Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Hardware

@Charllize (06.02.2022 16:51): Já někde slyšel, že prej když se udělá na přívodnim káblu 230V~ do elektrospotřebiče uzel, funguje to jako přepěťová ochrana a může to zachránit spotřebič před zničenim v případě když při bouřce flákne blesk do vedení a přepětí se dostane až do zásuvky v baráku... ale tomuhle já nevěřim, já vlastně nevěřim ani přepěťovkám/bleskojistkám a při bouřce techniku odpojim od sítě, to je tutovka.
@Garret (06.02.2022 15:40): Jo ono se Ti to u hraní neprojevuje. V tom případě bych tomu opravdu dal čas a sledoval hlavně nějaké anomálie během her. Já bych vsadil na ten monitor, i tímhle způsobem se projevuje jeho blížící se konec. Mně se právě takhle odcházející monitor choval a k tomu všemu měl elegantně růžově zbarvená okna prohlížeče. :-) A já to tehdy chvíli přisuzoval updatu Opery. :-D
Teď jsem četl příspěvek na nějakym pc-bazáru a vypadal, jako by ho psal někdo tady z DH:
" nechapu ze cim mensi displej cim vice HZ, melo by to byt naopak, pri tak male plose je celkem zbyecne mit 300hz, naopak stacil me prechod z 27 palcoveho 240hz HP Omen X27 na 32 úpalcovy G7 Odyssey, kdy u Omenu sem hral na max 180HZ.... U Odyssey e i tech 240HZ bylo pocitove min jak tech 180 u Omenu, ono rozybat vetsi plochu a tim padem vetsi pohyb se zbrani v ruce u FPS vyzaduje i vetsi silu v tomto pripade frekvenci. DPI je k nicemu, resp. do urcite miry pomuze ale problem nevyresi, nebot pri jeho zvysovani se snizuje presnost ukazatele pri menscih a pomalych pohybech"
Samsung Odyssey G7 - Flickering Issue! Let's Try to Solve This! - YouTube 

jesi mas neco jako toto, tak zkouset ruzne firmwary monitoru a vetsinou je to problem jen pri zaple adaptivni synchronizaci, me to uvetsiny her delalo jen v menu hry a nebo jak sem psal jen pokud sem framy presahoval nebo nedosahoval hranice FreeSync range. Ale tohle je specificky typ problikavani ktery souvisi jen s typem panelu. Plno lidem to dela i ve windowsech, ale prave proto ze maji zaple Adaptive sync a zadny FPS lock
taky zalezi jaky typ problikavani to je, flickering je treba u VA panelu bezny a tam pomuze zustavat v rozmezi FreeSync, i kdyz u mojeho G7 odyssey to plati jen u nekterych her, ve Stalkerovi Lost Alpha sem mohl zkouset co sem chttel a flickering byl tak extremni ze sem to musel odinstalovat, me po instalaci driveru taky divne problikava monitor a uz obvinuju kartu ze u te predchozi se to nedelo, pak zjistim ze po fresh install win10, se to chova zas jinak,atd...
@Chuck (06.02.2022 14:57): pressne tak muze to byt monitor, proto pisu... kdyby sledoval, staci nahoda ,narazis na sptavnou radu/odkaz/viideo a je pp problemu, ja s tim vym co es tykalo monitoru a inverse ghostingu obvolaval x ajtaku, bombardoval Samsung dotazy a nikdo mi nebyl schopny poradit, ja sem za cely rok jen zkousel a testoval a odehral snad max 5 her, taky me to stalo desetitisice a je to uz muj 3. Odyssey G7, nez sem konecne dospel tam kde sem chtel. I kdyz treba zrovna monitor ma porad svoje vady ale s touto konkretni uz je to fakt HW vada moniotru a nepomuze nic jineho nez servis, protoze se to deje u vice GPU a ruznych nastavenich biosu a driveru
Já měl za život určitě nejmíň 10 různých grafických karet a nikdy mi žádná neodesla, vydrželi roky. Jediná věc, z těch zásadních, co mi jednou odešla byla základní deska a i ta asi po 4 letech.
Tak docela koukám jak tu každému odejde grafika za rok či dva a někdy i dřív, neděláte něco špatne? Jako třeba taktovani, pc běží 24/7, na čištění serete a podobne ? :)
@Garret (06.02.2022 13:25): Asi jako každý na DH jsem i já pár odcházejících GPU zažil, ale nemyslíš, že je to spíš monitorem? To problikávání obrazu se mi u vadné GPU nestalo snad ani jednou, většinou se to projevuje např. artefakty apod. Jinak mám teda u své 2060 Super (vidím, že máš taky MSI Gaming X. akorát já teda dvouvětrákovou) taky 3-letou záruku, takže bych tipoval, že jí stejně jako té mojí zbývá ještě rok. ;-)
@Rapier (06.02.2022 13:50): Někdy se to v rámci jednoho obchodu liší i u stejné karty. Já jsem vloni v srpnu koupil MSI Ventus RTX 3080 Ti na Alze se zárukou 36 měsíců. Později se totožná karta na Alze prodávala se zárukou 24 měsíců. Z toho důvodu jsem třeba měl vždycky rád Gainward, na který jsem snad záruku kratší než 36 měsíců nikde neviděl. Vzhledem k tomu, že poslední dobou měním grafiky do dvou let je tohle pro mě celkem zásadní, jestli po dvou letech prodávám grafiku bez záruky a nebo s ještě roční zárukou.
@Garion (06.02.2022 13:43): tak to jsi mě vážně dostal! Dát takový prachy za GPU a nemít 3 roky záruku?! Neskutečné co si výrobci/prodejci mohou dovolit v dnešní době prodávat. GPU za 20-30k s pouhou 2 letou zárukou bych si nekoupil ani za nic. Vím, že si na alza můžeš připlatit roka navíc záruky, nebo alespoň obvykle mi to tam při vyzvedávání zboží nabízejí.
@Bravewolf (06.02.2022 12:59): aha matně si vzpomínám. Ono těžko radit když nemáš žádnou zkušenost s GSync, Freesync. Ne každý má doma monitor s podporou.

@Garret (06.02.2022 13:25): jsi si jistý jen 2 letou zárukou?! Nemají náhodou všechny GPU 3 roky záruku?
Já se musel pro jistotu podívat na svou Sapphire GPU a mám záruku 3 roky (kupováno v alze). Pamatuji si, že předtím MSI GTX 1060 6GB měla také záruku 3 roky (taky alza).
@Rapier (06.02.2022 08:40): jo kdyby si cetl me prispevky tak to vis, protoze sem to sem urcite daval cca nekdy pre pul rokem kdy sem resil inverse ghosting u G7 Odyssey, ale ve zkratce: monitor se zacal cbovat sam od sebe divne v tomhle smyslu: inverse ghosting je jev u moniotoru dany asi jako fyzikalni zakon, je nemenny a jeho hodnota by mela byt stale stejna na zaklade rychlosti doby odezvy/ nastaveni overdrive. Jenze me se zacala menit sama od sebe intenzita kdy pri stejnych FPS a nastaveni overdrivu pri FreeSync byl jednu dobu mensi a po danecasove periode, zas vetsi kdy se to navic promenlive stridalo s klasickym ghostingem, takze sem mel ve vysledku pri stejnem frameratu extremni inverse ghosting s zadnym ghostingem a nebo minimalni overshoot ale smichany s barvou daneho objektu v pohybu a tak se to porad menilo. Presne chovani si uz nevzpominam do detailu ale nechapal sem absolutne a v zadnem pripade by me nenapadlo ze by to mohl na prvni pohled menit GPU a to jeste SW- tedy Radeon Adrenaline, na to sem dosel ciste nahodou kdy sem uz bezradny chtel monitor vyhodit z okna, kdy sem narazil prave na video od Freethyho pro optimalizaci inputlagu pro AMD karty a po jeho instruikcich z videa (nebudu jmenovat konkretne,anio davat odkazy, protoze zde mi nikdo nikdy neporadil).... problem zmizel jako odesel a chovani inverse ghostingu bylo opet dane ciste nastavenim monitoru a to jakou hodnotu doby odezvy ma monitor danou tovarne, tak jako je nemenny nejaky fyzikalni zakon .) A od te doby zadny problem s Adrenaline soft nemam .))
@Garret (06.02.2022 11:14): no nekecej, že RTX 2070 S odchází do věcných lovišť. Jak se to u Tebe prosímtě projevuje?
Docela mě děsí, že věc za 13-15k se může podělat krátce po záruce. Já tenkrát koupil Gainward RTX 2070S a byla špatná od výroby, bratru za nějakých 15,7k. Pak výměna za AMD RX 5700XT za 12,7k, musím zaklepat, až na jisté problémy s ovladači čas od času, vše v pořádku.
Není náhodou na GPU 3 roky záruka?
@TombSpirit (06.02.2022 10:00): Takové zkušenosti mam s LCD TV značky LG. Jedna 2 roky a TÝDEN(!), další 2 roky a 2 měsíce. A pak ať mi někdo vysvětluje, že tam nedávaj ty kurvítka. A já debil pak koupil další LG (!) - ta byla v pr**** hned jako nová a v tu chvíli jsem si řekl, že se zn.LG už bylo dost "srandy" a přestoupil ke značce Samsung. Uvidíme za 2 roky  :D
@kuler91 (06.02.2022 01:08): Njn, lidi maj různé "úchylky", někdy se holt nedokážou ovládnout a trousí to po diskuzních fórech bez ohledu na zpětnou vazbu. Já jsem třeba magor, kterej u hry řeší hlavně plynulej chod grafiky a cokoliv dalšího u hry vnímam jako nepodstatný problém. Často jsem psal komentáře k hrám v tomhle duchu a i jsem podle toho hry hodnotil, ale i když mi tu zatim asi přímo nikdy nikdo nenapsal, ať už jdu s těmy kecama do řiti, sám si uvědomuju, jak jsem ujetej a snažim se v trousení krotit. Ale uvidíme časem, člověk se může změnit... neni to tak dávno, kdy jsem byl za magora, protože jsem doma poslouchal muziku ne podle žánrů, ale podle toho, jak vyhovující pro moje uši byla zvuková kvalita CD nahrávky - teď jsem přístup změnil, protože začínam hůř slyšet (na levý ucho - už neslyšim 18kHz) a učim se teď víc pouštět si muziku kvuli muzice a ne kvuli zvuku. Třeba se někdy dostanu do fáze, kdy si zahraju závodní hru s 30fps, ale zatim tomu moc šancí nedávam.
Se mi líbí jak sem "Bravewolf" neúnavně a statečně hází naprosto random wtf dotazy a nedostává na ně odpovědi :) Připomíná mi to některý lidi v práci.
nejaky tip jak vyresit to ze spodni cast displeje u G7 Odyssey pri Adaptive sync/FreeSync trha obraz? je to asi tak 10 procent plochy par cm nad spodni hranou displeje a asi tak 5 cm do vysky po cele delce displeje, nicmene kdyz se prudce otacim tak je to i vys, zkratka to je jakoby v te casti byl FreeSync vyply-trhany neplynuly obraz.
mate nekdo GPU s vodnim chlazenim a ze zkusenosti muze rict o kolik stupnu klsene teplota jadra? Zda se ze to je nejlepsi reseni, tahle investice se fakt vyplati nebot je to jen o tom udrzet teploty a pak mate vykon free
vcera sem si hral s TDP a vyskocila me GPU na 450W, ale nechtene, Fumark test nejak divne se chova a sam od sebe to aktivoval uprostred testu, mel sem to nastavene na 330W a zniceho nic vidim 450W.... kazdopadne ten FPS boost byl obrovsky, na 1440p to vyskocilo o 40fps, nicmene i teplota jadra vyskocila skoro na 100 stupnu, tak sem to okamzite zastavil, ale verim ze kdyz prepastuju obyc pastu metal liquidem a pridam plno kvalitnich thermal padu, tak se da na stabilnich cca 400W dostat, uvidime no XD
@AiMLEzZz (04.02.2022 09:05): DSR v podstatě řeší věci, na který antialiasing nestačí (shimmer, alpha textury). Obraz je s tím ostřejší a zároveň stabilnější/vyhlazenější. Nejvíc je to poznat asi na vegetaci (ta mě ve Witcher 3 v nativ 1080p s GTX970 štvala svým shimmerem hodně, proto jsem pro druhý playthrough koupil 1070 abych to mohl hrát v 1440p přes DSR).
@Paul (03.02.2022 23:43): Vidíš, docela by mě zajímalo, jaký je v praxi vizuální rozdíl mezi DSR a antialiasingem. Podle informací od Nvidie mi přišlo, že obojí má podobný efekt.

@Rapier (03.02.2022 22:13): Hehe, rýpnul bych si, že na servery nepatří Windows, nýbrž opravdový operační systém, ale jeden flame o Linuxu jsme tu už v nedávné minulosti měli, tak nebudu rozviřovat vody :D.
@AiMLEzZz (03.02.2022 21:03): stále hraju na 9 let starý plazmě co má nativ 1080p a co jsem viděl OLEDy, tak mi nepřišlo že by měly nějak zásadně lepší obraz abych měl důvod měnit (pokud nechcípne). Většinu her hraju přes DSR v 1440p - 4K (v kombinaci s DLSS, pokud je k dispozici), obraz hezky ostrej a vyhlazenej.

@Rapier (03.02.2022 21:24): bral jsem to čistě z pohledu raw numbers, kdy Series X má 12 TFLOPS a RTX 2080Ti má 15. Jinak je to ale samozřejmě trochu srovnávání hrušky s jabkem, AMD vs Nvidia, closed platforma vs open. Ale pořád platí, že by ta karta měla celou generaci držet krok s konzolema celkem bez problému..
@Gordon (03.02.2022 22:23): nemám co dodat, viz. mé dojmy z DF analýzy u http://dbher.cz/hp399180 Určitě to musí být fajn pocit, už jen kvůli TW3 (snad letos) a CP77 bych rád GPU s RT.

Rád bych udělal podobně jako jiní upgrade, ale 35k za GPU je příliš hodně. Ne, že by mě to zruinovalo, musím jako jiní prioritizovat, to už raději koupím elektronické piano s 88 klávesy za 25-30k, když se dcera chce učit hrát na piano, než GPU která bude jen pro mě. :)

Samozřejmě bych se za novou skutečně výkonnou GPU nezlobil, těch 15-17k bych klidně za něco jako RTX 3070Ti/3080 dal. :)
@Rapier (03.02.2022 20:56): Nejen u simulátorů, u hodně her můžeš výkon vyšťavovat téměř neomezeně a je strašně příjemný ho mít a cítit se neomezován, protože ten strop je strašně vysoko. Né že bych s RX 580 nebyl spokojen, dohrál jsem na ní hodně her, ale to rozhodování čemu dám přednost, jestli výkonu nebo kvalitě byly prostě demotivující.

Teď třeba čekám na warhammer, co za chvíly vyjde a citím se prostě dobře, že vím, že si ho nastavím tak, že bude vypadat opravdu dobře.
@Jab (03.02.2022 21:27): Microsoft by se hlavně měl zamyslet nad kvalitou, co poslední dobou vydává za patche na OS Windows Server to už člověku hlava nebere. Že mrví klientské OS je jedna věc, ale to u serverových OS to stojí fakt za to, zvlášť když na těch službách visí x tisích/desítek tisís userů ve všech možných korporátech.
@Bursoft (03.02.2022 19:50): Taky bych to tak udělal. Ostatně co je na mém 6700HQ, GTX 1070, 16GB RAM a 512GB SSD zlého... Však jsem na něm jen pár týdnů zpět dojel Cyberpunk 2077 na QHD. A pokud si budu chtít užít novou hru v cca top grafice, tak raději koupím ten xbox series X, přičemž je i šance, že bude v gamepassu.

Tedy... Jinde diskutované Win 11 na něj oficiálně a s updaty nenainstaluji. Ale tady je jasné, že Microsoft prostě chtěl podpořit prodeje nových PC a notebooků se svým OS. :)