adminům? :D

Ale díky za info. Ohnivá liška je občas trochu neposedná.
@Gordon (16.04.2021 14:36): Kterýkoli text může mít skryté formátování. Resp. ty spany ani nejsou formátovací, vypadá to jen na nějakou pomocnou značku.

V té schránce se nemusí nacházet jen ten text, ale i nějaká srandy okolo. Chyba je zřejmě na straně Firefoxu, který zkopíruje nevalidní html (pouze spany na začátku textu); TinyMCE ho korektně nezobrazí, jen se teda uloží do kódu příspěvku.

Každopádně současné doporučení je - pokud používáte Firefox - používat pro vkládání "Paste as Plain text" ("Vložit jako obyčejný text" nebo tak něco, zkratka Ctrl+Shift+V). Já vím, že je to mrzuté, ale tak já nejsem ten, kdo vytváří nevalidní markup, to váš prohlížeč.

Chybu tedy časem opravím, ale vzhledem k tomu, že není primárně na mé straně, s tím nebudu tak spěchat, pokud nenajdu snadné řešení (kromě zakázu kopírování jakéhokoli formátování ve Firefoxu).
@Eru (10.04.2021 15:07): Zkusil jsem odeslat úplně totožný text (bylo by tedy jednodušší jej mít v textové formě, než to přepisovat z obrázku, ale budiž) a naprosto bez problémů. Hned několikrát. Tím neříkám, že se ta chyba nemohla stát. Ale ideálně bych rád znal i browser a seznam používaných rozšíření.
Psal jsem přes DH poštu tuto zprávu. Nicméně se odeslal pouze první řádek. Zkoušel jsem poté zprávu upravit, ale opět zůstal pouze první řádek. Poté jsem text ještě překopíroval přes poznámkový blok, abych měl jistotu že je to jen čistý text bez jakéhokoliv formátování, opět zůstal pouze první řádek. Pak jsem to vzdal a napsal jinak.
Když chci poslat do diskuze ke hře zkopírovaný text, tak se příspěvek neodešle.
Když si v editoru přepnu do toho BBCode režimu, tak mi zmizí horní lišta s ovládacími prvky. Je to záměr ? (Vivaldi)
@MCZ (24.03.2021 18:24): Jj to s tou sématikou naprosto chápu. Ale to navrhnuté řešení právě vypadá naprosto skvěle a snad i jednoduše. Dát uživatelům [h1], [h2], [h3], to nám musí stačit a jen je hloupě převést na <div class="user-h1"></div> či něco podobného, nastylovat dle potřeb a všichni budou spokojení.
Možná by snad realizace mohla být čistě jen analogie/copypaste ze současného boldu?
Tak držím palce, ať to jde od ruky. Pokud můžu něčím přispět, tak řekněte.
Tie medzery medzi jednotlivými dielmi Tales from the Borderlands v Právě vychází nepôsobia vôbec dobre. Predpokladám, že je to dané dlhými názvami.
@OndrejVasicek.cz (24.03.2021 10:25): O tom ověřování samozřejmě víme, jen to nemělo prioritu. Ony ty značky h/h3 zkrátka oficiálně podporovány nejsou, i když je tam můžeš zkusit propašovat, tudíž současné doporučení je jak píšeš - nahradit je tučným textem.

Obecně je trochu problematické dovolit uživatelům vkládat jakékoli nadpisy (alespoň takové, co se interpretují jako h* HTML tagy), protože to může dost poškodit právě sémantiku i související SEO. Rád bych to někdy v budoucnosti adresoval tak, aby mohli uživatelé používat i více různých nadpisů a bezpečně (tzn. parsující se třeba jako divy), ale tohle bude ještě běh na dlouhou trať. Každopádně díky za feedback.
@MCZ (23.03.2021 17:42): Není podporován v rámci editoru (nezobrazí se), ale když ho pomocí <> vložím, uloží se (skript ho neodfiltruje) a tím pádem se mi na profilu zobrazí (tzn navíc nějaký váš výstupní skript ten bbkoc pořád převádí na H3 html element). Čili pokud ho už nechcete povolit, asi by se měl filtrovat i při ukládání popřípadě ještě lépe na výstupu. Obecně cokoliv jde od uživatele se musí kontrolovat na straně serveru, JS na frontu vám dycky nějakej jouda může ohnout.

Jinak mimo technický koutek - proč jste se rozhodli ho dát pryč? Byla to dobrá volba pro členění textů. Je nějaká alternativa, než jenom tučně?
Zjistil jsem s novým editorem dva problémy.
1) Přestal se podporovat tag [h]? Texty, kde jsem ho měl uložen, se stále zobrazují správně a mají nadpis, ale při jejich editaci se [h] odmaže a při uložení už mám jen běžný text. Vtipné je, že toto se stane jen pokud udělám v textu nějakou změnu. Pokud žádnou neudělám a text uložím, zůstane s nadpisem. Což nevím, jestli je vlastnost editoru nebo na straně skriptu se kontroluje změna a případně neukládá.

2) Profil https://www.databaze-her.cz/uzivatele/ondrejvasicekcz/ , v sekci herní výzva když dám editovat, tak (narozíl od problému 1) poslední blok "Doplňující informace:" se chová podivně. Nyní, když se podíváte, je to jen seznam odkazů, každý na novém řádku. Nic víc. Html je vygenerované doslova jako "a" a za ním "br".
Pokud dám upravit, editor se rovnou zblázní a nový řádek mi zdvojí, takže vidím v editoru odkaz, jeden prázdný meziřádek a další odkaz. A toto chování se cyklí. Tzn pokud uložím, mám odkaz, přádný řádek, odkaz. A mimo jiné odstraněný nadpis, viz bod jedna, ale aniž bych udělal úpravu. Pokud dám znovu editovat, mám místo jedno meziřádku 3. Po uložení v html opravdu 3x br. Pokud dám znovu editovat, editor načte 7 meziřádků! Atd.

Používám aktuální chrome.
@PavelU (20.03.2021 20:56): Pokud vkládáš text z nějaké rich-text aplikace (Office), tak je lepší místo klasického "Vložit" použít "Vložit jako (obyčejný) text" ("Paste as plain text"). Editor nemůže automaticky odebírat formátování z důvodu možnosti kopírování textu z jednoho do druhého. A programovat podporu pro správné vkládání stylů z různých officů taky není úplně reálné.
Ještě v únoru jsem normálně nakopíroval mé komentáře ke hrám z dokumentu Neat Office na DH a dal odeslat. Teď už tento postup není možný. Text je rozhozený, v jiném zarovnání. Musím jej proto nejdříve dát do poznámkového bloku a z něj na DH. Až pak je to už v pořádku. Myslím klasickou funkci kopírovat.
@Rapier (19.03.2021 17:20): Jestli je to aktuální Opera, tak ta používá stejné vykreslovací jádro jako oba další tebou zmíně, z tohoto důvodu tudíž přecházet nemusíš. A pokud ti teda nevadí, že je vlastněna čínskými společnostmi.
Rád bych nahlásil chybu: když v Opeře (poslední verze) píšu text a za něj vložím odkaz tak nelze pokračovat v normálním psaní ale text (zašedlý) se tváří jako by odkaz pokračoval dále.
V mobilní verzi, pokud si při napsání příspěvků do diskuze uložím rozepsaný text a chci ho posléze nahrát, tak zmizí jak formulář, tak text a zůstane vidět akorát tlačítko odeslat - viz screen. Vyzkoušeno a nefunguje v mobilních browserech Dolphin a Chrome. A nenačte se to ani na PC ve Firefoxu.

@MCZ (18.03.2021 21:24): Díky! :)
Ten nový editor blbne, aniž bych provedl jakoukoli úpravu. Stačí jen dát Uložit změny a text doplňnujících informací se zobrazí chybně. Zamezit se tomu dát tak, že při každém otevření editoru nadefinuji nově, jak chci mít text zobrazen. A při BBCode, když mám zkopírován ten text, tak to můžu opravit, zobrazí-li se to chybně. A to samé se zřejmě děje i v profilu uživatele. Vzniknou mi tam nežádoucí mezery.